Σελ. 58 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3848535657585960 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 856-870 από 916
  1. #856
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ και τους 2 !

    @mike80 Ναι το γνωρίζω ότι καλύπτει ένα μέρος , νομίζω στην τελευταία συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν 160€ αν και θυμάμαι κάτι για 250€ στις αρχές του χρόνου που είχαν πει . Όπως και να έχει το πράγμα θα δω τι παίζει με την Wind και πόσο είναι για να σπασω το συμβόλαιο αλλιώς τα πληρώνω κ τα 2 μέχρι το τέλος συμβολαίου
    Το πιο λογικο αυτο ειναι για τους εξης λογους.

    1) ειναι καλο να εχεις εφεδρικη προσβαση στο ιντερνετ.

    2) αν "σπασεις" το συμβολαιο και καταργησεις το σταθερο ... θα χασεις τις μειωμενες τιμες ( εκπτωσεις) και στα κινητα.
    Οποτε ισως σου βγει πιο ακριβα απο οτι να κρατησεις και το σταθερο.

    3) Αν μιλας αρκετα στο σταθερο ... πολλες φορες συμφερει να κρατας την adsl με τα απεριοριστα τηλεφωνα απο το να βαλεις voip + πακετα ομιλιας.
    The gr81 .

  2. #857
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο λογικο αυτο ειναι για τους εξης λογους.

    1) ειναι καλο να εχεις εφεδρικη προσβαση στο ιντερνετ.

    2) αν "σπασεις" το συμβολαιο και καταργησεις το σταθερο ... θα χασεις τις μειωμενες τιμες ( εκπτωσεις) και στα κινητα.
    Οποτε ισως σου βγει πιο ακριβα απο οτι να κρατησεις και το σταθερο.

    3) Αν μιλας αρκετα στο σταθερο ... πολλες φορες συμφερει να κρατας την adsl με τα απεριοριστα τηλεφωνα απο το να βαλεις voip + πακετα ομιλιας.
    Συμφωνω σε ολα!!

  3. #858
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ και τους 2 !

    @mike80 Ναι το γνωρίζω ότι καλύπτει ένα μέρος , νομίζω στην τελευταία συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν 160€ αν και θυμάμαι κάτι για 250€ στις αρχές του χρόνου που είχαν πει . Όπως και να έχει το πράγμα θα δω τι παίζει με την Wind και πόσο είναι για να σπασω το συμβόλαιο αλλιώς τα πληρώνω κ τα 2 μέχρι το τέλος συμβολαίου
    Παντα ελεγαν μαξιμουμ 6 μηνες παγια της υπηρεσιας τους, δηλαδη 6x28=168 Ευρω. Δεν εχουν πει ποτε κατι διαφορετικο, τα τελευταια 1-2 χρονια τουλαχιστον.

  4. #859
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    12db(dB) / 21db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σαμψούντος, 2 στενά πάνω από Φθιώτιδος έχουμε από την μια μεριά του πεζοδρομίου inalan και από την άλλη Vodafone.
    Και με τους 2 έχω κάνει αίτηση
    inalan πρώτη αίτηση ενδιαφέροντος περίπου 20 Μαίου και μετά άλλα 2 τηλέφωνα για να δω πώς πάει η αίτηση Ιούλιο και Σεπτέμβριο
    Στη vodafone έκανα αίτηση τέλος Νοεμβρίου που έγινε και η επίσημη ανακοίνωση.
    Από Vodafone έχουν έρθει για αυτοψία και σχεδιασμό στην πολυκατοικία.
    Από Inalan τίποτα ακόμα. Πριν μια εβδομάδα συνέδεσαν την απέναντη πολυκατοικία και την δική μου την άφησαν.
    Πήρα τηλέφωνο και έμαθα οτι έχουν κρατήσει την τελευταία αίτηση που έγινε τον Σεπτέμβρη (δεν έκανα νέα αίτηση απλά πήρα να μάθω σε τι στάδιο ήταν), από κάποιο μπέρδεμα και έτσι μάλλον έχασα την προτεραιώτητα!! Πακέτο... Ψηλιάζομαι οτι ο τελευταίος συνομιλιτής μου έσβησε τις προηγούμενες αιτήσεις για να πάρει το bonus της νέας εγγραφής και με πέταξε εμένα στον πάτο του βαρελιού.
    Όπως και να έχει, και οι 2 θα συνεχίσουν τις όποιες εργασίες μετά τις γιορτές αλλά δεν ξέρω πλέον πόσο θα κάνουν (1-2 μήνες επισημα). Για την ώρα είμαι με 2 ADSL από Cosmote, μια γραφείο, μία σαλόνι, με 12Mbps Μax η κάθε μια.
    You can stop dreaming
    but you should
    never stop fighting for your dreams

    Μα πώς να παίξω με αυτά τα χάλια :P

  5. #860
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφού υπάρχουν οι συνομιλίες... Τώρα όσο για τίς γραμμές μπορείς να τίς κάνεις load balance κι να έχεις 2 12άρες σε μία
    Υπάρχει kv ΟΤΕ στίν περιοχή σου;

  6. #861
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Με πήραν χτες για χαρτογράφηση της πολυκατοικίας ( Φθιώτιδος) , το κακό είναι ότι μου είπαν για ώρες που είναι αδύνατο να είμαι σπίτι μιας κ δουλεύω . Σε δεύτερη επικοινωνία μου είπαν ίσως να μην χρειαστεί να έρθει ο τεχνικός αλλά θα με πάρει εκείνος τηλ για συννενόηση .

    Τώρα πώς ακριβώς γίνεται να μην έρθει καθόλου και να γίνει τηλεφωνικά η διαδικασία δεν το πιάνω ακριβώς , ελπίζω μόνο να μην πάει παραπισω η όλη φάση...

  7. #862
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Update για Φθιώτιδος


    Μετά από το μέιλ την προηγούμενη βδομάδα για το που θα μπει το κουτί , αυτή τη στιγμή το τοποθετούν . Μου είπε το παλληκάρι ότι σήμερα λογικά θα τελειώσουν και αύριο ίσως να με πάρουν τηλ για να έρθουν για να περάσουν κ στο διαμέρισμα

  8. #863
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Δεύτερο update

    Μετά από 2 μέρες που δεν σήκωναν τα τηλέφωνα , βρήκα σήμερα ένα παλληκάρι κάτω που έκανε κάποιες κολλήσεις απο όσο μου είπε στα κουτιά . Μου είπε ότι κυλάει γρηγορα το όλο θέμα κ ότι μετα από αυτόν σειρά έχουν οι συνδέσεις

    Στα καπάκια μίλησα με τα κεντρικά και η κοπέλα δεν ήξερε να μου δώσει κάποια συγκεκριμένο timeline . Ειμαι πολύ αισιόδοξος που ελπίζω να συνδεθώ μέσα στον Γενάρη ?

  9. #864
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεύτερο update

    Μετά από 2 μέρες που δεν σήκωναν τα τηλέφωνα , βρήκα σήμερα ένα παλληκάρι κάτω που έκανε κάποιες κολλήσεις απο όσο μου είπε στα κουτιά . Μου είπε ότι κυλάει γρηγορα το όλο θέμα κ ότι μετα από αυτόν σειρά έχουν οι συνδέσεις

    Στα καπάκια μίλησα με τα κεντρικά και η κοπέλα δεν ήξερε να μου δώσει κάποια συγκεκριμένο timeline . Ειμαι πολύ αισιόδοξος που ελπίζω να συνδεθώ μέσα στον Γενάρη ?
    Δεν αποκλείεται κιόλας. Πάντως αυτό το να μην ξέρουν τι και πώς και πότε είναι λίγο εκνευριστικό. Έχεις την αγωνία σου για το πότε θα συνδεθείς και αυτοί λες και πετάν χαρτάετο και δεν ξέρουν τίποτα.

  10. #865
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Well δεν το περίμενα με τίποτα , με κάλεσαν ότι Παρασκευή πρωί έρχονται για σύνδεση !

    Ελπίζω όντως να γίνει και το σκ να την λιώσω τη γραμμή

  11. #866
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    12db(dB) / 21db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα ήρθε το συνεργείο και πέρασε το κουτί στην πολυκατοικία.
    Περιμένω τον τεχνικό που λογικά θα φέρει το modem και την γραμμή στο διαμέρισμα;
    Έχει κανείς ιδέα πόσο χρόνο μετά επικοινωνούν/έρχονται;
    You can stop dreaming
    but you should
    never stop fighting for your dreams

    Μα πώς να παίξω με αυτά τα χάλια :P

  12. #867
    Εγγραφή
    12-05-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ρουτερ της inalan χωράει επέκταση; δηλαδή μπορώ να συνδέσω στο ρουτερ της ιναλαν ένα άλλο ρουτερ με ethernet και να το έχω το δεύτερο ρουτερ στο πατάρι για να έχω wifi εκεί; τώρα έχω του ΟΤΕ στο 1 όροφο και στο 2 όροφο έχω με καλώδιο ethernet ενωμένα τα 2 ρουτερ κάτι σαν προέκταση. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν γίνετε στην ιναλαν ή ακόμα και στη Vodafone

  13. #868
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leventis69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρουτερ της inalan χωράει επέκταση; δηλαδή μπορώ να συνδέσω στο ρουτερ της ιναλαν ένα άλλο ρουτερ με ethernet και να το έχω το δεύτερο ρουτερ στο πατάρι για να έχω wifi εκεί; τώρα έχω του ΟΤΕ στο 1 όροφο και στο 2 όροφο έχω με καλώδιο ethernet ενωμένα τα 2 ρουτερ κάτι σαν προέκταση. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν γίνετε στην ιναλαν ή ακόμα και στη Vodafone
    Γίνεται μια χαρά. Απλά το 2ο ρούτερ θα εκτελεί χρέη access point. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να το συνδέσεις στην 1η πόρτα του ρούτερ της Inalan μιας και αυτή είναι η μόνη 1000αρα που μπορείς να εκμεταλευτείς την παραπάνω ταχύτητα (μπόνους) που δίνει η Inalan. Περισσότερες πληροφορίες στο άλλο νήμα https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

  14. #869
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Έχει μείνει κανείς ακόμα να περιμένει για σύνδεση από μεριά πλατείας Γκύζη κοντά? ή πλέον όλοι πήγανε Vodafone?
    Καλπαζουμε προς τον ένα χρόνο αναμονή σιγά σιγά από την πρώτη αίτηση (τότε που μου λέγανε για καλοκαίρι 2020 σύνδεση)

  15. #870
    Εγγραφή
    04-12-2014
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει μείνει κανείς ακόμα να περιμένει για σύνδεση από μεριά πλατείας Γκύζη κοντά? ή πλέον όλοι πήγανε Vodafone?
    Καλπαζουμε προς τον ένα χρόνο αναμονή σιγά σιγά από την πρώτη αίτηση (τότε που μου λέγανε για καλοκαίρι 2020 σύνδεση)
    Και εγώ στο περίμενε. Είμαι πολύ κοντά να λυγίσω. Θα ξαναπάρω Inalan άλλη μια φορά, μπας και μου δώσουν καμιά εκτίμηση γιατί πριν κανα δίμηνο μου παν ξερά ότι δε μπορούν να υποσχεθούν τίποτα.

Σελ. 58 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3848535657585960 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας