Σελ. 36 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 916
  1. #526
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα με κάνετε να περάσω από εκεί, να σας βρω κανένα κουτί της Inalan!!

    Οπότε έβγαινα εδώ στην Κυψέλη για να πετύχω κανένα συνεργείο της Wind..
    .. όλο της Inalan πετύχαινα!!

    Και δεν έχω μηχανή..
    για να ψάχνω σε όλους τους δρόμους..

    * Δεν το λέω για να πάρει πάλι ο Mike τους δρόμους!
    Δεν έχω πρόβλημα Iris, το θέμα είναι να βρεθούν όχι τα 'μαύρα' αλλά τα κόκκινα κουτιά εν προκειμένω της Inalan!

  2. #527
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτά και με αυτά φίλε Sermakk πότε το βλέπεις για εμάς;;
    Δεν το βλέπω στον ορίζοντα Mike.
    Μακάρι να βγω λάθος και έστω να είναι Σεπτέμβρη τι να πω

  3. #528
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Μαλλον ο @sermakk εχει δικιο!Γενικα απο οτι βλεπω αλλοι συμφορουμιτες ειναι πιο πριν απο μενα και μαλιστα πανω στον κεντρικο αγωγο και τους ειπαν σε κανα μηνα η' και μεσα στο καλοκαιρι,οποτε βλεπω να αργει το θεμα.Μακαρι να μην...αλλα απο οτι βλεπω...Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι ζητησαν απο μενα φωτογραφιες και απο αλλους που ειναι πιο κοντα και θα συνδεθουν λογικα πιο γρηγορα δεν ζητησαν?!
    Α και κατι αλλο..Τον φιλο μου στην απεναντι πολυκατοικια με αιτηση απο τον Μαρτιο δεν τον εχουν παρει καθολου τηλεφωνο,ισως καπου να χαθηκε και λογω covid εκεινη την περιοδο!Οπως και με πληροφορησανε οτι την απεναντι πολυκατοικια δεν την εχει ο ιδιος τεχνικος!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα με κάνετε να περάσω από εκεί, να σας βρω κανένα κουτί της Inalan!!

    Οπότε έβγαινα εδώ στην Κυψέλη για να πετύχω κανένα συνεργείο της Wind..
    .. όλο της Inalan πετύχαινα!!

    Και δεν έχω μηχανή..
    για να ψάχνω σε όλους τους δρόμους..

    * Δεν το λέω για να πάρει πάλι ο Mike τους δρόμους!
    χαχαχαχαχ ολοι εξω απο τα σπιτια και στην γυρα να βρουμε κουτια!αχαχαχαχαχ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος left1983 : 07-07-20 στις 18:26.

  4. #529
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά. Μόλις είχα επικοινωνία με ιναλαν, και δυστυχώς δεν μου είπαν κάτι το οποίο δεν μαντέψαμε όλοι εδώ. όσοι είμαστε στο ΚΟΚΚΙΝΟ γκύζη δεν θα συνδεθουύμε μέχρι το ΚΟΚΚΙΝΟ γκύζη να γίνει ΜΠΛΕ γκύζη. Αυτό μου είπαν, με λίγα λόγια ( όχι ακριβώς έτσι βέβαια ) . Άπλα εγώ πιστεύω ότι αρχικά είχαν σκοπό να " κατέβουν " από τη συνέχεια της ευελπιδων ( πριγκηπονησσων ) προς το γκύζη αλλά μετά το άλλαξαν ( δυστυχώς ) και ξεκίνησαν να κατεβαίνουν από την οστροβου και προς τα κάτω , όπως φαίνεται στο χάρτη στο site τους. Αν κατέβαιναν απο πριγκηπονησσων τοτε θα ισχυε αυτο που ειχαν πει οτι θα ηταν μεσα η δελλαπορτα και καποιες αλλες οδοι αλλων ατυχων εδω περα.
    Lets just wait i guess

  5. #530
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    INALAN πριν 4 hrs ..

    Έφτασε η Πέμπτη και η εβδομαδιαία ενημέρωση συνδέσεων για την πόλη της Αθηνας :

    ΑΘΗΝΑ: Κρουσιου, Κλεισοφου,, Δωδεκανήσου, Κυπρου, Αστυπάλαιας, Κρεσνας, Γαγγρας, Παλληκαριδη, Σκυρου, Κυψέλης, Εύβοιας, Μυτιλήνης, Ελικωνος,
    Ωρομεδοντος, Αγίας Ζώνης, Ερατους, Λέρου, Λευκάδος, Παρου, Αστυπάλαιας, Λαζαραδων..

    ΝΈΑ ΙΩΝΙΑ : Μαιανδρου, Αθηνας, Κηφισού, Κωστή Παλαμά, Εθνικής Αντιστάσεως, Ρόδων, Στρατηγού Μακρυγιάννη, Δωδεκανήσου, Μπουμπουλινας, Κασταμονης, Κυκλάδων, Βυθινιας, Αργανων
    ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ : Νικολάου Πλαστήρα, Ηβης, Καβάφη

    Να έχετε μια υπέροχη μέρα.


    https://www.facebook.com/inalan.gr/p...18357421636684

    Ακόμη δεν έβαλε κανέναν δρόμο από εσάς εε ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #531
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    INALAN πριν 4 hrs ..

    Έφτασε η Πέμπτη και η εβδομαδιαία ενημέρωση συνδέσεων για την πόλη της Αθηνας :

    ΑΘΗΝΑ: Κρουσιου, Κλεισοφου,, Δωδεκανήσου, Κυπρου, Αστυπάλαιας, Κρεσνας, Γαγγρας, Παλληκαριδη, Σκυρου, Κυψέλης, Εύβοιας, Μυτιλήνης, Ελικωνος,
    Ωρομεδοντος, Αγίας Ζώνης, Ερατους, Λέρου, Λευκάδος, Παρου, Αστυπάλαιας, Λαζαραδων..

    ΝΈΑ ΙΩΝΙΑ : Μαιανδρου, Αθηνας, Κηφισού, Κωστή Παλαμά, Εθνικής Αντιστάσεως, Ρόδων, Στρατηγού Μακρυγιάννη, Δωδεκανήσου, Μπουμπουλινας, Κασταμονης, Κυκλάδων, Βυθινιας, Αργανων
    ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ : Νικολάου Πλαστήρα, Ηβης, Καβάφη

    Να έχετε μια υπέροχη μέρα.


    https://www.facebook.com/inalan.gr/p...18357421636684

    Ακόμη δεν έβαλε κανέναν δρόμο από εσάς εε ?
    Λες να μην το ειδαμε οτι δεν βαλανε κανεναν απο τους δρομους μας ; χαχαχ IT HURTSSSS AND YOU KNOW IT! Γι αυτο μας ξινεις τις πληγες!

  7. #532
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADraxalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Μόλις είχα επικοινωνία με ιναλαν, και δυστυχώς δεν μου είπαν κάτι το οποίο δεν μαντέψαμε όλοι εδώ. όσοι είμαστε στο ΚΟΚΚΙΝΟ γκύζη δεν θα συνδεθουύμε μέχρι το ΚΟΚΚΙΝΟ γκύζη να γίνει ΜΠΛΕ γκύζη. Αυτό μου είπαν, με λίγα λόγια ( όχι ακριβώς έτσι βέβαια ) . Άπλα εγώ πιστεύω ότι αρχικά είχαν σκοπό να " κατέβουν " από τη συνέχεια της ευελπιδων ( πριγκηπονησσων ) προς το γκύζη αλλά μετά το άλλαξαν ( δυστυχώς ) και ξεκίνησαν να κατεβαίνουν από την οστροβου και προς τα κάτω , όπως φαίνεται στο χάρτη στο site τους. Αν κατέβαιναν απο πριγκηπονησσων τοτε θα ισχυε αυτο που ειχαν πει οτι θα ηταν μεσα η δελλαπορτα και καποιες αλλες οδοι αλλων ατυχων εδω περα.
    Lets just wait i guess
    Καλησπέρα φίλε μου. Αρχικά δεν θα μπορούσαν να το κάνουν από Πριγκηποννήσων. Έτσι είναι ο κεντρικός του κορμός, το μπλε που βλέπεις δηλαδή τώρα είναι ο κεντρικός τους κορμός με κάποιες κοντινές γειτονιές. Οπότε από την στιγμή που ο κορμός δεν κατέβηκε όλη την Τσαλδάρη και μετά Πριγκηποννήσων είναι λογικό που βλέπουμε έτσι τον χάρτη προς το παρόν. Ας ελπίσουμε οι δρόμοι μας (Δελλαπόρτα, Λοκρίδος, Λιακαταίων, Βαρβάκη) να γίνουν σύντομα μπλε αφού είμαστε σχετικά κοντά και είμαστε και αρκετοί ενδιαφερόμενοι ώστε να μας αγνοήσουν (η ίδια δε η εταιρεία έχει πει ότι κινούνται με βάση τις αιτήσεις και την τεχνική τους δυνατότητα και έχουν πει ότι θα έρθουν στις γειτονιές μας).

  8. #533
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADraxalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να μην το ειδαμε οτι δεν βαλανε κανεναν απο τους δρομους μας ; χαχαχ IT HURTSSSS AND YOU KNOW IT! Γι αυτο μας ξινεις τις πληγες!
    Όχι, δεν σας πειράζω..

    Απλά αναρωτιέμαι το ότι δεν βρίσκουμε ακόμη κανένα κουτί εάν συμβαδίζει απόλυτα με τις ανακοινώσεις της Inalan.. ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #534
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14360/874
    ISP
    Double Play Gr
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-07-10 115903.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  663,5 KB 
ID: 216835

    το σπίτι μου είναι στον κίτρινο κύκλο... περιμένω 3 μήνες στο κόκκινο, και τώρα βλέπω στο χάρτη αυτό... δεν έχω λόγια...


    Πήρα τηλέφωνο και ουσιαστικά μου είπαν "δε ξέρω"

    Όταν τους είπα οτι ξαφνικά είμαι εκτός χάρτη μου λέει
    "Αυτη την ενημέρωση έχουμε, οτι είσαστε στην αναμονή"
    "Αναμονή για τί, Δηλαδή θα υπάρξει κάποια στιγμή σύνδεση; Γιατί βγήκα εντελώς απο το χάρτη;"
    "Δε ξέρω να σας απαντήσω, αυτή την ενημέρωση έχουμε πάρει."
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος faethie : 10-07-20 στις 12:11.

  10. #535
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει, πιστεύω θα μπορούσανε να σε καλύψουν..
    ανάλογα τι θα γίνει μετά εκεί στο κόκκινο τμήμα..

    Και στην Κυψέλη δώσανε γραμμή σε φίλο που ήταν για λίγο εκτός χάρτη σε παρόμοια περίπτωση..
    Θα πρέπει να περιμένεις, να δεις τι θα γίνει..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #536
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην Κυψέλη δώσανε γραμμή σε φίλο που ήταν για λίγο εκτός χάρτη σε παρόμοια περίπτωση..
    Θα πρέπει να περιμένεις, να δεις τι θα γίνει..
    Κι εγω ειμαι ιδια περιπτωση, οριακα εκτος χαρτη, αλλα ημουν τυχερος και ηταν εφικτη η συνδεση.

    Αφου εισαι τοσο κοντα σε υπαρχον δικτυο μην τα βαφεις μαυρα (ακομα τουλαχιστον).

  12. #537
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από faethie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-07-10 115903.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  663,5 KB 
ID: 216835

    το σπίτι μου είναι στον κίτρινο κύκλο... περιμένω 3 μήνες στο κόκκινο, και τώρα βλέπω στο χάρτη αυτό... δεν έχω λόγια...


    Πήρα τηλέφωνο και ουσιαστικά μου είπαν "δε ξέρω"

    Όταν τους είπα οτι ξαφνικά είμαι εκτός χάρτη μου λέει
    "Αυτη την ενημέρωση έχουμε, οτι είσαστε στην αναμονή"
    "Αναμονή για τί, Δηλαδή θα υπάρξει κάποια στιγμή σύνδεση; Γιατί βγήκα εντελώς απο το χάρτη;"
    "Δε ξέρω να σας απαντήσω, αυτή την ενημέρωση έχουμε πάρει."
    Μια από τα ίδια! Είμαι στο επόμενο τετράγωνο από εσέενα και μου απάνταγε η κοπέλα περίεργα στο τηλέφωνο, σαν να μην ξέρει τι και πως! Κάτι για "καινούργιο δίκτυο και γίνονται αλλαγές συνέχεια" και κάτι τέτοια!

    Γενικά μου είπε χωρίς καθόλου σιγουριά για την περίοδο Σεπτέμβριο-Δεκέμβριο, ότι μπορεί να έρθουν. Εγώ κατάλαβα καλό '21 από τα λεγόμενα της!

    Προφανώς και οι άνθρωποι θα πάνε προς τα εκεί που έχει περισσότερες αιτήσεις! Φαντάζομαι δλδ γιατί το κομμάτι που επιλεκτικά έχει βγει, περιλαμβάνει το βασικό κομμμάτι της voda αλλά και δρόμο που μόλις ασφαλτοστρώθηκε (μέσα στην καραντίνα)

  13. #538
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Καλησπέρα, ανανεώθηκαν κάποιοι τ.κ. στο sfbb στο Α/Κ Αλεξάνδρας οι οποίοι πλέον περιλαμβάνονται στις υπηρεσίες sfbb. Στην οδό Δελλαπόρτα π.χ. εμφανίζει ότι μπορείς να εγγραφείς στην δράση και να εκδώσεις κουπόνι. Θα δοθεί γερή μάχη μεταξύ Voda (κλπ πάροχοι) και Inalan.

  14. #539
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ανανεώθηκαν κάποιοι τ.κ. στο sfbb στο Α/Κ Αλεξάνδρας οι οποίοι πλέον περιλαμβάνονται στις υπηρεσίες sfbb. Στην οδό Δελλαπόρτα π.χ. εμφανίζει ότι μπορείς να εγγραφείς στην δράση και να εκδώσεις κουπόνι. Θα δοθεί γερή μάχη μεταξύ Voda (κλπ πάροχοι) και Inalan.
    Ίσως τώρα που ο ανταγωνισμός αρχίζει να φαίνεται πιο πολύ να κινηθεί γρηγορότερα και η Inalan εδώ!

  15. #540
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Πιστεύω δεν θα επεκταθούν άλλο στου Γκύζη είτε γτ δεν θα θέλουν όπως κάνουν και σε άλλες περιοχές είτε θα τους κόψει το ελληνικό καρτέλ στις τηλεπικοινωνίες.
    Σήμερα μίλησα μαζί τους μεσώ social και προσπάθησα να καταλάβω αν έχουν σκοπό να επεκταθούν στην περιοχή ή θα πάνε κάπου άλλου προς Γουδί ερυθρό κτλ που έχουν στον Χάρτη σαν κόκκινο.
    Οι απαντήσεις ήταν όλες τους γενικές τού τύπου στόχος είναι όλο το λεκανοπέδιο δν υπάρχει χρονοδιάγραμμα κτλ, επέμεινα στην ερώτηση μου αν θα πάνε άλλου η θα καλύψουν πρώτα το κόκκινο της περιοχής μας, άλλα απαντήση δεν έλαβα και δεν νομίζω να λάβω!!!

Σελ. 36 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας