Σελ. 55 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 354550535455565760 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 916
  1. #811
    Εγγραφή
    24-10-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα.

    Σήμερα πρόσεξα ότι έχουν βάλει κορδέλες στη Κεδρηνού για να ξεκινήσουν σκαψίματα.

    Γνωρίζει κανείς αν παίζει να είναι inalan;
    Το καλοκαίρι είχαν σκάψει πάλι για τη voda νομίζω.

    Inalan ρώτησα ήδη, δεν απαντάνε συγκεκριμένα.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 76F54DAF-9D6D-4AEC-A2B4-EBC021C272D7.jpg  


  2. #812
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Πιθανότατα να είναι inalan... Τα ειδοποιητήρια της vodafone είναι αλλιώς.

  3. #813
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Από ότι έμαθα ο δήμος έχει παγώσει τις άδειες για σκαψήματα προς την Ίναλαν.

    Cosmote και vodafone μπορούν να προχωρήσουν κανονικά και δίνουν διαθεσημότητα και κλείνουν συμβόλαια (με ενεργοποίηση στους 2 μήνες)

    Έχει παίξει δηλαδή βρωμοδουλειά μέσω δήμου και αδειών για να χάσει η Inalan την περιοχή.

    Με ενημέρωσαν πως ακόμα και στον κεντρικό κορμό να ήμουν πάλι δε θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε.

  4. #814
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Αν ισχύει, τότε μου μυρίζει υπόθεση "Γαλάτσι" κι εδώ και το πρόβλημα είναι ότι η περιοχή που είναι τώρα είναι πολύ μεγαλύτερη από το Γαλάτσι...

  5. #815
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι έμαθα ο δήμος έχει παγώσει τις άδειες για σκαψήματα προς την Ίναλαν.

    Cosmote και vodafone μπορούν να προχωρήσουν κανονικά και δίνουν διαθεσημότητα και κλείνουν συμβόλαια (με ενεργοποίηση στους 2 μήνες)

    Έχει παίξει δηλαδή βρωμοδουλειά μέσω δήμου και αδειών για να χάσει η Inalan την περιοχή.

    Με ενημέρωσαν πως ακόμα και στον κεντρικό κορμό να ήμουν πάλι δε θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε.
    Αυτα που αναφερεις... επειδη αν ευσταθουν ειναι πολυ σοβαρες κατηγοριες , ποιος στα εχει πει ? Απο που τα εμαθες ?
    The gr81 .

  6. #816
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα που αναφερεις... επειδη αν ευσταθουν ειναι πολυ σοβαρες κατηγοριες , ποιος στα εχει πει ? Απο που τα εμαθες ?
    Όσο αφορά το "πάγωμα" των αδειών μου το είπανε στο τηλέφωνο από την ΙΝΑΛΑΝ.


    Για το αν ο δήμος διευκολύνει το καρτέλ, το εικάζω εγώ.

  7. #817
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι έμαθα ο δήμος έχει παγώσει τις άδειες για σκαψήματα προς την Ίναλαν.

    Cosmote και vodafone μπορούν να προχωρήσουν κανονικά και δίνουν διαθεσημότητα και κλείνουν συμβόλαια (με ενεργοποίηση στους 2 μήνες)

    Έχει παίξει δηλαδή βρωμοδουλειά μέσω δήμου και αδειών για να χάσει η Inalan την περιοχή.

    Με ενημέρωσαν πως ακόμα και στον κεντρικό κορμό να ήμουν πάλι δε θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε.
    Στον Δήμο Αθηναίων είναι αυτό;

  8. #818
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Μην ψαρώνεις. Δικές του υποθέσεις είναι, τα μισά τουλάχιστον. Το να κάνουμε εικασίες και να τα παρουσιάζουμε σαν έγκυρη πληροφορία είναι τουλάχιστον επικίνδυνο. Όχι μόνο γι' αυτόν που τα γράφει αλλά και για τους υπόλοιπους που τα διαβάζουν ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι είναι έγκυρο αυτό που διβάζουν. Καλό θα είναι να μπαίνει κάτι διαυκρινιστηκό όπως "νομίζω, εικάζω, μάλλον" κτλ

  9. #819
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ψαρώνεις. Δικές του υποθέσεις είναι, τα μισά τουλάχιστον. Το να κάνουμε εικασίες και να τα παρουσιάζουμε σαν έγκυρη πληροφορία είναι τουλάχιστον επικίνδυνο. Όχι μόνο γι' αυτόν που τα γράφει αλλά και για τους υπόλοιπους που τα διαβάζουν ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι είναι έγκυρο αυτό που διβάζουν. Καλό θα είναι να μπαίνει κάτι διαυκρινιστηκό όπως "νομίζω, εικάζω, μάλλον" κτλ
    το παρουσιαζω σαν εγκυρη πληροφορια?
    επικινδυνο?

    τι ειναι αυτα που γραφεις?
    Να μπαινει κατι διευκρινιστηκο για να καταλαβαινει ο καθενας τι? οτι διαβαζοντας κατι που γραφει ενας χρηστης σε ενα φορουμ ειναι οι αποψεις του?

    γιατι αντιδρας εσυ αραγε ετσι, συναισθηματικα?
    η μιπως αντιδρας στοχευμενα ?


    ναι για το δημο αθηνων αναφερομαι

  10. #820
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    @evipotevipot

    Καλο θα ειναι να γραφεις λιγο πιο προσεκτικα τα ποστ σου , καθως ειναι ακρως παραπλανητικα.

    μια χαρα τα λεει και ο @spsomas.

    Το ποστ σου που αναφερομαστε ηταν εικασίες και παρολα αυτα τα εγραψες σαν σεναριο συνομωσιών.

    Δεν γνωριζουμε τι συμβαινει με την ιναλαν και καθυστερει. μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε.
    Εσυ αντιθετως το εμφανισες σαν να συνομοτουν ολοι εναντιων της.
    Πιστεψε με... οι μεγαλοι παροχοι ουτε που ασχολουνται με την ιναλαν.

    Οι υπολοιποι παροχοι ομως δεν εχουν καμμια ευνοια. εχουν καταθεσει ολα τα χαρτια, πηραν αδειες και συνεχιζουν συμφωνα με το προγραμμα.
    Δεν μπορεις να γραφεις για "βρωμοδουλειά " . προσβαλεις και κατηγορεις πολυ κοσμο χωρις αποδειξεις.
    The gr81 .

  11. #821
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    @evipotevipot

    Καλο θα ειναι να γραφεις λιγο πιο προσεκτικα τα ποστ σου , καθως ειναι ακρως παραπλανητικα.

    μια χαρα τα λεει και ο @spsomas.

    Το ποστ σου που αναφερομαστε ηταν εικασίες και παρολα αυτα τα εγραψες σαν σεναριο συνομωσιών.

    Δεν γνωριζουμε τι συμβαινει με την ιναλαν και καθυστερει. μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε.
    Εσυ αντιθετως το εμφανισες σαν να συνομοτουν ολοι εναντιων της.
    Πιστεψε με... οι μεγαλοι παροχοι ουτε που ασχολουνται με την ιναλαν.

    Οι υπολοιποι παροχοι ομως δεν εχουν καμμια ευνοια. εχουν καταθεσει ολα τα χαρτια, πηραν αδειες και συνεχιζουν συμφωνα με το προγραμμα.
    Δεν μπορεις να γραφεις για "βρωμοδουλειά " . προσβαλεις και κατηγορεις πολυ κοσμο χωρις αποδειξεις.
    ακουσε να δεις φιλε μου,
    εμενα μου ειπε η ιναλαν οτι δε μπορει να προχωρησει και δεν ξερει ποτε θα μπορεσει γιατι ο δημος εχει παγωσει τις αδειες.
    αυτο ειτε το πιστευεις ειτε οχι ειναι δικο σου θεμα.

    Επισης η cosmote μου ειπε οτι μπορουμε να προχωρησουμε κανονικα.
    επισης ειτε το πιστευεις ειτε οχι.

    με 2 απλα τηλεφωνα τα μαθαινεις και μονος σου.

    αυτα τα γεγονοτα εμενα με κανουν να πω πως εδω κατι δε παει καλα. ποιος ειναι ο πολυς κοσμος που προσβαλω ? αυτο που συμβαινει συμφερει η δε συμφερει την vodafone και cosmote?

  12. #822
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    @evipotevipot
    Πιστεψε με... οι μεγαλοι παροχοι ουτε που ασχολουνται με την ιναλαν.
    Μια χαρά ασχολούνται οι μεγάλοι πάροχοι με την INALAN.
    Γιατί αυτός που σήμερα είναι μικρός, αύριο μπορεί να είναι μεγάλος και άρα ανταγωνιστικός και επικίνδυνος.
    Τον ανταγωνισμό τον εκμηδενίζεις καλύτερα στα σπάργανα του.

    Πόσο μάλλον όταν η INALAN προσφέρει συμμετρικά πακέτα, παρέχοντας αυτά ακριβώς που υπόσχεται και ακόμα περισσότερα, με άμεση αποκατάσταση βλαβών, με δυνατότητα χωρίς 24μήνη δεσμευτική σύμβαση και χωρίς την (άχρηστη για αρκετούς από εμάς) σταθερή τηλεφωνία.

  13. #823
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Ότι και να λέμε η σταθερή τηλεφωνία δεν είναι άχρηστη. Υπάρχουν περιοχές ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας που το σήμα το αναζητάς με το ανέβασμα στο πατάρι και να πατάς με το ένα πόδι στο περβάζι. Επίσης, σπίτια με έφηβους θέλεις οπωσδήποτε κάτι σε απεριόριστα σταθερά και αν είναι δυνατόν και σταθερά. Σίγουρα σε αρκετούς από εμάς που είμαστε σε αυτό το φόρουμ να είναι άχρηστη αλλά στο 90% το πληθυσμού μια χαρά κρατεί και ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει.

  14. #824
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο αφορά το "πάγωμα" των αδειών μου το είπανε στο τηλέφωνο από την ΙΝΑΛΑΝ.


    Για το αν ο δήμος διευκολύνει το καρτέλ, το εικάζω εγώ.
    Φιλε evipot λογω του μνμ σου (που φανηκε σοβαρο γιατι ανεφερες οτι μιλησες με την εταιρεια) μιλησα με inalan σημερα και επειδη καθυστερω να συνδεθω ενω εχω κουτι απο 31-8 και μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο με τον δημο που ανεφερεις!Παντα με φιλικη διαθεση το λεω λογω του γραπτου λογου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος left1983 : 03-11-20 στις 01:53.

  15. #825
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε evipot λογω του μνμ σου (που φανηκε σοβαρο γιατι ανεφερες οτι μιλησες με την εταιρεια) μιλησα με inalan σημερα και επειδη καθυστερω να συνδεθω ενω εχω κουτι απο 31-8 και μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο με τον δημο που ανεφερεις!Παντα με φιλικη διαθεση το λεω λογω του γραπτου λογου.
    θα τους ξαναπαρω μιπως αλλαξε κατι.. τι να πω μπορει να το κατεβασε απ το κεφαλι της η κυρια στο τηλ

    οπότε τι δικαιολογία σου δώσανε εσενα?

Σελ. 55 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 354550535455565760 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας