Σελ. 23 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 916
  1. #331
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sermakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελεια Mike ευχαριστουμε...
    Εμεις δηλαδη καθετα στην πλατεια το θελουμε το διμηνο στο νερο λες ε?
    Θεωρώ πως εμείς είμαστε σχετικά κοντά στον κεντρικό κορμό για να έρθουν είτε από πλατεία είτε από Βαρβάκη και ίσως να μην τους πάρει τόσο. Αλλά ας υπολογίσουμε τόσο για να μην βασανιζόμαστε..

  2. #332
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ πως εμείς είμαστε σχετικά κοντά στον κεντρικό κορμό για να έρθουν είτε από πλατεία είτε από Βαρβάκη και ίσως να μην τους πάρει τόσο. Αλλά ας υπολογίσουμε τόσο για να μην βασανιζόμαστε..
    Σωστός σωστός. Ντάξει τελική ευθεία..

  3. #333
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τους είδα κι εγώ σήμερα , είχαν φορτηγάκι inalan κ περνούσαν τα καλώδια της φωτο του Mike . Δεν ξέρω αν αρχίζουν από εκεί να περνάνε οπτικές πάντως σε μένα χαμηλά Φθιώτιδος δεν νομίζω ότι τις πέρασαν εκτός δεν τους πήρα χαμπάρι

    Να ρωτήσω κάτι άλλο μιας κ είμαι πάνω στον κορμό . Ποια είναι η διαδικασία ? Θέλω άδεια από ιδιοκτήτη , πολυκατοικία ,όροφο η κάτι άλλο ? Επίσης το σπίτι είναι παλιό και οι καλωδιώσεις αρχαίες . Αρχαίες τύπου το ρούτερ συνδέεται με καλώδιο κατευθείαν μέσα από τον τοιχο... Θα χρειαστεί κάποια άλλη εργασία ?

  4. #334
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους είδα κι εγώ σήμερα , είχαν φορτηγάκι inalan κ περνούσαν τα καλώδια της φωτο του Mike . Δεν ξέρω αν αρχίζουν από εκεί να περνάνε οπτικές πάντως σε μένα χαμηλά Φθιώτιδος δεν νομίζω ότι τις πέρασαν εκτός δεν τους πήρα χαμπάρι

    Να ρωτήσω κάτι άλλο μιας κ είμαι πάνω στον κορμό . Ποια είναι η διαδικασία ? Θέλω άδεια από ιδιοκτήτη , πολυκατοικία ,όροφο η κάτι άλλο ? Επίσης το σπίτι είναι παλιό και οι καλωδιώσεις αρχαίες . Αρχαίες τύπου το ρούτερ συνδέεται με καλώδιο κατευθείαν μέσα από τον τοιχο... Θα χρειαστεί κάποια άλλη εργασία ?
    Τυπικά θες άδεια από τον διαχειριστή και τον ιδιοκτήτη.. Νομίζω βασει νόμου δεν είναι απαραίτητο άλλα η ΙΝΑΛΑΝ το προτείνει. Όσον αφορά τα άλλα δεν έχει σχέση. Σκαβουν απεξω βάζουν ένα κουτάκι και μετά λογικά θα σου περάσουν την ίνα μες το σπίτι από το μπαλκόνι η με μια μικρή τρύπα στον τοίχο δεν χρειάζεται να ανησυχείς

  5. #335
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους είδα κι εγώ σήμερα , είχαν φορτηγάκι inalan κ περνούσαν τα καλώδια της φωτο του Mike . Δεν ξέρω αν αρχίζουν από εκεί να περνάνε οπτικές πάντως σε μένα χαμηλά Φθιώτιδος δεν νομίζω ότι τις πέρασαν εκτός δεν τους πήρα χαμπάρι

    Να ρωτήσω κάτι άλλο μιας κ είμαι πάνω στον κορμό . Ποια είναι η διαδικασία ? Θέλω άδεια από ιδιοκτήτη , πολυκατοικία ,όροφο η κάτι άλλο ? Επίσης το σπίτι είναι παλιό και οι καλωδιώσεις αρχαίες . Αρχαίες τύπου το ρούτερ συνδέεται με καλώδιο κατευθείαν μέσα από τον τοιχο... Θα χρειαστεί κάποια άλλη εργασία ?
    Εάν νοικιάζεις θα πρέπει ο ιδιοκτήτης να θέλει να μπεί η υποδομή στο διαμέρισμα, οπότε θα πρέπει να τον ενημερώσεις (θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι το μισθωτήριο που λογικά έχεις υπογράψει δεν θα λέει τίποτα για οπτικές ίνες παρά μόνο τα γενικά για την διαμόρφωση του μισθίου ακινήτου αν ισχύει κάτι άλλο μας το λες). Ο διαχειριστής επίσης θα πρέπει να ενημερωθεί και να δώσει το οκ στην εταιρεία για να μπει στην πολυκατοικία η υποδομή.Εξ όσων γνωρίζω βάζουν δικές τους καλωδιώσεις (αυτό το νόημα έχουν οι οπτικές ίνες) και δεν ασχολούνται με τις υφιστάμενες καλωδιώσεις οπότε ίσως να μην έχει σημασία αν είναι παλιές ή όχι οι καλωδιώσεις (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος συμφορουμίτης). Με πρόλαβε ο Sermakk

  6. #336
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ κ τους δύο , δεν έχω πρόβλημα με ιδιοκτήτη κ διαχειριστή μιας και η πεθερά είναι κ τα 2 ταυτόχρονα

  7. #337
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ κ τους δύο , δεν έχω πρόβλημα με ιδιοκτήτη κ διαχειριστή μιας και η πεθερά είναι κ τα 2 ταυτόχρονα
    Εισαι τυχερος γιατι καλλιστα θα μπορουσες να εχεις ακομα μεγαλυτερο προβλημα

  8. #338
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sermakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι τυχερος γιατι καλλιστα θα μπορουσες να εχεις ακομα μεγαλυτερο προβλημα
    Ευτυχώς για τον φίλο Atallo..!

    Πάνω που λέγαμε ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα από την πεθερά. Κι όμως υπάρχει και μας άνοιξες, τα μάτια... Η περίπτωση δηλαδή του να έχει κανείς πεθερά και πέρα από αυτά να είναι ιδιοκτήτρια, να είναι διαχειρίστρια και να μην θέλει και οπτικές ίνες!! Omg...!

  9. #339
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Χαχα κοίτα στη φάση αυτή κάνεις τα χατίρια της πεθεράς γτ θέλεις απεγνωσμένα την οπτική ! Έλεγα ότι χειρότερα από Περιστέρι που ήμουν με 4 mb από όταν ήμουν 10 χρόνων δεν θα έβρισκα αλλά δεν είχα μείνει Αμπελόκηπους...

  10. #340
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14360/874
    ISP
    Double Play Gr
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lector_Teo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν ή μετά την καρύστου που είμαι εγώ;
    Τριφυλίας και Αχαϊας πάνω-κάτω...

  11. #341
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από faethie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τριφυλίας και Αχαϊας πάνω-κάτω...
    Να 'σαι καλά γείτονα! Άρα και μένα μια από τα ίδια!

  12. #342
    Εγγραφή
    22-02-2020
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχουμε καμία εικόνα για το πόσες αιτήσεις σε μια περιοχή είναι αρκετές για κάνουν την inalan να επεκταθεί προς τα εκεί; Μιλάμε για περιοχές σχετικά κοντά στον κεντρικό κορμό, 500-600μ.

    Αν ρωτήσω την εταιρία ξέρω ήδη την απάντηση, «όσο περισσότερες τόσο το καλύτερο». Κατατοπιστικότατο!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrtree : 22-05-20 στις 00:59.

  13. #343
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrtree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε καμία εικόνα για το πόσες αιτήσεις σε μια περιοχή είναι αρκετές για κάνουν την inalan να επεκταθεί προς τα εκεί; Μιλάμε για περιοχές σχετικά κοντά στον κεντρικό κορμό, 500-600μ.

    Αν ρωτήσω την εταιρία ξέρω ήδη την απάντηση, «όσο περισσότερες τόσο το καλύτερο». Κατατοπιστικότατο!
    Κοιτα δεν ξερω κατα ποσο αυτο ισχυει ακριβως..Γιατι αν πχ εχουν τις περισσοτερες αιτησεις σε ενα σημειο που δεν τους συμφερει και δεν τους βολευει να πανε δεν νομιζω οτι αυτο θα τους αλλαξει τα σχεδια

    Σιγουρα βοηθαει και τους δινει ενα κινητρο αλλα δεν υπαρχει καποιο σημειο αναφορας που αν φτασουμε θα ερθουν σιγουρα εκει λογω ενδιαφεροντος.Γενικα καλο ειναι οποιον ξερεις και ενδιαφερεται εστω και λιγο εστω και ενημερωτικα να του λες να συμπληρωνει την φορμα και στην τελικη να τονιζει οτι αυτη η αιτηση δεν ειναι δεσμευτικη και σιγα σιγα θα ερθουν..

    ΠΧ παραδειγμα που σκεφτηκα.Εχουν σκαψει σε δρομους πανω απο τη πλατεια γκυζη στο πολυγωνο..αν πχ θελεις ιντερνετ εσυ ξερω γω παρασχου κοντα στην αλεξανδρας ειναι προφανως λιγο αδυνατο να μπεις σε προτεραιοτητα αφου απεχεις αρκετα απο τον κεντρικο κορμο..ελπιζω να καταλαβες πως το λεω

  14. #344
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι μόνο ο αριθμός των αιτήσεων..
    υπάρχουν και άλλα δεδομένα..

    Πάντως γενικά πιστεύω από τις περιοχές που έχει πιάσει τώρα η Inalan..
    κοιτάει ολες τις γειτονικές,
    και αποφασίζει κρίνοντας όλους τους λόγους, που την συμφέρει να επεκταθεί πρώτα..

    Για την περιοχή που λέμε εδώ π.χ ένας λόγος ήταν ότι δεν υπήρχε διαθέσιμη άλλη υποδομή VDSL/FTTH.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #345
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα παιδιά έχουμε εξελίξεις. Έκανα βόλτα ευελπιδων (πριγκηποννησων) απέναντι από την Τσαλδάρη και είδα αυτό το χαρτί. ΥΠΟΘΈΤΩ είναι ιναλαν γιατί τα έργα θα ξεκινήσουν 25 και δεν ήταν κανείς να ρωτήσω. Θεωρώ ότι αυτά ρε σκαβουν ώστε να μπορούν να στριψουν Αγλαφωντος και μετά αγίου στυλιανου και ίσως να πάνε βαρβακη η πλατεία Γκυζη.. Αν περάσει κανείς βόλτα από εκεί τις μέρες που θα σκαβουν και μπορέσει να ρωτήσει θα εκτιμηθεί Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20200523_212500.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  1,06 MB 
ID: 215364

Σελ. 23 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας