Σελ. 42 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 22323740414243444752 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 916
  1. #616
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλάω για Ελλάδα, στο εξωτερικό είναι μετρημένες στα δάχτυλα, μπορείς αν θέλεις να δεις τον μέσο όρο ταχυτήτων που αναφέρεται συχνά για διάφορες χώρες, αρκετά κάτω απο τα 100
    Αφού είναι μετρημένες στα δάχτυλα όπως λες, να τις δούμε. Δε θα σου πάρει και πολλή ώρα να τις γράψεις. Κανείς δε μίλησε για μέσους όρους, φτάνει με τα σκιάχτρα πια.

  2. #617
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sermakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω πετυχει ανθρωπο κυριολεκτικα στη ζωη μου που να ειναι ευχαριστημενος με wind


    Παρόν! Έφυγα από τη Cosmote σε VDSL50 και πήγα στη Wind σε VDSL100, και το έκανα καθαρά για οικονομικούς λόγους, εκτός από την πολύ χαμηλότερη τιμή στο πάγιο και με την διπλάσια ταχύτητα, η Wind μου δίνει και επιπλέον 120 λεπτά ομιλίας στο καρτοκινητό. Δύο μήνες τώρα στη Wind, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...


    ΥΓ: Και για να μην το ξεχάσω, δεν φαίνεται να έχω κάποιο θέμα στη Wind με τους λογαριασμούς που εξακολουθώ να τους πληρώνω πάντα μέσω του ebanking της Πειραιώς. Ο λογαριασμός μου έρχεται ακριβώς στο ποσό που τον περιμένω, και όχι όπως γινόταν με την Cosmote, που σχεδόν πάντα μου ερχόταν SMS στο κινητό, αλλά και email ότι χρωστάω εκτός από το τρέχον λογαριασμό και τον προηγούμενο, ο οποίος είχε εξοφληθεί κανονικά και στην ώρα του...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zarko : 27-07-20 στις 14:49.

  3. #618
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είναι μετρημένες στα δάχτυλα όπως λες, να τις δούμε. Δε θα σου πάρει και πολλή ώρα να τις γράψεις. Κανείς δε μίλησε για μέσους όρους, φτάνει με τα σκιάχτρα πια.
    ok Εδώ λινκ για τις πολλές
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...nection_speeds
    Εδώ και απο το γνωστό σε όλους speedtest

    Και εδώ λινκ, αλήθεια που είναι τα Gigabit;
    https://www.speedtest.net/global-index

    Αν δεν αναφερόμαστε στον μέσο όρο τότε και εμείς εδώ έχουμε 10GBit https://www.hcn.gr/el/fiber-business/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 27-07-20 στις 15:04.

  4. #619
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Αυτά είναι για μέσους όρους. Δεν μίλησα πουθενά για μέσους όρους. Συνεχίζεις όμως με τους μέσους όρους!
    Αποφεύγεις να απαντήσεις ή απαντάς εσκεμμένα με ό,τι να'ναι.
    10Gbit για επιχειρήσεις, μόνον όπου έχει κάλυψη η HCN. Αστείο και άσχετο.

  5. #620
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μια χαρα σου απαντησε .

    Προφανως ομως δεν σου αρεσε η απαντηση γιαυτο και το συνεχιζεις.

    Σου εβαλε και λινκ για να τεκμηριωσει την απαντηση του.

    Δεν εχω καταλαβει ακομα τι θελεις να ακουσεις. Τι συγκριση θελεις να κανεις ακριβως ?
    The gr81 .

  6. #621
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα σου απαντησε .

    Προφανως ομως δεν σου αρεσε η απαντηση γιαυτο και το συνεχιζεις.

    Σου εβαλε και λινκ για να τεκμηριωσει την απαντηση του.

    Δεν εχω καταλαβει ακομα τι θελεις να ακουσεις. Τι συγκριση θελεις να κανεις ακριβως ?
    Δες τα από την αρχή:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως τα 100 και τα 200 είναι και μεγάλα και γίγας, είπαμε να υπερβάλουμε αλλά μην το παρακάνουμε όποτε μην μου φέρεις περιοχές μετρημένες στα δάχτυλα των χεριών που παρέχουν κάτι παραπάνω απο αυτό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα (Μεσαίωνας) ναι, είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Στον ανεπτυγμένο κόσμο ασφαλώς και όχι. Αν σου φαίνονται γίγας τα 100 ή τα 200 δε μπορώ να πω κάτι, προσωπική άποψη είναι αυτό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλάω για Ελλάδα, στο εξωτερικό είναι μετρημένες στα δάχτυλα, μπορείς αν θέλεις να δεις τον μέσο όρο ταχυτήτων που αναφέρεται συχνά για διάφορες χώρες, αρκετά κάτω απο τα 100
    Μιλάει για το μέσο όρο εξαρχής ενώ εγώ όχι, αναφέρω ότι το 100-200 δεν είναι μεγάλο νούμερο (προσωπική άποψη), αναφέρει ότι είναι (προσωπική άποψη) την οποία και δέχομαι, και μετά μου λέει για περιοχές μετρημένες στα δάχτυλα που έχουν κάτι παραπάνω από αυτό, εννοώντας μέσο όρο, ενώ εγώ δεν αναφέρθηκα σε μέσους όρους. Απλά μου λέει για τον μ.ο. που ασφαλώς θα είναι πιο κάτω ενώ εγώ αναφέρομαι σε διαθεσιμότητα.

  7. #622
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Ρε παιδιά όχι off topic απαντήσεις!!! Ας εστιάζουμε στο θέμα!!!

  8. #623
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    Καλησπερα μολις πηρα τηλεφωνο τωρα να ρωτησω γιατι ενω με ειχε παρει ο τεχνικος ακριβως 1 μηνα πισω,εστειλα φωτογραφιες και συζητησαμε περι εγκαταστασης γιατι δεν προχωραει?Ανεφερα επισης οτι η vodafone απο 1 Αυγουστου θα κανει τις πρωτες συνδεσεις!Μου ειπανε οτι εχουνε καθυστερηση περισσοτερο απο το αναμενομενο και θα ειναι ετοιμοι απο Αρχες Σεπτεμβρη εως τελος Σεπτεμβρη!

  9. #624
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα μολις πηρα τηλεφωνο τωρα να ρωτησω γιατι ενω με ειχε παρει ο τεχνικος ακριβως 1 μηνα πισω,εστειλα φωτογραφιες και συζητησαμε περι εγκαταστασης γιατι δεν προχωραει?Ανεφερα επισης οτι η vodafone απο 1 Αυγουστου θα κανει τις πρωτες συνδεσεις!Μου ειπανε οτι εχουνε καθυστερηση περισσοτερο απο το αναμενομενο και θα ειναι ετοιμοι απο Αρχες Σεπτεμβρη εως τελος Σεπτεμβρη!
    Μία χαρά λύνεται ο γρίφος λοιπόν σιγά σιγά λογικά voda

  10. #625
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Πήρα και εγώ τηλέφωνο σήμερα στην Inalan παιδιά, τους είπα και για το μπάσιμο της Vodafone στο Α/Κ από 1η Αυγούστου. Μου είπαν ότι φόρτος εργασίας περισσότερο από το αναμενόμενο τους έχει καθυστερήσει λίγο και ότι από Σεπτέμβριο θα προχωρήσουν. Σε όσους είναι μεν στην πλατεία -και ξέρουν ότι είναι αρκετοί και σχετικά κοντά στον κορμό - θα έρθουν σε β' φάση από 'Σεπτέμβριο' μέχρι τέλος χρόνου.

  11. #626
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα και εγώ τηλέφωνο σήμερα στην Inalan παιδιά, τους είπα και για το μπάσιμο της Vodafone στο Α/Κ από 1η Αυγούστου. Μου είπαν ότι φόρτος εργασίας περισσότερο από το αναμενόμενο τους έχει καθυστερήσει λίγο και ότι από Σεπτέμβριο θα προχωρήσουν. Σε όσους είναι μεν στην πλατεία -και ξέρουν ότι είναι αρκετοί και σχετικά κοντά στον κορμό - θα έρθουν σε β' φάση από 'Σεπτέμβριο' μέχρι τέλος χρόνου.
    Πολύ γενικό αυτό δυστυχώς, προσωπικά δν με καλύπτει μιας και μπορεί Δεκέμβριο να σου πει και άλλη παράταση!!! Κρίμα...

  12. #627
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Η Inalan έχει upload και όχι τηλεφωνία και η Vodafone το ανάποδο. Ανάλογα το τι ψάχνει ο καθένας και αν θα περιμένει 1-2 μήνες για να πετύχει την καλύτερη προσφορά για την χρήση που κάνει ο καθένας. Τώρα βέβαια λόγω καλοκαιριού θα πουν όσοι φύγουν διακοπές να περιμένουν την Inalan μιας και πέραν του upload δεν έχει και δέσμευση. Οπότε θα φτάσει Σεπτέμβρης και βλέπουμε. Τώρα όσοι βιάζονται και είναι επιτακτική ανάγκη να βάλουν θα πάνε Vodafone και χωρίς εργασίες στο σπίτι και όλα καλά.

  13. #628
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα, εγω παιδια μιλησα με βοντα, μου ειπαν οτι το δικτυο ειναι διαθεσιμο, τιμη 29,60, μαλλον εκει θα παω, ουτως η αλλως δεν εχει μεγαλη διαφορα με την ιναλαν, και το upload δε με ενδιαφερει και πολυ.

  14. #629
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADraxalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, εγω παιδια μιλησα με βοντα, μου ειπαν οτι το δικτυο ειναι διαθεσιμο, τιμη 29,60, μαλλον εκει θα παω, ουτως η αλλως δεν εχει μεγαλη διαφορα με την ιναλαν, και το upload δε με ενδιαφερει και πολυ.
    προς Inalan, πάει ο πρώτος και βλέπουμε..
    Η αλήθεια είναι ότι μας έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις πληροφορίες και τους χάρτες. Εγώ από Λοκρίδος είχα ειδοποιηθεί για καλοκαίρι, αλλά πλέον χλωμό.

  15. #630
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    προς Inalan, πάει ο πρώτος και βλέπουμε..
    Η αλήθεια είναι ότι μας έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις πληροφορίες και τους χάρτες. Εγώ από Λοκρίδος είχα ειδοποιηθεί για καλοκαίρι, αλλά πλέον χλωμό.
    Εμενα Δελλαπορτα, που ειχαν πει οτι θα ειμαι απο τους πρωτους μεσα στον Ιουνιο που θα συνδεθουν

Σελ. 42 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 22323740414243444752 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας