Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 50
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Η ΕΕΤΤ ανακοινώνει τα αποτελέσματα της Δημόσιας Διαβούλευσης αναφορικά με την τροποποίηση της ΑΠ. ΕΕΤΤ 578/29/29.09.2010 Κώδικας Δεοντολογίας για την Παροχή Υπηρεσιών Πολυμεσικής Πληροφόρησης (ΦΕΚ 165/Β/15.10.2010), που πραγματοποιήθηκε στο διάστημα από 21.10.2019 έως 05.11.2019 και βασίστηκε σε σχετικό σχέδιο Κανονισμού που δημοσίευσε η ΕΕΤΤ.
    1) Στη δημόσια διαβούλευση κατέθεσαν τις απόψεις τους εικοσιένα (21) φορείς. Οι απαντήσεις των συμμετεχόντων στη Δημόσια Διαβούλευση δημοσιεύονται αυτούσιες, εκτός από τα σχόλια-παρατηρήσεις που οι συμμετέχοντες δηλώνουν ως εμπιστευτικού χαρακτήρα:



    1. Καταναλωτές (10)
    2. Συνήγορος του Καταναλωτή
    3. Amaze
    4. Buongiorno Hellas
    5. Data SMS
    6. Dimoco Greece
    7. Paydash
    8. Telebox (Netsmart)
    9. Veoo Solutions
    10. Cosmote
    11. Vodafone
    12. Wind


    2) Απαντήσεις της ΕΕΤΤ στις παρατηρήσεις των συμμετεχόντων επί της διαβούλευσης


  2. #2
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Της κακοφαίνεται της Dimoco. Βρισκόμαστε σε καλό δρόμο.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Τους τσουζει, ας τα κλεισουν τα μαγαζακια τους, σε κανεναν δε θα λειψουν και αυτοι με τα μυρια sms κατα τα λεγομενα καποιων (γελανε και οι πετρες) που κανουν ακουσια χρηση των υπηρεσιων ας μπουν στο ιντερνετ να δρουν δωρεαν σελιδες, καλο στη τσεπη τους θα κανουν.


  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αντί κάποιοι να γελάνε με τις πέτρες ή μόνοι τους, πανε εδώ σελ 53 και βλέπουνε τα επίσημα νούμερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Γνωρίζουμε γιατί και οι 3 (Cosmote, Vodafone, Wind) επέλεξαν να χαρακτηρίσουν τα σχόλιά τους ως εμπιστευτικά;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #6
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί να γελάς με τις πέτρες ή μόνος σου, πας εδώ σελ 53 και βλέπεις τα επίσημα νούμερα.
    Το επισιμο νουμερο το εχω δει εδω και πολυ καιρο. Σε αυτο νουμερο ειναι μεσα και ο πεθερος μου που οντας 76 χρονων και του ηρθε καπελο 26Ε στο λογαριασμο του απλα πηγε στην εταιρια και εκανε φραγη (και μεχρι να το ερθει ο λογαριασμος κλπ εφαγε και αλλα τοσα στον επομενο). Μαζι με αυτον και της γυναικας μου (καρτοκινητο αυτη) και της γαμπρου μου και τουλαχιστο 10 αλλων ατομων τα οποια δεν εκαναν ποτε καταγγελια. (Εγω εκανα 2 φορες κιολας, τη τελευταια την ανεφερα στο αντιστοιχο νημα).
    Απο οσους περιστοιχιζομαι δε γνωριζω ουτε εναν εν καιρο κρισης που να ηθελε να χρεωθει εκουσια 25+ Ε το μηνα για να παρει το ringtone της Παολα.
    Ξερω παραλληλα ομως πολλους που εκαναν χρηση των τηλεφωνοων και 5ψηφιων που δειχουν στα σκουπιδοκαναλα για να κερδισουν ευρωπουλα και ζωη χαρισαμενη.
    Εαν δεν πουν ακριβως ποσα και τι σε ποια υπηρεσια αφορα το καθε sms τα επισημα νουμερα ειναι σκουπιδια απο μια επιτροπη αμφιβολου αξιοπιστιας και η οποια "ξυπνησε" αφου αρχισαν μεχρι και οι φυλλαδες να αναφερουν τις απατες.

    ΥΓ εγω δε γελαω αντιθετα κλαιω γιατι τη πατησα 2 φορες, οι πετρες γελανε με την επιτροπη, τα επισημα νουμερα και τους υποστηρικτες τους.
    Ειναι κατι σαν "ο γιαλος ειναι στραβος" και το "ολοι το εχουν τουμπανο" ενα πραμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζουμε γιατί και οι 3 (Cosmote, Vodafone, Wind) επέλεξαν να χαρακτηρίσουν τα σχόλιά τους ως εμπιστευτικά;
    θες να τους παρουν με τις πετρες οι παντες οταν θα λενε μεσα σε ακρες αυτα που λενε και οι αλλοι τυπου "χανουμε φραγκα, δε κανουμε επενδυσεις" κλπ ?


  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τ
    Εαν δεν πουν ακριβως ποσα και τι σε ποια υπηρεσια αφορα το καθε sms τα επισημα νουμερα ειναι σκουπιδια απο μια επιτροπη αμφιβολου αξιοπιστιας και η οποια "ξυπνησε" αφου αρχισαν μεχρι και οι φυλλαδες να αναφερουν τις απατες.

    ΥΓ εγω δε γελαω αντιθετα κλαιω γιατι τη πατησα 2 φορες, οι πετρες γελανε με την επιτροπη, τα επισημα νουμερα και τους υποστηρικτες τους.
    Ειναι κατι σαν "ο γιαλος ειναι στραβος" και το "ολοι το εχουν τουμπανο" ενα πραμα.
    Και να στα δώσουν αυτά που ζητάς πάλι δεν θα τα δεχτείς. αυτό όμως δεν αλλάζει κάτι.
    Καλή συνέχεια

  8. #8
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να στα δώσουν αυτά που ζητάς πάλι δεν θα τα δεχτείς. αυτό όμως δεν αλλάζει κάτι.
    Καλή συνέχεια
    Δε μπορεις να ξερεις τι θα δεχτω και τι οχι, ας τα δωσουν και μετα το κριμα στο λαιμο μου.

    Καλη σου μερα και σε εσενα.

    YΓ, θα ειχε ενδιαφερον να δουμε ποσα απο αυτα τα sms/συνδρομες ειχαν διαρκεια πανω απο εβδομαδα/μηνα/διαρκειας κλπ.


  9. #9
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Προσωπικά με προβληματίζει ιδιαίτερα ότι πολλοί από τους παρόχους ΥΠΠ (που υποτίθεται ότι είναι ανταγωνιστές) έστειλαν πανομοιότυπο κείμενο στη διαβούλευση. Οι τεχνικές λεπτομέρειες που ανέφεραν κάποιοι από τους παρόχους ΥΠΠ έχουν ενδιαφέρον, αλλά μπαίνουμε σε λεπτομέρειες...

    Οι πάροχοι εικάζω ότι χαρακτήρισαν τα σχόλιά τους ως εμπιστευτικά, γιατί είναι πελάτες τους τόσο οι καταναλωτές όσο και οι εταιρείες ΥΠΠ. Λογικά δεν θέλουν να διακινδυνεύσουν να ενοχλήσουν κανέναν από τους δύο .

    Οι απαντήσεις της ΕΕΤΤ είναι σαφείς: Το τρέχον σύστημα δεν δούλεψε, και θέλει άμεσα να διορθωθεί. Ορθά δεν αποκλείουν νέα αξιολόγηση και πιθανές βελτιώσεις στο μέλλον, αλλά ορθά δεν θέλουν να καθυστέρησουν κι άλλο την τρέχουσα αλλαγή.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    θες να τους παρουν με τις πετρες οι παντες οταν θα λενε μεσα σε ακρες αυτα που λενε και οι αλλοι τυπου "χανουμε φραγκα, δε κανουμε επενδυσεις" κλπ ?
    πολύ σίγουρος φαίνεσαι τι λένε οι πάροχοι ενώ δεν προκύπτει από κάπου. Έχεις λάβει γνώση των εμπιστευτικών σχολίων- παρατηρήσεων;

  11. #11
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5493
    ISP
    Vodafone
    Router
    Xiaomi Mi3g/TP-Link 100v
    SNR / Attn
    18.1(dB) / 7.7(dB)
    Να τα αφήσουν τα σάπια οι εταιρείες ΥΠΠ μαζι τους και οι εταιρίες κινητής που έχουν κατακλεψει τον κόσμο.
    Θέλουν να συνεχίσουν να υπάρχουν; κανένα πρόβλημα, αλλά ΜΌΝΟ όταν το επιθυμεί ο πελάτης να χρεώνεται και τα αφήσουν τα φίδια ότι θα κάνει κλείσουν. Εγγραφή στην σελίδα και μετά επαλήθευση μεσω OTP.
    Είναι λέει δύσκολο για τον τελικό χρήστη αυτή η διαδικασία.

    Όλοι τα λένε ανοιχτά ότι θέλουν να πουν και οι τρεις αρχικλέφτες τα έχουν εμπιστευτικά. Θέλει @@ το πράγμα και αυτοί μόνο να τα αρπάζουν ξέρουν.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ σίγουρος φαίνεσαι τι λένε οι πάροχοι ενώ δεν προκύπτει από κάπου. Έχεις λάβει γνώση των εμπιστευτικών σχολίων- παρατηρήσεων;
    Δυστυχως οχι, αλλα εαν δεν ειχαν τιποτα να κρυψουν ας τα εβαζαν δημοσια, μεχρι τοτε εχω το δικαιωμα και εφοσον οι ιδιοι δε λενε την αποψη τους να πιστευω οτι θελω.


  13. #13
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    προσωπικά μόνο και λόγω της εμπιστευτικότητας εικάζω ότι τήρησαν στάση ποντίου πιλάτου.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικά μόνο και λόγω της εμπιστευτικότητας εικάζω ότι τήρησαν στάση ποντίου πιλάτου.
    μακαρι και το ελπιζω και ειμαι πολυ λαθος, αλλα θα ηθελα εαν οντως ισχυε αυτο να το ελεγαν δημοσια να καθαρισουν το ονομα τους.


  15. #15
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επισιμο νουμερο το εχω δει εδω και πολυ καιρο. Σε αυτο νουμερο ειναι μεσα και ο πεθερος μου που οντας 76 χρονων και του ηρθε καπελο 26Ε στο λογαριασμο του απλα πηγε στην εταιρια και εκανε φραγη (και μεχρι να το ερθει ο λογαριασμος κλπ εφαγε και αλλα τοσα στον επομενο). Μαζι με αυτον και της γυναικας μου (καρτοκινητο αυτη) και της γαμπρου μου και τουλαχιστο 10 αλλων ατομων τα οποια δεν εκαναν ποτε καταγγελια. (Εγω εκανα 2 φορες κιολας, τη τελευταια την ανεφερα στο αντιστοιχο νημα).
    Απο οσους περιστοιχιζομαι δε γνωριζω ουτε εναν εν καιρο κρισης που να ηθελε να χρεωθει εκουσια 25+ Ε το μηνα για να παρει το ringtone της Παολα.

    ...

    Εαν δεν πουν ακριβως ποσα και τι σε ποια υπηρεσια αφορα το καθε sms τα επισημα νουμερα ειναι σκουπιδια απο μια επιτροπη αμφιβολου αξιοπιστιας και η οποια "ξυπνησε" αφου αρχισαν μεχρι και οι φυλλαδες να αναφερουν τις απατες.

    Αυτό ακριβώς.

    Και εσείς που δίνετε τα επίσημα στοιχεία από το 2017, κάντε τον κόπο να δώσετε και τα στοιχεία από 2018/2019. Είμαστε ήδη 3 χρόνια μπροστά.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας