Σελ. 13 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 578
  1. #181
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps-5Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    5(dB) / 43(dB)
    Πάνω αριστερά είναι ο σωλήνας που φέρνει τις γραμμές του ΟΤΕ στο κτίριο. Δεξιά είναι ο σωλήνας που "πάει" τις γραμμές στα διαμερίσματα.

    Ναι κι εγώ τις είδα λίγο άσπρες.. σκουριά είναι αυτό?

    Ερώτηση : Αν θέλω να ανεβάσω στο διαμέρισμά μου UTP καλώδιο, θα είναι εφικτό να το κάνει κάποιος ηλεκτρολόγος εύκολα? ή όχι ?.. Τί λές ?

    thanks!

  2. #182
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultraxmode Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω αριστερά είναι ο σωλήνας που φέρνει τις γραμμές του ΟΤΕ στο κτίριο. Δεξιά είναι ο σωλήνας που "πάει" τις γραμμές στα διαμερίσματα.
    Τα καλώδια που πάνε στα διαμερίσματα είναι τα μπλε / κόκκινα.... τα άλλα είναι τα απερχόμενα που έρχονται από το καφάο

    Ναι κι εγώ τις είδα λίγο άσπρες.. σκουριά είναι αυτό?
    Ναι, και ίσως προκαλεί πρόβλημα...

    Ερώτηση : Αν θέλω να ανεβάσω στο διαμέρισμά μου UTP καλώδιο, θα είναι εφικτό να το κάνει κάποιος ηλεκτρολόγος εύκολα? ή όχι ?.. Τί λές ?
    Εφικτό είναι σίγουρα, το θέμα είναι αν θα μπορέσει να στο περάσει ενδοτείχια χωρίς να πρέπει να γκρεμίσει σοβάδες για να βρει τα κουτιά
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  3. #183
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps-5Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    5(dB) / 43(dB)
    Πάντως είμαι σίγουρος πως απο δεξιά είναι τα καλώδια του ΟΤΕ που έρχονται απ'έξω... (ακολούθησα τον σωλήνα απο τον δρόμο μέσα στο σπίτι..)

    EDIT : Η πολύ η σιγουριά σκότωσε τη γάτα... τελικά πήγα κάτω και ξανακοίταξα.. έχεις δίκιο.. ο σωλήνας που έρχεται απο πάνω στρίβει και έρχεται δεξιά απο τις ρεγκλέτες....

    Τα κουτιά εννοείς αυτά τα κυκλικά ? Φαίνονται αυτά πολύ καλά.. Ξεχωρίζουν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ultraxmode : 31-01-08 στις 23:38.

  4. #184
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη, αλλά στην δεύτερη φωτογραφία, δεξιά, αυτό που βλέπω είναι μεταλλικός σωλήνας που φέρνει τα απερχόμενα;;;;;;;;;;; Εκεί μέσα τα καλώδια πρέπει να έχουν γίνει σούπα!!!

    Η (ιδιότυπες) ρεγκλέτες πάντως δείχνουν αρκετά καλά, αν και ίσως διακρίνω λίγη σκουριά (λίγο ασπρισμένο μου φαίνεται το μέταλο)
    Γιατί να γίνουν σούπα τα καλώδια ρε μαν μέσα σε μεταλικό σωλήνα? το κακό του είναι ότι δεν βγαίνουν καθόλου έυκολα και ακόμα πιο δύσκολα περνάνε καινούργια.
    Νομίζεις ότι περνάει κανα τρελό φορτίο και ζεσταίνονται ή κάτι άλλο? Η ίδια λεγόμενη σούπα είναι και τα πολλαπλών ζευγών καλώδια με εξωτερική μόνωση. όσο για τη σκουριά μέταλλο είναι και μόνο που έρχεται σε επαφή με τον αέρα θα διαβρωθεί.

    Τις ιδιότυπες ρεγλέτες που τις βλέπεις? Δεν έχεις δεί ποτέ τις πιό παλιές ακόμα που ο ΟΤΕ κόλλαγε με κόλληση τα καλώδιά του? Σχεδόν ίδιες με αυτές είναι.

  5. #185
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να γίνουν σούπα τα καλώδια ρε μαν μέσα σε μεταλικό σωλήνα? το κακό του είναι ότι δεν βγαίνουν καθόλου έυκολα και ακόμα πιο δύσκολα περνάνε καινούργια.
    Νομίζεις ότι περνάει κανα τρελό φορτίο και ζεσταίνονται ή κάτι άλλο? Η ίδια λεγόμενη σούπα είναι και τα πολλαπλών ζευγών καλώδια με εξωτερική μόνωση. όσο για τη σκουριά μέταλλο είναι και μόνο που έρχεται σε επαφή με τον αέρα θα διαβρωθεί.
    Στην φωτογραφία μου φαίνεται πολύ τσακισμένος ο σωλήνας. Ίσως να εχω άδικο

    Τις ιδιότυπες ρεγλέτες που τις βλέπεις? Δεν έχεις δεί ποτέ τις πιό παλιές ακόμα που ο ΟΤΕ κόλλαγε με κόλληση τα καλώδιά του? Σχεδόν ίδιες με αυτές είναι.
    Δεν τις είχα ξαναδεί
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  6. #186
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα καλώδια που πάνε στα διαμερίσματα είναι τα μπλε / κόκκινα.... τα άλλα είναι τα απερχόμενα που έρχονται από το καφάο



    Ναι, και ίσως προκαλεί πρόβλημα...



    Εφικτό είναι σίγουρα, το θέμα είναι αν θα μπορέσει να στο περάσει ενδοτείχια χωρίς να πρέπει να γκρεμίσει σοβάδες για να βρει τα κουτιά

    Αν η πολυκατοικία είναι με μεταλλικούς σωλήνες το ποιό πιθανό είναι να είναι όλα μεσα έτσι (και τα κουτάκια). Οι σωλήνες και τα κουτιά έχουν ένα είδος μόνωσης στο εσωτερικό τους (βασικά σαν πισόχαρτο είναι) το οποίο με το πέρασμα του χρόνου γίνεται σαν.....μελλάσα θα έλεγα)

    Και πάλι δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει ο σωλήνας που ειναι σκουριασμένος απο τη στιγμή που τα καλώδια δεν κουνιούνται. Να μου πείς ότι στα πιό παλιά σπίτια το ραζιμ συνήθως το κάνανε 50 διακλαδώσεις μέχρι να φτάσει στο διαμέρισμα ναι. Αλλά όχι και πρόβλημα οι σωλήνα. Εκτός αν το πάτε στο ότι είναι μεταλλική και μαζεύει παρεμβολές οι οποίες με τη σειρά τους περνάνε στα καλώδια. Σε αυτή την περίπτωση η αλλάγή θα είναι και η μόνη λύση.

    Βασικά μαν ότι και να ακούς απο εμένα και όποιον άλλο τράβα σύνδεσε το ρούτερ επάνω στον κατανεμητή αν ξέρεις πιο είναι το ζεύγος σου. Αν δείς τεράστια διαφορά τότε άρχισε να το ψάχνεις,

  7. #187
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει ο σωλήνας που ειναι σκουριασμένος απο τη στιγμή που τα καλώδια δεν κουνιούνται.
    Δεν λέω για τον σωλήνα... για τις επαφές στις ρεγκλέτες λέω

    Βασικά μαν ότι και να ακούς απο εμένα και όποιον άλλο τράβα σύνδεσε το ρούτερ επάνω στον κατανεμητή αν ξέρεις πιο είναι το ζεύγος σου. Αν δείς τεράστια διαφορά τότε άρχισε να το ψάχνεις,
    Έτσι ακριβώς
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  8. #188
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φωτογραφία μου φαίνεται πολύ τσακισμένος ο σωλήνας. Ίσως να εχω άδικο



    Δεν τις είχα ξαναδεί

    Αν μιλάς για το σωλήνα που φέρνει τα καλώδια του ΟΤΕ (αν είναι σωλήνας και όχι πολύ σκληρή μόνωση) αυτό είναι καθαρά θέμα του ΟΤΕ και το παλικάρι δεν έχει δικαίωμα να βάλει χέρι ή κάποιος άλλος. Όχι απλά θέμα του αλλά και υποχρέωσή του.

    Ενδεικτικά η μόνωση που έχουν (νομίζω berkin τις λένε τις βρομοσωλήνες αυτές και τις μισώ γιατί μου αφήνει η εσωτερική μόνωση μαυρίλες στα χέρια και δεν φεύγουν με τίποτα) αν τσακίσει η σωλήνα προστατέυει τα καλώδια κατα κάποιο τρόπο απο το να γδαρθούν. Υπάρχει περίπτωση να έχουν βάλει σιδεροσωλήνα μόνο στο ανέβασμα στον τοίχο που κάνει το καλώδιο (λογικά έρχεται υπόγεια) για να μην το τρυπήσει κανένας αχρειος. Σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε η σωλήνα να έχει κοπεί κατα την είσοδό της στο κουτί και όχι να κάνουν στροφές χτυπώντας τη. Τεσπα.

  9. #189
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλάς για το σωλήνα που φέρνει τα καλώδια του ΟΤΕ (αν είναι σωλήνας και όχι πολύ σκληρή μόνωση) αυτό είναι καθαρά θέμα του ΟΤΕ και το παλικάρι δεν έχει δικαίωμα να βάλει χέρι ή κάποιος άλλος. Όχι απλά θέμα του αλλά και υποχρέωσή του.
    Προφανώς! Εγώ πουθενά δεν του είπα να βάλει χέρι σ'αυτή τη σωλήνα ή στα απερχόμενα καλώδια του βρόχου! Για τον σωλήνα και την τσάκισή του έκανα απλά μια παρατήρηση
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  10. #190
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω για τον σωλήνα... για τις επαφές στις ρεγκλέτες λέω



    Έτσι ακριβώς

    Αυτό δεκτότατο. Πάς σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά και ζητάς σπρέϊ καθαριστικό ηλεκτρικών επαφών χωρίς λάδι. Παίρνεις και μία πολύ μικρή συρματόβουρτσα, ξεβιδώνεις το ζεύγος σου και καθαρίζεις πολύ προσεκτικά (προσέχεις βασικά να μην κάνεις με τη συρματόβουρτσα ζημιά σε καλώδια άλλων). Καθαρίζεις όλο το μέρος που πιάνει ο σφυχτήρας των καλωδίων σου και τον ίδιο, και τη Βίδα (τις σπίρες της), και τέλος ρίχνεις λίγο σπρέι και το αφήνεις μισό λεπτό να στεγνώσει (και λέγοντας λίγο δεν εννοω να τα κάνεις μπάνιο). Κοιτάς τις άκρες απο το ζεύγος σου και αν ο χαλκός δεν έχει χρυσοχάλκινο χρώμα κοιτάς αν σου φτάνουν ώστε να τα κόψεις (λίγο) και να τα απογυμνώσεις πάλι ώστε να είναι καθαρός (και ο χαλκός όπως και όλα τα μέταλλα διαβρώνεται οεο οεο σαν τρελλός. Ξαναβιδώνεις και τελος.

    Και κοίτα να μην κάνεις το λάθος να το δεις σωτήρας να φτιάξεις όλες τις επαφές όλων των άλλων γιατί μπορεί να βρεθείς σε δυσάρεστα πράγματα (προβλήματα τα οποία να μην φταίς εσύ αλλα να τα ρίχνουν επάνω σου απλά και μόνο που έβαλες χέρι).

    ........Auto merged post: GnF added 2 Minutes and 41 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς! Εγώ πουθενά δεν του είπα να βάλει χέρι σ'αυτή τη σωλήνα ή στα απερχόμενα καλώδια του βρόχου! Για τον σωλήνα και την τσάκισή του έκανα απλά μια παρατήρηση
    Αν είναι σωλήνας τότε μαν έχεις απόλυτο δίκιο. Κάποιος βαρέθηκε να τον κόψει και τον χτυπάγανε με κάτι (μάλλον πένσα ή σφυρί) για να κάνει τη κουρπα και εννοείτε ότι ήταν ήδη περασμένο το καλώδιο μέσα του όταν το κάνανε αυτό (δεν το παίζεις κορώνα-γράμματα αν θα περάσει μετά απο κάτι τέτοιο βλέπεις)

    ........Auto merged post: GnF added 5 Minutes and 42 Seconds later........

    ΑΝ έχω δίκιο και η πολυκατοικία είναι τόσο παλιά τότε όχι μόνο θα φένονται τα κουτάκια αλλά το καπάκι τους στο κέντρο θα έχει κάτι σαν μικρό χερουλάκι λές και είναι για να τα στρείψεις και να τα ανοίξεις. άτοιμες σωλήνες με άκυρο υλικό. Και με πολύ δυσκολία σε περαιτέρω εργασίες. Όχι ότι δεν γίνεται αλλά....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GnF : 01-02-08 στις 03:08. Αιτία: auto merged post

  11. #191
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps-5Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    5(dB) / 43(dB)
    Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ.. κάθομαι και διαβάζω πολύ προσεκτικά τα όσα λέτε..

    GnF δεν θα το παίξω σωτήρας με ΤΙΠΟΤΑ!!! Θα καλέσω ηλεκτρολόγο να τα κοιτάξει..

    Να σας ρωτήσω κάτι ? Για να συνδέσω το router με τις γραμμές του ΟΤΕ , με τί καλώδιο θα το κάνω αυτό ?? Θα πάρω ένα UTP και θα το κόψω, θα το ξεγυμνώσω και θα συνδέσω τις ακρες των καλωδίων με αυτές των καλωδίων της γραμμής ??? (Λίγο πρόχειρο το βρίσκω έτσι όπως το σκέφτομαι.. υπάρχει καλύτερος τρόπος? δεν ξέρω..)

    Ευχαριστώ και πάλι!

  12. #192
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    362
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6.700/1.020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath


    να και ο κατανεμητής της πολυκατοικίας μου!!τι λέτε;;
    http://www.fcpaok.gr/ live radio! Voodoo... by me

  13. #193
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν δοκίμασα και το Speedtouch 585i v6 στην γραμμή μου με το τελευταίο firmware και το attenuation έπεσε στο 21, παρόλα αυτά δεν συγχρονίζει στην πρίζα που το έχω πάνω από τα 15500, πράγμα που σημαίνει πλέον ότι έχει πρόβλημα η καλωδίωση... Είμαστε για αλλαγή σε ένα μήνα της καλωδίωσης, ευτυχώς προς το Πάσχα θα το βάψουμε το σπίτι και δεν θα φαίνονται τα ίχνη της επέμβασης.... Τι καλώδιο να βάλω; Εννοείται πως θα είναι θωρακισμένο. Επίσης σκέφτομαι σε κάθε πρίζα να βάλω και ethernet υποδοχή να μην χρησιμοποιώ wireless για άλλους υπολογιστές, είναι εφικτό;

  14. #194
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν δοκίμασα και το Speedtouch 585i v6 στην γραμμή μου με το τελευταίο firmware και το attenuation έπεσε στο 21, παρόλα αυτά δεν συγχρονίζει στην πρίζα που το έχω πάνω από τα 15500, πράγμα που σημαίνει πλέον ότι έχει πρόβλημα η καλωδίωση... Είμαστε για αλλαγή σε ένα μήνα της καλωδίωσης, ευτυχώς προς το Πάσχα θα το βάψουμε το σπίτι και δεν θα φαίνονται τα ίχνη της επέμβασης.... Τι καλώδιο να βάλω; Εννοείται πως θα είναι θωρακισμένο. Επίσης σκέφτομαι σε κάθε πρίζα να βάλω και ethernet υποδοχή να μην χρησιμοποιώ wireless για άλλους υπολογιστές, είναι εφικτό;
    Κοίτα... με 21dB εξασθαίνηση και τέλεια καλωδίωση από το σπίτι σου μέχρι και το dslam, άντε να δεις 17-17,5... αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι;
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  15. #195
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9.200/1.024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    Speedtouch 780 WL(i)
    SNR / Attn
    26.5(dB) / 6.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα την άλλαζα πάντως
    Τελικά την άλλαξα τη πρίζα.Έβαλα μόνο το ζεύγος καλωδίων του ΟΤΕ.

    Με την καινούρια πρίζα τα στατιστικά της γραμμής είναι τα ακόλουθα :

    Uptime: 0 days, 0:31:52
    Modulation: G.992.5 annex A
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 5.941
    Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 4,61 / 62,55
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,5 / 19,0
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 26,0
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 12,5
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 54 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 430 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 205 / 296
    CRC Errors (Up/Down): 262 / 1
    HEC Errors (Up/Down): 1.488 / 1

    Τι είναι τα HEC Errors ?? Είναι φυσιολογικό να είναι τόσα πολλά στο uplink?
    Γενικά μπορεί αν μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτά τα Errors ? (FEC, CRC και HEC)

    Τι άλλο να κάνω από τη μεριά μου πριν πάρω τηλέφωνο την NetOne για να δηλώσω βλάβη?

    Ευχαριστώ πολύ!!!

Σελ. 13 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-08, 00:52
  2. Ελεγχος γραμμής
    Από sgatz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 12:28
  3. Πρόβλημα με τον συγχρονισμό της γραμμής
    Από dreamkiller_gr στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-07, 18:26
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-04, 03:51
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-04, 21:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας