Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι απλά OFFTOPIC ,δεν σου ζήτησε κανείς την γνώμη σου ..άσε που είναι εντελώς αναχρονιστική !
    κι είσαι κι αναιδής συγχρόνως ..
    Εσύ θα κάνεις κουμάντο στα γούστα του OP ??? στην τσέπη του ??? τόσα θέλει να διαθέσει ...εσύ του το επιτρέπεις ???
    Αν δεν τόχεις καταλάβει, είσαι σε forum
    Οver and out
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    SAGEM F@ST 1500WG
    Καλησπέρα σας, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και με συγχωρείτε για την καθυστέρηση στην απάντηση, αλλά σήμερα δούλευα 11:00-23:00

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξερω οτι ειμαι εκτος, αλλα εαν η επιταγη δεν ειναι κανα 200Ε τοτε δεν αξιζει η αγορα απο το πλαισιο σε καμια περιπτωση.
    Εαν ειναι το κλασσικο 50αρικο παρτε απο το πλαισιο ενα πληκτρολογιο/ποντικι και το υπολοιπο συστημα απο καπου αλλου.
    Η δωροεπιταγή είναι αξίας 800€, οπότε καταλαβαίνετε ότι ο υπολογιστής βγαίνει δωρεάν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ακομα πιο εκτος, μην αγορασετε υπολογιστη σε παιδι γυμνασιου, και μαλιστα των 800 ευρω, αρα με δυνατοτητες gaming.
    Ειτε δεν θα ασχοληθει (= πεταμενα λεφτα), ειτε θα γινει addicted στο gaming, κατι το οποιο θα το βρειτε μπροστα σας σε 2-3 χρονια, τοτε που δεν πρεπει.

    Δεν προσφερει κατι σε αυτες τις ηλικιες η εξικοιωση σε αυτο το βαθμο (στο σπιτι, χωρις καθοδηγηση και ελεγχο. Συνταγη για καταστροφη ειναι)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάντια να αγοράζεις PC σε πιτσιρικά και να γνωρίζεις ότι δεν θα ασχοληθεί παρά μόνο με gaming/YouTube. Κάποτε μαθαίναμε και προγραμματισμό...
    Ίσως με παρεξηγήσατε. Ο προσανατολισμός της σύνθεσης είναι YouTube και Gaming.
    Θέλω να πιστεύω ότι ο μικρός θα ασχολείται και με άλλα πράγματα, αλλά δεν είναι στο χέρι μου αυτό.
    Θεωρώ ότι ένα PC με τον παραπάνω προσανατολισμό θα είναι περισσότερο από ικανό να χρησιμοποιηθεί και για εφαρμογές office, ελαφρύ προγραμματισμό κτλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μείνε στο PS4 για gaming και mobile για YouTube, μην πετάξεις τα λεφτά σου άδικα.
    Το PC θα βγει (σχεδόν) δωρεάν (αν εξαιρέσεις αγορά κλειδιών για Windows και Office).

    Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Θα την μελετήσω και θα πάρω το θάρρος να ρωτήσω σχετικά αν δεν καταλαβαίνω κάτι.
    EDIT: Θα τους προτείνω να προσθέσουν από τώρα ακόμα 8GB. Νομίζω αξίζει τον κόπο να δώσουν λίγα παραπάνω χρήματα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω απάντηση στην πολύ εύστοχη ερώτηση του Panoc.

    Αν μιλάμε για μικρό κουπόνι, τότε πράγματι δεν αξίζει τον κόπο, γιατί στο Πλαισιο στάνταρ θα πληρώσει 10-20% παραπάνω.

    Επίσης καλό είναι να μας πει ο koutourou, γιατί θέλει gaming capable PC, ενώ έχει ήδη PS4 ο μικρός.
    Η ερώτηση που έκανα στην αδερφή μου ήταν: "θα χρησιμοποιηθεί και για παιχνίδια ο υπολογιστής;"
    Η απάντηση ήταν "ναι".
    Βέβαια, η αδερφή μου δεν έχει ιδέα το τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τη σύνθεση, αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται και να ξέρει, καθώς σε αυτά τα χρήματα νομίζω ότι ο υπολογιστής μπορεί να έχει πολλές χρήσεις.
    Με λίγα λόγια δεν είναι ανάγκη π.χ. η κάρτα γραφικών να καλύπτει το 50% του budget, αλλά καλά είναι να έχει και μια μέτρια αυτόνομη (όχι ενσωματωμένη).
    Ο μικρός δεν είναι (και ελπίζω να μην γίνει) hardcore gamer.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή τα έχω περάσει
    Και δεν μετάνοιωσα ποτέ για τις αποφάσεις που πήρα

    1. Οχι pc στο υπνοδωμάτιο μέχρι τα 18
    2. Ούτε κινητό στο υπνοδωμάτιο μέχρι τα 18 (να τελειώσει σχολείο)
    3. Ολα ελεύθερα χωρίς parent control και από δίπλα για να εξηγήσεις τους κινδύνους του internet από αγνώστους.
    Με λίγα λόγια εμπιστοσύνη στο παιδί
    4. Αυτά που κάνει τώρα (youtube, gaming) δεν σημαίνει ότι θα τα κάνει και αύριο.
    Aν υπάρχει αδερφός/αδερφή βοηθάει πολύ γιατί θα τον μοιράζονται και γιατί υπάρχουν ΑΠΕΙΡΑ απλοϊκά παιγνιδάκια που παίζονται από 2. Ακόμα θυμάμαι τα γέλια τους. Με κανένα online standalone παιγνίδι δεν γελασανε τόσο.

    Πρόταση για pc δεν έχω
    Με 800 € στήνεις pc με 3 τερματικά.
    Συμφωνώ σε όλα πλην του τελευταίου "Με 800 € στήνεις pc με 3 τερματικά", καθώς μου ζητήθηκε η άποψη για αγορά 1 PC, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

    Απλά θα ήθελα να τονίσω ξανά ότι δεν πρόκειται για το δικό μου παιδί, αλλά για ανιψιό μου.
    Με τα ανίψια μου γενικά είμαστε πολύ κοντά, αλλά δεν παύουν να είναι ανίψια μου και όχι παιδιά μου.
    Θα συζητήσω με την αδελφή μου και ενδεχομένως θα τη συμβουλεύσω σε θέματα διαπαιδαγώγησης, αλλά η τελική ευθύνη και οι αποφάσεις σχετικά με τα παιδιά αφορούν την ίδια και τον σύζυγό της ΜΟΝΟ.
    Άλλωστε και εγώ δεν θα ανεχόμουν υποδείξεις στον τρόπο με τον οποίο θα μεγάλωνα εγώ τα παιδιά μου.

    Επιπλέον, ποτέ δεν αναφέρθηκε ο χώρος στον οποίο θα τοποθετηθεί το PC (π.χ. υπνοδωμάτιο ή σαλόνι), ούτε το αν θα επιτρέπεται στον μικρό να χρησιμοποιεί το κινητό ή το PC στο υπνοδωμάτιό του.
    Αυτά τα αποφασίζουν οι γονείς του και κανένας άλλος.

    Τέλος, θεωρώ πως τα ενδεχόμενα:
    Α="έχω στην κατοχή μου ένα (δωρεάν) PC με gaming δυνατότητες"
    και
    Β="ασχολούμαι με εφαρμογές office και προγραμματισμό"
    δεν είναι αμοιβαίως αποκλειόμενα.

    Δεν μπορώ να φανταστώ πως ένα (δωρεάν) PC με gaming δυνατότητες και προσανατολισμό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εκμάθηση βασικών γνώσεων πληροφορικής και προγραμματισμού από ένα παιδί 13 ετών.
    Δεν θα επαρκούν οι δυνατότητες του hardware ώστε να αντεπεξέλθουν στις προγραμματιστικές απαιτήσεις του μικρού;

    Σας ευχαριστώ όλους σας για τον χρόνο σας, με συγχωρείτε αν δεν έγινα σαφής εξαρχής.
    Αναμένω τις προτάσεις σας για τη σύνθεση, τώρα που ξεκαθαρίστηκε το θέμα του budget και της χρήσης.
    Με λίγα λόγια το budget είναι τουλάχιστον και το πολύ 800€, καθώς το ύψος της δωροεπιταγής είναι ακριβώς 800€.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος koutourou : 28-02-20 στις 03:04.

  3. #18
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ξεκαθάρησες πολλά.

    Προφανώς οι αποφάσεις είναι των γονέων, δεν είναι υποδείξεις, απλά πολλοί φίλοι μούχουν πει γιατί δεν τάλεγα νωρίτερα. Είχαν ήδη αγοράσει και βάλει το pc στο δωμάτιο του παιδιού και ήταν δύσκολο να το βγάλουν από εκεί. Είχανε όμως χάσει τον έλεγχο του ύπνου.

    Κάποιος με πρόταση ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #19
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.997
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koutourou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση που έκανα στην αδερφή μου ήταν: "θα χρησιμοποιηθεί και για παιχνίδια ο υπολογιστής;"
    Η απάντηση ήταν "ναι".
    Βέβαια, η αδερφή μου δεν έχει ιδέα το τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τη σύνθεση, αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται και να ξέρει, καθώς σε αυτά τα χρήματα νομίζω ότι ο υπολογιστής μπορεί να έχει πολλές χρήσεις.
    Με λίγα λόγια δεν είναι ανάγκη π.χ. η κάρτα γραφικών να καλύπτει το 50% του budget, αλλά καλά είναι να έχει και μια μέτρια αυτόνομη (όχι ενσωματωμένη).
    Ο μικρός δεν είναι (και ελπίζω να μην γίνει) hardcore gamer.
    Θα μπορούσα να γράψω πολλά επι του θέματος, αλλά μιας και έχεις βάρβαρα ωράρια, καθώς και το ότι το παιδί δεν είναι και δε θέλετε να γίνει hardcore gamer, τότε η πρόταση του vtester είναι μια χαρά.

    Για να εξηγούμαστε, η rx550, όπως είπε και ο φίλoς vtester, δεν αρμόζει σε gaming μηχάνημα. Είναι μια κάρτα η οποία θα φέρει το μηχάνημα, σε μία entry level gaming κατάσταση, για χρήστες χωρίς απαιτήσεις. Για να δείτε οπτικά περίπου τι θα πάρετε, σε gaming καταστάσεις, μπορείτε να δείτε το παρακάτω βίντεο.



    Για την ακρίβεια, θα είστε κάπως καλύτερα από αυτό, μιας και ο uploader έχει 550 2GB ενώ εσείς με 4GB Vram, θα μπορείτε να βελτιώσετε σημαντικά την εικόνα.

    Μπορείτε να ανεβάσετε το budget κατά 100 ευρώ και να πάρετε μια 1650 super, που θα ανεβάσει τις γραφικές ικανότητες του συστήματος Χ3.

    https://www.plaisio.gr/gigabyte-vga-...ce-4gb_3366219

    Σύγκριση με rx 550 (είναι ακριβής, την έχω τσεκάρει, απλά αυτή είναι short version)

    https://gpu.userbenchmark.com/Compar...550/4058vs3925

    Και 1650 super gaming video



    Κατά τα λοιπά, απλά πρέπει να λεχθεί, ότι τέλος του χρόνου περιμένουμε νέες next gen κονσόλες, οι οποίες σταδιακά θα φέρουν σημαντική αύξηση στις απαιτήσεις των games. Προσωπικά ως hardcore gamer (), η μπάρα μου των αποδεκτών καρτών γραφικών του σήμερα, ξεκινά από 2060super και πάνω και αυτό γιατί συνδυάζουν δυο χαρακτηριστικά που θα είναι bare minimum. 8GB Vram και βασικό Raytracing.

    Σαφώς το μηχάνημα που θα πάρετε τώρα, δε θα πάει χαμένο. Μπορεί να αναβαθμιστεί η να πάρετε νέα κονσόλα. Ότι είναι φθηνότερο. Αλλά εκεί πάμε προς τη hardcorιλα, οπότε πιστεύω ότι θα είστε ΟΚ.

    ΥΓ Για την ιστορία και περί τιμές ΠΛΑΙΣΙΟ.

    2060 super ΠΛΑΙΣΙΟ, φτηνότερη στα 539 ευρώ.

    https://www.plaisio.gr/search?query=...ucts_price_asc

    2060 super Skroutz, φθηνότερη @380 ευρώ.

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...&order_dir=asc


    1650 super skroutz, 161 ευρώ

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...&order_dir=asc

    Δηλαδή όσο κάνει η rx550! Στο ΠΛΑΙΣΙΟ είπαμε παραπάνω, η 1650 super έχει 269 ευρώ, δηλαδή ήμαρτον!

    Δηλαδή δε ξέρω, φτιάχτε το μηχάνημα χωρίς κάρτα και πάρτε τη από αλλού, τι να πω.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #20
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Το ξέσκισες.

    Για πρέφα και μπουρλότο (belote) hardcore gamer με 32άρα τράπουλα, τί προτείνεις ? (για μεζέ)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Belote
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνώ ότι το Πλαίσιο είναι ακριβό, αλλά εφόσον ο OP έχει δωροεπιταγή €800 ότι και να πάρει τσάμπα θα του βγει, ακόμα και έτοιμη σύνθεση.

    Όσο για τις κονσόλες, δεν θεωρώ φρόνιμο να πάρει ο πιτσιρικάς PS5, με το PS4 καλύπτεται μια χαρά για Fortnite σε 1080p60 και κουμπώνει και KB+M αν θέλει.

    Βέβαια υποθέτω η δωροεπιταγή έχει ημερομηνία λήξης, οπότε μάλλον πρέπει να ξοδευτεί σχετικά σύντομα, συν το γεγονός ότι παρουσιάζεται αύξηση τιμών στα PC parts εδώ και λίγο καιρό, έσκασε και ο ιός τώρα, οπότε καλύτερα να βιαστεί, γιατί οι ακριβές τιμές του Πλαισίου θα γίνουν ακόμα πιο ακριβές.

  7. #22
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    SAGEM F@ST 1500WG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    αργότερα να βάλει ακόμα μια μνήμη. Δεν το λες gaming pc φυσικά αλλά είναι μια σύνθεση στα χρήματα που ζήτησες από το πλαίσιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... τότε η πρόταση του vtester είναι μια χαρά ...
    Η πρόταση του Vtester μου φάνηκε εξαρχής πάρα πολύ καλή και σε εμένα.
    Νομίζω ανταποκρίνεται ακριβώς στις απαιτήσεις.
    Απλά, δεν πολυεμπιστεύομαι την κρίση μου σε αυτόν τον τομέα, καθώς οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες.
    Ετοιμαζόμουν να προτείνω στην αδερφή μου να παραγγείλει ακριβώς αυτή τη σύνθεση του Vtester +8GB RAM επιπλέον για να είναι πιο άνετοι στο μέλλον.
    Τώρα που έχω και το 2ο ΟΚ, θα προχωρήσουμε στην παραγγελία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δε ξέρω, φτιάχτε το μηχάνημα χωρίς κάρτα και πάρτε τη από αλλού, τι να πω.
    Και πολύ του είναι του μικρού αυτό το μηχάνημα.
    Δεν υπάρχει λόγος να ανέβουμε και άλλο σε GPU.


    Σας ευχαριστώ και πάλι για τις πολύτιμες προτάσεις σας.
    Εκτιμώ πάρα πολύ το γεγονός ότι διαθέτετε χρόνο για να με βοηθήσετε.

    Όταν παραγγελθεί το PC θα σας ενημερώσω.

  8. #23
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Μνήμες πάρε πακέτο https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...z-ddr4_2454122 για να πάρεις και λίγο πιο υψηλά χρονισμένες.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  9. #24
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    SAGEM F@ST 1500WG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μνήμες πάρε πακέτο https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...z-ddr4_2454122 για να πάρεις και λίγο πιο υψηλά χρονισμένες.
    Ok, ευχαριστώ!

  10. #25
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    SAGEM F@ST 1500WG
    Καλησπέρα ξανά!
    Πήγαμε να παραγγείλουμε και προέκυψε αυτό
    αποκλείεται να ήταν αυτή η τιμή πριν μια εβδομάδα.
    Άλλωστε στο skroutz οι τιμές αρχίζουν από 144€.
    Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για επεξεργαστή από το πλαίσιο;

    Π.χ. να βάλουμε αυτόν τον επεξεργαστή και να αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα ίδια;

    Αν, όχι, τότε κάποια άλλη προτεινόμενη σύνθεση από πλαίσιο (λόγω δωροεπιταγής 800€);
    Η προηγούμενη νομίζω ότι ήταν ακριβώς στα μέτρα μας με την παλιά τιμή, αλλά με τα 319,90€ του επεξεργαστή ξεφεύγουμε πολύ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος koutourou : 05-03-20 στις 15:00.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...36-mb-_3260232

    Φυσικά η τιμή του όταν σου έκανα την σύνθεση ήταν πολύ καλύτερη αλλά την άλλαξαν. Είχαν και καλά εκπτώσεις τότε.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  12. #27
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχουν ξεφύγει με τον ιό... και δεν είναι καν ο 3700Χ!


  13. #28
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Συγγνώμη αλλά επεξαργαστή με 16 threads μόνο όσοι κάνουν επαγγελματική επεξεργασία video χρειάζονται. Αυτός: https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...-6-mb-_3260224 είναι υπεραρκετός και αν περισσεύουν χρήματα πάρτε κάνα περιφερειακό.

  14. #29
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Αφού ήταν φθηνότερος όταν του τον πρότεινα από τον 3400g. Άμα βάλει τον 3400g δεν χρειάζεται και κάρτα γραφικών θεωρητικά αλλά για αυτά που ζητάει ο 3600 είναι πιο σωστή επιλογή.

    Τον ιό περίμενε το πλαίσιο lol
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  15. #30
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ιό περίμενε το πλαίσιο lol
    Στην αναμπουμπούλα ο λύκος χαίρεται...

    - - - Updated - - -

    Δεν βλέπω να έχει μεγάλη ποικιλία το Πλαίσιο. 1600/2600 AF άφαντοι.

    Ο 3600 είναι φθηνότερος από 2700X και καλύτερος για gaming:

    https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...36-mb-_3260232

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας