Σελ. 2312 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 22922302230723102311231223132314231723222332 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 34.666-34.680 από 51068
  1. #34666
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σε ένα φαρμακείο με το αμκα σου θα σε βοηθήσουν.

    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  2. #34667
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα φαρμακείο με το αμκα σου θα σε βοηθήσουν.
    Πάντως φαρμακοποιός μου είπε ότι όσοι στην ηπειρωτική Ελλάδα πήραν JJ πήραν, αυτή τη στιγμή μόνο σε νησιά - για εκείνο το ραντεβού είσαι βέβαιος ότι το καις;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #34668
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως φαρμακοποιός μου είπε ότι όσοι στην ηπειρωτική Ελλάδα πήραν JJ πήραν, αυτή τη στιγμή μόνο σε νησιά - για εκείνο το ραντεβού είσαι βέβαιος ότι το καις;
    Θα πάω σε νησί αν χρειαστεί ντε


  4. #34669
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πάω σε νησί αν χρειαστεί ντε
    Να πας, νομίζω ότι αυτή τη στιγμή με τα εμβόλια το πρακτικότερο είναι το καλύτερο (ΟΚ, ίσως και να είμαι προκατειλημένος λόγω προσωπικών περιστάσεων που το μονοδοσικό μου λύνει τα χέρια κυριολεκτικά).

    Περί "καλύτερων" εμβολίων και αποτελεσματικότητας μία ερώτηση που μου γεννήθηκε χθες σε μία συζήτηση: ΟΚ, Ελλάδα είμαστε ΓΤΠΚ στη συλλογή δεδομένων για την πανδημία, αλλά για τα εμβόλια έχουμε ήδη μία ομάδα του πληθυσμού που είναι δραστήρια και έχει εμβολιαστεί σε σημαντικό ποσοστό και αναφέρομαι στους υγειονομικούς και μάλιστα νομίζω με Pfizer / Moderna κατά κύριο λόγο και εδώ και μήνες πλέον. Έχουμε στοιχεία για το πώς έχει πάει το πράγμα, έχουν νοσήσει, σε τι ποσοστό, τι 'τύπου' νόσηση, έχουμε νοσηλείες, βαρύτερες περιπτώσεις, αν ναι σε τι ποσοστά κοκ...

    Δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα μιας και πρόκειται για ανθρώπους που εκτίθενται και σε βαριά ιϊκά φορτία αλλά κάποιες ενδείξεις ίσως να μας δώσουν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #34670
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πας, νομίζω ότι αυτή τη στιγμή με τα εμβόλια το πρακτικότερο είναι το καλύτερο (ΟΚ, ίσως και να είμαι προκατειλημένος λόγω προσωπικών περιστάσεων που το μονοδοσικό μου λύνει τα χέρια κυριολεκτικά).

    Περί "καλύτερων" εμβολίων και αποτελεσματικότητας μία ερώτηση που μου γεννήθηκε χθες σε μία συζήτηση: ΟΚ, Ελλάδα είμαστε ΓΤΠΚ στη συλλογή δεδομένων για την πανδημία, αλλά για τα εμβόλια έχουμε ήδη μία ομάδα του πληθυσμού που είναι δραστήρια και έχει εμβολιαστεί σε σημαντικό ποσοστό και αναφέρομαι στους υγειονομικούς και μάλιστα νομίζω με Pfizer / Moderna κατά κύριο λόγο και εδώ και μήνες πλέον. Έχουμε στοιχεία για το πώς έχει πάει το πράγμα, έχουν νοσήσει, σε τι ποσοστό, τι 'τύπου' νόσηση, έχουμε νοσηλείες, βαρύτερες περιπτώσεις, αν ναι σε τι ποσοστά κοκ...

    Δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα μιας και πρόκειται για ανθρώπους που εκτίθενται και σε βαριά ιϊκά φορτία αλλά κάποιες ενδείξεις ίσως να μας δώσουν
    https://twitter.com/PGPapanikolaou/s...179763200?s=19

  6. #34671
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι, θάνατοι τέλος που είναι κάτι πολύ ευχάριστο προφανώς. Αλλά, στις λεπτομέρειες, δλδ νοσήσεις και τι "τύπου" (εννοώ σοβαρές που πιθανώς και να οδηγήσουν σε long Covid συμπτώματα ή μη), νοσηλείες (ή μη) κλπ, έχουμε τίποτε; Επειδή θα μπορούσαν να δώσουν κάποιες ενδείξεις για το τι μπορούμε να αναμένουμε, μιλώντας για Ελλάδα που δεν το έχουμε με τα δεδομένα και πολύ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #34672
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι, θάνατοι τέλος που είναι κάτι πολύ ευχάριστο προφανώς. Αλλά, στις λεπτομέρειες, δλδ νοσήσεις και τι "τύπου" (εννοώ σοβαρές που πιθανώς και να οδηγήσουν σε long Covid συμπτώματα ή μη), νοσηλείες (ή μη) κλπ, έχουμε τίποτε; Επειδή θα μπορούσαν να δώσουν κάποιες ενδείξεις για το τι μπορούμε να αναμένουμε, μιλώντας για Ελλάδα που δεν το έχουμε με τα δεδομένα και πολύ
    ΟΚ, αυτό ας το κάνει η κυβέρνηση που έχει όλα τα στοιχεία.
    Αν δεν έχουν data analysts ας μου γράψουν ένα e-mail και ας μου δώσουν όλα τα raw data, το κάνω δωρεάν.

    Ο γιατρός αυτός γράφει αυτά που μπορεί να δει ο ίδιος, και μάλιστα παρά τις προσωπικές επιθέσεις που δέχεται από τα troll της κυβέρνησης, βάζει το κοινό καλό πάνω από προσωπικές εμπάθειες. Άλλος στη θέση του δε θα σπαταλούσε ένα tweet για να υποστηρίξει την προσπάθεια εμβολιασμού αυτών που τον βρίζουν.

  8. #34673
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Από όσα στοιχεία έχω δει μέχρι τώρα το κινέζικο να μην έχεις κάνει και είσαι οκ.

    Στις Σεϋχέλες φαίνεται να μην εμποδίζει τη μετάδοση ιδιαίτερα. Μένει να δούμε και τη νόσηση.

  9. #34674
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή θέλεις το JLO εμβόλιο, δοκίμασε Ασκληπιείο....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #34675
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσα στοιχεία έχω δει μέχρι τώρα το κινέζικο να μην έχεις κάνει και είσαι οκ.

    Στις Σεϋχέλες φαίνεται να μην εμποδίζει τη μετάδοση ιδιαίτερα. Μένει να δούμε και τη νόσηση.
    Σευχέλλες έχουν 60-40% Sinopharm/AZ. H μεγάλη πλειοψηφία των εισαχθέντων (80%) δεν είχε εμβολιαστεί. Και τα δύο εμβόλια φαίνεται να προστατεύουν σε αυτήν την περίπτωση.

    https://www.reuters.com/business/hea...st-2021-05-11/

    Ταυτόχρονα σχεδόν καμία σοβαρή περίπτωση δεν είχε εμβολιαστεί, και κανένας θάνατος δεν υπήρξε στους εμβολιασμένους:

    https://www.cnbc.com/2021/05/13/seyc...as-surged.html

    Κάντε όποιο εμβόλιο σας είναι διαθέσιμο/σας βολεύει κλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 14-05-21 στις 09:45.

  11. #34676
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Και επειδή μπαίνουμε στο καλοκαίρι, αλλά επειδή πρέπει διαρκώς να "μένουμε ασφαλείς", να ανασύρω την περσινή συμβουλή του BBC για να αποφύγετε Covid εάν επιλέξετε να ζήσετε επικινδύνως στο κρεββάτι...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  BBC sex advice.PNG 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  178,2 KB 
ID: 227531

    Κυριολεκτικά δεν μαμιόμαστε θα πω εγώ

    - - - Updated - - -

    (Νόμιζα ότι ήταν τρολλιά επειδή μόλις σήμερα το είδα αλλού και μπήκα στο feed του BBC και όντως είναι συμβουλή )

  12. #34677
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    βρεθηκα αυτον τον καιρο σε νοσοκομειακους χωρους ,

    τρομερη εντυπωση μου εκανε οτι οι σεκιουριταδες εχουν γινει εξεταστες του κοβιντ .
    εξεταστες με μηδεν επιστημονικο υποβαθρο .
    σε μια κλινικη βρεθηκα και για καμποση ωρα χωρις μασκα αλλα και με . προσεχα διακριτικα τον κοσμο γυρω μου , και προσεχα οτι και αρκετοι γιατροι και χειρουργοι εχαν μια χαλαρη σταση απεναντι στην χρηση μασκας ( κατεβασμενη ,μερικες φορες ) .

    εχει ερθει ο κοσμος αναποδα ,που οι κομμωτες , οι καθαριστριες , οι υπαλληλοι του σουπερ μαρκετ , οι σεκιουριταδες , οι εκφωνητες ειδησεων , σε γενικες γραμμες , επαγγελματα χωρις καποιο μορφωτικο επιπεδο , θα δειξουν τον δρομο προς την εξυγειανση ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #34678
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Πηξαμε στην ατομικη ανευθυνοτητα αλλά
    επειδη απ΄το κεφαλι βρωμαει το ψαρι, οταν βγαινει κοτζαμαν προεδρινα της ΕΙΝΑΠ και κανει το... παγωνι,
    τοτε ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ και ραντεβου το φθινοπωρο με 4ο κυμα και νεο ΑΚΟΡΝΤΕΟΝ.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #34679
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Από ότι φαίνεται η στρατηγική της "καθυστερημένης" 2ης δόσης του εμβολίου μάλλον θετικές επιπτώσεις έχει και όχι αρνητικές. Και δεν μιλάω μόνο για το όφελος του να εμβολιάσεις περισσότερους γρηγορότερα αλλά και στην αποτελεσματικότητα όσο αφορά στην προστασία.

  15. #34680
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι φαίνεται η στρατηγική της "καθυστερημένης" 2ης δόσης του εμβολίου μάλλον θετικές επιπτώσεις έχει και όχι αρνητικές. Και δεν μιλάω μόνο για το όφελος του να εμβολιάσεις περισσότερους γρηγορότερα αλλά και στην αποτελεσματικότητα όσο αφορά στην προστασία.
    Ναι αλλά δεν μας λέει τι γίνεται σε αυτούς που έχουν κάνει μόνο μια δόση για αυτές τις 9 βδομάδες;
    Γιατί σύμφωνα με αυτά που λένε η μία δόση μόνο δεν φτάνει για να προσφέρει την πλήρη προστασία, χρειάζεται και η δεύτερη.

Σελ. 2312 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 22922302230723102311231223132314231723222332 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας