Σελ. 2520 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 25002510251525182519252025212522252525302540 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 37.786-37.800 από 51068
  1. #37786
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν φοράς FFP2 σωστά δεν κολλάς πουθενά
    Πουθενά πουθενά πουθενά.
    (Τρύπες)

  2. #37787
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL

  3. #37788
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.167
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το είδες το τέλος;



    Με λίγα λόγια όλοι οι εμβολιασμένοι και αυτοί που το περάσανε μπορούν να έρθουν (και να επιστρέψουν) χωρίς καμία επιπλοκή, θα έλεγα καλύτερα για εμάς

    Λίγο πολύ τα ίδια ισχύουν και για τους εμβολιασμένους απο ΗΒ
    Αν είναι έτσι ναι δίκιο έχεις.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #37789
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν φοράς FFP2 σωστά δεν κολλάς πουθενά
    Το 'σωστά' προϋποθέτει ξυρισμένο πρόσωπο,μάσκα που εφαρμόζει στο κεφάλι και όχι στα αυτιά και με σοβαρή πιστοποίηση,όχι τίποτα CE2163 Τουρκίας κλπ κλπ.Στην Αμερική έχουν νόημα οι Ν95 με niosh και osha fitting.Ευρώπη είναι λίγο ό,τι να'ναι η κατάσταση με πολύ σαβούρα.

  5. #37790
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 'σωστά' προϋποθέτει ξυρισμένο πρόσωπο,μάσκα που εφαρμόζει στο κεφάλι και όχι στα αυτιά και με σοβαρή πιστοποίηση,όχι τίποτα CE2163 Τουρκίας κλπ κλπ.Στην Αμερική έχουν νόημα οι Ν95 με niosh και osha fitting.Ευρώπη είναι λίγο ό,τι να'ναι η κατάσταση με πολύ σαβούρα.
    σιγα μην κατσουμε να βγουμε και με lar v εξω

  6. #37791
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγα μην κατσουμε να βγουμε και με lar v εξω
    Το 'δεν κολλάς πουθενά' δεν είναι μόνο έξω

  7. #37792
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 'δεν κολλάς πουθενά' δεν είναι μόνο έξω
    το ξερω αλλα εχει καταντησει βλακεια τωρα
    η μια δεν κανει μεσα
    η αλλη δεν κανει εξω
    η παραλλη ισως κανει ισως οχι
    στην τελικη αμα ειναι να το παθεις θα το παθεις σωστα?

  8. #37793
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αμα το παθεις εισαι ανευθυνος μιερος και ψεκασμενος - βαλε και τη FFP2 στους 40 βαθμους τωρα και μη γκρινιαζεις

  9. #37794
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξερω αλλα εχει καταντησει βλακεια τωρα
    η μια δεν κανει μεσα
    η αλλη δεν κανει εξω
    η παραλλη ισως κανει ισως οχι
    στην τελικη αμα ειναι να το παθεις θα το παθεις σωστα?
    Απλά, δεν πας με υφασμάτινη (και ενίοτε με τη μύτη έξω) σε Blue Star Feries γυρνώντας από Μύκονο,ομοίως με αεροπλάνο,ομοίως στο μετρό και γενικά σε εσωτερικούς χώρους με αρκετά άτομα.Για έξω,ναι είναι υπερβολή.

  10. #37795
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά, δεν πας με υφασμάτινη (και ενίοτε με τη μύτη έξω) σε Blue Star Feries γυρνώντας από Μύκονο,ομοίως με αεροπλάνο,ομοίως στο μετρό και γενικά σε εσωτερικούς χώρους με αρκετά άτομα.Για έξω,ναι είναι υπερβολή.
    αν πας έτσι δεν θα κολλήσεις την μετάλλαξη Δέλτα του ιού αλλά την ΧΧΧ μετάλλαξη

  11. #37796
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πέσει φοβερό κράξιμο στην κυβέρνηση για αυτό. Είχαν και το κορυφαίο slogan για τους νέους: "dansen met Janssen", δηλαδή κάνεις το μονοδοσικό της J&J και την ίδια ημέρα (!) μπορείς να πας σε club. Θα γίνουμε ο περίγελος της Ευρώπης με τέτοια νούμερα, αν δεν έχουμε ήδη γίνει.

  12. #37797
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω το app και δεν μπορώ να το κατεβάσω Ιρλανδία. Αλλά έχω λάβει σε pdf το Covid πιστοποιητικό με τα στοιχεία εμβολιασμού μου. Αν μου ζητηθεί, δεν ξέρω αν θα το δείξω. Αν το έδειχνα θα έδειχνα μόνο την αρχική σελίδα που δεν έχει κανένα προσωπικό μου δεδομένο. Σιγά μη δώσω σε πορτιέρη σε κλαμπ τα προσωπικά μου στοιχεία και στην τελική εκείνος πώς μπορεί να τα διασταυρώσει αν δεν μου ζητήσει ταυτότητα και νομίζω ότι καταλαβαίνετε σε τι αισχρές καταστάσεις πάμε.
    Υποτίθεται ότι πρέπει να δείξεις το QR code. Αυτό ανταποκρίνεται σε μια σελίδα, απο την οποία "βγαίνουν" όλα τα στοιχεία. Εδω υπάρχει ένα πρόβλημα. Εαν απλά δειχνει ένα ΟΚ σε σωστό QR code, και τίποτε άλλο, ποιός εμποδίζει κάποιον να κάνει μια φωτοκόπια το "διαβατήριο" του με το QR κάποιου άλλου που ειναι ΟΚ και εμβολιασμένος; Πανεύκολο. Μια απλή φωτοτυπία είναι. Οπότε για να παίξει το σενάριο, γυρίζουν απο την βάση τα στοιχεία ταυτότητας του ατόμου και εαν είναι έγκυρο το εμβόλιο (ή τεστ), και γίνεται ταυτοπροσωπία με κάποιο άλλο έγγραφο που μπορεί να έχει βιομετρικά στοιχεία (πχ φωτό). Αυτομάτως μπαίνουμε στα επικίνδυνα χωράφια των προσωπικών δεδομένων.
    Ειναι φάση μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Δεν υπάρχει λύση.
    Η' μάλλον υπάρχει. Δεν κάνεις έλεγχο, τα αφήνεις όλα ελευθερα, και όσοι αρρωστήσουν αρρωστησαν, όσοι πεθάνουν, πεθαναν. Η΄μήπως όχι; Να ξαναρχίσουμε έναν νέο κύκλο με λοκντάουν; Δνε ξέρω, πείτε μου. (προσωπικά είμαι της πρώτης λύσης που ανέφερα)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που εμπεριέχει το ΑΜΚΑ σου , ένα μοναδικό αριθμό ταυτοποίησης για ιατρική/ασφαλιστική χρήση είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
    Συμφωνώ, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο, ήδη το ΑΜΚΑ σου το δίνεις παντού, στην δουλειά σου, σε υπηρεσίες, σε ένα κάρο περιπτώσεις (ή και το ΑΦΜ). Οπου και να πάς ότι φόρμα και να συμπληρώσεις, σου το ζητάνε. Δεν είναι σωστό απο μια μεριά να ζητιέται τόσο εύκολα, απο την άλλη, στην πράξη το έχουν ξεσκίσει. Οπως με τις φωτοτυπίες ταυτότητας! Που κάλλιστα κάποιος εύκολα θα μπορούσε να κάνει αντίγραφο απο μια τέτοια φωτοκόπια (αυτό και εαν είναι πρόβλημα!!!!) Δεν έχω δεί ιδιαίτρο ζήλο για το θέμα των φωτοτυπιών ταυτότητας, που ζητείται σχεδόν παντού. Τελευταία χρειάστηκε να την δώσω στην εταιρία φυσικού αερίου, αίτηση σύνδεσης. Ιδιωτική εταιρία.

  13. #37798
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτίθεται ότι πρέπει να δείξεις το QR code. Αυτό ανταποκρίνεται σε μια σελίδα, απο την οποία "βγαίνουν" όλα τα στοιχεία. Εδω υπάρχει ένα πρόβλημα. Εαν απλά δειχνει ένα ΟΚ σε σωστό QR code, και τίποτε άλλο, ποιός εμποδίζει κάποιον να κάνει μια φωτοκόπια το "διαβατήριο" του με το QR κάποιου άλλου που ειναι ΟΚ και εμβολιασμένος; Πανεύκολο. Μια απλή φωτοτυπία είναι. Οπότε για να παίξει το σενάριο, γυρίζουν απο την βάση τα στοιχεία ταυτότητας του ατόμου και εαν είναι έγκυρο το εμβόλιο (ή τεστ), και γίνεται ταυτοπροσωπία με κάποιο άλλο έγγραφο που μπορεί να έχει βιομετρικά στοιχεία (πχ φωτό). Αυτομάτως μπαίνουμε στα επικίνδυνα χωράφια των προσωπικών δεδομένων.
    Ειναι φάση μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Δεν υπάρχει λύση.
    Η' μάλλον υπάρχει. Δεν κάνεις έλεγχο, τα αφήνεις όλα ελευθερα, και όσοι αρρωστήσουν αρρωστησαν, όσοι πεθάνουν, πεθαναν. Η΄μήπως όχι; Να ξαναρχίσουμε έναν νέο κύκλο με λοκντάουν; Δνε ξέρω, πείτε μου. (προσωπικά είμαι της πρώτης λύσης που ανέφερα)
    H άποψή μου είναι παίρνεις μια βαθιά ανάσα, μετράς μέχρι το 10, βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό (που έλεγε ο παππούς μου), σκέφτεσαι τι γίνεται τριγύρω σου (οι εμβολιασμένοι κολλάνε μια χαρά, οι ανεμβολίαστοι κινδυνεύουν), και αποφασίζεις να προσπαθήσεις να φέρεις με κάθε τρόπο τους ανεμβολίαστους που είναι σε άμεσο κίνδυνο, όσο πιο κοντά στο εμβόλιο γίνεται.

    Παράλληλα επενδύεις γερά στο έρμο σύστημα υγείας και αν δεν σου φτάνουν τα μπικικίνια κάνεις δημόσιο διάγγελμα (όχι της παπάτζας) και λες ότι ζητάς και άλλα.

    Τα υπόλοιπα εκ του πονηρού και εκ του σφαγμένου κοτόπουλου που κάνει βόλτες ή / και του πανικόβλητου και υστερικού που κρώζει....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #37799
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω αν δεν ειχα να προσεχω ηλικιωμενους και πηγαινα clubing θα εδινα μπαλαμουτιασμενο χαρτι - αφου θα μας πανε σε νεο lockdown ετσι και αλλιως ας το κανουμε της μυκονου το καγκελο

  15. #37800
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    H άποψή μου είναι παίρνεις μια βαθιά ανάσα, μετράς μέχρι το 10, βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό (που έλεγε ο παππούς μου), σκέφτεσαι τι γίνεται τριγύρω σου (οι εμβολιασμένοι κολλάνε μια χαρά, οι ανεμβολίαστοι κινδυνεύουν), και αποφασίζεις να προσπαθήσεις να φέρεις με κάθε τρόπο τους ανεμβολίαστους που είναι σε άμεσο κίνδυνο, όσο πιο κοντά στο εμβόλιο γίνεται.

    Παράλληλα επενδύεις γερά στο έρμο σύστημα υγείας και αν δεν σου φτάνουν τα μπικικίνια κάνεις δημόσιο διάγγελμα (όχι της παπάτζας) και λες ότι ζητάς και άλλα.

    Τα υπόλοιπα εκ του πονηρού και εκ του σφαγμένου κοτόπουλου που κάνει βόλτες ή / και του πανικόβλητου και υστερικού που κρώζει....
    με λίγα λόγια, η πρώτη λύση και για σένα. Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Εαν κάνεις την σούπερ προστασία, οι ανεμβολίαστοι δεν θα εμβολιαστούν (prevention paradox). Εαν αρχίσει να πεθαίνει κόσμος, και φτάσει το σκατό στην καλτσα, θα ανασκουμποθούν και θα τρέξουν για εμβόλιο. Το μεσοδιάστημα είναι το δύσκολο.

Σελ. 2520 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 25002510251525182519252025212522252525302540 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας