Σελ. 2691 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26712681268626892690269126922693269627012711 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 40.351-40.365 από 51068
  1. #40351
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με νοητικη στερηση εχει ανοιξει η πλατφορμα μου το πε μια γειτονισα οτι ερχονται sms . Δεν εννοω την αντιπολιτευση

  2. #40352
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bεβαιως και ειναι πολυ υπερ - ενα αφορισμο που με ειδαν να πηγαινω ποιμνιο για εμβολιασμο τον εχω ηδη φαει παμε και για 2ο
    Nα τσακιστουν να το κανουν γρηγορα γιατι πολλοι ανω των 60 εκαναν τις 2 δοσεις μεσα στο Γεναρη και ειναι πλεον εκτος προστασιας . Και στους παπαδες σα ΔΥ που ειναι πρεπει να γινει υποχρεωτικο να γελασουμε λιγο
    Eντέλει είχε δίκιο ο Πολάκης κι ας τον κράζανε.

    Μάιο ήτανε να εμβολιαστεί, είπε Σεπτέμβριο, το καλοκαίρι υπάρχει ύφεση.
    Το δικό του 10μηνο για τρίτη δόση ξεκινάει από Σεπτέμβριο, κάποιων άλλων ήδη τελείωσε, διαλέχτε και πάρτε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #40353
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ξαναγράψει. Αδίστακτοι. Ακαταδιωκτοι και ατσαλακωτοι κάνουν πολύ απλά ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.

    Αυτά τα προεραιτικος δεν δίνω και πολύ σημασία γιατί σύντομα θα το γυρίσουν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #40354
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok φταίει ο ΣΡΖ και στο γράφει ένας που δεν είναι ψηφοφόρος του, οι υπόλοιποι ΧΑ, ΒΕλόπ, ακροδεξιό κομμάτι ΝΔ, παπαδαριό, είναι υπέρ του εμβολίου επειδή το έγραψε μια δημοσκόπηση
    Ρίξε μια ματιά εδω, γιατί μου φαίνεται έχουμε χάσει την ουσία και κυνηγάμε φαντάσματα:

    Φρέσκια σχετικά έρευνα του Αυγούστου:

    https://drive.google.com/file/d/1ACk...kg_GD794r/view


    Οι ανεμβολίαστοι επηρεάζονται κατά σειρά σημαντικοτητας:
    Γιατρούς, φαρμακοποιούς, επιστήμονες, εόδυ, κόμμα, social media, εκκλησία, περσόνες, ΜΜΕ.

    Η εκκλησία είναι στις τελευταίες επιρροές.

    Προσωπικά οι 2 πρώτοι αρνητές που μου μίλησαν ΚΑΤΑ του εμβολίου ήταν η οικογενειακή γιατρός μου (βιάστηκα μου είπε) και ο φαρμακοποιός που μου εκανε το εμβολιο της γρίππης (υπερβολές μου είπε). Τι να πει κανείς μετά.

    Επίσης έχω δει αντισυστεμικό σε παράκρουση να κάνει επίθεση στον παπά σε ώρα λειτουργίας επειδή ζήτησε να φοράμε τη μάσκα στο ναό.

    Η αυστηροτητσ εξαντλείται στην εκκλησία και οι υπόλοιποι που κάνουν πολύ μεγαλύτερη ζημιά αλωνίζουν.

    Γιατροί & Πανεπιστημιακοί attention whores, δυσαρεστημένοι πανεπιστημιακοί λειτουργούν σαν εμπορικοί αντιπρόσωποι, αδίστακτοι πολιτικοί και βουλευτές λένε παπαριές, κόμματα ελπίζουν στην αποτυχία του εμβολιασμού αλλά εμείς επιμένουμε. Η Εκκλησία.

    Κατάφερε η κομματική γραμμή για μια ακόμα φορά να καπελωσει την πραγματικότητα.

    Η απόλυτη θλίψη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eντέλει είχε δίκιο ο Πολάκης κι ας τον κράζανε.

    Μάιο ήτανε να εμβολιαστεί, είπε Σεπτέμβριο, το καλοκαίρι υπάρχει ύφεση.
    Το δικό του 10μηνο για τρίτη δόση ξεκινάει από Σεπτέμβριο, κάποιων άλλων ήδη τελείωσε, διαλέχτε και πάρτε
    Για αστείο το γράφεις, αλλά φαντάσου τι θα είχε συμβεί αν αυτό το είχε κάνει η πλειονότητα του κόσμου. Κατάντια κυριολεκτικά.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  5. #40355
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρίξε μια ματιά εδω, γιατί μου φαίνεται έχουμε χάσει την ουσία και κυνηγάμε φαντάσματα:

    Φρέσκια σχετικά έρευνα του Αυγούστου:

    https://drive.google.com/file/d/1ACk...kg_GD794r/view


    Οι ανεμβολίαστοι επηρεάζονται κατά σειρά σημαντικοτητας:
    Γιατρούς, φαρμακοποιούς, επιστήμονες, εόδυ, κόμμα, social media, εκκλησία, περσόνες, ΜΜΕ.

    Η εκκλησία είναι στις τελευταίες επιρροές.

    Προσωπικά οι 2 πρώτοι αρνητές που μου μίλησαν ΚΑΤΑ του εμβολίου ήταν η οικογενειακή γιατρός μου (βιάστηκα μου είπε) και ο φαρμακοποιός που μου εκανε το εμβολιο της γρίππης (υπερβολές μου είπε). Τι να πει κανείς μετά.

    Επίσης έχω δει αντισυστεμικό σε παράκρουση να κάνει επίθεση στον παπά σε ώρα λειτουργίας επειδή ζήτησε να φοράμε τη μάσκα στο ναό.

    Η αυστηροτητσ εξαντλείται στην εκκλησία και οι υπόλοιποι που κάνουν πολύ μεγαλύτερη ζημιά αλωνίζουν.

    Γιατροί & Πανεπιστημιακοί attention whores, δυσαρεστημένοι πανεπιστημιακοί λειτουργούν σαν εμπορικοί αντιπρόσωποι, αδίστακτοι πολιτικοί και βουλευτές λένε παπαριές, κόμματα ελπίζουν στην αποτυχία του εμβολιασμού αλλά εμείς επιμένουμε. Η Εκκλησία.

    Κατάφερε η κομματική γραμμή για μια ακόμα φορά να καπελωσει την πραγματικότητα.

    Η απόλυτη θλίψη.

    - - - Updated - - -


    Για αστείο το γράφεις, αλλά φαντάσου τι θα είχε συμβεί αν αυτό το είχε κάνει η πλειονότητα του κόσμου. Κατάντια κυριολεκτικά.
    Γαμώ τις έρευνες. Κάθε 2η σελίδα αναιρεί την προηγούμενη. Στη σελίδα που αναφέρεσαι δε (31), υπάρχει το επίτευγμα η μία σειρά να αναιρεί την προηγούμενη.

    Εμπιστεύονται οι ανεμβολίαστοι τον προσωπικό γιατρό/φαρμακοποιό τους (ας πούμε, γιατί τα ποσοστά είναι κάπου 60-40 υπέρ-κατά), αλλά δεν εμπιστεύονται την επιστημονική κοινότητα. Ο προσωπικός τους γιατρός/φαρμακοποιός, συνεπώς, είτε δεν ανήκει στην επιστημονική κοινότητα, είτε το πιθανότερο έχει επιλεγεί (λέμε τώρα) με κριτήριο το "χάιδεμα αυτιών"...σαν αυτούς τους αγύρτες στους οποίους απευθύνονται ζώα που δυστυχώς έγιναν γονείς για να δηλώσουν πλαστούς εμβολιασμούς στα υποχρεωτικά των παιδιών τους για το σχολείο κλπ.

    Βλέπεις κάπου να "καθοδηγούνται" οι ανεμβολίαστοι από "Γιατροί & Πανεπιστημιακοί attention whores, δυσαρεστημένοι πανεπιστημιακοί λειτουργούν σαν εμπορικοί αντιπρόσωποι, αδίστακτοι πολιτικοί και βουλευτές λένε παπαριές, κόμματα ελπίζουν στην αποτυχία του εμβολιασμού...", ώστε να έχει την παραμικρή λογική το "...αλλά εμείς επιμένουμε. Η Εκκλησία"? Αφού όλους τους παραπάνω τους έχει απορρίψει σε συντριπτικά ποσοστά το σύνολο των ανεμβολίαστων...πώς σκ.τά τους επηρέασαν?

    Σχετικά με την εν γένει αξιοπιστία της έρευνας, το παρακάτω νομίζω φτάνει:

    Πολυσταδιακή δειγματοληψία με χρήση quota ως προς το φύλο, την ηλικία και την περιφέρεια κατοικίας βάσει της απογραφής της ΕΛΣΤΑΤ του

    2011. Τα αποτελέσματα έχουν σταθμιστεί με βάση την ψήφο των εθνικών εκλογών του Ιουλίου 2019
    Το ότι τα δημογραφικά των ανεμβολίαστων (ηλικία, πρώτα από ολα) δεν έχουν την παραμικρή σχέση με τα αντίστοιχα των εμβολιασμένων (οπότε και "άλλα μυαλά", ειδικά ότι "είμαι νέος, σας μαμώ τα πετρέλαια, και να νοσήσω δεν θα πάθω τίποτα") από μόνο του απαιτεί άλλου τύπου διαχείριση.

    Σε έχω ξαναρωτήσει...κάποια σχέση με τον c4lex?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  6. #40356
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γαμώ τις έρευνες. Κάθε 2η σελίδα αναιρεί την προηγούμενη. Στη σελίδα που αναφέρεσαι δε (31), υπάρχει το επίτευγμα η μία σειρά να αναιρεί την προηγούμενη.

    Εμπιστεύονται οι ανεμβολίαστοι τον προσωπικό γιατρό/φαρμακοποιό τους (ας πούμε, γιατί τα ποσοστά είναι κάπου 60-40 υπέρ-κατά), αλλά δεν εμπιστεύονται την επιστημονική κοινότητα. Ο προσωπικός τους γιατρός/φαρμακοποιός, συνεπώς, είτε δεν ανήκει στην επιστημονική κοινότητα, είτε το πιθανότερο έχει επιλεγεί (λέμε τώρα) με κριτήριο το "χάιδεμα αυτιών"...σαν αυτούς τους αγύρτες στους οποίους απευθύνονται ζώα που δυστυχώς έγιναν γονείς για να δηλώσουν πλαστούς εμβολιασμούς στα υποχρεωτικά των παιδιών τους για το σχολείο κλπ.

    Βλέπεις κάπου να "καθοδηγούνται" οι ανεμβολίαστοι από "Γιατροί & Πανεπιστημιακοί attention whores, δυσαρεστημένοι πανεπιστημιακοί λειτουργούν σαν εμπορικοί αντιπρόσωποι, αδίστακτοι πολιτικοί και βουλευτές λένε παπαριές, κόμματα ελπίζουν στην αποτυχία του εμβολιασμού...", ώστε να έχει την παραμικρή λογική το "...αλλά εμείς επιμένουμε. Η Εκκλησία"? Αφού όλους τους παραπάνω τους έχει απορρίψει σε συντριπτικά ποσοστά το σύνολο των ανεμβολίαστων...πώς σκ.τά τους επηρέασαν?

    Σχετικά με την εν γένει αξιοπιστία της έρευνας, το παρακάτω νομίζω φτάνει:



    Το ότι τα δημογραφικά των ανεμβολίαστων (ηλικία, πρώτα από ολα) δεν έχουν την παραμικρή σχέση με τα αντίστοιχα των εμβολιασμένων (οπότε και "άλλα μυαλά", ειδικά ότι "είμαι νέος, σας μαμώ τα πετρέλαια, και να νοσήσω δεν θα πάθω τίποτα") από μόνο του απαιτεί άλλου τύπου διαχείριση.

    Σε έχω ξαναρωτήσει...κάποια σχέση με τον c4lex?
    Το ερώτηση είναι αυτή για τον c4lex? Τι "παίζει" ?
    Ο φαρμακοτρίφτης του ΑΠΘ, κάτι γιατροί τύπου Φάρσα... κάτι από το πανεπιστήμιο της Πάτρας είναι οι σημαίες των ανεμβολιαστων. Αυτοί επηρεάζουν χιλιάδες φορές περισσότερο από τους παπάδες στα χωριά που το κάτω κάτω είναι αντίθετοι με την επίσημη γραμμή της εκκλησίας.

    Πρόσεξε, δεν λέω ότι η εκκλησία δεν έχει ευθύνη. Λέω ότι εστιάζουμε περισσότερο απ ότι της αντιστοιχεί κι αφήνουμε τους super καμένους να αλωνίζουν.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  7. #40357
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Eγραψα και πιο πριν για κάποιον Αντωνίου χειρούργο - ογκολόγο απο την Χαλκίδα. Οι οποίοι "γιατροί" διενεργούν και "συνέδρια" για να εξηγήσουν στον απλό κοσμάκη πόσο κακό ειναι το εμβόλιο.
    Και ενώ ο απλός κοσμάκης, αν του πεί κάποιος, ξέρεις φιλάρα έχεις καρκίνο και θα δείς τα ραδίκια ανάποδα σε μερικούς μήνες, ή χρειάζεζαι εγχείρηση ανοικτής καρδιάς ή εγχείρηση στην σπονδυλική στήλη και σπονδυλοδεσία, ή δεν ξέρω τι άλλο, θα πάει και σε δεύτερο και σε τρίτο γιατρό μέχρι και σε δέκατο γιατρό θα πάει. αλλά εδώ ως εκ θαύματος (δεν είναι θαύμα, αυτό θέλει να πιστέψει, βρέθηκε ένας "γιατρός", αρκεί) πιστεύουν τον ένα.
    Και όχι τίποτα άλλο, δεν διασταυρώνουν τα λεγόμενα.
    Εν λόγω "γιατρός" ανέφερε μελέτες απο πανεπιστήμιο Ροκφέλερ του Γενάρη. Επίσης μελέτες απο ΜΙΤ (την ίδια περίοδο). Εκατσα ο μ@λ@κας εγώ και τις βρήκα, και φυσικά άλλα λένε αυτές, αλλιώς ερμηνεύονται (ψευδώς) απο τους διάφορους κομπογιαννίτες. Τα παρέθεσα τα λινκ στην δικιά μας ΨΕΚ που μας έχει φλομώσει με την σχετική παραφιλολογία, και αναγκάστηκε να παραδεχτεί ότι ο π@π@ρας λέει π@π@ριές (μετά κόπων και βασάνων βέβαια). Και εφόσον δεν υπήρχε επιστημονικό πάτημα, το γύρισε στην θρησκεία. Οτι οι γραφές και ο πάτερ Παίσιος τα είπανε αυτά, και η Αποκάλυψη.
    Εκεί πάω πάσο. Εαν θες να πιστεύεις σε μια πίστη, σε μια δοξασία, αυτο είναι πέρα απο την επιστήμη και την εκλογίκευση, είναι δόγμα, είναι πίστη, και εκεί λέω ΟΚ. Οχι ότι το δέχομαι, αλλά δεν το παλεύω. δεν παλεύεις με δόγματα. Αλλά όχι ρε παιδιά με τις βλακείες όλων των "επιστημόνων", όσες περγαμηνές και πάπυρους και μετάλλια και εαν έχουν στον τοίχο τους.
    Και ενώ ο απλός κοσμάκης, όσοι τέλος πάντων πιστεύουν στην εκκλησία και στο παπαδαριό και στα λεγόμενα τους, έχουν μια πισινή στο μυαλό τους ότι μπορεί και οι παπάδες να λένε βλακείες (κάποιοι εξ αυτων έστω), οταν βγαίνουν "γιατροί" και λοιποί "επιστήμονες" και δίνουν "επιστημονικό" πάτημα και κάνουν τις αμφιβολίες πεποίθηση, εκεί το πράγμα πάει περίπατο. Σίγουρα δεν βοήθησε η στάση των κυβερνήσεων και πολλών επιστημονων με τα πήγενε-έλα. Ετσι ο κόσμος ακούει όλους αυτούς και η αμφιβολία πλέον γίνεται πεποίθηση, βαθιά ριζωμένη, και δεν την του βγάζεις εύκολα πλέον.


    θα μου πείτε γιατί κάποιος "επιστήμονας" να πέσει σε τέτοια λούμπα; Πολλοί οι πιθανοί λόγοι. Ενας απο τους βασικούς νομίζω ότι έτσι αποκτάνε τα 5 λεπτά (για την ακρίβεια πολύ παραπάνω) δημοσιότητας. Γίνονται το επίκεντρο για πολύ κόσμο, προβολή αλλά και λατρείας, ότι ειναι αυτοι που λένε την αλήθεια. Δεν είναι τυχαίο ότι εαν ψάξετε τον εν λόγω "γιατρό" που αναφέρω παραπάνω θα δείτε ότι έχει κανει μήνυση στην κυβέρνηση για το μνημόνιο και πρωτοστατεί σε πολλές άλλες εκδηλώσεις προκειμένου να συγκεντρώνει την προσοχή του κόσμου. Μπορεί αυτό να εξαργυρώνεται απλά σε ικανοποίηση προσωπική, ματαιοδοξία; ή ίσως σε πολιτικές βλέψεις; ποιός ξέρει. Αλλα το μοτίβο ειναι αναγνωρίσιμο. Οπως επίσης δεν είναι τυχαία και η σύμπτωση με την Ορθόδοξη Εκκλησία ή τέλος πάντων με εκπροσώπους αυτής....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 21-09-21 στις 01:04.

  8. #40358
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Για αυτό ακριβώς κάτι τέτοιοι απλά δίνουν άλλοθι σε μια ήδη διαμορφωμένη άποψη...

  9. #40359
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό ακριβώς κάτι τέτοιοι απλά δίνουν άλλοθι σε μια ήδη διαμορφωμένη άποψη...
    Για αυτό δεν δικαιολογώ απόλυτα τους αρνητές, όπως είπε ο Ποπ ότι ειναι θύματα που έχουν πέσει σε ένα rabbit hole. Θέλουν να είναι στο rabbit hole αυτό, και κάτι τέτοιοι τύποι απλά τους κάνουν να γίνονται πιο εκδηλωτικοί για να το πω λιγακι κομψά. Απλά κάτι τέτοιοι τους οδηγούν ακομα σε πιο ακραίες εκφάνσεις.

    Βέβαια προσωπικά θεωρω οτι δεν υπάρχει ελπίδα, ήδη αφιερωσα πολύ κόπο για να "σωσω" ένα άτομο, και το μόν που κατάφερα είναι ναι μεν να δεχτεί ότι οι επιστημονικές θεωρήσεις των αντι-εμβολιαστών ίσως (λέμε ίσως) να μην είναι πράγματι με βάση τις σωστές μελέτες, αλλά στην τελική δεν έχει σημασία γιατί το είπε ο πατερ Παίσιος και ο αγιος Ιωάννης στην Αποκάλυψη και τέλος. Αρα δεν υπάρχει λύση. Να τους εμβολιασεις με το ζόρι δεν γίνεται, το αντίθετο αποτέλεσμα θα έχει, άρα άστα όλα ελεύθερα, και γαία πυρί μιχθήτω.

  10. #40360
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό δεν δικαιολογώ απόλυτα τους αρνητές, όπως είπε ο Ποπ ότι ειναι θύματα που έχουν πέσει σε ένα rabbit hole. Θέλουν να είναι στο rabbit hole αυτό, και κάτι τέτοιοι τύποι απλά τους κάνουν να γίνονται πιο εκδηλωτικοί για να το πω λιγακι κομψά. Απλά κάτι τέτοιοι τους οδηγούν ακομα σε πιο ακραίες εκφάνσεις.

    Βέβαια προσωπικά θεωρω οτι δεν υπάρχει ελπίδα, ήδη αφιερωσα πολύ κόπο για να "σωσω" ένα άτομο, και το μόν που κατάφερα είναι ναι μεν να δεχτεί ότι οι επιστημονικές θεωρήσεις των αντι-εμβολιαστών ίσως (λέμε ίσως) να μην είναι πράγματι με βάση τις σωστές μελέτες, αλλά στην τελική δεν έχει σημασία γιατί το είπε ο πατερ Παίσιος και ο αγιος Ιωάννης στην Αποκάλυψη και τέλος. Αρα δεν υπάρχει λύση. Να τους εμβολιασεις με το ζόρι δεν γίνεται, το αντίθετο αποτέλεσμα θα έχει, άρα άστα όλα ελεύθερα, και γαία πυρί μιχθήτω.
    Δικαιολογημένοι απόλυτα σαφώς και δεν είναι αλλά τους δίνουν πυρομαχικά αυτοί μετά που τους κατηγορούν ως αποκλειστικούς υπεύθυνους. Θα μπορούσε πχ να σου πει και για την Γιαμαρέλλου και τα θεία μυστήρια. Όπως και να έχει δεν βάλανε και τα δυνατά τους να μην δημιουργηθεί αυτή η κατάσταση γιατί μάλλον βολέυει. Τέτοιοι πολίτες βολεύουν γενικώς και στις εκλογές...

  11. #40361
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγραψα και πιο πριν για κάποιον Αντωνίου χειρούργο - ογκολόγο απο την Χαλκίδα. Οι οποίοι "γιατροί" διενεργούν και "συνέδρια" για να εξηγήσουν στον απλό κοσμάκη πόσο κακό ειναι το εμβόλιο.
    ε καλα , δεν ειναι και τηλεοραση ενα συνεδριο για να ενημερωνει τοσο κοσμο σε ακτινα οσο εκπεμπει ενα καναλι
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #40362
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε καλα , δεν ειναι και τηλεοραση ενα συνεδριο για να ενημερωνει τοσο κοσμο σε ακτινα οσο εκπεμπει ενα καναλι
    ευτυχώς. Θεωρώ δεν είναι πολλοί, αλλά επειδή κάνουν πολύ "φασαρία", συνεχώς, δίνουν την εντύπωση ότι ειναι πολλοί. Ο κόσμος δεν κάθεται να δεί τι περίπτωση είναι ο καθένας. Για τον συγκεκριμένο, εαν κοιτάξεις λίγο τον γούγλη, και με λίγα δράμυα μυαλό καταλαβαίνεις τα κίνητρα του. Ειναι ηλίου φαεινότερον. Οτι υπάρχει κίνητρο απο πίσω, η δημοσιότητα, η οποία μπορεί να οδηγήσει σε εκλογή (πολιτική εννοώ), μιας και ο εν λόγω κύριος απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.
    Για μένα το θέμα ειναι ότι όλοι όσοι αυτοί που κάνουν πολύ "θόρυβο" και επηρεάζουν άμεσα ή έμμεσα κόσμο θα πρέπει να είναι υπόλογοι στα ψέμματά τους και με ποινές. Το ξαναλέω, δεν έχω πρόβλημα εαν κάποιος πεί ότι είναι θέση της θρησκείας του, του δόγματός του. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με κάποιον που θα πεί είναιη άποψή ότι δεν πρέπει να κάνεις το εμβόλιο. Το έχω κεφράσει και εγώ. ΑΠΟΨΗ. Οταν το ντύνεις όμως με τον μανδύα της επιστημονικής έρευνας ως αδιαφιλονήκητη αλήθεια, καλό είναι να είναι πράγματι έτσι, αλλιώς πρέπει να υπάρχουν ποινές. Ειδικά σε λειτουργούς υγείας μιας και αυτές οι αιρετικές απόψεις διαιρούν την κοινή άποψη της ιατρικής επιστήμης.

  13. #40363
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσεξε, δεν λέω ότι η εκκλησία δεν έχει ευθύνη. Λέω ότι εστιάζουμε περισσότερο απ ότι της αντιστοιχεί κι αφήνουμε τους super καμένους να αλωνίζουν.
    Χμμμ...Και εγώ θα σου γράψω Στέλιο οτι η εκκλησία είναι στην πρώτη θέση ανάμεσα σε αυτούς που είχαν/έχουν επιρροή στον εμβολιασμό. Να μου πείς οτι "πρέπει να ξεχωρίσω" τις φατρίες των διαφόρων χριστιανών απο την επίσημη θέση της εκκλησίας-θα σου πώ οτι οχι, όλοι τους λογίζονται ως ενθεοι. Θα σου πω οτι όσο εσύ και εγώ κλεινόμασταν στα σπίτια αυτοί έκαναν κανονικά τα τελετουργικά τους, έστω και παπάς-παπαδιά-ψάλτης-νεωκόρος (χαμηλό σχήμα) ή "απο την πλαϊνή πόρτα". Θα σου γράψω οτι ήθελαν παρακάλια απο τον ίδιο τον κυργιακο για να σταματήσουν τα τελετουργικά τους (ακόμα και στον βαθμό που έγραψα πριν) και ακολούθως πολλοί απο αυτούς θέλησαν να εξομοιώσουν τις εκκλησίες με τους πάγκους των λαϊκών αγορών και τα S/M για να κάνουν τις τελετουργίες τους. Όταν δεν έγινε το Πάσχα, χριστούγενα, 25η Μαρτίου ανέβηκαν στα κάγκελα πολλοί απο αυτούς. Και το κλου της υπόθεσης...ένας παπας σε ένα χωριό θέλησε να κάνει τον ναό που εργάζεται εμβ. κέντρο μετά απο 18 μήνες τουρλουμπούκι (ωωωω ειρωνία).
    Οχι απλά η εκκλησια επηρεάζει την ζωή μας (όλων, άθεων και ένθεων), μερικοί την έχουν στο αίμα τους, γίνονται και επικίνδυνοι σε σημείο που δεν μπορείς να αδιαφορήσεις για τις πράξεις/κινήσεις τους. Δυο μέτρα και δυο σταθμά, επειδή είναι θεσμός (μη χέσω πρωϊνιάτικα).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευτυχώς. Θεωρώ δεν είναι πολλοί, αλλά επειδή κάνουν πολύ "φασαρία", συνεχώς, δίνουν την εντύπωση ότι ειναι πολλοί. Ο κόσμος δεν κάθεται να δεί τι περίπτωση είναι ο καθένας. Για τον συγκεκριμένο, εαν κοιτάξεις λίγο τον γούγλη, και με λίγα δράμυα μυαλό καταλαβαίνεις τα κίνητρα του. Ειναι ηλίου φαεινότερον. Οτι υπάρχει κίνητρο απο πίσω, η δημοσιότητα, η οποία μπορεί να οδηγήσει σε εκλογή (πολιτική εννοώ), μιας και ο εν λόγω κύριος απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.
    Για μένα το θέμα ειναι ότι όλοι όσοι αυτοί που κάνουν πολύ "θόρυβο" και επηρεάζουν άμεσα ή έμμεσα κόσμο θα πρέπει να είναι υπόλογοι στα ψέμματά τους και με ποινές. Το ξαναλέω, δεν έχω πρόβλημα εαν κάποιος πεί ότι είναι θέση της θρησκείας του, του δόγματός του. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με κάποιον που θα πεί είναιη άποψή ότι δεν πρέπει να κάνεις το εμβόλιο. Το έχω κεφράσει και εγώ. ΑΠΟΨΗ. Οταν το ντύνεις όμως με τον μανδύα της επιστημονικής έρευνας ως αδιαφιλονήκητη αλήθεια, καλό είναι να είναι πράγματι έτσι, αλλιώς πρέπει να υπάρχουν ποινές. Ειδικά σε λειτουργούς υγείας μιας και αυτές οι αιρετικές απόψεις διαιρούν την κοινή άποψη της ιατρικής επιστήμης.
    Υπάρχει πιθανότητα ο Αντωνίου που γράφεις να είναι ο ίδιος τύπος που κατέβαζε δικό του μπλοκ ανθρώπων επι Αγανακτησμένων.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #40364
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ...Και εγώ θα σου γράψω Στέλιο οτι η εκκλησία είναι στην πρώτη θέση ανάμεσα σε αυτούς που είχαν/έχουν επιρροή στον εμβολιασμό. Να μου πείς οτι "πρέπει να ξεχωρίσω" τις φατρίες των διαφόρων χριστιανών απο την επίσημη θέση της εκκλησίας-θα σου πώ οτι οχι, όλοι τους λογίζονται ως ενθεοι. Θα σου πω οτι όσο εσύ και εγώ κλεινόμασταν στα σπίτια αυτοί έκαναν κανονικά τα τελετουργικά τους, έστω και παπάς-παπαδιά-ψάλτης-νεωκόρος (χαμηλό σχήμα) ή "απο την πλαϊνή πόρτα". Θα σου γράψω οτι ήθελαν παρακάλια απο τον ίδιο τον κυργιακο για να σταματήσουν τα τελετουργικά τους (ακόμα και στον βαθμό που έγραψα πριν) και ακολούθως πολλοί απο αυτούς θέλησαν να εξομοιώσουν τις εκκλησίες με τους πάγκους των λαϊκών αγορών και τα S/M για να κάνουν τις τελετουργίες τους. Όταν δεν έγινε το Πάσχα, χριστούγενα, 25η Μαρτίου ανέβηκαν στα κάγκελα πολλοί απο αυτούς. Και το κλου της υπόθεσης...ένας παπας σε ένα χωριό θέλησε να κάνει τον ναό που εργάζεται εμβ. κέντρο μετά απο 18 μήνες τουρλουμπούκι (ωωωω ειρωνία).
    Οχι απλά η εκκλησια επηρεάζει την ζωή μας (όλων, άθεων και ένθεων), μερικοί την έχουν στο αίμα τους, γίνονται και επικίνδυνοι σε σημείο που δεν μπορείς να αδιαφορήσεις για τις πράξεις/κινήσεις τους. Δυο μέτρα και δυο σταθμά, επειδή είναι θεσμός (μη χέσω πρωϊνιάτικα).

    - - - Updated - - -



    Υπάρχει πιθανότητα ο Αντωνίου που γράφεις να είναι ο ίδιος τύπος που κατέβαζε δικό του μπλοκ ανθρώπων επι Αγανακτησμένων.
    Πορεία και αναλαμβάνω την ευθύνη, πάρτυ!!!! ;

  15. #40365
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ξαναγράψει. Αδίστακτοι. Ακαταδιωκτοι και ατσαλακωτοι κάνουν πολύ απλά ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.

    Αυτά τα προεραιτικος δεν δίνω και πολύ σημασία γιατί σύντομα θα το γυρίσουν.
    Εγω τελικα να το κανω μολις καλεσουν την... κλαση μου Η να περιμενω την επισημη εγκριση απο ΕΜΑ?

    (ετσι κι αλλιως μετα τις γιορτες θα εχει συμπληρωθει το εξαμηνο)
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 2691 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26712681268626892690269126922693269627012711 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας