Σελ. 900 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 880890895898899900901902905910920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.486-13.500 από 51068
  1. #13486
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτο με την εγκυροτητα των τεστ υπαρχει εξ αρχης , χωρις να εχουμε περασει απο καποιο σταδιο ενημερωσης οτι ξεπεραστηκε .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #13487
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    RT-PCR: Μεχρι και 20% Ψευδως Αρνητικα τα Αποτελεσματα της Εξετασης του COVID-19
    Μακράν το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι βιάζονται να πάρουν το δείγμα. Από τις εικόνες που έχω δει στην τηλεόραση αμφιβάλω αν προλαβαίνει να μουσκέψει το swab τόσο γρήγορα και άμπαλα που το κάνουν. Πραγματικά καλύτερα saliva test παρά αυτό.

  3. #13488
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακράν το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι βιάζονται να πάρουν το δείγμα. Από τις εικόνες που έχω δει στην τηλεόραση αμφιβάλω αν προλαβαίνει να μουσκέψει το swab τόσο γρήγορα και άμπαλα που το κάνουν. Πραγματικά καλύτερα saliva test παρά αυτό.
    Φίλος που ταξίδεψε Ελλάδα, μου είπε ότι του πήραν μόνο από στοματική κοιλότητα (μέσα από το μάγουλο) δείγμα. Έχω την εντύπωση χωρίς βεβαία να είμαι σίγουρος ότι κανονικά θα έπρεπε να παρθεί και από την ρινική αλλά και από την φαρυγγική κοιλότητα.

  4. #13489
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος που ταξίδεψε Ελλάδα, μου είπε ότι του πήραν μόνο από στοματική κοιλότητα (μέσα από το μάγουλο) δείγμα. Έχω την εντύπωση χωρίς βεβαία να είμαι σίγουρος ότι κανονικά θα έπρεπε να παρθεί και από την ρινική αλλά και από την φαρυγγική κοιλότητα.
    Το καλύτερο είναι να χτυπήσεις μεσαία ρινική κόγχη και πίσω. Αλλά να το αφήσεις κάμποσο να μουσκέψει και να "ξύσεις" λίγο το βλεννογόνο.

  5. #13490
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ μονοκόμματη η ανάγνωση "πίεσαν οι πλοιοκτήτες". Η πίεση προέρχεται και από την κοινωνία την ίδια. Είτε στον τόπο προορισμού είτε στον τόπο αναχώρησης.
    Για εσάς που ζείτε εκτός Αθήνας, δεν μπορείτε να καταλάβετε τι σημαίνει είμαι εγκλωβισμένος στην πόλη με 40 άρια και όλη αυτή τη μιζέρια με τις μάσκες, αποστάσεις κοκ.
    Στην εξοχή τουλάχιστον κάνεις ένα μπάνιο χωρίς στριμωξίδι, κοιμάσαι σαν άνθρωπος το βράδυ.
    Όλο διλήμματα είναι φέτος η κατάσταση για όλους.
    Εμπειρικά το επιβεβαιώνω και νομίζω ότι το έγραψα κι εδώ: 20 Ιουλίου και ήδη δεν υπήρχε θέση σε καράβι / speedjet επιστροφή από Κυκλάδες για 24 Αυγ.

    Ναι, οι πλοιοκτήτες σίγουρα το ήθελαν, αλλά δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν υπήρχε και πίεση εκ κοινωνίας για άνοιγμα. Ακόμα και τώρα θέσεις σε πλοία είναι ανάρπαστες.

    Προφανώς και τα πάντα είναι διλήμματα φέτος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος που ταξίδεψε Ελλάδα, μου είπε ότι του πήραν μόνο από στοματική κοιλότητα (μέσα από το μάγουλο) δείγμα. Έχω την εντύπωση χωρίς βεβαία να είμαι σίγουρος ότι κανονικά θα έπρεπε να παρθεί και από την ρινική αλλά και από την φαρυγγική κοιλότητα.
    Έλα, τι έγινε, πέρα από το ότι μας κρύβουν κρούσματα, βγάζουμε και άλλο ένα λαβράκι εδώ στο φόρουμ και για τα τεστ;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #13491
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμπειρικά το επιβεβαιώνω και νομίζω ότι το έγραψα κι εδώ: 20 Ιουλίου και ήδη δεν υπήρχε θέση σε καράβι / speedjet προς Κυκλάδες για 24 Αυγ.

    Ναι, οι πλοιοκτήτες σίγουρα το ήθελαν, αλλά δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν υπήρχε και πίεση εκ κοινωνίας για άνοιγμα. Ακόμα και τώρα θέσεις σε πλοία είναι ανάρπαστες.

    Προφανώς και τα πάντα είναι διλήμματα φέτος

    - - - Updated - - -



    Έλα, τι έγινε, πέρα από το ότι μας κρύβουν κρούσματα, βγάζουμε και άλλο ένα λαβράκι εδώ στο φόρουμ και για τα τεστ;
    Τι εννοείς; δεν σε καταλαβαίνω.

    Για τα κρούσματα εχω βάλει δημοσιεύσεις που αποδεικνύουν ότι οι ανακοινώσεις του ΕΟΔΥ υποβάθμιζαν τα κρούσματα στην Κέρκυρα. Κάτσε μετρά ένα ένα τα κρούσματα του ΕΟΔΥ και αν βγάλεις οτι είναι ίδια με αυτά που έχουν δημοσιευτεί τα οποία έχουν διαρρεύσει απο επίσημο οργανισμό στα τοπικά μέσα τα λέμε. *


    Για το τεστ περιγράφω μια εμπειρία ενός φίλου, δεν ξέρω πως γίνεται κανονικά και το γράφω, αν εχεις κάποια άλλη εμπειρία μπορείς και εσύ να την περιγράψεις ελεύθερα. Δεν έθιξα ότι γίνεται με αυτό τον τρόπο για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό.




    *Πάρε και τα δυο χθεσινά που έγιναν ως δια μαγείας ένα


    https://corfutvnews.gr/kerkyra-covid...mata-ton-test/

    https://corfutvnews.gr/kerkyra-akomi...ston-covid-19/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirosgra : 06-08-20 στις 01:21.

  7. #13492
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς; δεν σε καταλαβαίνω.

    Για τα κρούσματα εχω βάλει δημοσιεύσεις που αποδεικνύουν ότι οι ανακοινώσεις του ΕΟΔΥ υποβάθμιζαν τα κρούσματα στην Κέρκυρα. Κάτσε μετρά ένα ένα τα κρούσματα του ΕΟΔΥ και αν βγάλεις οτι είναι ίδια με αυτά που έχουν δημοσιευτεί τα οποία έχουν διαρρεύσει απο επίσημο οργανισμό στα τοπικά μέσα τα λέμε. *


    Για το τεστ περιγράφω μια εμπειρία ενός φίλου, δεν ξέρω πως γίνεται κανονικά και το γράφω, αν εχεις κάποια άλλη εμπειρία μπορείς και εσύ να την περιγράψεις ελεύθερα. Δεν έθιξα ότι γίνεται με αυτό τον τρόπο για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό.
    Δεν υποβαθμίζεται τίποτε, απλά ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί ο ΕΟΔΥ μάλλον δεν σου κάνει και βγάζεις τα μύρια όσα συμπεράσματα.

    Στην τελική, δεν τρέχει και τίποτε, στο Ίντερνετς είμαστε, καθείς γράφει ό,τι του κατέβει και δεν υπάρχει επιστημονική επιθεώρηση. Οι άλλοι του ΕΟΔΥ όμως είναι και επιστημονικά και νομικά υπόλογοι - ξέρω, κάπου εδώ θα πεταχτεί και ο Πέτρος να μας πει για τα κρούσματα που δεν μας λένε.

    Για το τεστ, ΟΚ μια εμπειρία ενός φίλου μεταφέρεις, στην τελική και εδώ πάλι, στο Ίντερνετς είμαστε, εμπειρίες μεταφέρουμε όλοι,,,
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #13493
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υποβαθμίζεται τίποτε, απλά ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί ο ΕΟΔΥ μάλλον δεν σου κάνει και βγάζεις τα μύρια όσα συμπεράσματα.

    Στην τελική, δεν τρέχει και τίποτε, στο Ίντερνετς είμαστε, καθείς γράφει ό,τι του κατέβει και δεν υπάρχει επιστημονική επιθεώρηση. Οι άλλοι του ΕΟΔΥ όμως είναι και επιστημονικά και νομικά υπόλογοι - ξέρω, κάπου εδώ θα πεταχτεί και ο Πέτρος να μας πει για τα κρούσματα που δεν μας λένε.

    Για το τεστ, ΟΚ μια εμπειρία ενός φίλου μεταφέρεις, στην τελική και εδώ πάλι, στο Ίντερνετς είμαστε, εμπειρίες μεταφέρουμε όλοι,,,


    Ποιος τρόπος;

    2 κρούσματα χθεσινά έγιναν 1, χθες τα κρούσματα στην αναφορά ήταν ακριβέστατα (7), τις προηγουμενες μερες έχουν υπακαταγραφει περί τα 8 κρούσματα από Κέρκυρα και 2 βρήκα στην Ζάκυνθο.
    Το ότι θεωρείς οτι λέμε παπατζες εμείς με καταγεγραμμένα γεγονότα και στήριξη στα επίσημα στοιχειά (Γραφήματα που δεν υποστηρίζουν επ ουδενί των αριθμό των τεστ που διαφημίζεται πως γίνονται) ενώ εσύ με θεωρίες δίκες σου χωρίς να στηρίζεσαι σε γεγονότα ή επίσημα στοιχειά είσαι σωστός με ξεπερνάει.

    Άλλα εχεις δίκιο, δεν τρέχει και τίποτε, στο Ίντερνετς είμαστε, καθείς γράφει ό,τι του κατέβει και δεν υπάρχει επιστημονική επιθεώρηση.

  9. #13494
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος τρόπος;

    2 κρούσματα χθεσινά έγιναν 1, χθες τα κρούσματα στην αναφορά ήταν ακριβέστατα (7), τις προηγουμενες μερες έχουν υπακαταγραφει περί τα 8 κρούσματα από Κέρκυρα και 2 βρήκα στην Ζάκυνθο.
    Το ότι θεωρείς οτι λέμε παπατζες εμείς με καταγεγραμμένα γεγονότα και στήριξη στα επίσημα στοιχειά (Γραφήματα που δεν υποστηρίζουν επ ουδενί των αριθμό των τεστ που διαφημίζεται πως γίνονται) ενώ εσύ με θεωρίες δίκες σου χωρίς να στηρίζεσαι σε γεγονότα ή επίσημα στοιχειά είσαι σωστός με ξεπερνάει.

    Άλλα εχεις δίκιο, δεν τρέχει και τίποτε, στο Ίντερνετς είμαστε, καθείς γράφει ό,τι του κατέβει και δεν υπάρχει επιστημονική επιθεώρηση.
    Τα μόνα που δεν κρύβονται εύκολα είναι οι θάνατοι και οι διασωληνωμένοι.

  10. #13495
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Εδώ που ειμαι, στα παιδιά παίρνουν δείγμα απο την μυτη. Μέχρι και νέους.
    Σε μεγαλους σαν και του λόγου μου παίρνουν απο φάρυγγα. Και τις δυο φορές μου πήραν απο τον φάρυγγα, και την γυναίκα μου το ίδιο.

  11. #13496
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ που ειμαι, στα παιδιά παίρνουν δείγμα απο την μυτη. Μέχρι και νέους.
    Σε μεγαλους σαν και του λόγου μου παίρνουν απο φάρυγγα. Και τις δυο φορές μου πήραν απο τον φάρυγγα, και την γυναίκα μου το ίδιο.
    Άρα και εκεί δεν παίρνουν από την ρινική σε μεγαλύτερης ηλικίας άτομα; Ο φίλος είναι 36. Ίσως υπάρχει καποιος λόγος για αυτό, άλλα δεν το βρίσκω λίγο που το έψαξα.
    Από την στοματική κοιλότητα δεν σας παίρνουν;

  12. #13497
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Όλα μαγειρεύονται εκτός από τα γραφήματα χάλασε το function στο excel

    Εμένα στα 2 τεστ στο ιδιωτικό από φάρυγγα πήραν τη μία φορά σε σημείο να μου έρθει τάση για εμετό. Ελπίζω να μην εννοούν κάτι για την ηλικία μου.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  13. #13498
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μου αρέσει που ακόμα συζητάτε για το εαν το άνοιγμα του τουρισμού προκάλεσε την έκρηξη κρουσμάτων. Μα αυτό είναι το προφανές και είναι κάτι που λίγο πολύ το περιμέναμε. Απλώς η κυβέρνηση δεν μπορεί να πει ότι Ναι, ρισκάρουμε για την οικονομία. Γιατί θεωρεί οτι "θα χάσει πόντους" οπότε και συζητάνε κάποιοι για μπαρμπουτσαλα.

  14. #13499
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω δεν είναι η κατάλληλη εποχή για "να γυρνάει"

    ΥΓ. Όχι η κόρη μην παρεξηγηθώ.
    O καθένας με το μυαλό που κουβαλάει.
    Η μεγάλη κόρη που ήρθε από Ολλανδία, δεν ήθελε να μπεί στο ασανσέρ με εμένα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #13500
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.178
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    O καθένας με το μυαλό που κουβαλάει.
    Η μεγάλη κόρη που ήρθε από Ολλανδία, δεν ήθελε να μπεί στο ασανσέρ με εμένα
    Έχω να μπω σε ασανσέρ από το Μάρτιο. Από την αρχή του ιού και επειδή έχουμε και μεγάλους σε ηλικία στην πολυκατοικία τους λέω παραειναι κλειστός χώρος και αν έχω κατι σας κόλλησα και με κοιτάνε περίεργα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 900 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 880890895898899900901902905910920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας