Σελ. 2648 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26282638264326462647264826492650265326582668 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 39.706-39.720 από 51068
  1. #39706
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι έχεις δίκιο για τις μάσκες και τον τρόπο

    όσο για το που κόλλησαν οι φίλοι μου (40+) είναι διαπιστωμένο/διασταυρωμένο από τον ΕΟΔΥ ότι το κόλλησαν στην δημόσια υπηρεσία καθώς το μόνο θετικό δείγμα (σε έλεγχο που έγινε) ήταν του συγκεκριμένου υπάλληλου (60+) οποίος είναι ασυπτωματικός και εξακολουθεί να είναι ασυπτωματικός και φυσικά να βγάζει θετικά όποια τεστ του έχουν γίνει η λεπτομέρεια...είναι μανιώδης καπνιστής τέσσερα πακέτα τσιγάρα την ημέρα (αυτό είπαν οι συνάδελφοι του οι οποίοι μερικοί από αυτούς νόσησαν αλλά ελαφριά) ενώ αντίστοιχα κανείς από τις οικογένειες των φίλων μου είναι θετικοί ούτε από την οικογένεια του 60+.

    την περίοδο εκείνη δεν ξέρω αν υπήρχε και η υποχρέωση του self test γιατί το θεωρώ αδύνατο κάποιος να κάνει ψευδή δήλωση self test.

    άντε βγάλε άκρη και πρόσεξε ο ένας φίλος μου (40+) βγήκε τον 06/2021 από την ΜΕΘ ο άλλος φίλος μου (40+) είναι ακόμα στην ΜΕΘ και οι δύο αντιμετωπίζουν σοβαρές παρενέργειες στο αναπνευστικό τους σύστημα και είναι άνθρωποι που δεν καπνίζουν κτλ

    τα πρωτα χρονια της ζωης μου τα περασα στην αθηνα , γενημενος το 76 , μεχρι το 1985.
    τι θυμαμαι απο αυτα τα χρονια ;
    πονοκεφαλους απο την ατμοσφαιρικη μολυνση , ειχα συνειδητοποιησει απο μικρος οτι την ωρα υψηλης κυκλοφοριας , 9 με 4 και οχι παντα, με επιανε πονοκεφαλος , και ευκολα ειχα κατηγορησει την ατμοσφαιρικη μολυνση που επικρατουσε εκεινη την εποχη . ειδικα ενα τριμηνο που ειχαμε μεινει τοτε καλλιθεα, ηταν σχεδον καθημερινο φαινομενο , ενω σε αλλες περιπτωσεις , οταν κατεβαιναμε κεντρο (με το αυτοκινητο )
    δεν ξερω αν εχετε μνημες απο τοτε μιας και ειμαστε λιγο πολυ συνομηλικοι .
    τι σημαινει αυτο ;
    οτι η γενια μας που εχει ζησει σε τετοιες περιοχες εχει εκτεθει σε αθλιες συνθηκες καθημερινοτητας κατα τα πιο τρυφερα χρονια , και εχει τρομερα επιβαρυμενο αναπνευστικο συστημα (και οχι μονο ) εκ του περιβαλοντος
    ηταν και η πρωτη γενια που εκτεθηκε σε τοσο βαρβαρες συνθηκες καυσαεριου που ηταν κατι νεο σαν συνθεση για την ανθρωποτητα και σε τετοιες συγκεντρωσεις , οπου αν ο οργανισμος μπορει να αμυνθει , θα ηταν και η γενια που θα αρχισε αυτη η (φυσικη) διαδικασια .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #39707
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα πρωτα χρονια της ζωης μου τα περασα στην αθηνα , γενημενος το 76 , μεχρι το 1985.
    τι θυμαμαι απο αυτα τα χρονια ;
    πονοκεφαλους απο την ατμοσφαιρικη μολυνση , ειχα συνειδητοποιησει απο μικρος οτι την ωρα υψηλης κυκλοφοριας , 9 με 4 και οχι παντα, με επιανε πονοκεφαλος , και ευκολα ειχα κατηγορησει την ατμοσφαιρικη μολυνση που επικρατουσε εκεινη την εποχη . ειδικα ενα τριμηνο που ειχαμε μεινει τοτε καλλιθεα, ηταν σχεδον καθημερινο φαινομενο , ενω σε αλλες περιπτωσεις , οταν κατεβαιναμε κεντρο (με το αυτοκινητο )
    δεν ξερω αν εχετε μνημες απο τοτε μιας και ειμαστε λιγο πολυ συνομηλικοι .
    τι σημαινει αυτο ;
    οτι η γενια μας που εχει ζησει σε τετοιες περιοχες εχει εκτεθει σε αθλιες συνθηκες καθημερινοτητας κατα τα πιο τρυφερα χρονια , και εχει τρομερα επιβαρυμενο αναπνευστικο συστημα (και οχι μονο ) εκ του περιβαλοντος
    ηταν και η πρωτη γενια που εκτεθηκε σε τοσο βαρβαρες συνθηκες καυσαεριου που ηταν κατι νεο σαν συνθεση για την ανθρωποτητα και σε τετοιες συγκεντρωσεις , οπου αν ο οργανισμος μπορει να αμυνθει , θα ηταν και η γενια που θα αρχισε αυτη η (φυσικη) διαδικασια .
    Ησουνα πάντα αθλητής ?

    Εχω δεί ότι όποιοι από τους φίλους μου (κι εγώ) κυνηγούσαμε μια μπάλα για παιγνίδι στις τρυφερές ηλικίες 5-15, έχουμε πολύ καλύτερη υγεία και αντοχές από τους φίλους που δεν κυνηγούσαν την μπαλίτσα.
    Κανένας πονοκέφαλος, η μάνα μας μας έψαχνε που είμαστε (Περιοχές Κυψέλη μέχρι τα 13-14, Πλάκα, Παγκράτι)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 06-09-21 στις 12:07.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #39708
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ησουνα πάντα αθλητής ?

    Εχω δεί ότι όποιοι από τους φίλους μου (κι εγώ) κυνηγούσαμε μια μπάλα για παιγνίδι στις τρυφερές ηλικίες 5-15, έχουμε πολύ καλύτερη υγεία και αντοχές από τους φίλους που δεν κυνηγούσαν την μπαλίτσα.
    Κανένας πονοκέφαλος, η μάνα μας μας έψαχνε που είμαστε (Περιοχές Κυψέλη μέχρι τα 13-14, Πλάκα, Παγκράτι)
    μεχρι 9 χρονων που ημουνα στην αθηνα και σε διασπαρτα μερη , πειραια, καλλιθεα ,δαφνι και χαιδαρι
    δεν ειχα και πολλα περιθωρια να απομακρυνθω μονος μου . ευτυχως φευγαμε σχεδον καθε σαββατοκυριακο σε διαφορα παραθαλασια μερη και τα καλοκαιρια τα περναγα στην επαρχια , κυριως στην θαλασσα παλι (μεσα) .
    με την μπαλα δεν εχω καλη σχεση .
    δεν ηταν και τα 9 χρονια πονοκεφαλος , αλλα ηταν μια περιοδος ειδικα εκεινη την περιοδο που βρεθηκα για λιγο τοτε στην καλλιθεα , που την θυμαμαι να μυριζει εντονα καυσαεριο .
    θυμαμαι που ειχα αρχισει να παρατηρω το βαρυ γκρι συννεφο στο οποιο βρισκοταν μονιμα η αθηνα κατα τις επιστροφες τα σαββατοκυριακα .
    το '94 που ξαναγυρισα , εμεινα αμπελοκηπους , και δεν ηταν ετσι οπως 10 χρονια πριν .
    ειχαν αρχισει να βγαινουν τα καταλυτικα καπου τοτε ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #39709
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    https://seleo.gr/voreia-ellada/%ce%b...4%ce%b9%ce%ba/

    Καταγγελίες για μαϊμού πιστοποιητικά εμβολιασμού και νόσησης και στην Καβάλα

    Στην «Κοινωνία ώρα mega» και τους Ανθή Βούλγαρη και Ιορδάνη Χασαπόπολο μίλησε η κυρία Άννα Μαστοράκου, Αντιπρόεδρος Παν. Ιατρικού Συλλόγου και Πρόεδρος Ιατρικού Συλλόγου Πάτρας, γνωστοποιώντας ότι γιατροί και υγειονομικοί καταγγέλλουν πιέσεις για έκδοση πλαστών πιστοποιητικών εμβολιασμού και νόσησης.

    «Υπάρχει πίεση σε γιατρούς και υγεινομικούς για πλαστά πιστοποιητικά εμβολιασμού αλλά και πλαστά θετικά τεστ για να αποφύγει κάποιος τον εμβολιασμό», σημείωσε η κυρία Μαστοράκου.

    «Τα κέντρα διενεργούν τα τεστ και καταγράφουν στο μητρώο covid το αποτέλεσμα, άρα ο ενδιαφερόμενος ανάλογα με το αποτέλεσμα έχει και το αντίστοιχο αποτέλεσμα. Υπάρχουν πολίτες που πιέζουν γιατρούς, κέντρα για ψευδές θετικό rapid test έναντι αμοιβής», εξήγησε.

    «Έχει καταγγελθεί από γιατρούς», υπογράμμισε.

    Όπως είπε μιλάμε για 100-200 ευρώ για την έκδοση ψευδούς θετικού τεστ, ώστε να βγει το πιστοποιητικό νόσησης και να αποφεύγεται ο εμβολιασμός για έξι μήνες.

    Ο ιατρικός κόσμος αρνείται, αλλά η πίεση είναι πολύ μεγάλη και μπορεί κάπου κάποιος γιατρός να έχει ενδώσει.

    «Υπάρχουν καταγγελίες στην Καβάλα, την Πάτρα και σε πάρα πολλές περιοχές, Χαλκίδα, Δράμα. Έχει ξεκινήσει έρευνα. Υπάρχουν αναφορές που μπαίνουν στο μικροσκόπιο. Υπάρχουν και αναφορές ότι αντιεμβολιαστές έχουν παρεισφρήσει σε γραμμές εμβολιαστικών κέντρων», πρόσθεσε.

    «Υπάρχουν αντιμεβολιαστές που το κάνουν για ιδεολογικούς λόγους κι άλλοι που το κάνουν με χρηματικά κίνητρα», εξήγησε.

  5. #39710
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διορθώστε με εάν κάνω λάθος, αλλά το θετικό rapid δεν αρκεί για πιστοποιητικό νόσησης. Δεν χρειάζεται θετικό PCR από πιστοποιημένο εργαστήριο για να τεκμηριωθεί νόσηση;

  6. #39711
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μάρκα κάπνιζε και αν ήταν στριφτό ή περιπτέρου ?
    Επείγον..
    Θα σε απογοητεύσω φίλε δημήτρη ξέρω μόνο ότι κάπνιζε τέσσερα πακέτα τσιγάρα δεν ξέρω μάρκα
    πάντως τελικά αν είσαι (μανιώδης) καπνιστής με την πίσσα και την νικοτίνη που έχουν τα πνευμόνια σου έχεις προστασία...

  7. #39712
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διορθώστε με εάν κάνω λάθος, αλλά το θετικό rapid δεν αρκεί για πιστοποιητικό νόσησης. Δεν χρειάζεται θετικό PCR από πιστοποιημένο εργαστήριο για να τεκμηριωθεί νόσηση;
    Νομίζω πως αυτό αναφερόταν στο self test, πως αν βγεί θετικό πρέπει να κάνεις μετά και rapid ή Pcr.
    Πάντως και στις δυο περιπτώσεις και το rapid και το pcr γίνονται απο πιστοποιημένο εργαστήριο

  8. #39713
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.676
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Θετικό rapid που έγινε σωστά σε μικροβιολογικό με Rapid σοβαρής εταιρείας με πιστοποιήσεις και μελέτες καλής κλίμακας έχει ειδικότητα 99%
    Εντάξει μοριακό δεν είναι που έχει 99.9% αλλά οκ. Θεώρησέ το θετικό.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #39714
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Πάντως επιβεβαιίωσα και επίσημα ότι αρκεί και το rapid για πιστοποιητικό νόσησης:
    https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-k...noiou-covid-19

  10. #39715
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ρωτάς εμένα, δεν είναι το ίδιο γιατί αποτελεί ιατρική πράξη με κάποιο ρίσκο πάντα.

    Από εκεί και πέρα θα το δεχομουνα αν πραγματικά δεν υπήρχε άλλη εναλλακτική ή τουλάχιστον γίνοταν ειλικρινής προσπάθεια να καταπολεμηθεί ή να μετριαστεί με άλλα μέσα. Και εναλλακτική υπάρχει, και ειλικρινής προσπάθεια δεν έγινε.
    Εναλλακτική πραγματική, αποτελεσματική και αξιόπιστη όσο τα εμβόλια (ακόμα και αυτά, ακόμα και με τις μεταλλάξεις και όσες άλλες εκπλήξεις), δεν υπάρχει, αν θέλουμε να συζητάμε για μια στοιχειωδώς ανοικτή Κοινωνία (και Οικονομία, βεβαίως-βεβαίως).

    Τα μέτρα αποκλείουν το "ανοικτό" (ξέρουμε τι θα συμβεί χωρίς κατά το δυνατό καθολική ανοσία με ανοικτά τα "πάντα") και δημιουργούν ατελείωτα προβλήματα , για εμένα πολύ χειρότερα και σε επίπεδο Ελευθεριών σε σχέση με τον "καταναγκασμό" του εμβολίου (για την υποχρεωτικότητα έχω διφορούμενες απόψεις, απλά ζυγίζω επιλογές).

    Μάσκες+self test κάθε ημέρα (με επιπλέον rapid/pcr) δεν λειτουργούν με ανοικτά τα πάντα, ούτε κατά διάνοια (και ξέρουμε πολύ καλά ότι θα εφαρμόζονται μέχρι κάποιο σημείο, κι αν).

    Μονοκλωνικά κλπ, είναι λύση επιπέδου "να κάνουμε μια ολοσωματική μαγνητική κι ένα Pet scan κάθε 3-4 μήνες σε όλο τον πληθυσμό, για να πιάσουμε το 99% καρκίνων και άλλων παθολογιών"...ακόμα κι αν τεχνικά μπορούσαμε, θα χρεοκοπούσαμε στο 3μηνο (δεν πιάνω καν τις περιορισμένες ενδείξεις).

    Άλλα φάρμακα/θεραπείες, ακόμα τα αναμένουμε.

    Εννοείται δεν χρειάζεται να πείσεις εμένα ως προς την πολύ κακή "δουλειά" που έχει γίνει σε κάθε άλλο επίπεδο (προετοιμασία+υποστήριξη ΕΣΥ, Σχολεία κλπ), τα έχουμε πει ξανά και ξανά.

    Για τον τομέα της ενημέρωσης του κόσμου, εκεί κι αν είμαστε τραγικοί. Κάτι δεκάδες μαϊντανοί κάθε μέρα στα Μέσα (τη δουλίτσα τους κάνουν κι αυτά/αυτοί...είναι πολλά τα €) και ο ένας διαψέυδει/απορρίπτει τον άλλον. Σοβαρή+Υπεύθυνη ενημέρωση από τον μόνο αρμόδιο (το Κράτος), ούτε για αστείο. Η καθημερινή απογευματινή "ενημέρωση", από την αρχή ήταν ένα διάγγελμα κενό ουσίας, με στημένες ερωτήσεις (αν/όποτε), χωρίς να λύνει τις απορίες του κόσμου. Ειδικά τους τελευταίους μήνες, με την "αποτυχία" των εμβολιασμών ("αφού το έκανα, γιατί κολλάω/φοράω μάσκα/μεταδίδω/νόσησα+μπήκα νοσοκομείο/έχω περιορισμούς/w.e.?"), αντί να εστιάσουμε σε πολύ απλές απαντήσεις σε πολύ απλές ερωτήσεις, βλέπουμε μεγαλόσχημους πανεπιστημιακούς (και όχι μόνο) γκιόζηδες να αναλώνονται σε υφάκι, εξυπνακισμούς και αλληλοκαρφώματα. Για το φιάσκο της διαχείρισης του ΑΖ (αυτό που τελικά έκανε τη μεγάλη ζημιά στην πρωτόγονη χώρα μας), άχνα από παντού...σα να μην έγινε ποτέ.

    Άντε κέρδισε εμπιστοσύνη μετά.

    Τώρα, στο προκείμενο, και στην "αναλογία" που επιχείρησα.
    Κάθε ιατρική πράξη ενέχει κινδύνους και σε μεγάλο βαθμό είναι υποχρεωτική. Ναι, συστάσεις κάνουμε, δεν αρπάζουμε κανέναν από το σβέρκο να τον χειρουργήσουμε πχ, αλλά δεν έχει και μεγάλη διαφορά. Ο καρκινοπαθής που πάει για χημειοθεραπείες, ανταλλάσσει (ελπίζει, για την ακρίβεια) ένα μεγάλο κακό με ένα μικρότερο (πολύ πιο σοβαρό και επικίνδυνο σε σχέση με τις όποιες παρενέργειες των εμβολίων, όχι μόνο του συγκεκριμένου). Ναι, μπορεί να μείνει να υποφέρει αδιανόητα μέχρι να καταλήξει, αλλά μην έχουμε αυταπάτες...του λέμε "αν θέλεις να έχεις πιθανότητες, υποχρεωτικά Χ/θ+χειρουργείο".
    Το ίδιο ισχύει ακόμα και σε πολύ πιο ασφαλείς και ήπιες παρεμβάσεις, ακόμα και σε μια απλή φαρμακοθεραπεία, μια αντιβίωση. Τα δεδομένα είναι συντριπτικά υπέρ του εμβολιασμού, αλλά πιανόμαστε από τις στατιστικές εξαιρέσεις.
    Πιστεύω είναι κατανοητή η λογική μου.

    Αν κάτσω και ψάξω για "παράξενα τροχαία", σίγουρα θα βρω περιπτώσεις που η ζώνη έκανε μεγαλύτερη ζημιά από το ίδιο το ατύχημα (υπάρχουν και εξαιρέσεις από την υποχρέωση χρήσης της), που οδήγησε ακόμα και σε αναπηρία ή θάνατο που δεν θα είχε προκληθεί από το ατύχημα καθεαυτό. Στατιστικό παράδοξο? Σίγουρα, αλλά πρακτικά το ίδιο συμβαίνει και με τα εμβόλια αυτή τη στιγμή (ειδικά σε σχέση με τα οφέλη τους).

    Αν απορρίπτουμε τον υποχρεωτικό εμβολιασμό (ξαναγράφω, δεν είμαι 100% υπέρ στον covid, συζήτηση "ανοίγω") στην περίπτωση αυτή, τί κάνουμε με τους υποχρεωτικούς εμβολιασμούς στην παιδική ηλικία? Υπάρχουν κι εκεί εναλλακτικές πλέον, αλλά σίγουρα είναι κατώτερες σε αποτελεσματικότητα, πολύ πιο ακριβές και εννοείται πως κι αυτές ενέχουν κινδύνους.

    Κάπου, τελικά, πρέπει να συζητήσουμε λίγο σοβαρά ως Κοινωνία τις υποχρεώσεις και τα δικαιώματά μας. Στην οδήγηση υπό την επήρεια ουσιών, είμαστε κάθετοι λόγω του κινδύνου για τους υπόλοιπους. Εδώ?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #39716
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    η μονη ενσταση που εχω ειναι πως η οδηγηση δεν ειναι βιολογικο επακολουθο .ειναι τεχνολογικο επιτευγμα με εξαρτηματα με ορμη δυσαναλογη της φυσικης μας κινησης και ανθεκτικοτητας σε πολυ κοντινο χωρο με ανθρωπους χωρις καποιο μετρο προφυλαξης περα απο συμβολα ασφαλειας .

    μοιαζει δηλαδη , οτι δεν προκειται ποτε βιολογικα να ανταπεξελθουμε στις συνθηκες ενος ατυχηματος σε βαθμο ανοσιας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #39717
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονοκλωνικά κλπ, είναι λύση επιπέδου "να κάνουμε μια ολοσωματική μαγνητική κι ένα Pet scan κάθε 3-4 μήνες σε όλο τον πληθυσμό, για να πιάσουμε το 99% καρκίνων και άλλων παθολογιών"...ακόμα κι αν τεχνικά μπορούσαμε, θα χρεοκοπούσαμε στο 3μηνο (δεν πιάνω καν τις περιορισμένες ενδείξεις).
    Να προσθέσω, απο όσο διάβασα και είδα γιατί γιατρός δεν είμαι, ότι αυτές οι όποιες θεραπείες για να έχουν αποτέλεσμα πρέπει να γίνονται πολύ νωρίς. Εαν έχεις φτάσει να μπαίνεις ΜΕΘ, τότε ελάχιστα έως καθόλου βοηθούν. Αρα όλοι πρεπει να έχουν τουλάχιστον σελφ-τεστ, και όταν έχουν το παραμικρό απο τα "επικίνδυνα" συμπτώματα, να τσεκάρονται, και εαν είναι θετικοί, να παίρνουν τα χαπάκια τους για να την περάσουν την νόσο χαλαρά. Περισσότερο ευχολόγιο μου φαινεται.

  13. #39718
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να προσθέσω, απο όσο διάβασα και είδα γιατί γιατρός δεν είμαι, ότι αυτές οι όποιες θεραπείες για να έχουν αποτέλεσμα πρέπει να γίνονται πολύ νωρίς. Εαν έχεις φτάσει να μπαίνεις ΜΕΘ, τότε ελάχιστα έως καθόλου βοηθούν. Αρα όλοι πρεπει να έχουν τουλάχιστον σελφ-τεστ, και όταν έχουν το παραμικρό απο τα "επικίνδυνα" συμπτώματα, να τσεκάρονται, και εαν είναι θετικοί, να παίρνουν τα χαπάκια τους για να την περάσουν την νόσο χαλαρά. Περισσότερο ευχολόγιο μου φαινεται.
    Ναι, υπάρχουν παντού περιορισμοί, για αυτό γράφω ότι εναλλακτικές με ανάλογη ουσία με τα εμβόλια δεν υπάρχουν. Κάπου μέσα στον παραπάνω "χαμό", μου ξέφυγε η συγκεκριμένη λεπτομέρεια και δεν την ανέφερα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #39719
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πιστεύω ειναι οτι δεν υπάρχει ωφέλεια με τους διάφορους περιορισμούς και οι διαχωρισμοί πέραν του οτι ειναι επικίνδυνοι δεν θα έχουν τα επιθυμητά αποτελέσματα.
    Έχεις τα εμβόλια διαθέσιμα,διαθέσιμα για όλους. Αυτοι που δεν εμβολιαζονται κάνουν μια επιλογή που κρύβει κίνδυνους καταρχήν για αυτούς.
    Αυτη ειναι συμπεριφορά ομως που δεν ειναι πρωτόγνωρη: κάποιοι διαλέγουν να καπνίζουν, να τρώνε ανθυγιεινά, να κάνουν επικίνδυνα αθλήματα, να τρέχουν γρήγορα με το αυτοκίνητο, να πίνουν μεγάλες ποσότητες αλκοόλ ή να κάνουν χρήση ναρκωτικών.
    Η πολιτεία πρέπει να συνεχίσει την καμπάνια του εμβολιασμού και τις συστάσεις για την καθημερινότητα, πχ μάσκες αποστάσεις εξαερισμό αριθμό ατόμων σε κλειστούς χώρους. Να έχει μέτωπο απέναντι σε όλες τις αντιδραστικές και σκοταδιστικές αντιεμβολιαστικές απόψεις, να διασφαλίσει οτι υπάρχει προσωπικό και θέσεις στις μονάδες, αν και δεν πιστεύω οτι θα φτάσουμε στις κορυφώσεις που είχαμε προ εμβολιασμού, και βέβαια να χτίσει τα δίκτυα πρωτοβάθμιας υγείας.
    Σωστά, με τη διαφορά ότι πχ η ανθυγιεινή διατροφή δεν είναι μεταδοτική. Υπάρχει λόγος που το κάπνισμα απαγορεύεται σε κλειστούς χώρους, όπως και η οδήγηση όταν κάποιος έχει πιει, κλπ..
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  15. #39720
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Κορωνοϊός: Το Ισραήλ προετοιμάζεται για τέταρτη δόση και εμβολιασμό κάθε 5-6 μήνες!
    Αλλες "αναπτυσσομενες" χωρες δεν εχουν ολοκληρωσει ουτε καν την πρωτη ουτε φυσικα τειχος ανοσιας
    ενω εμεις οι "πολιτισμενοι" εχουμε πλαστογραφιες και διαδηλωσεις ΑΝΤΙεμβολιαστων...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 2648 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26282638264326462647264826492650265326582668 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας