Σελ. 290 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 270280285288289290291292295300310 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.336-4.350 από 51067
  1. #4336
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι να είπανε γριπουλα, είπανε σαν γρίπη, απλά οι πιο πόλλοι όταν περνάμε την γρίπη θέλεις γιατί έχουμε κάνει εμβόλιο, θέλεις γιατί υπάρχουν αντισώματα την περνάμε χαλαρά.
    Οι 90 που πεθάνανε ώς τώρα απο γρίπη στην χώρα μας δεν νομίζω να είχανε την ίδια άποψη
    Καλά άσε που οι περισσότεροι μάλλον θεωρούμε ακόμα και το απλό κρυολόγημα, ως γρίπη...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  2. #4337
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειδικα αμα εχεις ασθμα σε ειχαν μαρκαρει " προυπαρχουσα νοσος " bye . Αλλα ψοφανε μεσα στα χερια τους και υγιείς αθλητες και χαλασε το αφηγημα

  3. #4338
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά άσε που οι περισσότεροι μάλλον θεωρούμε ακόμα και το απλό κρυολόγημα, ως γρίπη...
    Και αυτό

  4. #4339
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω ο Μανωλάκης ο Μακρόν με τον μπαρμπα-Ντόναλντ να ανακοινώσουν καμιά τεράστια οικονομική συμμαχία και μετά να δω τα μούτρα των Γερμανών
    Πάντως ιδεολογικά δεν ταιριάζουν καθόλου, οπότε θα εκπλαγώ πολύ αν δούμε τέτοια συμμαχία...

  5. #4340
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    δεν μπορώ να φανταστώ την πίκρα που τρώει όλο το ιατρικό προσωπικό σε Ιταλία, Ισπανία κλπ. φαντάζομαι ότι δεν έχουν χρόνο για τίποτα

    αν τους πάρει ο ύπνος έστω και για λίγο κάποιος πεθαίνει... και όλα αυτά γιατί δεν πίστευαν ότι ότι συμβαίνει στην Κίνα δε θα συμβεί εκεί!

    βέβαια κάποιοι ακόμα το πιστεύουν αυτό και για την Ελλάδα....
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  6. #4341
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει υπερβάλλεις. Όποιο στατιστικό και να έχει βγει μέχρι τώρα αναφέρει ότι οι νέοι έχουν μακρά καλύτερη πρόγνωση από τους γηραιούς.

    Τώρα κάποιες ατεκμηρίωτες και μεμονωμένες αναφορές σε ανθρώπους νέους και κατά τα άλλα υγιείς (τουλάχιστον όσο νόμισαν) δεν έχουν τόση σημασία.

    Αυτό που όμως έχει σημασία είναι ότι και οι νέοι σε όχι αμελητέο ποσοστό χρειάζονται νοσηλεία και πολλές φορές εντατική. Και αυτό είναι που ουσιαστικά μας κάνει όλους συμμέτοχους στην καραντίνα. Αν ήταν οι νέοι απλά να συναχώνονται και άρα να μην απασχολούν καθόλου το σύστημα υγείας η καραντίνα θα μπορούσε να είναι πιο χαλαρή.
    Φοβαμαι πολυ τις μεταλλαξεις Rebel. Οπως και την "πολεμικη ιατρικη" στην οποια εχουν οδηγηθει σε Ιταλια, Ισπανια και ισως και αλλου, οπου πιθανον και να επηρεαζει ΚΑΙ τα στατιστικα των θανατων. Η αναγκαστικη επιλογη δηλαδη των γιατρων ή ακομα και η προπαθεια για ξεκουραση των ιδιων. Αντι δηλαδη για 100% σε 3, κατι αδυνατο πρακτικα, επιλογη του 100% στην πιο καλη κατασταση. Οσο δυσκολο κι αν ακουγεται αυτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ιδεολογικά δεν ταιριάζουν καθόλου, οπότε θα εκπλαγώ πολύ αν δούμε τέτοια συμμαχία...
    Τραπεζιτης μπιζνεςμαν ηταν ο Μακρον. Μαζι τρωγοπινανε στην υγεια των κοροιδων. Ποια ιδεολογια...

  7. #4342
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβαμαι πολυ τις μεταλλαξεις Rebel. Οπως και την "πολεμικη ιατρικη" στην οποια εχουν οδηγηθει σε Ιταλια, Ισπανια και ισως και αλλου, οπου πιθανον και να επηρεαζει ΚΑΙ τα στατιστικα των θανατων. Η αναγκαστικη επιλογη δηλαδη των γιατρων ή ακομα και η προπαθεια για ξεκουραση των ιδιων. Αντι δηλαδη για 100% σε 3, κατι αδυνατο πρακτικα, επιλογη του 100% στην πιο καλη κατασταση. Οσο δυσκολο κι αν ακουγεται αυτο.
    Εγώ είμαι υπέρ της καραντίνας δεν αφήνω το χαμηλή θνητότητα των νέων να με επηρεάζει.

    Τώρα για τις μεταλλάξεις τι να σου πω. Δεν έχω ακούσει κάτι από υπεύθυνα χείλη και δεν θα ανησυχήσω για κάτι που δεν υπάρχει.
    Αν συμβεί πάντως μετάλλαξη και ανέβει ραγδαία η θνητότητα τότε η NRA θα γελάει


  8. #4343
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.633
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    https://youtu.be/54XLXg4fYsc

    Αυτό γιατί ρώτησε κάποιος γιατί μας ενδιαφέρουν μόνο τα κρούσματα σε αυτή την φάση.

    Τα νέα είναι τραγικά από Ιταλία.
    Τραγικά. Τραγωδία.
    Όσοι μπορείτε να επηρεασετε σας παρακαλώ πείτε και σε άλλους να μείνουν μέσα. Τα πάμε για τις αντοχές του ΕΣΥ πολύ καλά για να το χαλάσουμε και να γίνουμε Τουρκία/Ιταλία/Ισπανία..

    Γράφω από κινητό, τώρα γύρισα από δουλειά και σκέφτομαι τους Ιταλούς στην πρώτη γραμμή και μου έρχεται να κλάψω γιατί είναι άτιμο πράγμα να παλεύεις με τον θάνατο και να σου τους παίρνει τόσο μαζικά ο ιός.. τόσο γρήγορα.

    Κουράγιο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 27-03-20 στις 23:45.

  9. #4344
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τελικα, ευτυχως που υπαρχει και η Ρωσια...
    να τα βλεπουν αυτα, οσοι 'ευλογουσαν' την ΕΕ...που δεν χανει ευκαιρια να δειχνει το αποτροπαιο προσωπο της...

    - - - Updated - - -

    Δε μου λετε ρε παιδια...για να εχουμε καλο ρωτημα....
    Συμφωνα με το καταστατικο του ΠΟΥ, τι οριζεται ως πανδημια;
    Απο ποσο τοις εκατο και πανω, σε θανατους παγκοσμιως, ο ΠΟΥ, χαρακτηριζει μια αρρωστια ως πανδημια;

    Για πειτε μου....
    να βαζουμε το μυαλο μας να δουλευει....

    και αφου μου πειτε, συμφωνα με το καταστατικο του ΠΟΥ τι ισχυει,
    μετα να δουμε και τι δεδομενα εχουμε με τον κορονοϊο

    πολυ σαλτσα, πολυ σερβιρισμα...κουτοχορτο δεν τρωμε...

  10. #4345
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Βρε cool στο άλλο νήμα γράφεις για σοβαρές καταστάσεις ενώ εδώ αμφισβητείς την κρισιμότητα της κατάστασης; Στο κόλπο και οι Ρώσοι; Μας έχεις μπερδέψει.

  11. #4346
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τα άλλα είναι οι Αμερικάνοι οι ανάλγητοι, αν και η Τζερμάνια μια χαρά δίνει αλλά μόνο για την Τζερμάνια και οι υπόλοιποι αν θέλουν μόνο μέσω ESM δλδ διμερή δανεικά με μνημόνιο. Σα να έλεγε ας πούμε η πολιτεία της ΝΥ πως θα δανείσει στο Κεντάκι μόνο αν το Κεντάκι δεχθεί να υπογράψει όρους.
    ...
    Ακριβώς αυτη είναι η διαφορά των Ενωμένων Πολιτειών από την Ευρωπαϊκή δήθεν Ένωση...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  12. #4347
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το πιο παραστατικο μοντελο διαδοσης που εχω δει μεχρι τωρα ,
    περιγραφει διαφορες περιπτωσεις εξαπλωσης αναλογα με τα μετρα που μπορει να παρθουν και στον βαθμο που μπροουν να εφαρμοστουν
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #4348
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MessengerOfGood Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτη είναι η διαφορά των Ενωμένων Πολιτειών από την Ευρωπαϊκή δήθεν Ένωση...
    Αυτοί πέρασαν έναν αιματηρό εμφύλιο (Βόρειοι vs Νότιοι) για να ενωθούν.

    Εμείς μάλλον πρέπει να περάσουμε WW3 φάση (γιατί εκεί θα πάει το πράγμα αν πέσει -πραγματική- πείνα, μην γελιόμαστε), να χυθεί μπόλικο αίμα (για 3η φορά) και μετά βλέπουμε που θα πάει αυτή η ρημαδοένωση...

  14. #4349
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί πέρασαν έναν αιματηρό εμφύλιο (Βόρειοι vs Νότιοι) για να ενωθούν.

    Εμείς μάλλον πρέπει να περάσουμε WW3 φάση (γιατί εκεί θα πάει το πράγμα αν πέσει -πραγματική- πείνα, μην γελιόμαστε), να χυθεί μπόλικο αίμα (για 3η φορά) και μετά βλέπουμε που θα πάει αυτή η ρημαδοένωση...
    Έχεις εν μέρει δίκιο, αλλά πριν γίνει ο εμφύλιος είχαν ενωθεί.
    Εγω αυτό που φοβάμαι είναι ότι στον πόλεμο Βόρειων-Νότιων νίκησαν οι Βόρειοι...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  15. #4350
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


Σελ. 290 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 270280285288289290291292295300310 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας