Σελ. 294 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.396-4.410 από 51067
  1. #4396
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι αρκετοί θα δικαιολογούσαν ακόμα και τα βραχιολάκια στα πόδια όλων, ως (μεθ)επόμενο μέτρο αυστηρής τήρησης της απαγόρευσης κυκλοφορίας, για να είναι σίγουρο ότι θα τιμωρηθούν όλοι οι παραβάτες... Υπερβολές; Θα φανεί...
    Αυτο ειναι σιγουρο. Οπως επισης σιγουρο ειναι πως μερικοι, θα δικαιολογουσαν οχι μονον τα ανοιχτα κουρεια που γραφει ο παραπανω ....χιππυς φιλος αλλα και τις πουτανες με ανοιχτα τα πορνεια ως βιολογικη αναγκη και κοψιμο.

    Η υπευθυνοτητα και η συνειδηση ειναι τα μονα μη σιγουρα. Απο τα υπολοιπα οτι κι οσα θες......

  2. #4397
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Όλα είναι σχετικά, αν η απαγόρευση αφορά μία μικρή σχετικά περίοδο, θα υπακούσει ο περισσότερος κόσμος. Αν επεκταθεί σε πολλούς μήνες, βλέπω πρόβλημα, μεγάλο μάλιστα, στο κατά πόσο θα συνεχίσουν να υπακούν...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  3. #4398
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Φτιάχτηκε και μια εφαρμογή για πιο εύκολη αποστολή sms στο 13033 (κρατάει όνομα και διεύθυνση).
    https://play.google.com/store/apps/d...s.menoumespiti
    Εγώ αντί για αυτό είχα κάνει με tasker+autovoice, λέω έξοδος [1-6] και στέλνει το sms.

  4. #4399
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτιάχτηκε και μια εφαρμογή για πιο εύκολη αποστολή sms στο 13033 (κρατάει όνομα και διεύθυνση).
    Εγώ αντί για αυτό είχα κάνει με tasker+autovoice, λέω έξοδος [1-6] και στέλνει το sms.

  5. #4400
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    GDPR warning, πρόσεξε το αν είναι δική σου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #4401
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    2.981
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Ο Raoult που εμφανίστηκε απο ότι φαίνεται σαν μεσσίας με την χλωροκίνη, φαίνεται έκανε falsify τα data του και δημοσίευσε τα "ευρήματα" του χωρίς peer review. Και απο ότι φαίνεται δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει.

    https://forbetterscience.com/2020/03...from-covid-19/

    Με τέτοιους experts τι να τους κάνουμε τους ματζουνολόγους που πουλάνε δηλητήριο οχιάς.

    Γι αυτό λέμε προσέχετε αυτούς που θα αξιοποιήσουν την κρίση προς ιδίον όφελος. Ακόμα και "ειδικοί" να είναι.

  7. #4402
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτιάχτηκε και μια εφαρμογή για πιο εύκολη αποστολή sms στο 13033 (κρατάει όνομα και διεύθυνση).
    https://play.google.com/store/apps/d...s.menoumespiti
    Εγώ αντί για αυτό είχα κάνει με tasker+autovoice, λέω έξοδος [1-6] και στέλνει το sms.
    Και από τα windows 10, με την εφαρμογή Your Phone, που συνδέεται με το κινητό, είναι επίσης πρακτικό...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  8. #4403
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτιάχτηκε και μια εφαρμογή για πιο εύκολη αποστολή sms στο 13033 (κρατάει όνομα και διεύθυνση).
    https://play.google.com/store/apps/d...s.menoumespiti
    Εγώ αντί για αυτό είχα κάνει με tasker+autovoice, λέω έξοδος [1-6] και στέλνει το sms.
    Εμένα με έχει βολέψει το copy-paste. Ουσιαστικά έχω κάνει copy την πρώτη φορά που έβγαλα τον σκύλο βόλτα και από τότε απλά κάνω paste, το copy που διατηρείτε. Και αλλάζω μόνο το νούμερο αν χρειαστεί.

    (Βολεύει γιατί δεν χρησιμοποιώ το κινητό για "σύνθετα" πράματα όπως copy-paste )
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #4404
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα είναι σχετικά, αν η απαγόρευση αφορά μία μικρή σχετικά περίοδο, θα υπακούσει ο περισσότερος κόσμος. Αν επεκταθεί σε πολλούς μήνες, βλέπω πρόβλημα, μεγάλο μάλιστα, στο κατά πόσο θα συνεχίσουν να υπακούν...
    Καταλαβαινεις οτι η απαγορευση, γενικα και οχι εξειδικευμενα σε βαθμο και ειδη, θα κρατησει μηνες; Με τα σημερινα δεδομενα και το καλο σεναριο του εμβολιου που τιθεται καπου στους 18 μηνες; Σε εναμισυ ετος δηλαδη; Και με την ευρεση θεραπειας εντελως ανυπαρκτη αυτη τη στιγμη;

    Επισης καταλαβαινεις οτι εαν αρρωστησει καποιος, εγω και οχι αλλος, σημερα ή σε ενα μηνα ή σε δυο μηνες, η ταλαιπωρια θα ειναι αφανταστη και ο κινδυνος του θανατου, εξαιτιας της ανεπαρκειας, της εξαντλησης, του υπερκερασμου των δυνατοτητων του οποιου υγειονομικου συστηματος θα ειναι εντελως μα εντελως πιθανος; Το οτι στην Ιταλια, στην Ισπανια και ισως και αλλου εφαρμοζουν πολεμικη ιατρικη; Κορωνα γραμματα περιπου για το ποιος θα φροντιστει και ποιος θα αφεθει στην τυχη του; Και καλα εμενα μου τη βαρεσε και σε ενα διμηνο λεω, δε γαμιεται και η καραντινα και ο Αδωνης και τα μετρα τους και τα ολα, και κανω οτι γουσταρω μαζι με καμποσους αλλους ομοιδεατες. Σε ποιο σπιτι θα γυρισω το βραδυ; Σε αυτο που μαζι με μενα μενουν οι γονεις και τα παιδια μου; Και σε ποιον γιατρο θα παω; Στον εξαντλημενο επι διμηνο που θα εχει λιωσει στα ποδια του απο την εξαντληση; Και με κινδυνο αμεσο της δικης του ζωης;

    Υπερβολες κι αυτα; Δεν θα φανουν ομως. Αυτα οχι. Εχουν ηδη φανει. Διπλα και παραδιπλα και οχι στην μακρινη Κορεα της αλλης νοοτροπιας. Σε εκεινην του ουνα φατσα ουνα ρατσα.

  10. #4405
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Raoult που εμφανίστηκε απο ότι φαίνεται σαν μεσσίας με την χλωροκίνη, φαίνεται έκανε falsify τα data του και δημοσίευσε τα "ευρήματα" του χωρίς peer review. Και απο ότι φαίνεται δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει.

    https://forbetterscience.com/2020/03...from-covid-19/

    Με τέτοιους experts τι να τους κάνουμε τους ματζουνολόγους που πουλάνε δηλητήριο οχιάς.

    Γι αυτό λέμε προσέχετε αυτούς που θα αξιοποιήσουν την κρίση προς ιδίον όφελος. Ακόμα και "ειδικοί" να είναι.
    Απαράδεκτος
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #4406
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαινεις οτι η απαγορευση, γενικα και οχι εξειδικευμενα σε βαθμο και ειδη, θα κρατησει μηνες; Με τα σημερινα δεδομενα και το καλο σεναριο του εμβολιου που τιθεται καπου στους 18 μηνες; Σε εναμισυ ετος δηλαδη; Και με την ευρεση θεραπειας εντελως ανυπαρκτη αυτη τη στιγμη;

    Επισης καταλαβαινεις οτι εαν αρρωστησει καποιος, εγω και οχι αλλος, σημερα ή σε ενα μηνα ή σε δυο μηνες, η ταλαιπωρια θα ειναι αφανταστη και ο κινδυνος του θανατου, εξαιτιας της ανεπαρκειας, της εξαντλησης, του υπερκερασμου των δυνατοτητων του οποιου υγειονομικου συστηματος θα ειναι εντελως μα εντελως πιθανος; Το οτι στην Ιταλια, στην Ισπανια και ισως και αλλου εφαρμοζουν πολεμικη ιατρικη; Κορωνα γραμματα περιπου για το ποιος θα φροντιστει και ποιος θα αφεθει στην τυχη του; Και καλα εμενα μου τη βαρεσε και σε ενα διμηνο λεω, δε γαμιεται και η καραντινα και ο Αδωνης και τα μετρα τους και τα ολα, και κανω οτι γουσταρω μαζι με καμποσους αλλους ομοιδεατες. Σε ποιο σπιτι θα γυρισω το βραδυ; Σε αυτο που μαζι με μενα μενουν οι γονεις και τα παιδια μου; Και σε ποιον γιατρο θα παω; Στον εξαντλημενο επι διμηνο που θα εχει λιωσει στα ποδια του απο την εξαντληση; Και με κινδυνο αμεσο της δικης του ζωης;

    Υπερβολες κι αυτα; Δεν θα φανουν ομως. Αυτα οχι. Εχουν ηδη φανει. Διπλα και παραδιπλα και οχι στην μακρινη Κορεα της αλλης νοοτροπιας. Σε εκεινην του ουνα φατσα ουνα ρατσα.
    Δεν έχει σημασία τι καταλαβαίνω εγώ, σημασία έχει πώς θα αντιδράσει ο κόσμος σε απαγόρευση μηνών. Ξέρεις, όλοι έχουν τις ανοχές τους, και μόλις ξεπεραστούν δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσουν, είτε κινδυνεύουν από τον ιό, είτε όχι. Καλό είναι να το λάβουν κι αυτό υπόψη όσοι σχεδιάζουν τα μέτρα...

    Θα το πω κι αλλιώς, δεν μπορεί κανείς να φανταστεί ότι θα έχει σε απαγόρευση και καραντίνα το μισό πληθυσμό της Γης (ή και όλο; ) για έξι μήνες, ή και παραπάνω (who knows), και τι αποτελέσματα και αντιδράσεις θα φέρει αυτό.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  12. #4407
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    GDPR warning, πρόσεξε το αν είναι δική σου.
    Όχι, ένας φοιτητής την έφτιαξε,
    https://play.google.com/store/apps/d...s.menoumespiti

  13. #4408
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σημασία τι καταλαβαίνω εγώ, σημασία έχει πώς θα αντιδράσει ο κόσμος σε απαγόρευση μηνών. Ξέρεις, όλοι έχουν τις ανοχές τους, και μόλις ξεπεραστούν δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσουν, είτε κινδυνεύουν από τον ιό, είτε όχι. Καλό είναι να το λάβουν κι αυτό υπόψη όσοι σχεδιάζουν τα μέτρα...

    Θα το πω κι αλλιώς, δεν μπορεί κανείς να φανταστεί ότι θα έχει σε απαγόρευση και καραντίνα το μισό πληθυσμό της Γης (ή και όλο; ) για έξι μήνες, ή και παραπάνω (who knows), και τι αποτελέσματα και αντιδράσεις θα φέρει αυτό.
    Ας το δούμε απο ψυχολογική άποψη, πες οτι σου γυρνάνε τα μυαλά, τι θα γίνει αν πεθάνει κάποιος δικό σου γιατί εσύ βγήκες και έφερες τον Io σπίτι; δεν θα σου γυρίσουν τα μυαλά;

    Δεν ξέρω δεν σου έχω την λύση, ούτε απο ότι φαίνεται εσύ ή κάποιος άλλος.

  14. #4409
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαινεις οτι η απαγορευση, γενικα και οχι εξειδικευμενα σε βαθμο και ειδη, θα κρατησει μηνες; Με τα σημερινα δεδομενα και το καλο σεναριο του εμβολιου που τιθεται καπου στους 18 μηνες; Σε εναμισυ ετος δηλαδη; Και με την ευρεση θεραπειας εντελως ανυπαρκτη αυτη τη στιγμη;

    Επισης καταλαβαινεις οτι εαν αρρωστησει καποιος, εγω και οχι αλλος, σημερα ή σε ενα μηνα ή σε δυο μηνες, η ταλαιπωρια θα ειναι αφανταστη και ο κινδυνος του θανατου, εξαιτιας της ανεπαρκειας, της εξαντλησης, του υπερκερασμου των δυνατοτητων του οποιου υγειονομικου συστηματος θα ειναι εντελως μα εντελως πιθανος; Το οτι στην Ιταλια, στην Ισπανια και ισως και αλλου εφαρμοζουν πολεμικη ιατρικη; Κορωνα γραμματα περιπου για το ποιος θα φροντιστει και ποιος θα αφεθει στην τυχη του; Και καλα εμενα μου τη βαρεσε και σε ενα διμηνο λεω, δε γαμιεται και η καραντινα και ο Αδωνης και τα μετρα τους και τα ολα, και κανω οτι γουσταρω μαζι με καμποσους αλλους ομοιδεατες. Σε ποιο σπιτι θα γυρισω το βραδυ; Σε αυτο που μαζι με μενα μενουν οι γονεις και τα παιδια μου; Και σε ποιον γιατρο θα παω; Στον εξαντλημενο επι διμηνο που θα εχει λιωσει στα ποδια του απο την εξαντληση; Και με κινδυνο αμεσο της δικης του ζωης;

    Υπερβολες κι αυτα; Δεν θα φανουν ομως. Αυτα οχι. Εχουν ηδη φανει. Διπλα και παραδιπλα και οχι στην μακρινη Κορεα της αλλης νοοτροπιας. Σε εκεινην του ουνα φατσα ουνα ρατσα.
    Δεν νομίζω οι απαγορεύσεις να κρατήσουν για τόσο.Προσωπική εκτίμηση είναι πως θα πάνε μέχρι μέσα-τέλη Μαϊου (που ίσως ο καιρός να βοηθάει στον περιορισμό μετάδοσης) με την ελπίδα μέχρι την επόμενη "ιϊκή περίοδο" όπως ισχύει για τέτοιου είδους ιούς (τέλη Οκτωβρίου) να έχει βρεθεί τρόπος αντιμετώπισης του.
    Και ίσως σε εκείνο το χρονικό σημείο (αν ισχύει αυτό με το θέμα καιρικές συνθήκες-μετάδοση) να έχει και νόημα αυτό περί ανοσίας αγέλης που πήγε ηλιθιωδώς να εφαρμόσει τέτοια εποχή ο άλλος στην Αγγλία.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  15. #4410
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας το δούμε απο ψυχολογική άποψη, πες οτι σου γυρνάνε τα μυαλά, τι θα γίνει αν πεθάνει κάποιος δικό σου γιατί εσύ βγήκες και έφερες τον Io σπίτι; δεν θα σου γυρίσουν τα μυαλά;

    Δεν ξέρω δεν σου έχω την λύση, ούτε απο ότι φαίνεται εσύ ή κάποιος άλλος.
    Αν το δούμε με χρονικό ορίζοντα μηνών αυτό, ίσως φανεί ότι αν μένουμε μέσα τόσο καιρό μπορεί να μην κινδυνεύουμε από το ιό, εμείς ή οι δικοί μας (αμφίβολο κι αυτό, αφού απόλυτη απόμονωση δεν μπορεί να υπάρξει), αλλά από άλλα πράγματα, από ψυχικά και ψυχολογικά προβλήματα, μέχρι και... πείνα (ποιος θα παράγει τα τρόφιμα, θα τα μεταφέρει, και με τι χρήματα θα τα αγοράζουμε τελικά...).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 294 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας