Σελ. 1626 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 16061616162116241625162616271628163116361646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 24.376-24.390 από 51067
  1. #24376
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαστε πλέον στην 10ετία του 70, πλέον υπάρχει αρκετή τεχνολογία και τεχνογνωσία και όλες οι διαδικασίες έχουν επιταχυνθεί και μάλιστα με μεγαλύτερη ακρίβεια. Οι πιθανότητες είναι μια μαθηματική έκφραση των γεγονότων που προϋπάρχουν ή έπονται. Αντιμετωπίσουμε τα γεγονότα όχι τις πιθανότητες. Ακόμα και μία θεραπεία που έχει την ικανότητα να βελτιώσει κατά 5% υγεία του ασθενούς έχει αξία. Όποιος θέλει ζητάει ιατρική φροντίδα δεν είναι υποχρεωτικό .
    H τεχνολογία και η τεχνογνωσία πάντως δεν βοήθησαν και πολύ στην τελική έγκριση του φαρμάκου στις USA και κατ επέκταση παγκόσμια. Μετά από λίγους μήνες έγραψαν συγνώμη λάθος. Φαντάζομαι ότι όσοι διαβάσανε περί έγκρισης "ένιωσαν" ασφαλείς. Αφού το λένε αυτοί έτσι θα είναι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #24377
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.054
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    H τεχνολογία και η τεχνογνωσία πάντως δεν βοήθησαν και πολύ στην τελική έγκριση του φαρμάκου στις USA και κατ επέκταση παγκόσμια. Μετά από λίγους μήνες έγραψαν συγνώμη λάθος. Φαντάζομαι ότι όσοι διαβάσανε περί έγκρισης "ένιωσαν" ασφαλείς. Αφού το λένε αυτοί έτσι θα είναι.
    Η μία αποτυχία θα ακυρώσει τις χιλιάδες επιτυχημένες εγκρίσεις που είχαμε μέχρι σήμερα; Για τόσες εκατοντάδες και χιλιάδες πετυχημένες θεραπείες/φάρμακα/εμβόλια που έχουν αποτελεσματικότητα μάλλον δεν έχεις να πεις τίποτα.

  3. #24378
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μία αποτυχία θα ακυρώσει τις χιλιάδες επιτυχημένες εγκρίσεις που είχαμε μέχρι σήμερα; Για τόσες εκατοντάδες και χιλιάδες πετυχημένες θεραπείες/φάρμακα/εμβόλια που έχουν αποτελεσματικότητα μάλλον δεν έχεις να πεις τίποτα.
    Προσωπικά αυτό που έχω να πω είναι ένα τεράστιο respect σε όσους και όσες έχουν λιώσει στα βιβλία και στα εργαστήρια, για να γίνει η ζωή μας καλύτερη, με λιγότερο πόνο και να μην κινδυνεύουμε από ένα σωρό αρρώστειες. Αυτό όμως είναι εντελώς άσχετο με αυτά που γράφω.

    Το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή είναι με τη βιασύνη. Το τρέχτε γιατί χανόμαστε. Το ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους, όλα πήγαν ομαλά σε 99 περιπτώσεις δεν σημαίνει ότι θα παραβλέψουμε την 100η που για covid λόγους έγινε άρπα κόλλα απλά για να υπάρξουν αναιρέσεις 3 μήνες αργότερα. Δηλαδή το ότι έχω τις αμφιβολίες μου για κάτι που ακόμα δεν έχουμε δει(!!) δεν είναι τόσο παράλογο και δεν σημαίνει ότι αναιρώ τα εξωπραγματικά που έχουν πετύχει στην επιστήμη αυτή.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #24379
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μία αποτυχία θα ακυρώσει τις χιλιάδες επιτυχημένες εγκρίσεις που είχαμε μέχρι σήμερα; Για τόσες εκατοντάδες και χιλιάδες πετυχημένες θεραπείες/φάρμακα/εμβόλια που έχουν αποτελεσματικότητα μάλλον δεν έχεις να πεις τίποτα.
    Προφανώς και όχι, άλλωστε όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
    Θυμάσαι το εμβόλιο για τον καρκίνο της μήτρας στις 15χρονες ?
    Τι γίνεται μ'αυτό, δεν ακούω νέα.

    Στη ζωή μου έχω μάθει ότι αντιλαμβάνομαι με τις αισθήσεις μου, να το κρίνω. Και παίρνω τις αποφάσεις μου και για μένα και για άλλους (τις κόρες) και αυτό είναι πολύ πιό βαρύ.
    Προφανώς και παίζω με τις πιθανότητες.
    Χρησιμοποιώ όμως και την εμπειρία που έχω αποκτήσει από την ζωή και το πως αντιλαμβάνομαι τον κόσμο.

    Γι αυτό λέω να το καθυστερήσω.
    Εγώ για μένα, εσείς προφανώς κάντε ότι θέλετε.

    ΥΓ
    Το εμβόλιο της πολιομυελίτιδας δόθηκε χωρίς πατέντες. Οταν ρωτήθηκε ο τύπος "ποιός είναι ο ιδιοκτήτης του εμβολίου ?" απάντησε "Θα έλεγα ο κόσμος. Δεν υπάρχει πατέντα. Μπορείς να πατεντάρεις τον ήλιο;"
    https://en.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk

    " In 1954 he tested the vaccine on about one million children, known as the polio pioneers. The vaccine was announced as safe on April 12, 1955."

    Από τότε έχουν αλλάξει πολλά.
    Ανακοινώνεις την επιτυχία με Δελτίο Τύπου και μετά πουλάς τις μετοχές σου.
    Που καιρός να περιμένεις εγκρίσεις από τις αρχές?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 29-11-20 στις 16:17.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #24380
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά αυτό που έχω να πω είναι ένα τεράστιο respect σε όσους και όσες έχουν λιώσει στα βιβλία και στα εργαστήρια, για να γίνει η ζωή μας καλύτερη, με λιγότερο πόνο και να μην κινδυνεύουμε από ένα σωρό αρρώστειες. Αυτό όμως είναι εντελώς άσχετο με αυτά που γράφω.

    Το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή είναι με τη βιασύνη. Το τρέχτε γιατί χανόμαστε. Το ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους, όλα πήγαν ομαλά σε 99 περιπτώσεις δεν σημαίνει ότι θα παραβλέψουμε την 100η που για covid λόγους έγινε άρπα κόλλα απλά για να υπάρξουν αναιρέσεις 3 μήνες αργότερα. Δηλαδή το ότι έχω τις αμφιβολίες μου για κάτι που ακόμα δεν έχουμε δει(!!) δεν είναι τόσο παράλογο και δεν σημαίνει ότι αναιρώ τα εξωπραγματικά που έχουν πετύχει στην επιστήμη αυτή.
    Για την ασπιρίνη, αντισταμινικό, αντιβίωση που έχεις πάρει, το σιροπάκι που σου έδιναν όταν ήσουν μπόμπιρας και είχες μύξες, πόσες δοκιμές έγιναν για να κυκλοφορήσει το φάρμακο που πήρες; Πόσος χρόνος χρειάστηκε μέχρι να πάρει έγκριση; Τί επιπλοκές υπήρξαν κατά τη διάρκεια των κλινικών δοκιμών;

    Δεν έχεις ιδέα.

    Ούτε τώρα έχεις, αλλά παρόλα αυτά έχεις άποψη.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #24381
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αρχίσανε και οι μεταφορές ασθενών με covid στις ιδιωτικές

    Δύο ασθενείς κε κορωνοϊό, ένας άντρας και μια γυναίκα, μεταφέρθηκαν την Κυριακή από το «ΑΧΕΠΑ» στην ιδιωτική κλινική Euromedica που έχει επιταχθεί για να συνδράμει στη διαχείριση της πανδημίας και την αποσυμφόρηση των δημόσιων νοσοκομείων.

    Επίσης, αναμένεται εντός της ημέρας να γίνουν 10-20 διακομιδές από τα νοσοκομεία «Παπαγεωργίου» και «Ιπποκράτειο», όπως αναφέρει το skai.gr.

    Η Διοικητική Διευθύντρια Euromedica-Αρωγή Σταυριάνα Μπακατσέλου, που δέχτηκε τις δύο πρώτες διακομιδές ασθενών, δήλωσε:
    «Από σήμερα η Euromedica-Αρωγή θα συνδράμει τα δημόσια νοσοκομεία φροντίζοντας τη νοσηλεία ασθενών που νοσούν από τη λοίμωξη Covid-19. Έχουν ολοκληρωθεί όλες οι απαιτούμενες διαδικασίες, οι οποίες περιελάμβαναν, μεταξύ άλλων, και την εκπαίδευση του προσωπικού στην εφαρμογή πρωτοκόλλων για τη διαχείριση ασθενών που νοσούν από Covid. Είμαστε καθ’ όλα έτοιμοι. Έχουμε δεχτεί ήδη τα δύο πρώτα περιστατικά και αναμένουμε και τις υπόλοιπες εισαγωγές από τα δημόσια νοσοκομεία, με στόχο να βοηθήσουμε και εμείς σε αυτή τη μάχη».
    Πηγή: https://www.voria.gr/article/thessal...i-kliniki-foto

  7. #24382
    Εγγραφή
    02-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά αυτό που έχω να πω είναι ένα τεράστιο respect σε όσους και όσες έχουν λιώσει στα βιβλία και στα εργαστήρια, για να γίνει η ζωή μας καλύτερη, με λιγότερο πόνο και να μην κινδυνεύουμε από ένα σωρό αρρώστειες. Αυτό όμως είναι εντελώς άσχετο με αυτά που γράφω.

    Το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή είναι με τη βιασύνη. Το τρέχτε γιατί χανόμαστε. Το ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους, όλα πήγαν ομαλά σε 99 περιπτώσεις δεν σημαίνει ότι θα παραβλέψουμε την 100η που για covid λόγους έγινε άρπα κόλλα απλά για να υπάρξουν αναιρέσεις 3 μήνες αργότερα. Δηλαδή το ότι έχω τις αμφιβολίες μου για κάτι που ακόμα δεν έχουμε δει(!!) δεν είναι τόσο παράλογο και δεν σημαίνει ότι αναιρώ τα εξωπραγματικά που έχουν πετύχει στην επιστήμη αυτή.
    Ο δρ. Μαρκ Τόσνερ, καθηγήτης ιατρικής στο πανεπιστήμιο του Cambridge, έκανε μία σειρά αναρτήσεων στο Twitter, εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους αναπτύχθηκαν τόσο γρήγορα τα εμβόλια για τον κορονοϊό. Παρακάτω το κείμενο των αναρτήσεων, σε μία πρόχειρη μετάφραση , καθώς θεωρούμε ότι είναι σημαντικό να διαβαστεί.

    «Ακούμε ότι τα εμβόλια χρειάζονται κανονικά δέκα χρόνια ώστε να δημιουργηθούν. Αυτό παρουσιάζεται ως λόγος για να φοβόμαστε την υποτιθέμενη βιαστική δουλειά που έγινε. Είμαι γιατρός κλινικών μελετών, και μπορώ να σας πω ότι πολύς χρόνος ξοδεύεται στο τίποτα. Σπαταλάμε χρόνο υποβάλλοντας αιτήσεις χρηματοδότησης, αναμένουμε το αποτέλεσμα, και μετά υποβάλλουμε εκ νέου αιτήσεις. Στη συνέχεια λαμβάνουμε τα χρήματα αλλά η εταιρεία ενίοτε αλλάζει γνώμη ή εστιάζει κάπου αλλού. Κατόπιν γίνονται οι διαπραγματεύσεις, αναμένουμε την έγκριση των ρυθμιστικών αρχών, έχουμε προβλήματα με τη στρατολόγηση, και παρουσιάζονται νέα ρυθμιστικά ζητήματα. Όταν τελειώσουν όλα αυτά, ίσως έχουμε μία θεραπεία ή όχι. Σ'αυτό το σημείο ενδεχέται να μη θεωρείται κερδοφόρα ή να εμφανιστούν διάφορα άλλα εμπόδια.

    Παρ'όλα αυτά, είδαμε πως όταν τα χρήματα δεν αποτελούν ζήτημα, ο συνδυασμός έξυπνων ανθρώπων με ισχυρό κίνητρο, απεριόριστων εθελοντών με αλτρουιστική διάθεση, και της λογικής στάσης των ρυθμιστικών αρχών, μπορεί να οδηγήσει σε εκπληκτικά αποτελέσματα. Αυτές οι κλινικές δοκιμές υπήρξαν πραγματικά θαυμαστές και επαναστατικές, αλλά δε θα έπρεπε να μας εκπλήσσει, γνωρίζοντας τη δυνατότητα μας να δημιουργήσουμε καινοτόμες λύσεις, όταν το έχουμε πραγματικά ανάγκη. Η ασφάλεια δεν υποβαθμίστηκε, καθώς εκατοντάδες χιλιάδες άνθρωποι έλαβαν τα πειραματικά εμβόλια ως εθελοντές. Ο κόσμος παρατηρούσε προσεκτικά, καθώς τα ΜΜΕ ανέφεραν κάθε αρνητική εξέλιξη, και υπήρξαν μερικές τέτοιες. Πρόκειται για ένα θρίαμβο των σωστών ανθρώπων και διαδικασιών. Είμαι πεπεισμένος πως όταν δημοσιευτούν τα δεδομένα σχετικά με την ασφάλεια τους, τα εμβόλια θα χρησιμοποιηθούν μόνο στην περίπτωση που το όφελος υπερβαίνει το ρίσκο. Αυτό πρέπει να προσφέρει βεβαιότητα και σε σας.»

    https://mobile.twitter.com/mark_tosh...37111869566976

  8. #24383
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ελπίζω να συνεχίσει



    Μικρή μείωση παρουσιάζουν τα κρούσματα κορωνοϊού στη Θεσσαλονίκη όπως δείχνουν τόσο τα στοιχεία του ΕΟΔΥ όσο και οι αριθμοί που δείχνουν οι εφημερίες των νοσοκομείων της πόλης.

    Κατά την διάρκεια της εφημερίας του Ιπποκρατείου που ολοκληρώθηκε το πρωί υπήρξαν περίπου 90 εισαγωγές ασθενών με κορωνοϊό.

    Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, το ποσοστό εισαγωγών με Covid στο νοσοκομείο είναι ελαφρώς μειωμένο, της τάξης του 15% με 20%.

    Στο Ιπποκράτειο νοσηλεύονται 260 ασθενείς με κορωνοϊό. Οι 25 κλίνες ΜΕΘ Covid είναι κατειλημμένες.

    Σύμφωνα με πληροφορίες της ΕΡΤ, στο νοσοκομείο Παπανικολάου που εφημερεύει, σήμερα, δεν υπάρχει τόσο μεγάλη προσέλευση ύποπτων περιστατικών. Ωστόσο εξακολουθούν να είναι γεμάτες όλες οι κλίνες ΜΕΘ από ασθενείς με Covid.
    https://www.thestival.gr/eidiseis/yg...i-eisagoges-a/

  9. #24384
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    άντε να δούμε επιτέλους

  10. #24385
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.587
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    αμα αυτη η μειωση ειναι ιση με την μειωση που κανουν τα τεστ τοτε τι να λεμε

  11. #24386
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    οι ασυγκράτητοι, έλεος.

    https://www.star.gr/eidiseis/ellada/...-oikoys-anoxhs
    Εφόδους σε οίκους ανοχής στο κέντρο της Αθήνας έκανε η αστυνομία για παραβίαση των μέτρων κατά του κορωνοϊού το βράδυ της Παρασκευής.
    Πιο συγκεκριμένα, οι αστυνομικοί έκαναν «ντου» σε τρεις οίκους ανοχής στην Ομόνοια, όπου έκαναν 17 συλλήψεις για παραβίαση των μέτρων για την πρόληψη των ασθενειών σε παράνομους οίκους ανοχής.

    Εντοπίστηκαν τρία άτομα ως προσωρινά υπεύθυνοι να λειτουργούν οίκο ανοχής παραβιάζοντας την σφράγισή του, οκτώ γυναίκες ως εργαζόμενες και έξι άνδρες ως πελάτες.

    Σε όλους τους συλληφθέντες επιβλήθηκε πρόστιμο ύψους 300 ευρώ, ενώ στους προσωρινά υπεύθυνους πρόστιμο 3.000 ευρώ για παραβίαση των διατάξεων περί αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού.

  12. #24387
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Το πιθανότερο κάποια σπίτια να μην πλήρωσαν προστασία...

  13. #24388
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναφέρουν για μειωμένη προσέλευση στα νοσοκομεία, για μειωμένο αριθμό εισαγωγών.

    Ακόμα και κανένα έλεγχο εκτός ΤΕΠ να μην έκαναν χτες και σήμερα, δεν θα επηρέαζε αυτό το πόσοι θα χρειαζόταν να νοσηλευθουν.

    Πήρε κοντά μήνα μέτρων στη Β. Ελλάδα για να σπάσει (κι αυτό ελάχιστα).

    Ελπίζω να είναι κατανοητό το γιατί δεν γίνεται να επιστρέψουμε στην "κανονικότητα" του Σεπτέμβρη/Οκτώβρη (για τα καλοκαιρινά ξεφτιλίκια, ούτε λόγος).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #24389
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα αυτη η μειωση ειναι ιση με την μειωση που κανουν τα τεστ τοτε τι να λεμε
    Οχι καλέ μου, μιλάμε για μείωση στις εισαγωγές

  15. #24390
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά αυτό που έχω να πω είναι ένα τεράστιο respect σε όσους και όσες έχουν λιώσει στα βιβλία και στα εργαστήρια, για να γίνει η ζωή μας καλύτερη, με λιγότερο πόνο και να μην κινδυνεύουμε από ένα σωρό αρρώστειες. Αυτό όμως είναι εντελώς άσχετο με αυτά που γράφω.

    Το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή είναι με τη βιασύνη. Το τρέχτε γιατί χανόμαστε. Το ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους, όλα πήγαν ομαλά σε 99 περιπτώσεις δεν σημαίνει ότι θα παραβλέψουμε την 100η που για covid λόγους έγινε άρπα κόλλα απλά για να υπάρξουν αναιρέσεις 3 μήνες αργότερα. Δηλαδή το ότι έχω τις αμφιβολίες μου για κάτι που ακόμα δεν έχουμε δει(!!) δεν είναι τόσο παράλογο και δεν σημαίνει ότι αναιρώ τα εξωπραγματικά που έχουν πετύχει στην επιστήμη αυτή.
    Κατσε να δεις τι θα παθουν οσα 'πειραματοζωα' τρεξουν να εμβολιαστουν,
    πχ σε 10 χρονια.

    Εμβολια 'του ποδαριου', περαν των σκοπιμοτητων, τα αφηνω εδω κατα μερος, γιατι τα συζηταμε στο αλλο thread.

    Απο 'μακροχρονιες' επιπτωσεις, η απολυτη ομιχλη.

    Οσο και αν προχωρησε η τεχνολογια,
    το οποιοδηποτε εμβολιο πρεπει να δοκιμαστει, ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ, στη διαρκεια πολλων ετων.

    Τωρα αν καποιος παιζει την υγεια του στα ζαρια των οποιων simulators, βοήθειά του....

Σελ. 1626 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 16061616162116241625162616271628163116361646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας