Σελ. 3393 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 3373338333883391339233933394339533983403 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 50.881-50.895 από 51068
  1. #50881
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα περιμένουμε αν εμφανίσουν συμπτώματα, και αν εμφανίσουν μιλάμε επειγόντως με το γιατρό τους στον Άγιο Σάββα;
    Ψυχραιμία. Δεν είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα πλέον..

    Περαστικά σας
    VAMOS ARIS

  2. #50882
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τα αντιικά ενδείκνυνται μόνο για όσους έχουν κάποιο ιστορικό η για μεγάλης ηλικίας;
    Στους πιο νέους δίνουν τίποτα;
    Γιατί εμενα από κέντρο υγείας τότε που κόλλησα με έστειλαν σπίτι με οδηγίες αντιμετώπισης κρυολογήματος....
    Δεν έχω κάποιο ιστορικό βέβαια, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...
    Ούτε σε γνωστούς όμως μεγαλύτερης ηλικίας έδωσαν κάποια θεραπεία... Όλοι το περάσαμε έτσι στα απλά ..
    Κανονικά θα περίμενα κ εγώ κάποιο φάρμακο αλλά δεν έδωσαν κάτι....
    Αλλά και να έδιναν δεν ξέρω κατά πόσο θα με γλίτωνε από την αμυγδαλίτιδα που μου έκανε....
    Σε κάθε περίπτωση όμως τέλος καλό όλα καλά...
    Με ρώτησαν βέβαια αν έχω κάνει εμβόλιο νομίζω, αν θυμάμαι καλά... Και αν αυτό παίζει ρόλο...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #50883
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αντιικά ενδείκνυνται μόνο για όσους έχουν κάποιο ιστορικό η για μεγάλης ηλικίας;
    Στους πιο νέους δίνουν τίποτα;
    Γιατί εμενα από κέντρο υγείας τότε που κόλλησα με έστειλαν σπίτι με οδηγίες αντιμετώπισης κρυολογήματος....
    Δεν έχω κάποιο ιστορικό βέβαια, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...
    Ούτε σε γνωστούς όμως μεγαλύτερης ηλικίας έδωσαν κάποια θεραπεία... Όλοι το περάσαμε έτσι στα απλά ..
    Κανονικά θα περίμενα κ εγώ κάποιο φάρμακο αλλά δεν έδωσαν κάτι....
    Αλλά και να έδιναν δεν ξέρω κατά πόσο θα με γλίτωνε από την αμυγδαλίτιδα που μου έκανε....
    Σε κάθε περίπτωση όμως τέλος καλό όλα καλά...
    Με ρώτησαν βέβαια αν έχω κάνει εμβόλιο νομίζω, αν θυμάμαι καλά... Και αν αυτό παίζει ρόλο...
    Η γιατρός μου είπε ότι για άτομα άνω των 75 ετών τα δίνουν χωρίς άλλη αιτιολόγηση. Για κάτω των 75 ετών, εγκρίνονται μόνο αν συνυπάρχουν στον ατομικό φάκελο υγείας χρόνια νοσήματα, όπως σακχαρώδης διαβήτης, καρκίνος κ.τ.λ., λόγω έλλειψής τους, και τα παραλαμβάνεις αφού τα εγκρίνει η επιτροπή, από το νοσοκομείο.

  4. #50884
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Κορωνοϊός: Μεγάλη έξαρση των κρουσμάτων -«Καλπάζουν» η γρίπη και ο RSV, η έκθεση του ΕΟΔΥ

    Σημαντική αύξηση καταγράφουν τα κρούσματα του κορωνοϊού στην Ελλάδα σύμφωνα με την επιδημιολογική έκθεση του ΕΟΔΥ για το διάστημα 11-17 Δεκεμβρίου.

    Γενικότερα παρατηρείται άνοδος στους δείκτες των ιογενών λοιμώξεων του αναπνευστικού συστήματος: SARS-CoV-2, ιοί γρίπης και αναπνευστικός συγκυτιακός ιός -RSV.

    Ειδικότερα για τον κορωνοϊό καταγράφεται αύξηση σε όλους τους δείκτες. Ο αριθμός των εισαγωγών στα νοσοκομεία παρουσίασε αύξηση 45% και καταγράφηκαν 60 θάνατοι.

    Επίσης, στη χώρα μας ανιχνεύθηκαν 101 στελέχη JN.1 -υπο-παραλλαγή της ΒΑ.2.86 που αναγνωρίστηκε από τον ΠΟΥ ως υπο-παραλλαγή επιδημιολογικού ενδιαφέροντος.

    Αύξηση καταγράφει και η γρίπη με 4 νέα σοβαρά κρούσματα και 1 θάνατο την τελευταία εβδομάδα, όπως σημαντική αύξηση παρατηρείται και για τον RSV.

    Ιός SARS-CoV2 - λοίμωξη COVID-19 (κορωνοϊός): Η θετικότητα στο σύνολο των ελεγχθέντων δειγμάτων παρουσίασε αύξηση σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα.

    Ο αριθμός των εισαγωγών (n=1.373) παρουσίασε αύξηση 45% σε σχέση με τον μέσο εβδομαδιαίο αριθμό εισαγωγών τις προηγούμενες 4 εβδομάδες και ήταν υψηλότερος από τον αριθμό των εισαγωγών την αντίστοιχη εβδομάδα του 2022 (n=1.349).

    Ο αριθμός των νέων διασωληνώσεων (n=26) παρουσίασε αύξηση σε σχέση με τον μέσο εβδομαδιαίο αριθμό νέων διασωληνώσεων κατά τις προηγούμενες 4 εβδομάδες (n=22) και ήταν χαμηλότερος από τον αριθμό των διασωληνώσεων την αντίστοιχη εβδομάδα του 2022 (n=44). Ο αριθμός των ασθενών με λοίμωξη COVID-19 που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι είναι 62.

    Καταγράφηκαν 60 θάνατοι με διάμεση ηλικία τα 86,5 έτη (εύρος 57-98 έτη). Ο αριθμός των θανάτων παρουσίασε αύξηση σε σχέση με τον μέσο εβδομαδιαίο αριθμό θανάτων τις προηγούμενες 4 εβδομάδες (n=44) και ήταν χαμηλότερος από τον αριθμό των θανάτων την αντίστοιχη εβδομάδα του 2022 (n=158).

    Η συχνότερη υπο-παραλλαγή της ΒΑ.2 ήταν η EG.5 (39%) ακολουθούμενη από την XBB.1.5 (30%) και την ΒΑ.2.86 (20%).

    Στη χώρα μας έχουν συνολικά ανιχνευτεί 101 στελέχη JN.1 (υπο-παραλλαγή της ΒΑ.2.86 που από 19/12 αναγνωρίστηκε ως υπο-παραλλαγή επιδημιολογικού ενδιαφέροντος), με ημερομηνία λήψης δείγματος από 3/10 έως 3/12. Ο πρόσθετος κίνδυνος για τη δημόσια υγεία από την JN.1 αξιολογείται διεθνώς επί του παρόντος ως χαμηλός.

    Η επιτήρηση του ιικού φορτίου στα αστικά λύματα έδειξε αύξηση της κυκλοφορίας του ιού SARS-CoV-2 σε 8 από τις 10 περιοχές που ελέγχθηκαν.

    Ιός της γρίπης: Η θετικότητα για γρίπη στην κοινότητα (δίκτυο sentinel) παραμένει άνω του 10% (εποχικό όριο έναρξης της επιδημικής δραστηριότητας της γρίπης κατά το ECDC).

    Καταγράφηκαν 4 νέα σοβαρά κρούσματα με νοσηλεία σε ΜΕΘ, ενώ καταγράφηκε 1 νέος θάνατος από εργαστηριακά επιβεβαιωμένη γρίπη.

    Συνολικά από την αρχή επιτήρησης της γρίπης νοσηλεύτηκαν 18 άτομα με εργαστηριακά επιβεβαιωμένη γρίπη σε ΜΕΘ και καταγράφηκαν 5 θάνατοι από εργαστηριακά επιβεβαιωμένη γρίπη.

    Στα δύο κέντρα αναφοράς γρίπης έχουν καταγραφεί από την εβδομάδα 40/2023 έως και την εβδομάδα 50/2023, 57 (95%) δείγματα τύπου Α και 2 (3%) τύπου Β. Από τα 57 στελέχη τύπου Α που υποτυποποιήθηκαν, τα 15 (26%) ανήκαν στον υπότυπο Α(Η3) και τα 42 (74%) στον υπότυπο Α(Η1)pdm09.

    Γριπώδεις συνδρομές (ανεξαρτήτως παθογόνου): Ο αριθμός κρουσμάτων γριπώδους συνδρομής ανά 1.000 επισκέψεις παρουσίασε αύξηση σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα.

    Αναπνευστικός συγκυτιακός ιός - RSV: Σε non-sentinel νοσοκομειακά δείγματα εμφανίζεται σημαντική αύξηση της θετικότητας .

    πηγη : https://www.iefimerida.gr/ellada/kor...roysmaton-eody

  5. #50885
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στο αν πρέπει να λάβεις αντιιικο η όχι το αποφασίζει ο γιατρός. Κριτήρια, ιατρικά πρωτόκολλα θεραπειών και οτιδήποτε σχετικό δεν γνωρίζουμε. Φίλη της θείας μου είχε 39 πυρετό για τρεις ημέρες, έπεφτε με ντεπον και μετά ανέβαινε πάλι. Ο γιατρός της συνέστησε κάποια αντιιικα, 1 η 2 δεν θυμάμαι, της είπε άμα δεν πέσει ούτε τότε να πάει νοσοκομείο, τελικά έπεσε ο πυρετός σχεδόν αμέσως μόλις πήρε τα φαρμακα και έγινε καλά.

  6. #50886
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Περιοχή
    middle earth
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριτήρια, ιατρικά πρωτόκολλα θεραπειών και οτιδήποτε σχετικό δεν γνωρίζουμε.
    Υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια χορήγησης του paxlovid (αντιιικό ειδικό για τον sars cov2)

  7. #50887
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο αν πρέπει να λάβεις αντιιικο η όχι το αποφασίζει ο γιατρός. Κριτήρια, ιατρικά πρωτόκολλα θεραπειών και οτιδήποτε σχετικό δεν γνωρίζουμε.
    Ακόμα και αν το συστήσει ο γιατρός, η επιτροπή μπορεί να το κόψει αν δεν πληρούνται κάποια κριτήρια.

  8. #50888
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Αντιμετώπιση των λοιμώξεων
    Δυστυχώς αρκετός κόσμος εξακολουθεί να ακολουθεί λάθος αντιμετώπιση της λοίμωξης, είτε αποφεύγοντας τα αντιϊκά φάρμακα, είτε λαμβάνοντας αντιβιοτικά, που δεν έχουν καμιά δράση πάνω στους ιούς.
    Ο καθιερωμένος πλέον ετήσιος αντιγριπικός εμβολιασμός φαίνεται ότι έχει γίνει συνείδηση για τον κόσμο, κάτι που όμως θα πρέπει να γίνει και για τον κορωνοϊό. Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα εμβόλια (έναντι του πνευμονιοκόκκου, του έρπητα ζωστήρα κλπ)

    Υγιεινή του χώρου
    Θα πρέπει συνολικά να φροντίσουμε για την υγιεινή του χώρου και του περιβάλλοντος στο οποίο ζούμε. Το κάπνισμα, για παράδειγμα που ούτως ή άλλως είναι βλαπτικό σε κλειστό χώρο, αυξάνει και την πιθανότητα μετάδοσης του κορωνοϊού

  9. #50889
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Από ότι καταλαβαίνω αντιικά και εμβόλια σε όσους έχουν κάποια πάθηση η είναι μεγάλης ηλικίας...
    Υγ. Δεν μιλάω για εμβόλια covid, αν και τα επικαιροποιημενα πάλι τα συστήνουν μόνο σε μεγάλους και έχοντες κάποια παθηση...
    Οι πιο νέοι, τίποτα...
    Υγ2, για την αμυγδαλίτιδα που με έπιασε παράλληλα με τον covid μου έδωσαν αντιβίωση...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #50890
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Εγώ μόνο αντιγριπικο έκανα για φέτος. Δεν θα κάνω άλλο εμβόλιο για covid. Ελπίζω κάποια στιγμή να ενώσουν όλα τα εμβόλια και να κάνουμε ένα υπερεμβολιο για όλα.

  11. #50891
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετώπιση των λοιμώξεων
    Δυστυχώς αρκετός κόσμος εξακολουθεί να ακολουθεί λάθος αντιμετώπιση της λοίμωξης, είτε αποφεύγοντας τα αντιϊκά φάρμακα, είτε λαμβάνοντας αντιβιοτικά, που δεν έχουν καμιά δράση πάνω στους ιούς.
    Ο καθιερωμένος πλέον ετήσιος αντιγριπικός εμβολιασμός φαίνεται ότι έχει γίνει συνείδηση για τον κόσμο, κάτι που όμως θα πρέπει να γίνει και για τον κορωνοϊό. Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα εμβόλια (έναντι του πνευμονιοκόκκου, του έρπητα ζωστήρα κλπ)

    Υγιεινή του χώρου
    Θα πρέπει συνολικά να φροντίσουμε για την υγιεινή του χώρου και του περιβάλλοντος στο οποίο ζούμε. Το κάπνισμα, για παράδειγμα που ούτως ή άλλως είναι βλαπτικό σε κλειστό χώρο, αυξάνει και την πιθανότητα μετάδοσης του κορωνοϊού
    Από γιατρίνα
    Μην κάνεις εμβόλιο κορωνοιού, αν κολλήσεις θα σου δώσω αντιιικό
    Δεν είμαι τύπος που συχνάζω με 500 άλλους πλέον

    Εχω κάνει τα απαραίτητα 3 εμβόλια
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #50892
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Πριν λίγες μέρες είχα μπούκωμα. Βήχα. Και πονόλαιμο. Στο σχολείο της μικρής είχαν covid. Έκανα τεστ και ήταν μια απλή ίωση. Από αυτές κολλάω τα πάντα.
    Γενικά φέτος δεν φοράω μάσκα. Άρχισα εισπνεομενα εδώ και δύο βδομάδες. Κσξξ κρατάω μύτη ανοικτή.
    Προς το παρόν πάει κπηρ με τη γρίπη. Όλοι κολλάνε εκτός από μένα. Τελευταία φορά που πέρασα covid ούτε το κατάλαβα. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και τώρα. Έχει εξασθενίσει ο ιός πάντως
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  13. #50893
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες είχα μπούκωμα. Βήχα. Και πονόλαιμο. Στο σχολείο της μικρής είχαν covid. Έκανα τεστ και ήταν μια απλή ίωση. Από αυτές κολλάω τα πάντα.
    Γενικά φέτος δεν φοράω μάσκα. Άρχισα εισπνεομενα εδώ και δύο βδομάδες. Κσξξ κρατάω μύτη ανοικτή.
    Προς το παρόν πάει κπηρ με τη γρίπη. Όλοι κολλάνε εκτός από μένα. Τελευταία φορά που πέρασα covid ούτε το κατάλαβα. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και τώρα. Έχει εξασθενίσει ο ιός πάντως
    Μην βασίζεσαι
    Προχθες Πέμπτη, πήγα σε κηδεία συμμαθητή που έφυγε από covid, είχε και κάποια υποκείμενα που δεν ξέρω.

    Ηταν αυτός που σου μετέδιδε live τον πόλεμο στο Ιρακ από την ΕΡΤ, διερμινέας.

    62 χρονών ο πιτσιρικάς.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #50894
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην βασίζεσαι
    Προχθες Πέμπτη, πήγα σε κηδεία συμμαθητή που έφυγε από covid, είχε και κάποια υποκείμενα που δεν ξέρω.

    Ηταν αυτός που σου μετέδιδε live τον πόλεμο στο Ιρακ από την ΕΡΤ, διερμινέας.

    62 χρονών ο πιτσιρικάς.
    Κρίμα. Εγώ έχω τι άσθμα. Με κάνει χάλια. Αλλά γενικά κολλάω εύκολα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  15. #50895
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Οι ασθματικοι πρέπει να προσέχουν πολύ για ιώσεις.

    Από covid έχουμε 50 με 60 νεκρούς την εβδομάδα. Καθόλου καλό νούμερο δυστυχώς. Ο ιός μεν εξασθενησε αλλά χτυπάει άτομα που μπορεί είτε να κόλλησαν και να επιβαρυνθηκε ο οργανισμός τους είτε άτομα που δεν έχουν κολλήσει ποτέ.

Σελ. 3393 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 3373338333883391339233933394339533983403 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας