Σελ. 2685 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26652675268026832684268526862687269026952705 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 40.261-40.275 από 51067
  1. #40261
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται και παραγίνεται, είναι η πραγματικότητα, βολέψου.

    Η Ιταλία των 60.000.000 Ιταλών, έχει 20.000.000 ανεμβολίαστους (περίπου 30%)
    Η Ιταλία των εκβιασμών και του Ντράγκι.
    Πως προτρέπεις 20.000.000 ανθρώπους να εμβολιαστούν ?
    Με εκβιασμούς είδες δεν πιάνει, δεν περπατάει.

    Ξύσε το κεφάλι σου και βρες άλλους τρόπους.

    Αλλά βολεύει το διαίρει και βασίλευε. Εμβολιασμένοι vs ανεμβολίαστοι. Είτε οι μεν φταίνε, είτε οι δε, εγώ δεν φταίω και κάνω την δουλειά μου ήσυχα κι ωραία
    Βάζεις σούμα στο συνολικό πληθυσμό, και ανήλικα δηλαδή?

    Γιατί το 30% εδώ, είναι στον ενήλικο πληθυσμό.

    Όσο για το αν πιάνουν οι "εκβιασμοί", μια χαρά πιάνουν όταν γίνονται σωστά. Ούτε το θέλουμε, ούτε καν το να το σκεφτόμαστε.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #40262
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για όσους συνεχίζουν να φοβούνται την συνύπαρξη στην κοινωνία χωρίς επιβολή εμβολίων σε ότι κινείται, ίσως θα μπορούσαν να ληφθούν κάποιου είδους μέτρα.

    Όπως κάποια τηλεφωνική γραμμή υποστήριξης. Ή κάποια υποχρεωτική(για τον εργοδότη) άδεια από την εργασία με μορφή επιδόματος για κάποιους μήνες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #40263
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αν το καταλαβαίνω σωστά, δεν κάνεις το εμβόλιο λόγω των διαχωριστικων γραμμών που υπάρχουν, όπως και εδώ, και επίσης πως αν δεν υπήρχε πιστοποιητικό εμβολιασμού;;;

    Ιδεολογικοί λόγοι...
    Ήμουν ξεκάθαρος. Αλτρουισμοι δεν υπάρχουν. Το έκανα για να προστατευσω την οικογένειά μου. Όλα τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε νσ λέμε. Η ζωή συνεχίζεται, όπως γίνεται εδώ κσι εκατομμύρια χρόνια, με ή χωρίς εμβόλια, με ή χωρίς covid. Μπορείτε να συνεχισετε να τρώγεστε με τους ανεμβολίαστους και να κατεβαζετε αμασητο το διαιρεί και βασίλευε. Καλή συνέχεια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 19-09-21 στις 11:43.

  4. #40264
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις σούμα στο συνολικό πληθυσμό, και ανήλικα δηλαδή?

    Γιατί το 30% εδώ, είναι στον ενήλικο πληθυσμό.

    Όσο για το αν πιάνουν οι "εκβιασμοί", μια χαρά πιάνουν όταν γίνονται σωστά. Ούτε το θέλουμε, ούτε καν το να το σκεφτόμαστε.
    Είδαμε ότι οι εκβιασμοί και οι επιβολές δεν επιφέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Κι αυτό δεν το λέω εγώ το λένε οι πιο σκληροπυρηνικοί εμβολιαστές.

    Αν είναι να ποντάρεις σε συνέχιση της όλης παρωδίας των εκβιασμών και για τις μπούστερ δόσεις, ποιο το ποσοστό που πιστεύεις ότι θα το κάνει? Εγώ σου λέω με το ζόρι οι μισοί.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #40265
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.086
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ακούστε ένα κουφό. Νόμιζα πως τα 150€ δεν θα έκαναν δουλειά αλλά φίλος που πήγε γήπεδο στον ιωνικό, ήταν όλη η εξέδρα με εμβολιασμένους πιτσιρικάδες που έκαναν εμβόλιο και με τα 150€ πήραν διαρκείας lol. Γλύτωσαν και τα rapid κλπ.

    Εκεί πέτυχε ο εκβιασμός, σε μεγαλύτερες ηλικίες δεν περπατάει όμως.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #40266
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούστε ένα κουφό. Νόμιζα πως τα 150€ δεν θα έκαναν δουλειά αλλά φίλος που πήγε γήπεδο στον ιωνικό, ήταν όλη η εξέδρα με εμβολιασμένους πιτσιρικάδες που έκαναν εμβόλιο και με τα 150€ πήραν διαρκείας lol. Γλύτωσαν και τα rapid κλπ.

    Εκεί πέτυχε ο εκβιασμός, σε μεγαλύτερες ηλικίες δεν περπατάει όμως.
    Ετσι όπως το λες δεν κέρδισε ο εκβιασμός, κέρδισε η δωροδοκία.

  7. #40267
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδαμε ότι οι εκβιασμοί και οι επιβολές δεν επιφέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Κι αυτό δεν το λέω εγώ το λένε οι πιο σκληροπυρηνικοί εμβολιαστές.
    Σου ξαναλέω, μια χαρά πιάνουν αν γίνουν σωστά.

    Δεν το θέλω, δεν το θέλεις, κανείς σχεδόν δεν το θέλει (αν και κάποιοι σίγουρα το εύχονται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να ποντάρεις σε συνέχιση της όλης παρωδίας των εκβιασμών και για τις μπούστερ δόσεις, ποιο το ποσοστό που πιστεύεις ότι θα το κάνει? Εγώ σου λέω με το ζόρι οι μισοί.
    Πουθενά δεν έχει γίνει τέτοια συζήτηση. Με το ζόρι μιλάμε αυτή τη στιγμή για τις αρχικές δόσεις. Οι επαναληπτικές/booster, είναι παντού τεράστιο θέμα συζήτησης (και γιατί ο κόσμος άκουγε πόσο καιρό "κάντε το εμβόλιο να τελειώνουμε" και τώρα ακούς "ξανακάντε το εμβόλιο, μήπως και είμαστε καλύτερα"), απλά.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #40268
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πουθενά δεν έχει γίνει τέτοια συζήτηση. Με το ζόρι μιλάμε αυτή τη στιγμή για τις αρχικές δόσεις. Οι επαναληπτικές/booster, είναι παντού τεράστιο θέμα συζήτησης (και γιατί ο κόσμος άκουγε πόσο καιρό "κάντε το εμβόλιο να τελειώνουμε" και τώρα ακούς "ξανακάντε το εμβόλιο, μήπως και είμαστε καλύτερα"), απλά.
    Όσο δεν ακούμε το αντίθετο υπάρχουν φόβοι ότι η παρωδία θα συνεχιστεί.

    Και αν συνεχιστεί, μετά από έναν χρόνο θα συζητάμε ξανά τα ίδια. Γιατί δεν κάνει το μπούστερ ο κόσμος.

    Όπως συζητούσαμε τα ίδια και τα ίδια, γιατί τα μέτρα εγκλεισμού του κόσμου σε εσωτερικούς χώρους δεν έπιασαν ποτέ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #40269
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούστε ένα κουφό. Νόμιζα πως τα 150€ δεν θα έκαναν δουλειά αλλά φίλος που πήγε γήπεδο στον ιωνικό, ήταν όλη η εξέδρα με εμβολιασμένους πιτσιρικάδες που έκαναν εμβόλιο και με τα 150€ πήραν διαρκείας lol. Γλύτωσαν και τα rapid κλπ.

    Εκεί πέτυχε ο εκβιασμός, σε μεγαλύτερες ηλικίες δεν περπατάει όμως.
    μια VIVA card για τους αργοσχολους καφενοβιους και θα δεις για ποτε θα πειστουν - οχι δε πετυχε η δωροδοκία

  10. #40270
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω με τη μητέρα μου στο χωριό πριν από λίγο, και μου ξεφουρνίζει την ομορφιά.

    Χτες, μετά τη λειτουργία την πλησιάζει ο ένας από την συνοδεία του ιερέα (καλύπτουν διάφορα χωριά, οπότε πάει "πακέτο") και της λέει εμπιστευτικά "Να μην κάνετε την 3η δόση του εμβολίου, γιατί είναι πάρα πολύ επικίνδυνη".

    Τον κόβει η μητέρα μου, απομακρύνεται αυτός και έρχεται η επόμενη της συνοδείας και της πετάει ότι "Αν κάνετε την 3η δόση, να έχετε κάνει και τη διαθήκη σας πρώτα".

    Κοίτα που θα κατέβω νωρίτερα στο χωριό από ότι υπολόγιζα...θα γίνει και η Ανάσταση νωρίτερα, να ξέρετε.
    Τρομερές αποκαλύψεις από τον ιατρό Δημήτρη Αντωνίου
    https://www.youtube.com/watch?v=GhvKrQECLaw

    Αυτά κυκλοφορούν. Αδικο έχουν απο μια πλευρά (για τους "ψεκασμένους" λεω);
    Που ειναι λοιπόν η ευθύνη του κράτους, της πολιτείας και του Ιατρικού Συλλόγου;
    Εαν υπάρχει διασπορά ψευδών ειδήσεων που μπορει να πρακαλλέσουν άμεσα ή έμμεσα στο κοινωνικό σύνολο, δεν θα έπρεπε να επέμβει εισαγγελέας;
    Δεν μιλάμε για λογοκρισία. Μπορει ο καθένας να βγεί και να πεί, κατα την γνώμη μου, πιστεύω ότι δεν πρόκει,αι να κάνετε εμβόλιο γιατί μπορει να σας αλλάξει το DNA, να σας κάνει δέκτες 5G, και δεν ξέρω τι αλλο.

    Οταν ομως επικαλείται μελέτες και μιλά για αδιαμφισβήτητα γεγονότα κλπ, τότε σημαίνει ότι μιλά για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ.

    Αρα, μας κρύβει η επιστημονική κοινότητα και δη η ιατρική πράγματα; Εαν όχι, γιατί ανέχονται να υπάρχουν τέτοιοι και να παροτρύνουν τον κόσμο σε αιρετικές ιδέες; Εαν είναι αποστάτης της επιστήμης να του αφαιρεθεί η ιατρική ιδιότητα και η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, δεν μπορεί αποστάτης της ιατρικής να εκτελεί χρέη ιατρού. Δεν συνάδει με την επιστήμη. Νομιζω η πολιτεία και ο Ιατρικός Σύλλογος φέρουν βαρύτατες ευθύνες απο την ύπαρξη τέτοιων ατόμων που τους αφήνουν να παρασύρουν κόσμο με τον μανδύα των επιστημόνων, των μόνων επιστημόνων "που λένε την αλήθεια".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζουμε αν για όοσυς ανοίξει η 3η δόση, σημαίνει αυτόματα μαστίγιο σε όλα τα δικαιώματα και αποκλεισμός από την κοινωνία εάν δεν την κάνουν?
    Εννοείται όλοι όσοι κάνουν 3η δόση σημαίνει θέλουν να γίνουμε δούλοι στις γαλέρες. Τώρα το κατάλαβες;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με απασχολεί τι είναι οι εμβολιασμένοι. Εγώ δεν έχω με κανέναν "κόντρα" όσο δεν επεμβαίνουν εκβιαστικά στη δική μου ζωή. Πραγματικά μου είναι αδιάφορο πόσες δόσεις θέλεις να κάνεις. Ειλικρινά, να πάρεις και για το σπίτι και δεν το γράφω ειρωνικά.

    Τους υπόλοιπους επιτέλους να αφήσετε να ζήσουν τη ζωή τους.
    Δημοκρατία έχουμε και ισχύει το δίκαιο των περισσοτέρων. Εαν οι περισσότεροι θέλουν να είσαι Λοκντάουν, και απαγόρευση εξόδου απο τις 8μμ, τουμπεκί ψιλοκομμένο, τελείως δημοκρατικά. Αυτό είναι δημοκρατία, το δίκαιο και το θέλημα των πολλών, και όχι οτι εσύ νομιζεις σαν προσωπικές ελευθερίες. Στην τελική, σε όλες τις δημοκρατίες, όταν "χρειάστηκε" άλλαξαν οι νόμοι, τελείως δημοκρατικά, με περιορισμούς ελευθεριών ήδη συγκεκριμένων γεγονότων ανωτέρας βίας.
    Αντι λοιπόν να επικαλείσαι νόμους κλπ, που σου το ξαναλέω, είναι εύκολο είναι να αλλάξουν και να υπάρχει και απόλυτα νομική κάλυψη (έως και στην Σουηδία έγινε αυτό), καλό ειναι να δεις τι μπορεί να γίνει ωστε να ΜΗΝ χρειαστεί να φτάσουμε σε αυτό το σημείο.
    Η στάση σου όμως δείχνει το αντίθετο, προσωπικά θεωρώ ότι η στάση σου είναι η χειρότερη που θα μπορούσε να υπάρξει για πραγματικά διατήρηση των δημοκρατικών και προσωπικών ελευθεριών.
    Ισως είναι πολύ βαθύ για να το καταλάβεις, αλλά σίγουρα αρκετοί εδώ το καταλαβαίνουν.

  11. #40271
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ποιοί είναι αυτοί οι περισσότεροι που θέλουν λοκ ντάουν?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #40272
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσουν οι αναλογίες με ζώνες , δείχνουν πνευματική διαύγεια και δυνατότητα αναλογικής σκέψης.

    Επίσης το εναπομείναν επιχείρημα(αφού τα άλλα καταπεσαν) ότι θα γεμίσουν οι μεθ. Γιατί δεν λέτε ρε αδέρφια ότι φοβάστε και δεν αφήνετε τα σάπια; Γιατί δεν καθεστε σπίτι σας κλειδωμένοι και να αφήσετε αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο; Ακόμα και να το κάνουν ο φόβος σας δεν πάει πουθενά.
    Η ιστορία έχει δείξει πολλάκις, απο την αρχαιότητα ακόμη ότι ο κόσμος δεν εχει αλλάξει, και συμπεριφέρετε με τον ίδιο τρόπο. Ειχα παραθέσει ένα λινκ με την πανδημία στην Σαρδηνία πριν 400+ χρόνια, η ιστορία ακριβώς η ίδια. Με τον κόσμο να μην θέλει μέτρα περιορισμού και να παίζει κρυφτούλι με τις αρχές, οι αρχές να πάνε σε μέτρα εξωφρενικά και μοιραία να είναι ο κόσμος ενάντιος. Tελικά η λύσις δόθηκε όταν ο κόσμος απο μόνος του, επειδή πλέον οι θάνατοι είχαν φτάσει σε κάθε σπιτικό, ζήτησε ΟΛΟΣ ο κόσμος, και εφάρμοσε τα μέτρα.
    Για να πιστέψει ο κάθε Zus ότι πρέπει να τηρεί μέτρα θα πρέπει το θανατικό να φτάσει σε κάθε σπιτικό. Εαν δεν γίνει αυτό, τα μέτρα θα σαμποτάρονται, θα υπάρχει δυσαρέσκεια και αντίδραση και απλά το πρόβλημα θα διαιωνίζεται.
    Εχω καταλήξει προσωπικά στο συμπέρασμα ότι μάλλον η καλύτερη λύση είναι να τα αφήσουν όλα τελείως ελεύθερα και γαία πυρί μιχθήτω, Οσοι ειναι να ζήσουν, θα ζήσουν. Οσοι θέλουν να προσέξουν, για να ζήσουν, θα ζήσουν (εδώ ίσως μόνο χρειάζεται μια πρόβλεψη απο την πολιτεία για αυτούς τους ανθρώπους). Οσοι ειναι να πεθάνουν, θα πεθάνουν. Θα επιζήσουν οι ικανότεροι (βιολογικά ή επειδή προσέχουν). Και θα τελειώσει το πράγμα. Τώρα προσπαθούν να σώσουν το κόσμο, που δεν θέλει να σωθεί (δεν βλέπει τον κίνδυνο), και το μόνο που καταφέρνουμε είναι να διαιωνίζουμε την υπαρξη της πανδημίας. Ολα free να καλλήσουν όλοι σε ένα τρίμηνο το πολύ να τελειώνουμε.

  13. #40273
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτο δοκιμαζουν στο Uk και δε φαινεται να πηγαινει καθολου καλα .... Στη τελικη βεβαια δε μπορεις να προφυλαξεις οποιο δε θελει

  14. #40274
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό που Σεπτεμβρίο του 2021 μετά από 2 χρόνια μαυρίλας συνεχίζεται και δίνεται δικαιολογίες σε ακροδεξιους και φανατικά θρησκοληπτους αντεμβολιαστες να το κοιτάξετε όσοι λέτε ότι ανήκετε στο δημοκρατικό τόξο.

    Γιατι πέρα από ένα 10% και πολύ λέω που πραγματικά δεν μπορεί να εμβολιαστεί οι υπόλοιποι ανήκουν στα παραπάνω γκρουπ. Και τους δίνεται πατημα ιδεολογικο... Γιατί επιστημονικά δεν έχουν κανένα.

  15. #40275
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, πολλοί δεν το κάνουν επειδή δεν γουστάρουν τον εκβιασμό. Ούτε κι εγώ δεν πρόκειται να κάνω την τρίτη δόση αν συνεχιστεί αυτός ο βιασμός.
    Δεν νομίζω ότι ειναι αντίδραση επειδή δεν γουστάρουν τον εκβιασμό. Ενα πολύ πολύ μικρό ποσοστό ίσως. Οι υπόλοιποι έχουν πιστέψει διάφορα άλλα καλώς ή κακώς στο ντερνετ, ότι είναι κακό ότι ειναι βλαβερό, ότι δεν προσφέρει τίποτα ή ακόμα χειρότερα κάνει περισσότερο κακό απο την πραγματική νόσηση, και ακόμα χειρότερα συνομοσιολογικά. Δυστυχώς τα κανάλια επικοινωνίας και σόσιαλ μήντια βρίθουν και επιστημόνων με αυτές τις απόψεις, δίνοντας και το απαραίτητο επιστημονικό εφαλτήριο "νομιμοποίσης" της αντίδρασης. Δυστυχώς γίνεται τρομερή διαστρέβλωση ειδήσεων και παραπληροφόρηση, ακόμα και απο δημοσιογράφους (την ίδια είδηση την μεταφέρουν με διαφορετικό τελείως τρόπο).

Σελ. 2685 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26652675268026832684268526862687269026952705 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας