Σελ. 751 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 731741746749750751752753756761771 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.251-11.265 από 51068
  1. #11251
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επι της ουσιας:
    τι γινεται εαν καποιος δεν αντεχει την μασκα για πανω απο πολλη ωρα ή/και κανονικα δεν πρεπει λογω προβληματων αναπνευστικων να την φοραει; Εγω για παραδειγμα ουτε την 3ply τυπου χειρουργειου ουτε καν τις υφασματινες μπορω να βαλω περισσοτερο απο διλεπτο!
    Τι μας βρηκε απ το πουθενα ρε φιλε.
    Πάρε προσωπίδα και κράτα όσο γίνεται αποστάσεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #11252
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κυκλοφορεί μια φήμη ότι το δείγμα που παίρνουν για την διενέργεια του τεστ παίρνεται μονο από την στοματική κοιλότητα στα τεστ των τουριστών, μόνο σάλιο δηλαδή, παραλείπουν ωστόσο το δείγμα από την ρινική και την φαρυγγικη κοιλότητα.


    Ρουμάνα στην Κρήτη βρίσκεται ήδη σε απομόνωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirosgra : 04-07-20 στις 13:03.

  3. #11253
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να βάλει ο Θεός το χέρι του να γλιτώσουμε από αυτό το πράγμα

  4. #11254
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    να βάλει ο Θεός το χέρι του να γλιτώσουμε από αυτό το πράγμα
    Μήπως να το έβαζε να μην εμφανιζόταν εξαρχής;

  5. #11255
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να το έβαζε να μην εμφανιζόταν εξαρχής;
    infidel

    Συν Αθηνά και χείρα κίνει, αν προσέχουμε λίγο περισσότερο όλοι, θα είναι μικρότερος ο κίνδυνος.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #11256
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι πεις

    Ακόμα και τώρα ψάχνουν να βρούνε το πώς θα δουλέψει μια εφαρμογή παρακολούθησης χωρίς να σκοντάψει στα θεμελιώδη δικαιώματα του δυτικού κόσμου, δεν το έχουν βρει.
    Στην Κίνα απλά είπανε αυτή είναι η εφαρμογή
    Παρενθετικά.
    Στο θέμα της εφαρμογής βρέθηκαν λύσεις που να προστατεύουν το προσωπικό απόρρητο, αλλά στην περίπτωση αυτή πρέπει ο καθείς απο μόνος του, να παρουσιαστεί επειδή έχει έρθει σε επαφή με μολυσμένο, μιας και δεν υπάρχει μια κεντρική βάση δεδομένων με τα στοιχεία όλων. Θεωρητικά βέβαια δεν υπάρχει, στην πράξη ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά υπάρχουν λύσεις, και νομίζω ότι η εφαρμογή που προωθείται σε χρήση στην Γερμανία είναι τέτοιας μορφής.

    Κατα τα άλλα συμφωνούμε. Οχι μόνο Κίνα, αλλά και Ν.Κορέα και Ταιβάν και Βιετναμ, τους είπαν αυτή είναι η εφαρμογή, υποχρεωτική χρήση, τέλος. Θες λίγο η νοοτροπία των ανθρώπων της απω ανατολής, θες τα καθεστώτα, αυτό το σύστημα για αυτούς ίσως και άλλους λόγους δούλεψε εύκολα εκεί. Εδώ στην Δύση κάτι τέτοιο απλά δεν θα δούλευε....

  7. #11257
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να το έβαζε να μην εμφανιζόταν εξαρχής;
    Για όλα υπάρχει μια απάντηση. Είναι απλά μια δοκιμασία
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #11258
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα υπάρχει μια απάντηση. Είναι απλά μια δοκιμασία
    Damn u.

  9. #11259
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείγμα λυμάτων στην Βραζιλία δείχνουν παρουσία κωρονοϊού από τον Νοέμβριο.
    https://www.scmp.com/news/world/amer...samples-brazil
    Κάτι τέτοια διαβάζω και αρχίζω να αναρωτιέμαι πως έχουμε επιζήσει ως τα σήμερα ως ανθρώπινο γένος.
    Κοινή λογικη.
    Εαν ήταν ο ίδιος ακριβώς κορονοιός, με την ίδια συμπεριφορά, τότε θα είχαμε και ΤΟΤΕ θύματα. Δεν έχει ο ιος κάποιο ωρολογιακό μηχανισμό που να λέει, Α, μπήκε το 2020 τώρα θα τους μαμήσω. Ενώ πριν ΔΕΝ.
    Αυτό σημαίνει ότι ότι βρήκανε για ΠΡΙΝ, δεν ήταν ακριβώς το ίδιο. Ηδη απο αρχές του 2019 ο ΠΟΥ είχε διαγνώσει έναν ιό, τον RaTG31 (ή κάπως έτσι) με δυνατότητες πανδημίας αλλά όχι επικίνδυνο. Ο οποίος ιός (κορονοιός επίσης), ειναι κατα πολύ μεγάλο βαθμό σχεδόν ίδιος με τον SARS-COV-2.
    Αρα η λογική λέει ότι ο ιός που βρίσκουνε πριν αυτόν της πανδημίας, είναι κάποιος παρόμοιος σε μεγάλο βαθμό. Μπορεί και κάποιο πολύ πιο "αδύναμο" στέλεχος του ιού το οποίο στέλεχος μεταλλάχθηκε αργότερα σε κάτι πολύ πιο θανατηφόρο (αυτή η περίπτωση σημαίνει ότι ο ιός δεν προείλθε απο την Κίνα, αλλά η μετάλαξη του σε θανατηφόρο ιό έγινε εκεί). Η δεύτερη εκδοχή της μετάλλαξης ισχύει και δικαιολογεί και άλλες περιπτώσεις, όπως την έρευση αντισωμάτων σε άτομα όπως στην Σαντα κλάρα, αλλά που στην πραγματικότητα δεν νόσησαν ποτέ απο τον SARS-COV-2 αλλά μάλλον με άλλη προγενέστερη και μη θανάσιμη μορφή του ιού (και δεν ξέρουμε εαν τα συγκεκριμένα αντισώματα προστατεύουν τελικά ή όχι). Εδώ πλέον έχουμε νέα μετάλλαξη στις ΗΠΑ η οποία είναι πιο επιθετική σε νέους απο όσον αυτη που ξέραμε. Και ακόμα και εαν την σκαπουλάρεις απο ον θάνατο απο τον κορονοιό, εαν νοσήσεις μπορεί να σου αφήσει μόνιμα και για πάντα "σημάδια" στα πνευμόνια και μικρότερη αναπνευστική ικανότητα (αυτό ισχύει για όλους).

    Το σημαντικό για μένα είναι ότι ο ρυθμός θανάτων, τουλάχιστον στην ΕΕ έχει μειωθεί σημαντικά, και αυτό φαίνεται να οφείλεται όχι μόνο στην μείωση των κρουσμάτων αλλά μάλλον στο ότι πλέον μπορούν να τον αντιμετωπίζουν καλύτερα και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό. Δεν πρέπει να μας πιάνει πανικός απο τα εισαγώμενα κρούσματα, μιας και θεωρώ ότι οι αριθμοί τους είναι μικροί (ελπίζω ναναι οι πραγματικοί), αρκεί να εντοπίζονται γρήγορα και να αντιμετωπίζονται κατάλληλα. Σίγουρα κάποιοι θα ξεφεύγουν, αλλά όσον υπάρχει έλεγχος και σοβαρότητα το πράγμα θα μπορεί ναναι ελεγχόμενο.

    Στην παρούσα φάση η Ελλάδα "πουλά" ασφάλεια απο τον ιό. Αυτό είναι το μαρκετίστικο ατού μας, εκτός βέβαια απο τα κλασσικά, θάλασσα ακτές αρχαία κλπ. Καλό ειναι να κρατήσουμε αυτό το ατού δυνατό και να μην το σκοτώσουμε μόνοι μας. Για αυτό μια σοβαρή στάση απέναντι στο θέμα αυτό θα είναι υπέρ μας, και όχι κατά μας, και πρέπει να το καταλάβουν αυτό και όσοι εργάζονται στον τουρισμό. Για αυτό πρότεινα ότι για όλους τους τουρίστες που έρχονται θα έπρεπε να γινεται τεστ, υποχρεωτικά, με δική τους επιβάρυνση (σε τέτοια κλίμακα το κόστος θαναι μικρό) και όλοι να έχουν υποχρεωτικά την εφαρμογή ιχνηλάτισης. Εφαρμογή ιχνηλάτισης θα πρέπει να έχουν και όλοι όσοι εργάζονται στον τουρισμό επίσης, για την δική τους ασφάλεια.
    Πουλάμε ασφάλεια, πρέπει να έχουμε ασφάλεια.

  10. #11260
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το εξής σκηνικό σήμερα στο (ιρλανδικό) σούπερ μάρκετ στο ταμείο:

    Μπροστά μου νέος, νεότατος, βαριά early 30s με τη μάσκα του (είναι υποχρεωτική μόνο στα ΜΜΜ) και καλά κάνει ο άνθρωπος όπως το αντιλαμβάνεται, όλοι σε αποστάσεις κλπ.

    Φτάνει ταμείο και ζητά και 2 πακέτα τσιγάρα, μου φάνηκε τόσο μα τόσο αστείο που έσκασα στα γέλια αλλά πρόλαβα και το έκρυψα με λίγο βήχα και καλά....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #11261
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτάνει ταμείο και ζητά και 2 πακέτα τσιγάρα, μου φάνηκε τόσο μα τόσο αστείο που έσκασα στα γέλια αλλά πρόλαβα και το έκρυψα με λίγο βήχα και καλά....
    Να χω την υγειά μου να καπνίζω φάση
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #11262
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να χω την υγειά μου να καπνίζω φάση
    Έ, μα, ένα πράμα, τόσο μα τόσο αστείο, σου λέω αυθόρμητα έσκασα στα γέλια, τόσο παράδοξο...

    Και τόσο αληθές ως προς την υποκειμενική αποτίμηση ρίσκου που έχουμε ως άνθρωποι και που φαίνεται παντού, προφανώς και στο παρόν νήμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #11263
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το εξής σκηνικό σήμερα στο (ιρλανδικό) σούπερ μάρκετ στο ταμείο:

    Μπροστά μου νέος, νεότατος, βαριά early 30s με τη μάσκα του (είναι υποχρεωτική μόνο στα ΜΜΜ) και καλά κάνει ο άνθρωπος όπως το αντιλαμβάνεται, όλοι σε αποστάσεις κλπ.

    Φτάνει ταμείο και ζητά και 2 πακέτα τσιγάρα, μου φάνηκε τόσο μα τόσο αστείο που έσκασα στα γέλια αλλά πρόλαβα και το έκρυψα με λίγο βήχα και καλά....
    Τώρα που το λες:

    https://www.lifo.gr/now/tech_science...ropaiki-ereyna

    Δεν μιλάει μόνο για το παραδοσιακό κάπνισμα...

  14. #11264
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το εξής σκηνικό σήμερα στο (ιρλανδικό) σούπερ μάρκετ στο ταμείο:

    Μπροστά μου νέος, νεότατος, βαριά early 30s με τη μάσκα του (είναι υποχρεωτική μόνο στα ΜΜΜ) και καλά κάνει ο άνθρωπος όπως το αντιλαμβάνεται, όλοι σε αποστάσεις κλπ.

    Φτάνει ταμείο και ζητά και 2 πακέτα τσιγάρα, μου φάνηκε τόσο μα τόσο αστείο που έσκασα στα γέλια αλλά πρόλαβα και το έκρυψα με λίγο βήχα και καλά....
    Αν και δεν είμαι καπνιστής, φανατικός αντικαπνιστης θα έλεγα ότι είμαι, η λογική του συγκεκριμένου μου φαίνεται αρκετά απλή.

    Στην μια περίπτωση κολλάς τον ιό και ίσως αποδήμησεις εις τόπον χλοερο άμεσα, στην περίπτωση του τσιγάρου θεωρούν ότι θα σε βρουν οι συνέπειες αρκετά αργότερα.

    Επίσης από πολλούς καπνιστές έχει ακουστεί η αποψη οτι "αποδείχθηκε" οτι το κάπνισμα προστατεύει από τον ιό, άσχετα βέβαια οτι η έρευνα αφορούσε την νικοτίνη σαν ουσία και όχι το κάπνισμα καθαυτό αλλα που να εξηγείς.

  15. #11265
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν είμαι καπνιστής, φανατικός αντικαπνιστης θα έλεγα ότι είμαι, η λογική του συγκεκριμένου μου φαίνεται αρκετά απλή.

    Στην μια περίπτωση κολλάς τον ιό και ίσως αποδήμησεις εις τόπον χλοερο άμεσα, στην περίπτωση του τσιγάρου θεωρούν ότι θα σε βρουν οι συνέπειες αρκετά αργότερα.

    Επίσης από πολλούς καπνιστές έχει ακουστεί η αποψη οτι "αποδείχθηκε" οτι το κάπνισμα προστατεύει από τον ιό, άσχετα βέβαια οτι η έρευνα αφορούσε την νικοτίνη σαν ουσία και όχι το κάπνισμα καθαυτό αλλα που να εξηγείς.
    Βέβαια

    Οπως είπε η Amy Jade Winehouse
    που απεδήμησε στα 28 της

    "Τι αξίζει η ζωή χωρίς αλκοόλ και ναρκωτικά"

    αλλά που να εξηγείς

    Just another point of view


    Ξέρω κι έναν άλλο που τράβηξε τον Γολγοθά του και πέθανε στα 33 του, αλλά δεν ξέρω αν έπαιρνε τίποτα και αν κάπνιζε.
    Υπάρχουν φήμες ότι αναστήθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 04-07-20 στις 15:04.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 751 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 731741746749750751752753756761771 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας