Σελ. 759 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 739749754757758759760761764769779 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.371-11.385 από 51067
  1. #11371
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Λογικό να είμαστε όλοι με νεύρα αλλά λίγη ψυχραιμία δεν κάνει κακό.

    Χτες έκρυβαν κρούσματα επειδή ήταν 9 και σήμερα που έγιναν 43 και επανήλθαμε στο μέσο όρο των προηγούμενων ημερών βρήκαμε το θάνατο της γιαγιάς που μας κρύβουν.

    Και πάλι λέω ότι η απόκρυψη έχει πολύ κοντά ποδάρια με αυτό τον ιό οπότε και το κίνητρο πέφτει. Βλέπετε τι γίνεται στη Σερβία που ο κόσμος εξοργίστηκε σε dt. Ναι ξέρω με το κατάλληλο γράσο όλα γίνονται, η TUI τα έχει ήδη σκάσει χοντρά στον Κούλη από τα τεράστια περιθώρια κέρδους των τουριστικών πακέτων και των δεκάδων εκατομμυρίων τουριστών που θα εισέλθουν.

    Εγώ την ανικανότητα και ανοργανωσιά φοβάμαι όχι θεωρίες συνωμοσίας για αγρίους.

  2. #11372
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ την ανικανότητα και ανοργανωσιά φοβάμαι όχι θεωρίες συνωμοσίας για αγρίους.

  3. #11373
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό να είμαστε όλοι με νεύρα αλλά λίγη ψυχραιμία δεν κάνει κακό.

    Χτες έκρυβαν κρούσματα επειδή ήταν 9 και σήμερα που έγιναν 43 και επανήλθαμε στο μέσο όρο των προηγούμενων ημερών βρήκαμε το θάνατο της γιαγιάς που μας κρύβουν.

    Και πάλι λέω ότι η απόκρυψη έχει πολύ κοντά ποδάρια με αυτό τον ιό οπότε και το κίνητρο πέφτει. Βλέπετε τι γίνεται στη Σερβία που ο κόσμος εξοργίστηκε σε dt. Ναι ξέρω με το κατάλληλο γράσο όλα γίνονται, η TUI τα έχει ήδη σκάσει χοντρά στον Κούλη από τα τεράστια περιθώρια κέρδους των τουριστικών πακέτων και των δεκάδων εκατομμυρίων τουριστών που θα εισέλθουν.

    Εγώ την ανικανότητα και ανοργανωσιά φοβάμαι όχι θεωρίες συνωμοσίας για αγρίους.
    Εσυ δηλαδή ζεις σε έναν πλανήτη που οι εταιρίες δεν τα σκάνε σε πολίτικους;
    Η εν λόγω εταιρία είχε προβλέψει την άρση για UΚ και διέθετε ολο αυτό το διάστημα πακέτα διακοπών από Αγγλία για Ελλαδα από τις 20 Ιουλίου και μετά όλως τυχαίως.

  4. #11374
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Κρατώντας αποστάσεις από τους γηραιότερους.

    Σουηδός στην περιοχή του Μάλμε πίνει καφέ με τα πεθερικά του. :P
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails hkGBERGr0BRpXy9y3mpJGZj6t9E.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 8anos : 06-07-20 στις 20:41.

  5. #11375
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ δηλαδή ζεις σε έναν πλανήτη που οι εταιρίες δεν τα σκάνε σε πολίτικους;
    Η εν λόγω εταιρία είχε προβλέψει την άρση για UΚ και διέθετε ολο αυτό το διάστημα πακέτα διακοπών από Αγγλία για Ελλαδα από τις 20 Ιουλίου και μετά όλως τυχαίως.
    Σοβαρολογούμε τώρα; Με φιλέτα δις μελλοντικά να έρχονται θα κάτσει ο κάθε Κούλης να πάρει αυτό το ρίσκο για τα ψιλά της TUI. Ή έχετε την εντύπωση ότι μιλάμε για τίποτα δις εσόδων;
    Δεν φταίω εγώ που έχετε προαποφασίσει κάτι και πρέπει η πραγματικότητα να ταιριάξει.

    Επίσης τι προέβλεψε; Ποια πακέτα συγκεκριμένα και πότε τα διέθεσε με συγκεκριμένες ημερομηνίες.

    Επίσης να αναφέρεις όσα γνωρίζεις για τα κρούσματα που έχει στην Πάτρα και δεν συμπεριλαμβάνονται στις ανακοινώσεις.


  6. #11376
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από τα χιλιάδες τεστ στα αεροδρόμια δεν "πιάσαμε" κανέναν ?

    Συγκεκριμένα, όλα τα κρούσματα εντοπίστηκαν κατά τους ελέγχους που διενεργήθηκαν στον Προμαχώνα. Η πλειονότητα των κρουσμάτων 20 αφορά πρόσωπα προερχόμενα από τη Σερβία, ενώ τα υπόλοιπα 16 αφορούν κατοίκους άλλων χωρών.

    Τέσσερα κρούσματα εντοπίστηκαν στην περιφερειακή ενότητα Ξάνθης, δύο στην περιφερειακή ενότητα Καρπάθου κι ένα κρούσμα βρέθηκε στην περιφερειακή ενότητα Ανατολικής Αττικής.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #11377
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρολογούμε τώρα; Με φιλέτα δις μελλοντικά να έρχονται θα κάτσει ο κάθε Κούλης να πάρει αυτό το ρίσκο για τα ψιλά της TUI. Ή έχετε την εντύπωση ότι μιλάμε για τίποτα δις εσόδων;
    Δεν φταίω εγώ που έχετε προαποφασίσει κάτι και πρέπει η πραγματικότητα να ταιριάξει.

    Επίσης τι προέβλεψε; Ποια πακέτα συγκεκριμένα και πότε τα διέθεσε με συγκεκριμένες ημερομηνίες.

    Επίσης να αναφέρεις όσα γνωρίζεις για τα κρούσματα που έχει στην Πάτρα και δεν συμπεριλαμβάνονται στις ανακοινώσεις.
    Τα περι ψιλών τα γνωρίζεις από κάπου εχεις ιδέα τι τζίρο κάνει η ΤUI; Και τι εννοείς για τα δις φιλέτα που έρχονται;
    Επίσης για την Πατρα έχει αναφερθεί απο άλλον συμφορουμιτη, αν αναφέρθηκα εγώ που δεν το θυμάμαι ήταν πάνω σε σχολιασμό επί των αναγραφομένων του φίλου.
    Εγω εχω αναφερθεί σε αλλες περιοχές με κρούσματα που έτυχε να συζητήσω με γνωστούς που ζουν εκεί και εργάζονται σε φορείς που θα μπορουσαν να έχουν άμεση γνώση.



    Group profit attributable to shareholders of Europe's largest tourism company TUI declined by 42.8 percent to 416.2 million euros (461.79 million U.S. dollars) in fiscal year 2019, the German company announced on Wednesday.The TUI Group's turnover increased by 2.5 percent year-on-year to 18.9 billion euros in 2019, according to the annual report.For 2020, TUI expects underlying earnings before interests and taxes (EBIT) to increase to a range of approximately 950 million euros to 1.05 billion euros.

  8. #11378
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα περι ψιλών τα γνωρίζεις από κάπου εχεις ιδέα τι τζίρο κάνει η ΤUI; Και τι εννοείς για τα δις φιλέτα που έρχονται;
    Επίσης για την Πατρα έχει αναφερθεί απο άλλον συμφορουμιτη, αν αναφέρθηκα εγώ που δεν το θυμάμαι ήταν πάνω σε σχολιασμό επί των αναγραφομένων του φίλου.
    Εγω εχω αναφερθεί σε αλλες περιοχές με κρούσματα που έτυχε να συζητήσω με γνωστούς που ζουν εκεί και εργάζονται σε φορείς που θα μπορουσαν να έχουν άμεση γνώση.
    Ας πούμε ότι δεν ξέρω.... εσύ που ξέρεις γιατί δεν μας λες. Με όσα ξέρω μέχρι τώρα εγώ όταν κατηγορείς κάποιον πρέπει να αποδείξεις κάτι. Και επειδή είμαστε σε φόρουμ όχι σε δικαστήριο και ενδείξεις ας πούμε προχωρούν την κουβέντα. Αλλά τίποτα από κανέναν.

    Όσο για τους γνωστούς βαρέθηκα. Και ο cool έχει φίλους και γνωστούς. Οι γνωστοί αφού έχουν γνώση αποκρύψεων να πάνε στον εισαγγελέα ή σε ένα από τα ΜΜΕ που δεν πήραν από τα 20.

    ΥΓ. Επειδή προφανώς πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα "ψιλά" της TUI δεν σημαίνει ότι η TUI είναι μικρή εταιρεία αλλά το ότι να λαδώσει πολιτικούς για να φέρει ένα μικρό αναλογικά αριθμό τουριστών, και να μην τους ελέγχει κανείς ώστε να κολλήσουν οι πλεμπαίοι ιθαγενείς, (και για να γίνει και άλλο νιανια με μικρό κέρδος για την εταιρεία) στην Ελλάδα δεν έχει νόημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 06-07-20 στις 20:51.


  9. #11379
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "καλό", είναι ότι η τεράστια πλειψηφία αφορά σε ξενόφερτα.

    Τα καλά, σταματάνε εδώ. Στο διάγραμμα στην 1η σελίδα, φαίνεται ξεκάθαρα ότι σήμερα ανακοινώνουμε κρούσματα από δείγματα 2-5 ημερες πίσω.

    Πραγματικά, εύχομαι σήμερα να είναι απλά η ανακοίνωση και να έχουν κινητοποιηθεί τις προηγούμενες μέρες για να τους βρούνε. Εννοείται πως δεν δίνω ούτε 1 πιθανότητα στις 1000 να έχει συμβεί κάτι τέτοιο...μπήκαν, μοίρασαν, όλα καλά!
    Επαληθεύεται για άλλη μια φορά

    Παπούτσι απ' τον τόπο σου κι ας είναι μπαλωμένο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #11380
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Εγώ ειχα πει για την πατρα συμφωνα με τις ανακοινωσεις του νοσοκομειου ειναι τουλαχιστον 4 που νοσηλεύονται σύν γυναικα και κόρη του ενός που δεν νοσηλευονται απο last week. Ο εοδυ επιμένει για εναν..... Τι ακριβως θελεις παραπάνω?

  11. #11381
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στον ΕΟΔΥ πρέπει να βρεθεί κάποιος που να μπορεί να γράψει σε κείμενο τι σημαίνουν οι αριθμοί και τα γραφήματα που δημοσιεύουν καθημερινά.
    Δεν βγαίνει άκρη με τα νούμερα που ανακοινώνουν και τα γραφήματα. Έχω την εντύπωση ότι τα γραφήματα δείχνουν κάτι διαφορετικά από τους αριθμούς.
    Χθές η απλή αφαίρεση δείχνει ότι ελέγθηκαν 3.174 δείγματα. Η γραφική παράσταση δείχνει ότι έκαναν peak 1 (ή 2 Ιουλίου ?) με σχεδόν 10.000 ελεγμένα δείγματα. Αυτό δεν προκύπτει από τα στοιχεία των προηγούμενων ημερών. Σε batches κάνουν τους ελέγχους ?
    Γράφουν " σύνολο των δειγμάτων που ελέγχουν" στους αριθμούς και χρησιμοποιούν τον όρο "Ημερομηνία επιβεβαίωσης" στο γράφημα.
    Καλύτερα θα είναι να επιστρέψουν οι συνεντεύξεις τύπου, για να ρωτήσουν οι δημοσιογράφοι τι εννοούν οι ποιητές.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  12. #11382
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Να παραιτηθεί ο αρμόδιος υπουργός.
    https://www.cnn.gr/news/kosmos/story...xeirismoys-toy

  13. #11383
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ειχα πει για την πατρα συμφωνα με τις ανακοινωσεις του νοσοκομειου ειναι τουλαχιστον 4 που νοσηλεύονται σύν γυναικα και κόρη του ενός που δεν νοσηλευονται απο last week. Ο εοδυ επιμένει για εναν..... Τι ακριβως θελεις παραπάνω?
    ήταν σε ΜΕΘ ή απλά στο νοσοκομείο;

  14. #11384
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ήταν σε ΜΕΘ ή απλά στο νοσοκομείο;
    Επισημα το ριο εχει εναν στην εντατικη εναν στο θαλαμο συμπιεσης και 2 που νοσηλευονται

  15. #11385
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισημα το ριο εχει εναν στην εντατικη εναν στο θαλαμο συμπιεσης και 2 που νοσηλευονται
    Εγώ σε ρωτάω για αυτούς που λες εσύ

    Οι ανακοινώσεις μιλάνε για αυτούς που είναι σε ΜΕΘ

Σελ. 759 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 739749754757758759760761764769779 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας