Σελ. 108 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.606-1.620 από 51067
  1. #1606
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αμορφωσια και ο μεσαιωνας ειναι πολυ εντονα για να τ'αφησουμε ετσι απλα. θα συνεχισουμε να την πολεμαμε δημοσια και προσωπικα οπως μας κανει αυτη πλυση εγκεφαλου εδω και αιωνες. εντωμεταξυ εισαι εκκλησιακιας? γιατι ειπες γουσταρΕΤΕ ενω ειχα την εντυπωση οτι τους θεωρεις τραγους οπως μου ειχες πει σ'ενα ποστ πριν κατι μηνες. Εκτος αν φοβηθηκες απ'τον ιο και το γυρισες
    Εκκλησιακιας, μάλιστα καινούργια λέξη τώρα.

    Οχι δεν είμαι, Αλλά δεν είμαι ουτε αντι-εκκλησιακιάς σαν και εσένα και τους άλλους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 15-03-20 στις 16:50.

  2. #1607
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρισκομαστε σε ενα τεχνολογικο φορουμ. Ειναι δυσκολο να αντιληφθουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν λειτουργουν με απολυτα κριτηρια λογικης.
    Ο πρωθυπουργος ειπε παω να αναψω ενα κερι (γιατι προσπαθει να μιλησει στο μηκος κυματος εκεινου που το αναμα κεριου του λεει κατι) και μετα λεει
    ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
    Αυτο ειναι το νοημα που θελει να περασει (σε ανθρωπους τυπικα μεγαλης ηλικιας). Απομονωθειτε. Παντου. Οχι μονο στην εκκλησια. Απειρως σημαντικοτερο,
    καθοτι απευθυνεται και σε αυτους που θεωρουν οτι ο θεος ειναι παντου, και δεν χρειαζεται να πανε σε εκκλησια.
    Απο κει και περα, επειδη η εκκλησια εχει τη δικη της διοικητικη δομή, εκδιδει εγκυκλιους και παιρνει αποφασεις, το πως θα κοπει η μεταληψη απο το ιδιο κουταλι ειναι κατι που πρεπει να γινει by the book.
    Αν δεν εγινε ηδη και θα γινει απο Δευτερα, μπορουμε να το χρεωσουμε στις αστοχιες, και να το κριτικαρουμε οσο θελετε
    Ομως αυτη ειναι η διαδικασια.
    Όλοι μόνοι τους θα πάνε και θα βρεθούν συνωστισμένοι πολλοί μόνοι τους.

  3. #1608
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    δυστυχώς φαίνεται οτι δεν είναι και λίγοι οι επαγγελματίες που παραβιάζουν το μέτρο της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας.

  4. #1609
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω τώρα είναι η ώρα ανοίγματος της συζήτησης διαχωρισμού εκκλησίας και κράτους. Συμφωνώ με όσους πολεμούν το μεσαίωνα τούτη την κατάλληλη ώρα.

  5. #1610
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    24ωρη λειτουργια στα σουπερ μαρκετ, ποτε θα αποκτησει επιτελους αυτη η χωρα; Ξερω οτι σε αυτο το θεμα, μας ριχνει στα αυτια, ακομη και η πρωην 'κομμουνιστικη' Ρωσια!

    Ανακοινωνουν ενα σωρο μετρα, και στο τελος θα μπαινεις εντος, με συνοδεια σεκιουριτα.
    Χρειαζεται επιμηκυνση ωραριου, για να μπορεις να κανεις τα ψωνια σου και τα μεσανυχτα ακομη. Διχως συνωστισμο.
    Αν υπήρχε ψυχραιμία δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με συνωστισμό στα σπύπερ μάρκετ. Δεν χρειάζεται 24ωρη λειτουργία που θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο αν όχι αδύνατο να εξυπηρετηθεί από τις επιχειρήσεις.

  6. #1611
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.424
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Η κίνηση στα ΣΜ θα πέσει λογικά μέσα στη βδομάδα.

  7. #1612
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκκλησιακιας, μάλιστα καινούργια λέξη τώρα.
    στις δυσκολες στιγμες ερχεται η εξελιξη. ακομα και τετοιας μορφης. μην εισαι οπισθοδρομικος

  8. #1613
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο κει και περα, επειδη η εκκλησια εχει τη δικη της διοικητικη δομή, εκδιδει εγκυκλιους και παιρνει αποφασεις, το πως θα κοπει η μεταληψη απο το ιδιο κουταλι ειναι κατι που πρεπει να γινει by the book.
    Αν δεν εγινε ηδη και θα γινει απο Δευτερα, μπορουμε να το χρεωσουμε στις αστοχιες, και να το κριτικαρουμε οσο θελετε
    Ομως αυτη ειναι η διαδικασια.
    Ο Ιερώνυμος μπορεί να κλείσει τις εκκλησίες προσωρινά, η μετάληψη αποκλείεται να αλλάξει τρόπο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω τώρα είναι η ώρα ανοίγματος της συζήτησης διαχωρισμού εκκλησίας και κράτους.
    Τώρα είναι κρίση. Είναι η πιο ακατάλληλη στιγμή για να ανοίξει οποιαδήποτε συζήτηση.

  9. #1614
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    στις δυσκολες στιγμες ερχεται η εξελιξη. ακομα και τετοιας μορφης. μην εισαι οπισθοδρομικος
    Εγώ βλέπω μια στασιμότητα με το αντιεκκλησιαστικό σου και των άλλων, όποτε δεν κρατάω ελπίδες για να πάμε μπροστά
    Αν έχεις κάτι παραπάνω, έχουμε σχετικό νήμα γράψε εκεί, αρκετά εδώ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπήρχε ψυχραιμία δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με συνωστισμό στα σπύπερ μάρκετ. Δεν χρειάζεται 24ωρη λειτουργία που θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο αν όχι αδύνατο να εξυπηρετηθεί από τις επιχειρήσεις.
    Όπως έχουν ανακοινώσει θα υπάρχει και delivery, μάλλον ακόμα και σε αυτούς που ως τώρα δεν είχανε.

  10. #1615
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πρωθυπουργος ειπε παω να αναψω ενα κερι (γιατι προσπαθει να μιλησει στο μηκος κυματος εκεινου που το αναμα κεριου του λεει κατι) και μετα λεει
    ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
    Εκτος απο το Αγιο Πνευμα θα ειναι και τα συνεργεια με τις καμερες

  11. #1616
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Γιατι , τα σποτακια με τον παπαδοπουλο σε ποιον απευθυνονται?

    Μονος του τα γυρισε?

  12. #1617
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρισκομαστε σε ενα τεχνολογικο φορουμ. Ειναι δυσκολο να αντιληφθουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν λειτουργουν με απολυτα κριτηρια λογικης.
    Ο πρωθυπουργος ειπε παω να αναψω ενα κερι (γιατι προσπαθει να μιλησει στο μηκος κυματος εκεινου που το αναμα κεριου του λεει κατι) και μετα λεει
    ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
    Εκκλησία και «μόνος» δεν πάνε μαζί, ακόμα και λεκτικά αν το πάρεις. Τι θα κάνεις; Θα κανονίσεις ραντεβού να μην υπάρχουν άλλοι; Η πίστη σε αφήνει κερί να ανάψεις και σπίτι σου στο προσωπικό σου εικόνισμα.

    Φάουλ του πρωθυπουργού αυτό.

  13. #1618
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα είναι κρίση. Είναι η πιο ακατάλληλη στιγμή για να ανοίξει οποιαδήποτε συζήτηση.
    δυστυχώς για όλους μας η κρίση ΕΙΝΑΙ μπροστά μας...... ακόμα στην Ελλάδα δεν έχουμε δει τίποτα, και με τη συμπεριφορά - νοοτροπία μας "σκοτώσαμε τον κορονοιο" έχουμε να δούμε τραγικές καταστάσεις μπροστά μας.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  14. #1619
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κορωνοϊός - Νίκος Χαρδαλιάς: Αναβαθμίζεται σε υφυπουργό Πολιτικής Προστασίας

    https://www.protothema.gr/politics/a...is-prostasias/

    - - - Updated - - -

    Όλοι στα μπαλκόνια στις 21:00;

    https://www.protothema.gr/koronoios-...o-balkoni-mas/

  15. #1620
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκκλησιακιας, μάλιστα καινούργια λέξη τώρα.

    Οχι δεν είμαι, Αλλά δεν είμαι ουτε αντι-εκκλησιακιάς σαν και εσένα και τους άλλους
    Καλά κι εγώ αντι-εκκλησιάκιας είμαι, αλλά κουράστηκα κάπως. Το πολύ το κυρ ελέησον το βαριέται κι ο παπάς.

Σελ. 108 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας