Σελ. 88 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.306-1.320 από 51068
  1. #1306
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν καταλαβαίνω, γιατί ο πανικός στα σούπερ μάρκετ; Για να βοηθήσουμε να βγάλουν όλοι οι μάνατζερ τους στόχους τους για τριπλό bonus;

    Αφού και σε πλήρες απόλυτο lockdown α λα Ιταλία, θα παραμείνουν ανοιχτά ενώ προμήθειες υπάρχουν - κορόϊδα είναι όλες οι εταιρείες να μην παράξουν τώρα που έχουν ζήτηση που κάθε μέρα είναι Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά (παραμονή) - Πάσχα μαζί γι'αυτές.

    Αυτές είναι επιχειρήσεις που ο ιός τις χρύσωσε παγκοσμίως μέχρι εκεί που δεν πάεi, μιλάμε τα ΔΣ των εταιρειών τροφίμων και σούπερ μάρκετ πρέπει αυτή τη στιγμή να προγραμματίζουν από τώρα διακοπές στο Σαιν Τροπέ όταν καταλαγιάσει ο ιός με τα λεφτά που βγάζουν

    Ή, μιλούσα χθες με έναν γνωστό και λέγαμε τι μποναμάς (1 φορά στα 1000 χρόνια) έχει πέσει για όλες τις εταιρείες που παράγουν αντισηπτικά και καθαριστικά - ακόμα και κάτι βιοτεχνίες που παράγουν υγρά μέσα σε ένα γκαράζ και που ούτε τα πιο φτηνά καθαριστικά συνεργεία δεν χρησιμοποιούν, αυτές τις μέρες πρέπει να έχουν κάνει ταμεία 5ετίας!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1307
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι τα γένια δεν είναι υγιεινά σε αυτές τις συνθήκες και να ξυριστώ.
    Αν είναι πολλών χρόνων το μούσι, να μην πω τίποτα πως θα είναι τα μούτρα σου μετά το ξύρισμα... (θα καλύψεις τους καθρέφτες στο σπίτι)
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #1308
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι τα γένια δεν είναι υγιεινά σε αυτές τις συνθήκες και να ξυριστώ.


    Εγώ λέω όλοι αι Έλληναι άνδραι να κάνουν πλήρη σωματική αποτρίχωση παντού, καθώς ο ιός μπορεί να τους προσβάλλει από κάθε σωματική θαμνώδη περιοχή
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #1309
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, και να προσθέσω προς όλους ότι αυτή τη στιγμή σε όλον τον πλανήτη επιστήμονες δουλεύουν με φρενήρεις ρυθμούς αλλά γνωρίζουμε λίγα για τον ιό. Το αποτέλεσμα είναι ότι αρκετά που δημοσιεύονται αναφερόμενα σε επιστημονικές μελέτες, είτε είναι μούφες ή αναδημοσιεύουν πράγματα που δεν καταλαβαίνουν.

    Καλό είναι εδώ κανείς να παρακολουθεί ανακοινώσεις ΠΟΥ, αλήθεια οι επιστήμονες υγείας του φόρουμ μας έχουν να προτείνουν (αν υπάρχει) κάποιο ακαδημαϊκό site που να παρακολουθεί την έρευνα που γίνεται;
    Ενα site που κοιταω όταν θέλω μια γρήγορη σύνοψη για ενα θέμα είναι το uptodate

    https://www.uptodate.com/contents/co...-2019-covid-19

  5. #1310
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Όσοι είστε αττική και σε μεγάλες πόλεις της χώρας λογικά μπορείτε να αγοράσετε online από αρκετά super market και να σας τα στείλουν σπίτι σας μερικά έχουν τα πάντα και κοπής όχι μονο συσκευασμένα κιόλας. Εγώ αυτό κάνω και τέλος τα super εδώ και 2 χρονια.

    Το κακό τώρα είναι λόγο της όλης κατάστασης πλεον υπάρχει αναμονή 2-3 ημερών στην παράδοση !!!

    Καταστήματα δεν γράφω γιατί θα θεωρηθεί και ορθός διαφήμιση αλλα υπάρχουν για αττική τουλάχιστον 4 super market online που έχουν τα πάντα.

  6. #1311
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι είστε αττική και σε μεγάλες πόλεις της χώρας λογικά μπορείτε να αγοράσετε online από αρκετά super market και να σας τα στείλουν σπίτι σας μερικά έχουν τα πάντα και κοπής όχι μονο συσκευασμένα κιόλας. Εγώ αυτό κάνω και τέλος τα super εδώ και 2 χρονια.

    Το κακό τώρα είναι λόγο της όλης κατάστασης πλεον υπάρχει αναμονή 2-3 ημερών στην παράδοση !!!

    Καταστήματα δεν γράφω γιατί θα θεωρηθεί και ορθός διαφήμιση αλλα υπάρχουν για αττική τουλάχιστον 4 super market online που έχουν τα πάντα.
    Έχει πάει βδομάδα+ πλέον η παράδοση στο σπίτι.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #1312
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω, γιατί ο πανικός στα σούπερ μάρκετ; Για να βοηθήσουμε να βγάλουν όλοι οι μάνατζερ τους στόχους τους για τριπλό bonus;

    Αφού και σε πλήρες απόλυτο lockdown α λα Ιταλία, θα παραμείνουν ανοιχτά ενώ προμήθειες υπάρχουν - κορόϊδα είναι όλες οι εταιρείες να μην παράξουν τώρα που έχουν ζήτηση που κάθε μέρα είναι Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά (παραμονή) - Πάσχα μαζί γι'αυτές.

    Αυτές είναι επιχειρήσεις που ο ιός τις χρύσωσε παγκοσμίως μέχρι εκεί που δεν πάεi, μιλάμε τα ΔΣ των εταιρειών τροφίμων και σούπερ μάρκετ πρέπει αυτή τη στιγμή να προγραμματίζουν από τώρα διακοπές στο Σαιν Τροπέ όταν καταλαγιάσει ο ιός με τα λεφτά που βγάζουν

    Ή, μιλούσα χθες με έναν γνωστό και λέγαμε τι μποναμάς (1 φορά στα 1000 χρόνια) έχει πέσει για όλες τις εταιρείες που παράγουν αντισηπτικά και καθαριστικά - ακόμα και κάτι βιοτεχνίες που παράγουν υγρά μέσα σε ένα γκαράζ και που ούτε τα πιο φτηνά καθαριστικά συνεργεία δεν χρησιμοποιούν, αυτές τις μέρες πρέπει να έχουν κάνει ταμεία 5ετίας!
    Το πρόβλημα είναι από που έρχονται τα προϊόντα, αν περιμένεις ραπανάκια από την Ισπανία και μπρόκολα από το μεξικό μπορεί να περιμένεις πολύ μέχρι να έρθουν.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  8. #1313
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πάει βδομάδα+ πλέον η παράδοση στο σπίτι.
    Όχι ρε εγώ παράγγειλα πέμπτη από τον κρητικό που έχει 1 μαγαζί του περάματος ρε και τα στέλνει και εσένα και εμενα μέχρι και κέντρο πειραιά μου είπε το παλικάρι !!!. Είχε παρασκευή και σάββατο full και το έβαλα για δευτερα που είχε όλο κενά.

  9. #1314
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό τώρα είναι λόγο της όλης κατάστασης πλεον υπάρχει αναμονή 2-3 ημερών στην παράδοση !!!
    τη Πεμπτη που κοίταξα (02) δυο eshop τους μου έδιναν παραδοση τη Τριτη.

  10. #1315
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Άντε πάω και εγώ -ξανά- σουπερ μάρκετ. Λέω να πάρω και το στρατιωτικό κράνος που έχω καβάτζα.

  11. #1316
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τη Πεμπτη που κοίταξα (02) δυο eshop τους μου έδιναν παραδοση τη Τριτη.
    Ας ελπίσουμε να πάρουν χαμπάρι τι γίνετε και να βάλουν επιπλέον κανένα αμάξι και οδηγό όλοι τους για να βγαίνει η δουλειά. Όπως και να έχει απλά θα πρέπει να κάνουμε τον υπολογισμό μας 3-4 μέρες νωρίτερα και γλιτώσουμε το super market

  12. #1317
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ελπίσουμε να πάρουν χαμπάρι τι γίνετε και να βάλουν επιπλέον κανένα αμάξι και οδηγό όλοι τους για να βγαίνει η δουλειά. Όπως και να έχει απλά θα πρέπει να κάνουμε τον υπολογισμό μας 3-4 μέρες νωρίτερα και γλιτώσουμε το super market
    πάντως ενα που εχω κοντα, φυσικο κατάστημα γνωστής αλυσιδας, κανει παραδόσεις σπιτι τοπικά μέσω τηλεφωνικής ή επιτόπιας παραγγελιας στην υποδοχή. Χωρις δλδ να μεσολαβεί το κεντρικό eshop του.

  13. #1318
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ναι sorry banana μπήκα τώρα μόλις και είχε δίκιο ο nnn .... βρε μπαγάσα για κάτι καλο να έχεις δίκιο ουδέποτε δεν θα δούμε !!!

  14. #1319
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, και να προσθέσω προς όλους ότι αυτή τη στιγμή σε όλον τον πλανήτη επιστήμονες δουλεύουν με φρενήρεις ρυθμούς αλλά γνωρίζουμε λίγα για τον ιό. Το αποτέλεσμα είναι ότι αρκετά που δημοσιεύονται αναφερόμενα σε επιστημονικές μελέτες, είτε είναι μούφες ή αναδημοσιεύουν πράγματα που δεν καταλαβαίνουν.

    Καλό είναι εδώ κανείς να παρακολουθεί ανακοινώσεις ΠΟΥ, αλήθεια οι επιστήμονες υγείας του φόρουμ μας έχουν να προτείνουν (αν υπάρχει) κάποιο ακαδημαϊκό site που να παρακολουθεί την έρευνα που γίνεται;

    Δεν είμαι επιδημιολόγος (εγώ κομπιούτερς κάνω) αλλα το παρακάτω το στείλανε στην λίστα του πανεπιστημίου το οποίο είναι απο τα λίγα peer reviewed αυτη τη στιγμή:

    https://www.thelancet.com/journals/l...144-4/fulltext

    Το κακό είναι οτι επειδή η επιδημία συμβαίνει αυτή τη στιγμή δεν προλαβαίνουν να βγουν peer reviewed μελέτες που είναι ταυτόχρονα και ενημερωμένες. Επίσης το scholar πρόσθεσε αυτά εδώ τα κουμπάκια:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  scholar.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  19,9 KB 
ID: 212536
    Που αν τα πατήσεις σε πάνε στο αντίστοιχο περιοδικό για τον Covid.

    Το Nature πχ, το Lancet και τον CDC θα τον εμπιστευόμουν. Το MedRxiv αυτή τη στιγμή όχι τόσο.

  15. #1320
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Δεν ξέρω αν η λέξη "παράνοια" μπορεί να περιγράψει αυτό που γίνεται.
    Πήγα στον χασάπη να πάρω ένα κοτόπουλο και ένα κιλό κιμά.
    -Τι νέα,πως πάει η τρέλα;
    -Άσε φίλε...έδωσα σε μια μέρα όλο το μοσχαρίσιο κρέας που δίνω σε μια βδομάδα!Ήρθε η άλλη και αγόρασε εξήντα αυγά...της λέω "τι θα τα κάνεις;"
    και μου απαντάει "θέλω να βάψω για το Πάσχα"!

    Μόνη λύση που βλέπω,είναι δελτίο στα τρόφιμα εφ'όσον δεν επανέλθει η λογική.

Σελ. 88 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας