Σελ. 173 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.581-2.595 από 51068
  1. #2581
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μια υπενθύμιση για τις βόλτες και τις κοινωνικές συναθροίσεις.

    https://twitter.com/TIME/status/1240889102804889600

  2. #2582
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια υπενθύμιση για τις βόλτες και τις κοινωνικές συναθροίσεις.

    https://twitter.com/TIME/status/1240889102804889600
    Ντάξει ρε φίλε, ΟΚ, όλοι καθαροί από τον ιό και σε 2-3 εβδομάδες δεν θα έχουμε καν λεφτά για τον ψυχίατρο μιας και οι μισοί θα είναι άνεργοι και παράλληλα νευροπαθείς, αν αυτό θέλετε. EDIT Μου ξέφυγε το smilie

    Δεν κοιτάμε καλύτερα να δούμε πώς θα λειτουργήσει καλύτερα ο μηχανισμός ελέγχου κρουσμάτων;

    - - - Updated - - -

    Και θα επιμείνω, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα στην Ελλάδα με τέτοιο καιρό από εξωτερική άσκηση κατά μόνας.

  3. #2583
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    στο μεταξύ, μέσα στην τρέλλα, έχω συνάδελφο, που παίρνει όλη την οικογένεια και κατεβαίνει Ελλάδα. Απο μια έχει μια λογική, αν σου κάτσει κάποια στραβή εδώ, ειναι χειρότερα απο Ελλάδα, και με κρούσματα που είναι στο 20πλάσιο της Ελλάδας (αναλογικά), είναι πολύ πιο επίφοβο το Λουξεμβούργο. Βάλε και την ανικανότητα της διοίκησης και του συστήματος υγείας (είναι κατα πολύ, μα πάρα πολύ, πιο ανίκανοι, απο την Ελλάδα, πιστέψτε το), μπορεί να έχει κάποια λογική. Απο την άλλη, η όλη άσκηση μετακίνησης μέσω ενός μεγάλου αεροδρομίου (Βρυξελλών) για Ελλάδα, και ότι αυτό συνεπάγεται, δεν νομίζω να είναι καλό ρίσκο. Δεν ξέρω τι να πώ.
    Να πάω Ελλάδα για να κλειστώ στο σπίτι, στην Ελλάδα;

  4. #2584
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μιας και ετοιμαζεται να φυσηξει οικονομικος αερας στηριξης .
    αν μια χωρα δηλωσει περισσοτερους θανατους απο τον ιο ή εστω και προσβολες , θα μπορει να υποστηριξει οτι εχει μεγαλυτερο προβλημα και να δεχτει μερος της βοηθειας φανταζομαι .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #2585
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο μεταξύ, μέσα στην τρέλλα, έχω συνάδελφο, που παίρνει όλη την οικογένεια και κατεβαίνει Ελλάδα. Απο μια έχει μια λογική, αν σου κάτσει κάποια στραβή εδώ, ειναι χειρότερα απο Ελλάδα, και με κρούσματα που είναι στο 20πλάσιο της Ελλάδας (αναλογικά), είναι πολύ πιο επίφοβο το Λουξεμβούργο. Βάλε και την ανικανότητα της διοίκησης και του συστήματος υγείας (είναι κατα πολύ, μα πάρα πολύ, πιο ανίκανοι, απο την Ελλάδα, πιστέψτε το), μπορεί να έχει κάποια λογική. Απο την άλλη, η όλη άσκηση μετακίνησης μέσω ενός μεγάλου αεροδρομίου (Βρυξελλών) για Ελλάδα, και ότι αυτό συνεπάγεται, δεν νομίζω να είναι καλό ρίσκο. Δεν ξέρω τι να πώ.
    Να πάω Ελλάδα για να κλειστώ στο σπίτι, στην Ελλάδα;
    Δεν έχει νόημα ΙΜΟ, πλην ίσως και μόνο ότι η Ελλάδα είναι χρονικά μπροστά από τις βόρειες χώρες και μπορείς να ελπίσεις ότι θα έχεις μικρότερο χρονικά lockdown.

    Αν και προσωπικά ξαναλέω, π@#$ρια μέντολες θα χαλαρώσει το lockdown για μήνες. Εύκολα κλείνουμε πράγματα, δύσκολα τα ανοίγουμε πάλι μιας και πάντοτε το ρίσκο θα είναι μεγάλο ενώ θα αρχίσουν να παίζουν και (μικρο)πολιτικές παράμετροι του στυλ "τα πήγαμε τόσο καλά, γιατί να ρισκάρουμε τώρα να έχουμε έξαρση". Εάν δεν υπάρξουν αποτελεμσατικοί μηχανισμοί ελέγχου, Ελλάδα τουλάχιστον δεν πρόκειται να χαλαρώσει τίποτε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #2586
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ υποθέτω ότι δεν έχουμε τα μέσα και τους πόρους αλλά δεν το γνωρίζω μετά βεβαιότητας.

    Αλλά ναι αυτό είναι μια ερώτηση που θα ήθελα να γίνει άμεσα και ξεκάθαρα.
    Μας έχουν ταράξει στις ανακοινώσεις και στα διαγγέλματα και στις απειλές απαγόρευσης κυκλοφορίας. Να δούμε όμως και τίποτα σοβαρό στα σημαντικά έτσι?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #2587
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το κατάλαβα ότι λαχταράς να δεις λουρί.

    Η ουσία είναι ότι στην Ελλάδα δεν κυκλοφορεί ψυχή σε συνωστισμό. Απλά.

    Ελπίζω ο κόσμος να απολαύσει την βόλτα του την Κυριακή, με ασφάλεια όπως επιτάσσει η ατομική και κοινωνική ευθύνη.
    ποια είπες? ατομική και κοινωνική ευθύνη?

    συγνώμη φίλε μου emeliss αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω να γελάω , να με πιάσει νευρικό γέλιο , ή να αρχίσω σαν τον νεαρό χτες έξω από φαρμακείο στην Σπύρου Τρικούπη στην περιοχή των Εξαρχείων που άρχισε να βρίζει τους ηλικιωμένους και μια κυρία με δύο παιδιά μικρά όλοι τους χωρίς καμία προστασία και καθόντουσαν στην ουρά έξω από το φαρμακείο για να αγοράσουν φάρμακα ή ότι άλλο ήθελαν
    ο νεαρός φυσικά για μένα είχε απόλυτα δίκιο σε όλη την συμπεριφορά του αλλά τσάμπα συγχύστηκε καθώς και οι ηλικιωμένοι και η κυρία με τα παιδιά απλά τον έγραψαν ότι και να είπε...

    είναι μονόδρομος η απαγόρευση της κυκλοφορίας / περιορισμός σε όλη την χώρα (κήρυξη έκτακτης ανάγκης)

    κλείσιμο αεροδρομίων (μόνο εμπορεύματα να μετακινούνται)

    κλείσιμο λιμανιών (μόνο εμπορεύματα να μετακινούνται)

    κλείσιμο δρόμων (μόνο εμπορεύματα να μετακινούνται)

    κλείσιμο σιδηροδρομικού δικτύου (μόνο εμπορεύματα να μετακινούνται)

    δεν ξέρω με ποιο τρόπο ... ακόμα και στρατιωτικός νόμος δεν θα με πείραζε καθόλου ειλικρινά το λέω

    γιατί αν δεν προσέξουμε θα γίνει ότι στην Ιταλία θα έχουμε εκατοντάδες/χιλιάδες που θα νοσήσουν από τον ιό , εκατοντάδες/χιλιάδες νεκρούς

    το εθνικό σύστημα υγείας μας θα καταρρεύσει φυσικά (όπως και της Ιταλίας και άλλων χωρών που θα έχουν την ίδια τύχη δυστυχώς)

    η οικονομία μας θα καταρρεύσει

    και η χώρα στην μετά του ιού εποχή θα δυσκολευτεί πάρα πολύ να έρθει στα ίσια της...

    αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη/άποψη

    ξέρω ότι ακούγονται υπερβολικά

    μακάρι να πέσω έξω

    αλλά δεν το πιστεύω δυστυχώς καθώς από πρώτο χέρι τα ζω (έχω ηλικιωμένη (76 χρονών) την μητέρα μου με τα χίλια ζόρια την κρατάω στο σπίτι για να μην βγει με τις φίλες της/φίλους της , έχω συγγενείς ηλικιωμένους , έχω συγγενείς με παιδιά μικρά και μεγαλύτερα , έχω συναδέλφους που έχουν ηλικιωμένους και παιδιά)

  8. #2588
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.762
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τη ρήτρα γενικής εξαίρεσης (general escape clause) του Συμφώνου Σταθερότητας και Ανάπτυξης ενεργοποίησε προ ολίγου η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, στο πλαίσιο των ενεργειών της για τη διαχείριση της οικονομικής κρίσης που εξελίσσεται ραγδαία εξαιτίας της πανδημίας του νέου κορωνοϊού covid-19. Η ρήτρα, που ενεργοποιείται για πρώτη φορά, ισοδυναμεί ουσιαστικά με αναστολή της εφαρμογής του ΣΣΑ και επιτρέπει στα κράτη-μέλη να δαπανήσουν όσα χρειαστεί για να αποτρέψουν την κατάρρευση των οικονομιών τους εξαιτίας της ανακοπής της οικονομικής δραστηριότητας.
    Έλα να ανεβαίνει το έλλειμα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #2589
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    +6000 νέα κρούσματα και +630 θάνατοι στην Ιταλία
    Αυτά είναι 10 μέρες με δυο βδομάδες πίσω λογικά.
    να μην κλείσουν η λαϊκές, να πάει ο κόσμος στα χωριά να ξεδώσει λίγο γιατί "έλα μωρέ, δεν είμαι άρρωστος"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patch : 20-03-20 στις 20:41.

  10. #2590
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Στις λαϊκές γίνεται ο χαμός. Και πάνε άτομα κυρίως 3ης ηλικίας.

    Εγώ σήμερα μετά από 6 μέρες κατέβηκα να ψωνίσω από το σουπερμαρκετ, 3/4 γιαγιάδες/παππούδες.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #2591
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Απαγόρευση κυκλοφορίας στους γέρους τώρα. Έχουν ξεφτιλίσει την κατάσταση. Καθόμαστε σαν τους μλκες μέσα για να μην κολλήσουν και αυτοί πηγαίνουν και στριμόχνονται στις λαϊκές .Γαμώ το @#$. Στην Ιταλία γίνεται πόλεμος.

  12. #2592
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντάξει ρε φίλε, ΟΚ, όλοι καθαροί από τον ιό και σε 2-3 εβδομάδες δεν θα έχουμε καν λεφτά για τον ψυχίατρο μιας και οι μισοί θα είναι άνεργοι και παράλληλα νευροπαθείς, αν αυτό θέλετε. EDIT Μου ξέφυγε το smilie

    Δεν κοιτάμε καλύτερα να δούμε πώς θα λειτουργήσει καλύτερα ο μηχανισμός ελέγχου κρουσμάτων;

    - - - Updated - - -

    Και θα επιμείνω, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα στην Ελλάδα με τέτοιο καιρό από εξωτερική άσκηση κατά μόνας.
    Ποπ δεν μιλάω για κάποιον που βγαίνει να κάνει ένα τρέξιμο μόνος ή μια βόλτα.

    Μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια, υπάρχουν ακόμα πολλοί που δεν το έχουν πάρει σοβαρά.


  13. #2593
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια είπες? ατομική και κοινωνική ευθύνη?

    συγνώμη φίλε μου emeliss αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω να γελάω , να με πιάσει νευρικό γέλιο , ή να αρχίσω σαν τον νεαρό χτες έξω από φαρμακείο στην Σπύρου Τρικούπη στην περιοχή των Εξαρχείων που άρχισε να βρίζει τους ηλικιωμένους και μια κυρία με δύο παιδιά μικρά όλοι τους χωρίς καμία προστασία και καθόντουσαν στην ουρά έξω από το φαρμακείο για να αγοράσουν φάρμακα ή ότι άλλο ήθελαν
    ο νεαρός φυσικά για μένα είχε απόλυτα δίκιο σε όλη την συμπεριφορά του αλλά τσάμπα συγχύστηκε καθώς και οι ηλικιωμένοι και η κυρία με τα παιδιά απλά τον έγραψαν ότι και να είπε...
    1ον δεν ήταν μαζεμένοι έξω από σινεμά, έξω από φαρμακείο ήταν. Υποθέτω πως η κυρία δεν στήθηκε εκεί για να αγοράσει βαφή για τα μαλλιά της.
    2ον είναι επίσης πολύ πιθανό να μην είχαν προστασία γιατί δεν βρίσκεις πουθενά γάντια και μάσκες ή έστω να περίμεναν στην ουρά για να αγοράσουν προστασία (που κατά 99% δεν θα βρήκαν).

    Οπότε ας αράξει λίγο ο βιτζιλάντης νεαρός που βρίζει ηλικιωμένους και μαμάδες χωρίς λόγο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #2594
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ουτως ή αλλως, "επιτρεπεται" η άσκηση κατά μόνας.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #2595
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.762
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτως ή αλλως, "επιτρεπεται" η άσκηση κατά μόνας.
    Και αν έρθουν και άλλοι 9 να κάνουν άσκηση ανά μονάς στο ίδιο μέρος ????
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 173 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας