Σελ. 1527 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 15071517152215251526152715281529153215371547 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 22.891-22.905 από 51068
  1. #22891
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα να χαλαρώσεις...
    Προσωπικά το βλέπω σαν μαραθώνιο που τρέχουμε όλοι μαζί και πρέπει να τερματίσω εγώ και οι δικοί μου. Αυτό αυτόματα σημαίνει πως δεν τα βάζω με τους δρομείς δίπλα μου. Με τους επόπτες και τους αλυτάρχες είναι υποχρέωση μου να βάλω. Και δεν συζητάμε για νίκη σε καμία περίπτωση. Νικητής είναι ο COVID-19. Απλά τερματισμό.
    Συνεχίζεις με τα υπονοούμενα του να χαλαρώσω, να σου απαντήσω λοιπόν πως πραγματικά στα παπάκια μου το αν το κολλήσω εγώ και την πληρώσω εγώ , δεν με ενδιαφέρει, αυτό που με τρομάζει είναι το να το κολλήσω και μετά να το μεταδώσω σε άλλους γιατί εγώ δεν πρόσεχα.

    Πριν κάποιος πει για τέστ ακόμα και αυτά δεν είναι σίγουρα οτι θα το πιάσουν οτι είσαι θετικός την στιγμή που είσαι έξω και μοιράζεις

  2. #22892
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #22893
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    @manosdoc εύχομαι να πάνε όλα καλά και η μητέρα σου να αναρρώσει γρήγορα και χωρίς κατάλοιπα από τον ιό.
    I see dead pixels

  4. #22894
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Περαστικά και χωρίς επιπλοκές

  5. #22895
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Εύχομαι το καλύτερο

  6. #22896
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μέσα μαζικής μεταφοράς
    Στους 1000 οδηγούς είχαμε 16 άτομα θετικά, νομίζω πως αυτό βγαίνει 1.6%
    Να θυμίσω πως μιλάμε για άτομα που είναι μέσα στο όχημα τουλάχιστον 6 ώρες κάθε μέρα


    https://www.voria.gr/article/oasth-m...o-1000-odigous

  7. #22897
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζεις με τα υπονοούμενα του να χαλαρώσω..
    Κανένα υπονοούμενο. Το λέω ξεκάθαρα αλλά δεν θα ασχοληθώ ξανά.

    @manosdoc, περαστικά.

  8. #22898
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Γρήγορα περαστικά εύχομαι, όσο πιο ήπια.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #22899
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Περαστικά. Και καλή τύχη σε όλη την Ημαθία.

  10. #22900
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα μαζικής μεταφοράς
    Στους 1000 οδηγούς είχαμε 16 άτομα θετικά, νομίζω πως αυτό βγαίνει 1.6%
    Να θυμίσω πως μιλάμε για άτομα που είναι μέσα στο όχημα τουλάχιστον 6 ώρες κάθε μέρα


    https://www.voria.gr/article/oasth-m...o-1000-odigous
    Οι οδηγοί είναι αυτοί που έχουν τη μεγαλύτερη απόσταση (κατά το δυνατό) από τον υπόλοιπο κόσμο.

    Οι μέσα, ξέρουμε πως ήταν (χώρια οι αναμονές στο μετρό, πχ).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #22901
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε έτοιμο και το νέο μέτρο σε περίπτωση που δεν λειτουργήσει το lockdown στη σημερινή του μορφή: περιορισμός εξόδου (με τα SMS) για 1 ώρα! Αυτό αναφέρεται σε δημοσιεύματα (οπότε ας το περιμένουμε σύντομα)

    https://cyclades24.gr/2020/11/exodos...-ta-krousmata/
    Κι άμα κάποιος μένει μακριά από το κατάστημα τροφίμων (supermarket, κρεοπωλείο) τι γίνεται; Πληρώνει την 300αρού; Ή στέλνει και 2ο SMS; Σαν να λέμε χτυπάω 2ο εισιτήριο μην με πιάσει ο ελεγκτής.

    Γελοιότητες που υποτιμάνε την νοημοσύνη μας.

  12. #22902
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι άμα κάποιος μένει μακριά από το κατάστημα τροφίμων (supermarket, κρεοπωλείο) τι γίνεται; Πληρώνει την 300αρού; Ή στέλνει και 2ο SMS; Σαν να λέμε χτυπάω 2ο εισιτήριο μην με πιάσει ο ελεγκτής.

    Γελοιότητες που υποτιμάνε την νοημοσύνη μας.
    Τότε πρέπει να συνεννοηθείς με άτομο από όμορη περιοχή για να το κανείς σαν σκυταλοδρομία
    I see dead pixels

  13. #22903
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και η μητέρα σου να αναρρώσει γρήγορα.

  14. #22904
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ με τα Δημοτικά να ξανακλείνουν (βέβαια κάτι είδα ότι θα κάνουν υποχρεωτική την τηλεκπαίδευση από Τετάρτη 18/11) και τα πάντα κλειστά, αναγκαστικά τα παιδιά μικρότερης ηλικίας θα έχουν αυξημένο screen time μπας και την παλέψουν. Για παράδειγμα, όταν ήταν ανοιχτά όλα, ένα μέσο παιδί στο Δημοτικό είχε 1 ή και 2 γλώσσες ανάλογα την τάξη, κάτι άλλο εξτρά (άθλημα, πολεμική τέχνη, ρομποτική, χορό, κτλ) και αν πήγαινε και ολοήμερο σχολείο, μαζεύονται οι ώρες "δημιουργικής απασχόλησης".

    Τώρα, από όλα τα παραπάνω μάλλον θα υπάρχει 3 ώρες τηλεκπαίδευση (φάουλ αυτό το 14:00-17:00 που διάβασα - το κανονικό ωράριο είναι 5 ώρες, πάλι στο περίπου το κάνουν) και στο τσακίρ κέφι τηλεκπαίδευση από το/τα φροντιστήρια γλωσσών. Τι να κλάσουν οι 3-4 ώρες τη μέρα, τις υπόλοιπες θα ακούγεται ένα αέναο "βαριέμαι".

    Θεωρώ βελτίωση το ότι κάνουν κάτι υποχρεωτικό (τηλεκπαίδευση με video) γιατί στο πρώτο lockdown ήταν όλα προαιρετικά και προφανώς αν δεν ήθελε να ασχοληθεί ο εκπαιδευτικός απλά ανέβαζε στο σύστημα 2-3 φυλλάδια ασκήσεων ανά βδομάδα και μετά έξυνε τα μέζεά του. Δε θεωρώ βελτίωση το ότι δεν δίνει σαφή οδηγία το υπουργείο για πλήρες ωράριο, και ας το ξεκινούσαν 14:00 όπως λένε. Δηλαδή εμείς που πηγαίναμε Δημοτικό 14:00 με 19:00 πάθαμε κάτι; (Μέχρι και τέλος 90s η διπλοβάρδια ήταν ο κανόνας για δεκαετίες στα περισσότερα κτιριακά συγκροτήματα σχολείων...)
    Νήπια 2 με 4.20. Την ώρα του ύπνου. Και μετά τα πιάνει υπερένταση λόγω κούρασης. Για να μην μπουκώνει το σύστημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα μαζικής μεταφοράς
    Στους 1000 οδηγούς είχαμε 16 άτομα θετικά, νομίζω πως αυτό βγαίνει 1.6%
    Να θυμίσω πως μιλάμε για άτομα που είναι μέσα στο όχημα τουλάχιστον 6 ώρες κάθε μέρα


    https://www.voria.gr/article/oasth-m...o-1000-odigous
    Μην ξεχνάς ότι η πρώτη πόρτα απομονώθηκε από την αρχή. Κανείς δεν είναι κοντά στον οδηγό
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  15. #22905
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μητέρα μου 50 ετών διαγνώστηκε θετική με rapid που έκανα σήμερα το πρωί.
    Δεν έβγαινε μόνο μια επαφή με μια θεία και τον πατέρα μου που αγοράζει πράγματα ο οποίος δεν έχει συμπτώματα.
    Την είδα σε κακό χάλι μέσα σε μία μέρα και λευκά WBC 2300 με λεμφοκύτταρα 500 μόνο!
    Περιττό να σας πω ότι αν ακούσω άλλον έναν αρνητή του πληκτρολογίου θα του ευχηθώ να μην δει ποτέ δικό του άνθρωπο έτσι.
    Περαστικά σας εύχομαι!
    Να πάνε όλα καλά και να έχει γρήγορη ανάρρωση!

Σελ. 1527 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 15071517152215251526152715281529153215371547 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας