Σελ. 2678 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26582668267326762677267826792680268326882698 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 40.156-40.170 από 51067
  1. #40156
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν όντως είναι έτσι, τότε..... οι αρνητές φταίνε; Ελαφρώς αντίστροφη δεν είναι η λογική σου;
    Όχι, οι αρνητές έχουν το μερίδιο ευθύνης τους, γιατί επιβαρύνουν το κοινωνικό σύνολο. Απλά για λόγους που ακόμα δεν είναι φανεροί, γίνονται στόχος εκμετάλλευσης από διαφόρους.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #40157
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    όταν πάψουν να υπάρχουν αρνητές - μη εμβολιασμένοι

    τι θα κάνουν (όποιοι) κυβερνούν την χώρα / τον κόσμο

    δεν θα έχουν κάπου να ρίξουν την ευθύνη για τους περιορισμούς (lockdown) - καραντίνες - αναστολή εργασίας - άδεια άνευ αποδοχών - ταμείο ανεργίας κτλ...

    η ευθύνη θα βαραίνει τον εκάστοτε πολιτικό/συνδικαλιστή αλλά και επιστήμονα

    εγώ έκανα το εμβόλιο για να μπορώ να κυκλοφορώ τηρώντας τα μέτρα προστασίας (μάσκα) όσο και να σιχαίνομαι που την φοράω τόσες ώρες την ημέρα στην δουλειά μου
    για να έχω δουλειά και να πληρώνομαι για αυτή

    δεν το έκανα για να με έχεις περιορισμένο στο σπίτι μου - να μην κυκλοφορώ πουθενά - να μην έχω δουλειά άρα χρήματα

    λυπάμαι πολύ

    το πολίτευμα μας είναι η δημοκρατία η οποία αναφέρει ότι κάθε πολίτης έχει δικαιώματα - υποχρεώσεις - ευθύνες - κυρώσεις

    τα ίδια λέει και το σύνταγμα μας

    τα ίδια λέει και η νομοθεσία μας

    άρα κάποτε όλοι θα πρέπει να αναλογιστούμε τα δικαιώματα - υποχρεώσεις - ευθύνες - κυρώσεις

    κανονικά ΟΛΟΙ σας θα έπρεπε να φωνάζετε παντού

    η κυβέρνηση να προσαρμόσει έτσι το σύστημα υγείας ώστε κλίνες/ΜΕΘ να τηρούνται το 50-50 για Covid-19 και μη

    να εμβολιαστούν όσοι είναι στην ηλικιακή ομάδα 60-100 καθώς αν νοσήσουν στην πλειοψηφία τους θα δουν τα ραδίκια ανάποδα

    να εμβολιαστούν όσοι είναι στην ηλικιακή ομάδα 30-50 ώστε να μειωθεί ο κίνδυνος

    και να αφήσουν όσους είναι στην ηλικιακή ομάδα από 20 και κάτω μιας και δεν κινδυνεύουν από τίποτα.

    αυτή είναι η δική μου άποψη ως εμβολιασμένου.

  3. #40158
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εσύ το έχεις πάει στο άλλο άκρο, χαλάρωσε λίγο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #40159
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.680
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν πάψουν να υπάρχουν αρνητές - μη εμβολιασμένοι

    τι θα κάνουν (όποιοι) κυβερνούν την χώρα / τον κόσμο
    Θα τους εφεύρουμε/ανακαλύψουμε/κατασκευάσουμε γιατί τους χρειαζόμαστε.

    Το έκανε ο μέγας όταν έκαψε το Ράιχσταγκ και το φόρτωσε στα κουμούνια. Και όλοι κυνηγούσανε να κάψουνε τα κουμούνια.
    Δίδαξε πολλούς..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #40160
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, οι αρνητές έχουν το μερίδιο ευθύνης τους, γιατί επιβαρύνουν το κοινωνικό σύνολο. Απλά για λόγους που ακόμα δεν είναι φανεροί, γίνονται στόχος εκμετάλλευσης από διαφόρους.
    ΟΚ, δεν αρνούμαι σε καμία περίπτωση ευθύνες των αρνητών, όσο και αν μπορώ να καταλάβω (και εν μέρει να δείξω συμπάθεια) σε αρκετούς με την έννοια του rabbit hole στο οποίο έχουν μπει.

    Αλλά, την έχω ξανακάνει την ερώτηση, ποιοι και πόσοι είναι αυτοί οι αρνητές; Και στην ουσία ποιοι είναι; Είναι και έγκυες γυναίκες - ανέφερα προ εβδομάδων συγκεκριμένες καταστάσεις όπου ο ΕΟΔΥ το ρίχνει στους γυναικολόγους ως απόφαση; Είναι αρνήτριες και εκείνες;

    Είναι αρνητής και εκείνος που ενδεχομένως να του έχει πει ο γιατρός ότι έτσι και του κάτσει μυοκαρδίτιδα την έκατσε; Είναι και ο 20χρονος που μπορεί να προτιμήσει να νοσήσει και να πάρει έτσι τα ρίσκα του; Ή είναι μόνο οι 5Gήδες κλπ;

    Και πόση ευθύνη έχουν και γιατί να ρίχνουμε σε αυτούς το βάρος των περιορισμών που συνεχίζονται και μάλιστα με τους πιο ηλίθιους και αλλοπρόσαλους τρόπους; Πού είναι τα μηνύματα, πού είναι η σωστή επικοινωνία και πολιτική;

    Ας τα δω όλα αυτά πρώτα, ας δω πειθώ και καμπάνιες, ας δω μια έντιμη προσπάθεια να αναβαθμιστεί και το σύστημα υγείας (μιλώ για ΠΦΥ π.χ. και πόσα άλλα), ας τα δω όλα τούτα και μετά ας πετάξω και εγώ την πέτρα μου σε εκείνους τους αρνητές που θα μου πουν οι ταγοί να την πετάξω.

    Ως τότε θα πρότεινα να ζήσουμε τις ζωές μας όπως πρέπει και να το απαιτήσουμε και σε αυτό δεν μας εμποδίζουν οι αρνητές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #40161
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ το έχεις πάει στο άλλο άκρο, χαλάρωσε λίγο.
    δεν έχω πάει σε κανένα άκρο

    είμαι πάρα πολύ χαλαρός προς το παρών

    όταν δεν θα υπάρχει εργασία/χρήματα αλλά θα υπάρχει ανεργία γιατί τα πάντα θα είναι κλειστά γιατί ο καθένας κάνει ότι γουστάρει σε αυτή την χώρα/κόσμο

    τότε πίστεψε με δεν θα είμαι καθόλου χαλαρός

  7. #40162
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το αν θεωρεί την τακτική των απειλών και διαχωρισμών και εκβιασμών κλπ στο θέμα των εμβολίων, πετυχημένη τακτική?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #40163
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το αν θεωρεί την τακτική των απειλών και διαχωρισμών και εκβιασμών κλπ στο θέμα των εμβολίων, πετυχημένη τακτική?
    τα παρακάτω όχι μόνο στην χώρα μας αλλά παντού στον κόσμο.

    οι χειρισμοί της κυβέρνησης/αντιπολίτευσης ήταν λανθασμένοι

    όπως και των επιστημόνων ή αλλιώς ειδικών ή αλλιώς γιατρών οι οποίοι μπλέχτηκαν στην πολιτική και πήραν θέση είτε υπέρ είτε κατά των εμβολίων.

    έπρεπε να πείσουν τις ευαίσθητες κοινωνικές/ηλικιακές ομάδες π.χ. 60-100 να εμβολιαστούν για να έχουν πιθανότητες να ζήσουν αν νοσήσουν καθώς αν δεν κάνουν το εμβόλιο τότε και θα νοσήσουν και θα πάνε στις ΜΕΘ (και μακάρι να υπάρχουν διαθέσιμες) και κάποιοι θα δουν τα ραδίκια ανάποδα

    μετά θα έπρεπε να πείσουν τις ηλικιακές ομάδες 30-50 να εμβολιαστούν

    και να μην ασχολούνται με τους 20 και κάτω μιας και είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να κινδυνέψουν

  9. #40164
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το αν θεωρεί την τακτική των απειλών και διαχωρισμών και εκβιασμών κλπ στο θέμα των εμβολίων, πετυχημένη τακτική?
    Γιατί αργά ή γρήγορα θα ξεχάσουν τις "αρχές" (για τις οποίες υποτίθεται δεν εμβολιάζονται) και θα πάνε για εμβολιασμό. Ε να μη στερηθούμε και το ποτάκι στο τέλος, ας πάει στο διάολο.
    Κι εδώ στην Ολλανδία σιγά σιγά εισάγουν περιορισμούς (π.χ. πρόσβαση σε εστιατόρια, κινηματογράφους κλπ. μόνο με QR code) και έχει αρχίσει να αυξάνεται ο αριθμός των εμβολιασμών ξανά.
    Πολύ λίγοι θα το τραβήξουν μέχρι τέλους.

  10. #40165
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το αν θεωρεί την τακτική των απειλών και διαχωρισμών και εκβιασμών κλπ στο θέμα των εμβολίων, πετυχημένη τακτική?
    Για πότε μιλάμε, για 1 μήνα μετά την 1η διαθεσιμότητα εμβολίων; για 2, 3, 6;
    Μήπως να το ξαναδούμε σε καμιά 10αρια χρόνια και μέχρι τότε Lock down στρατιωτικού τύπου; (όχι στα χαρτιά).

    Μετά απο κάποιο σημείο ναι, αναγκαστικά θα υπάρξει διαχωρισμός, δεν θα είναι η πρώτη φορά, υπάρχουν επαγγελματικές ομάδες που έχουν εξτρά υποχρεώσεις σε σχέση με τον απλό πληθυσμό, όχι μόνο τώρα με τον covid.

    Πετυχημένη τακτική δεν είναι, αλλά απο ότι φαίνεται είναι ο μόνος τρόπος, καθώς και ενημέρωση υπήρξε και όλα τα σχετικά, μετά απο τόσους μήνες απλά δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο, καμία ενημέρωση δεν θα το αλλάξει αυτό.

  11. #40166
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αργά ή γρήγορα θα ξεχάσουν τις "αρχές" (για τις οποίες υποτίθεται δεν εμβολιάζονται) και θα πάνε για εμβολιασμό. Ε να μη στερηθούμε και το ποτάκι στο τέλος, ας πάει στο διάολο.
    Κι εδώ στην Ολλανδία σιγά σιγά εισάγουν περιορισμούς (π.χ. πρόσβαση σε εστιατόρια, κινηματογράφους κλπ. μόνο με QR code) και έχει αρχίσει να αυξάνεται ο αριθμός των εμβολιασμών ξανά.
    Πολύ λίγοι θα το τραβήξουν μέχρι τέλους.
    Εγώ πάντως διαβάζω πως υπάρχουν πολλές αντιδράσεις στην Ολλανδια για τα πιστοποιητικά εμβολιασμού.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #40167
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μην πιάσω κανένα να κρύβει τίποτα ανεμβολιαστους. Οι τύποι και οι τύπισσες είναι δημόσιος κίνδυνος. Να ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι.

    Κάποιος πρέπει να προστατέψει εμάς τους εμβολιασμένους τέλος πάντων που είμαστε υπεύθυνοι πολίτες. Η προστασία του εμβολίου είναι το πρακτικό κομμάτι υπάρχει και το ηθικό.

  13. #40168
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν ξερω εαν πρεπει να γελασω ή να κλαψω πλεον!
    Βαρεθηκα να προσπαθω να πεισω καποιους οτι ιντερνετ και τα σοσιαλμυδια ειναι μεν πηγη πληροφορησης πλην ομως οχι απαραιτητα σωστης και αντικειμενικης ενημερωσης ιδιως σε καθαρα επιστημονικα θεματα.
    Γι αυτα πρεπει να ζηταμε συμβουλες απο τους απολυτα εξειδικευμενους στο χωρο!
    ΤΕΛΟΣ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #40169
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω εαν πρεπει να γελασω ή να κλαψω πλεον!
    Βαρεθηκα να προσπαθω να πεισω καποιους οτι ιντερνετ και τα σοσιαλμυδια ειναι μεν πηγη πληροφορησης πλην ομως οχι απαραιτητα σωστης και αντικειμενικης ενημερωσης ιδιως σε καθαρα επιστημονικα θεματα.
    Γι αυτα πρεπει να ζηταμε συμβουλες απο τους απολυτα εξειδικευμενους στο χωρο!
    ΤΕΛΟΣ
    Δεν υπάρχει ούτε αυτό που λες πλέον

    Προσωπικά έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη σε αυτόν που λέγεται επιστήμονας - ειδικός - καθηγητής - ιατρός τους θεωρώ το ίδιο υπεύθυνους με τους πολιτικούς - συνδικαλιστές - δημοσιογράφους κτλ...

  15. #40170
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.660
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί ποιος σε παραπληροφόρησε;
    Σου μίλησε καποιος γιατρός με citation και μελέτες και στοιχεία έγκυρων οργανισμών και σε παραπληροφόρησε;
    Μόνο γιατροί που έχουν ξεχάσει την ιατρική και είναι σε στυλ καφενείου μπορεί και ότι είπαν θα είχε παραπομπή στο plektanicovid.eu
    Μέχρι τώρα σε όλα έγκυρα-έγκαιρα έχουν αποφανθεί όλοι. Ακόμη και γκρίζες ζώνες τώρα μελετώνται διεξοδικά.

    https://www.ema.europa.eu/en/human-r...sease-covid-19
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/index.html
    https://www.who.int/emergencies/dise...ronavirus-2019

    Αυτά είναι όλα πηγές για ΜΗ ιατρούς.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Σελ. 2678 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26582668267326762677267826792680268326882698 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας