Σελ. 3051 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 30313041304630493050305130523053305630613071 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 45.751-45.765 από 51068
  1. #45751
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περαστικά vastil! Γρήγορα να το ξεπεράσεις και να μακάρι να αφήσουμε και όλοι μαζί την πανδημία πίσω μας το 2022.

    - - - Updated - - -



    εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί μετά την κορύφωση θα υπάρχει απότομη πτώση.
    Αν δεν μαζευτεί σοβαρά ο κόσμος, δεν θα συνεχίσει να κολλάει σε έναν καλό βαθμό & ρυθμό;

    Πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε όλοι από πλευράς μας. Εγώ με μίνι ιχνηλάτηση βρήκα ποιος με κόλλησε με 99% πιθανότητα. Χθες που έκανα ιχνηλάτηση μου είπε ότι ένιωθε εδώ και 4 μέρες ένα γαργαλητό στο λαιμό έκανε pcr και βγήκε θετικός. Αυτή τη στιγμή κόλλησα εγώ κόλλησε η γυναίκα μου, κόλλησαν τα αδέρφια μου, οι γονείς μου και τα αδέρφια του πατέρα μου που ήρθαν για μια βρογχοσκόπηση στο νοσοκομείο. Αυτοι το περνάνε όλοι ηπιότερα. Αυτός τώρα ο τύπος νιώθει εντάξει με τη συνείδηση του; Απλή απορία το έχω. Γαμώτο δηλαδή. Σε μια οικονομική κρίση όλοι καταστραφήκαμε. Αφού έχεις συμπτώματα κλειστό το γ@μημενο εστιατόριο σου. Θα προστατεύσεις πολλούς ανθρώπους. Δεν είναι όλα λεφτά. Δεν θα φέρουν τα λεφτά σου πίσω ανθρώπους. Και εγώ ζορίζομαι με το δάνειο που πήρα. Και εγώ δεν ξέρω αν θα έχω για την επόμενη δόση να δώσω αλλά κοιτάω να προστατεύσω έστω και 1 άνθρωπο παραπάνω. Ας μην είμαστε πλέον ζώα. Σε εστιατόριο το κόλλησα.

  2. #45752
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή σύντομα δεν θα έχει μείνει κανένας / καμία που δεν θα έχει εκτεθεί στον ιό να υποθέσω.
    Σωστό μέχρι ένα σημείο.
    Αν εκτέθηκε κάποιος 3-4 φορές και δεν κόλλησε δε σημαίνει ότι και την επόμενη δε θα κολλήσει.

  3. #45753
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει κολλήσει ένα 40-60% του πληθυσμού. Μέχρι τώρα παίζει και να έχει κολλήσει το 10-15%. Το Λονδίνο φαίνεται ήδη να πέρασε το peak

  4. #45754
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε όλοι από πλευράς μας. Εγώ με μίνι ιχνηλάτηση βρήκα ποιος με κόλλησε με 99% πιθανότητα. Χθες που έκανα ιχνηλάτηση μου είπε ότι ένιωθε εδώ και 4 μέρες ένα γαργαλητό στο λαιμό έκανε pcr και βγήκε θετικός. Αυτή τη στιγμή κόλλησα εγώ κόλλησε η γυναίκα μου, κόλλησαν τα αδέρφια μου, οι γονείς μου και τα αδέρφια του πατέρα μου που ήρθαν για μια βρογχοσκόπηση στο νοσοκομείο. Αυτοι το περνάνε όλοι ηπιότερα. Αυτός τώρα ο τύπος νιώθει εντάξει με τη συνείδηση του; Απλή απορία το έχω. Γαμώτο δηλαδή. Σε μια οικονομική κρίση όλοι καταστραφήκαμε. Αφού έχεις συμπτώματα κλειστό το γ@μημενο εστιατόριο σου. Θα προστατεύσεις πολλούς ανθρώπους. Δεν είναι όλα λεφτά. Δεν θα φέρουν τα λεφτά σου πίσω ανθρώπους. Και εγώ ζορίζομαι με το δάνειο που πήρα. Και εγώ δεν ξέρω αν θα έχω για την επόμενη δόση να δώσω αλλά κοιτάω να προστατεύσω έστω και 1 άνθρωπο παραπάνω. Ας μην είμαστε πλέον ζώα. Σε εστιατόριο το κόλλησα.
    Ο εν λόγω κύριος θα έπρεπε να φοράει μάσκα συνεχώς εφόσον είχε γαργαλητό στον λαιμό (ό,τι δηλαδή θα έπρεπε να κάνει αν ήταν κρυωμένος). Όμως το να αρχίσουμε μαζικά να μπαίνουμε σε καραντίνα το βρίσκω ανέφικτο.
    Έχουμε περάσει στη φάση που ο κορωνοϊός είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνος για τους εμβολιασμένους, δεν είναι όπως το 2020.

    Περαστικά σας.

  5. #45755
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο εν λόγω κύριος θα έπρεπε να φοράει μάσκα συνεχώς εφόσον είχε γαργαλητό στον λαιμό (ό,τι δηλαδή θα έπρεπε να κάνει αν ήταν κρυωμένος). Όμως το να αρχίσουμε μαζικά να μπαίνουμε σε καραντίνα το βρίσκω ανέφικτο.
    Έχουμε περάσει στη φάση που ο κορωνοϊός είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνος για τους εμβολιασμένους, δεν είναι όπως το 2020.

    Περαστικά σας.
    Σίγουρα αλλά εδώ δεν παίζουμε με τα στατιστικά. Συγγνώμη αλλά είναι αδικαιολόγητος. Δεν είναι ιατρός να ξέρει το ιστορικό του κάθε ανθρώπου που επιμολύνει. Εγώ δηλαδή γιατί θα απέχω από την εργασία μου για να μην κολλήσω κανέναν και παραπάνω μέρες από αυτές που λέει ο εοδυ; Θα εργαστώ μόλις μηδενιστεί το ιικο μου φορτίο.


    Ευχαριστώ πολύ.

  6. #45756
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε όλοι από πλευράς μας. Εγώ με μίνι ιχνηλάτηση βρήκα ποιος με κόλλησε με 99% πιθανότητα. Χθες που έκανα ιχνηλάτηση μου είπε ότι ένιωθε εδώ και 4 μέρες ένα γαργαλητό στο λαιμό έκανε pcr και βγήκε θετικός. Αυτή τη στιγμή κόλλησα εγώ κόλλησε η γυναίκα μου, κόλλησαν τα αδέρφια μου, οι γονείς μου και τα αδέρφια του πατέρα μου που ήρθαν για μια βρογχοσκόπηση στο νοσοκομείο. Αυτοι το περνάνε όλοι ηπιότερα. Αυτός τώρα ο τύπος νιώθει εντάξει με τη συνείδηση του; Απλή απορία το έχω. Γαμώτο δηλαδή. Σε μια οικονομική κρίση όλοι καταστραφήκαμε. Αφού έχεις συμπτώματα κλειστό το γ@μημενο εστιατόριο σου. Θα προστατεύσεις πολλούς ανθρώπους. Δεν είναι όλα λεφτά. Δεν θα φέρουν τα λεφτά σου πίσω ανθρώπους. Και εγώ ζορίζομαι με το δάνειο που πήρα. Και εγώ δεν ξέρω αν θα έχω για την επόμενη δόση να δώσω αλλά κοιτάω να προστατεύσω έστω και 1 άνθρωπο παραπάνω. Ας μην είμαστε πλέον ζώα. Σε εστιατόριο το κόλλησα.
    Το τρομακτικότερο σενάριο είναι αυτό που περιγράφεις vastil, αδιαφορία και στα @@...Το έχω δεί 2 φορές, με νεκρούς υπερήλικες. Περαστικά σας και απο εμένα.!
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #45757
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο εν λόγω κύριος θα έπρεπε να φοράει μάσκα συνεχώς εφόσον είχε γαργαλητό στον λαιμό (ό,τι δηλαδή θα έπρεπε να κάνει αν ήταν κρυωμένος). Όμως το να αρχίσουμε μαζικά να μπαίνουμε σε καραντίνα το βρίσκω ανέφικτο.
    Έχουμε περάσει στη φάση που ο κορωνοϊός είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνος για τους εμβολιασμένους, δεν είναι όπως το 2020.

    Περαστικά σας.
    Δεν είμαστε σε αυτό σημείο ακόμα. Αν ολοι οι υγειονομικοί κολλήσουν ταυτόχρονα την κάτσαμε την βάρκα.

  8. #45758
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα αλλά εδώ δεν παίζουμε με τα στατιστικά. Συγγνώμη αλλά είναι αδικαιολόγητος. Δεν είναι ιατρός να ξέρει το ιστορικό του κάθε ανθρώπου που επιμολύνει. Εγώ δηλαδή γιατί θα απέχω από την εργασία μου για να μην κολλήσω κανέναν και παραπάνω μέρες από αυτές που λέει ο εοδυ; Θα εργαστώ μόλις μηδενιστεί το ιικο μου φορτίο.


    Ευχαριστώ πολύ.
    Έτσι ακριβώς. Μακάρι όλοι να σκέφτονταν όπως εσύ. Περαστικά και από εμένα.

  9. #45759
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η σύζυγος, που ήταν η μόνη αρνητική από 27/12 που διαγνωσθήκαμε, από προχθές ένιωθε γαργαλητό στον λαιμό και από χθες έχει καταρροή, γενικά σαν ελαφρύ συνάχι. Κάθε 2 μέρες έκανε self test και ήταν αρνητικό. Σήμερα βγήκε θετικό και για επιβεβαίωση έκανε ένα rabid, που βγήκε αρνητικό.
    Θεωρούμε ότι είναι θετικό διότι δεν θέλουμε να πληρώσουμε πάλι το 60άρι που θα το κάνει ούτως ή άλλως (όπως όλοι μας) αργότερα για να επιστρέψει στην δουλιεά (είναι σε τηλεεργασία λόγω των δικών μας κρουσμάτων).

  10. #45760
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Το Όμικρον έχει θέμα με τα rapid test. Θέλει να πάρετε και φαρυγγικο υγρό αγγίζοντας την μπατονετα στις αμυγδαλές.

  11. #45761
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Περιοχή
    middle earth
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα έχει κολλήσει ένα 40-60% του πληθυσμού. Μέχρι τώρα παίζει και να έχει κολλήσει το 10-15%. Το Λονδίνο φαίνεται ήδη να πέρασε το peak
    Ακόμη δεν ξέρουμε αν η Ο ξανακολλάει, όπως δηλαδή συμβαίνει με τον κορωνοϊό του κοινού κρυολογήματος...

  12. #45762
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο αν γίνουν αρκετά τεστ θα περάσουμε τα 60.000 θετικά κρούσματα. Αυτό σημαίνει ότι η κορύφωση θα έρθει πολύ σύντομα. Αττική θεωρώ ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχει κορυφωθεί το κύμα.
    Μόλις είδα στην ΕΡΤ, 36.000 κρούσματα σε 146.000 τεστ. Μιλάμε για θετικότητα σχεδόν 25%.

    Φανταστείτε αύριο να έχουμε τα 550.000 τεστ. Γι αυτό ρωτούσα χθες, αν θα φτάσουμε τα 80. Αλλά αν δεν πεθαίνει κόσμος με την Όμικρον, τότε τζάμπα όλη η τρομολαγνεια...

  13. #45763
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις είδα στην ΕΡΤ, 36.000 κρούσματα σε 146.000 τεστ. Μιλάμε για θετικότητα σχεδόν 25%.

    Φανταστείτε αύριο να έχουμε τα 550.000 τεστ. Γι αυτό ρωτούσα χθες, αν θα φτάσουμε τα 80. Αλλά αν δεν πεθαίνει κόσμος με την Όμικρον, τότε τζάμπα όλη η τρομολαγνεια...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  coronavirus-data-explorer.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  251,3 KB 
ID: 233725

    Τσιμπάνε λίγο οι τιμές UK αλλά καμία σχέση με το παρελθόν. Με τέτοια νούμερα έπρεπε να υπάρχει τσουνάμι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #45764
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις είδα στην ΕΡΤ, 36.000 κρούσματα σε 146.000 τεστ. Μιλάμε για θετικότητα σχεδόν 25%.

    Φανταστείτε αύριο να έχουμε τα 550.000 τεστ. Γι αυτό ρωτούσα χθες, αν θα φτάσουμε τα 80. Αλλά αν δεν πεθαίνει κόσμος με την Όμικρον, τότε τζάμπα όλη η τρομολαγνεια...
    Φίλτατε πονάει αρκετά. Δεν υπάρχει τρομολαγνεία στον πόνο. Αν δεν είστε ιατρός σας παρακαλώ μην γράφετε πράγματα που δεν ευσταθούν. Το τελευταίο πράγμα που έμεινε στο κουτί της Πανδώρας ήταν η ελπίδα. Και εγώ ελπίζω να μην πεθαίνει ο κόσμος από την όμικρον αλλά επι του παρόντος όλα όσα λέμε είναι θεωρίες. Μόνο ιατροί νοσηλευτές και εντατικολόγοι ξέρουν την αλήθεια. Οι υπόλοιποι συγγνώμη αλλά είμαστε άσχετοι. Και εγώ θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο. Εδώ εμείς μια παθολογία και παθαν κάναμε και λέμε ότι δεν είμαστε ιατροί. Πάσο στους ιατρούς να μας συμβουλέψουν αυτοί.

  15. #45765
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το 70% των εισαγωγών στην Αττική είναι από Όμικρον https://www.iatronet.gr/article/1063...hlikia-pinakas

Σελ. 3051 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 30313041304630493050305130523053305630613071 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας