Σελ. 1563 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 15431553155815611562156315641565156815731583 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 23.431-23.445 από 51068
  1. #23431
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    σε μαφ μάλλον μπήκε οχι μεθ ο Αρχιεπίσκοπος

    https://www.ant1news.gr/eidiseis/art...97yGTPmtjoUyX7

  2. #23432
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Στην Αθήνα δεν έχουμε τόσο πολύ πάρε-δώσε με πολύ κόσμο, είναι λίγο πιο "αποξενωμένος" ο μέσος Αθηναίος, ακόμα και αν θεωρείται κοινωνικός. Παράλληλα, η Θεσσαλονίκη έχει το "ατού" ότι είναι "κοντά" σε άλλες πόλεις και χωριά και μπορεί κάποιος να πηγαίνει-πέρα δώθε (πχ. Γιαννιτσά, Κατερίνη, Βόλο, Σέρρες) εύκολα. Έχοντας πάει πολλές φορές εκεί πάνω και με φίλους εκεί, δεν μου κάνει εντύπωση ότι απλώθηκε τόσο πολύ ο ιός, συγκριτικά με την πυκνοκατοικημένη Αθήνα. Πως να κολλήσουμε ο ένας τον άλλον αν δεν μιλάμε μεταξύ μας
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #23433
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στα τρένα αδέλφια

    Ξεφεύγει η κατάσταση στη Θεσσαλονίκη, καθώς ετοιμάζουν βαγόνια για τη μεταφορά ασθενών covid στην Αθήνα, πέραν της αεροδιακομιδής.
    news247
    19 Νοεμβρίου 2020 11:03

    Σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες διαμόρφωσης των τεσσάρων βαγονιών της ΤΡΑΙΝΟΣΕ, που «περιμένουν» στον επιβατικό σταθμό Θεσσαλονίκης για να μεταφερθούν ασθενείς covid, σε νοσοκομεία της Αθήνας.

  4. #23434
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    (1) τηλε ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ το πιο συντομο ΑΝΕΚΔΟΤΟ και οσοι μιλανε για εστω refurbished (εχω κι εγω κατι αρχαια να δανεισω - χαρισω) ειτε ξεχνανε ειτε δεν ξερουν ιστοριες για αγριους = "τυχερους" που εργαζονται στο σπιτι και εχουν τουλαχιστον ενα παιδι... Συνθηκες μεσαιωνα και οικονομικα στα ταρταρα! ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ομως ακομη κι αν υπαρχουν ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ με νηπια ή ανηλικα κολλημενα σε οθονες, το κινητο σκουλαρικι.
    (2) φυσικα αλλο ΜΑΦ κι εντελως αλλο ΜΕΘ, τουλαχιστον κατι υψηλα ισταμενοι ιερωμενοι, πολιτικοι κλπ διασημοτητες εχουν την πολυτελεια της πραγματικα αυξημενης φροντιδας, δεν καθονται στο σπιτι, περιμενοντας να αδειασουν κρεβατια, με προσωπικο εξουθενωμενο στα ορια της τρελας.
    Πιο δισεκτο ετος δεν εχω γνωρισει και οχι μονον για την Ελλαδα.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #23435
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτά παθαίνεις όταν αφήνεις ανοικτά τα ΑλβανοΒουλγαρικοΣκοπιανά (ουπς Β.Μακεδονία ) σύνορα, και τους ζητάς τεστόχαρτο, που είναι σχεδόν σίγουρο πως είναι μαϊμού.

  6. #23436
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά παθαίνεις όταν αφήνεις ανοικτά τα ΑλβανοΒουλγαρικοΣκοπιανά (ουπς Β.Μακεδονία ) σύνορα, και τους ζητάς τεστόχαρτο, που είναι σχεδόν σίγουρο πως είναι μαϊμού.
    Και εφόσον έχεις αφήσει νοσοκομεία και ΕΣΥ στο έλεος με δελτία τύπου μόνο να αναπαράγονται στα μπουκωμένα ΜΜΕ.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #23437
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έτσι αναλαμβάνει το ΕΣΥ και Βαλκάνια και ακόμα παραπέρα ..... Κατι ήξερε το αλλοδαπο με ανοιχτο συνορο ανοιχτο κ@λο . Ειναι που δεν αντεχει φορτώστε του . Οταν ειχαμε τις διαβεβαιωσεις απο το ψηλο οτι ολα καλα ειχε γινει ηδη Μπέργκαμο και δεν ειχαν παρει πρεφα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 19-11-20 στις 12:58.

  8. #23438
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη Βουλγαρία και τους εργάτες/επισκέπτες δεν ξέρω, όμως για να διαβάζω σήμερα ότι υπάρχει η σκέψη να κλείσουν τα βόρεια σύνορα, κάτι θα συμβαίνει και μ' αυτό. Άλλωστε τι κλίνες ΜΕΘ κτλ να έχει η Αλβανία ή η Βουλγαρία, υποθέτω τα πράγματα είναι στριμόκωλα κι εκεί.

    Κατά τα άλλα θεωρώ ότι η πυκνότητα και η δόμηση της πόλης γενικά βοηθάει. Αττική μπορεί να είναι, πόσο, 4+ εκατομμύρια κόσμος αλλά είναι αναλογικά διάσπαρτοι, το να πάει κάποιος από Πειραιά ---> Χολαργό π.χ. είναι ταξίδι συγκριτικά με επαρχιακά μεγέθη. Επίσης η Θεσσαλονίκη έχει/είχε και άπειρα cafe/bar κτλ που χωροταξικά είναι πατείς με πατώς σε, ακόμα και στον εξωτερικό χώρο απλώνεις το χέρι σου και έχεις πιάσει φιλίες με το διπλανό τραπέζι σε πολλές περιπτώσεις.
    Στο νομό Σερρών ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ερχονται εργάτες από Βουλγαρία. Για εποχιακοί. Ηρθαν στάνταρ και το καλοκαίρι για τις ντομάτες. Φαντάζομαι και Δράμα τα ίδια. Δεν είναι τίποτα το Θεσσαλονίκη Σερρες, οι μισοι Θεσσαλονικείς έχουν σόγια εκεί..και το ανάποδο
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  9. #23439
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    (1) τηλε ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ το πιο συντομο ΑΝΕΚΔΟΤΟ και οσοι μιλανε για εστω refurbished (εχω κι εγω κατι αρχαια να δανεισω - χαρισω) ειτε ξεχνανε ειτε δεν ξερουν ιστοριες για αγριους = "τυχερους" που εργαζονται στο σπιτι και εχουν τουλαχιστον ενα παιδι... Συνθηκες μεσαιωνα και οικονομικα στα ταρταρα! ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ομως ακομη κι αν υπαρχουν ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ με νηπια ή ανηλικα κολλημενα σε οθονες, το κινητο σκουλαρικι.
    (2) φυσικα αλλο ΜΑΦ κι εντελως αλλο ΜΕΘ, τουλαχιστον κατι υψηλα ισταμενοι ιερωμενοι, πολιτικοι κλπ διασημοτητες εχουν την πολυτελεια της πραγματικα αυξημενης φροντιδας, δεν καθονται στο σπιτι, περιμενοντας να αδειασουν κρεβατια, με προσωπικο εξουθενωμενο στα ορια της τρελας.
    Πιο δισεκτο ετος δεν εχω γνωρισει και οχι μονον για την Ελλαδα.
    Δεν περισσεύουν ούτε 5 ευρώ για ένα ποντίκι microsoft. Τρέχουν πανικόβλητοι μπας και βρουν οτιδήποτε για να μην βγουν τα μάτια σε κινητά xiaomi 4-5 ετών.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #23440
    Εγγραφή
    18-11-2007
    Περιοχή
    Καισαριανή
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13961/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 530 v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πήρε χαμπάρι κι ο ίδιος (ή του το είπαν)



    https://twitter.com/toadmeister/status/1329019703466061824

    Δεν νομίζω ότι το καταλαβαίνει αλλά τώρα είναι σα να παραδέχεται ότι ο Covid-19 είναι 10 φορές φονικότερος από την γρίππη.

  11. #23441
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο νομό Σερρών ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ερχονται εργάτες από Βουλγαρία. Για εποχιακοί. Ηρθαν στάνταρ και το καλοκαίρι για τις ντομάτες. Φαντάζομαι και Δράμα τα ίδια. Δεν είναι τίποτα το Θεσσαλονίκη Σερρες, οι μισοι Θεσσαλονικείς έχουν σόγια εκεί..και το ανάποδο
    Για τον ίδιο λόγο, the next big thing θα είναι η Θεσπρωτία.

  12. #23442
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε και το δεύτερο κρούσμα εργαζόμενης-καθαρίστριας στο Α κτίριο ότι είναι θετικό στον ιό

    Ο ΕΟΔΥ σε συνεργασία με τον ιατρό εργασίας έκριναν ότι εκτός από τους εργαζόμενους που διαγνώστηκαν θετικοί στο τεστ για τον ιό και θα κάτσουν σε καραντίνα (14) δεκατέσσερις ημέρες δεν χρειάζεται όλο το υπόλοιπο προσωπικό της εταιρείας να πάει να κάνει τεστ για τον ιό καθώς τηρούμε όλα τα μέτρα αυτοπροστασίας από τον ιό

    πλύσιμο χεριών με νερό και σαπούνι
    αντισηπτικό
    μάσκες
    αποστάσεις
    αεριζόμενοι χώροι

    κοινώς βοήθεια μας...ας ελπίσουμε να σταμάτησε εδώ...θα το ξέρουμε σε (14) ημέρες

    καλή τύχη και καλό κουράγιο σε όλους/ες.

    η ψυχολογία μου από αυτήν την αβεβαιότητα αν είμαι θετικός ή αρνητικός και τι επιπτώσεις θα έχει στην οικογένεια μου και στο γύρω μου περιβάλλον έχει πιάσει πάτωμα...

    το μόνο ενθαρρυντικό στοιχείο είναι ότι έχω ακόμα όσφρηση και γεύση...

  13. #23443
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε και το δεύτερο κρούσμα εργαζόμενης-καθαρίστριας στο Α κτίριο ότι είναι θετικό στον ιό

    Ο ΕΟΔΥ σε συνεργασία με τον ιατρό εργασίας έκριναν ότι εκτός από τους εργαζόμενους που διαγνώστηκαν θετικοί στο τεστ για τον ιό και θα κάτσουν σε καραντίνα (14) δεκατέσσερις ημέρες δεν χρειάζεται όλο το υπόλοιπο προσωπικό της εταιρείας να πάει να κάνει τεστ για τον ιό καθώς τηρούμε όλα τα μέτρα αυτοπροστασίας από τον ιό

    πλύσιμο χεριών με νερό και σαπούνι
    αντισηπτικό
    μάσκες
    αποστάσεις
    αεριζόμενοι χώροι

    κοινώς βοήθεια μας...ας ελπίσουμε να σταμάτησε εδώ...θα το ξέρουμε σε (14) ημέρες

    καλή τύχη και καλό κουράγιο σε όλους/ες.

    η ψυχολογία μου από αυτήν την αβεβαιότητα αν είμαι θετικός ή αρνητικός και τι επιπτώσεις θα έχει στην οικογένεια μου και στο γύρω μου περιβάλλον έχει πιάσει πάτωμα...

    το μόνο ενθαρρυντικό στοιχείο είναι ότι έχω ακόμα όσφρηση και γεύση...

    Αν κρατάς κάποια απόσταση από τα αγαπημένα σου πρόσωπα + πλύνεις χέρια + αερισμός + φοράς well fitted (K)N95 mask οι πιθανότητες πέφτουν δραματικά. Αν έχεις και HEPA air purifier στο χώρο ακόμα καλύτερα.

  14. #23444
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο νομό Σερρών ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ερχονται εργάτες από Βουλγαρία. Για εποχιακοί. Ηρθαν στάνταρ και το καλοκαίρι για τις ντομάτες. Φαντάζομαι και Δράμα τα ίδια. Δεν είναι τίποτα το Θεσσαλονίκη Σερρες, οι μισοι Θεσσαλονικείς έχουν σόγια εκεί..και το ανάποδο
    Ήταν οι ουσιαστικές διελεύσεις για τις οποίες ακούγαμε το καλοκαίρι στα κλειστά σύνορα.

  15. #23445
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρατάς κάποια απόσταση από τα αγαπημένα σου πρόσωπα + πλύνεις χέρια + αερισμός + φοράς well fitted (K)N95 mask οι πιθανότητες πέφτουν δραματικά. Αν έχεις και HEPA air purifier στο χώρο ακόμα καλύτερα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

    Μου δίνει λίγη θετική ενέργεια...

    προς το παρών
    πλύσιμο χεριών με νερό/σαπούνι
    αντισηπτικό
    μάσκα χειρουργική ή υφασμάτινη (έχω κανονίσει για αγορά μασκών (Κ)Ν95
    τήρηση αποστάσεων
    αερισμός του χώρου (ανοικτά παράθυρα)

Σελ. 1563 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 15431553155815611562156315641565156815731583 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας