Σελ. 2676 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26562666267126742675267626772678268126862696 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 40.126-40.140 από 51068
  1. #40126
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Rapid. Σιγά μη κάνω μοριακό. Και rapid πολύ είναι.

    Οι πιθανότητες μετάδοσης είναι κατά πολύ μικρότερες απ' τους ανεμβολιαστους.

    Μην εξισώνεις τις μεταδόσεις για να βγαίνει σωστά το αφήγημα.

    Θα στεναχωρήσω τους οδοντιάτρους αλλά δεν σκοπεύω να πάω μέχρι να καταργηθεί αυτό το μέτρο .

    Δεν γίνεται να είμαι εν αναμονή τρίτης δόσης εμβολίου και να αναγκάζομαι να κάνω rapid.

    Όταν εμβολιαστούν όλοι οι ανεμβολιαστοι πρώτα, το ξανασυζηταω
    Βασικά πρώτα θα πρέπει να κολλήσεις και μετά θα έχεις πάλι λιγότερες πιθανότητες μετάδοσης και αυτό που θα μεταδίδει θα έχει ακόμα μικρότερες πιθανότητες να κολλήσει κάποιον.
    Αλλά ασε τους είναι το νέο τώρα ο εμβολιασμένος μεταδίδει ναι και ο Κεραυνός μπορεί να σε χτυπήσει και παίζει να έχει παραπάνω πιθανότητες

  2. #40127
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Rapid. Σιγά μη κάνω μοριακό. Και rapid πολύ είναι.

    Οι πιθανότητες μετάδοσης είναι κατά πολύ μικρότερες απ' τους ανεμβολιαστους.

    Μην εξισώνεις τις μεταδόσεις για να βγαίνει σωστά το αφήγημα.

    Θα στεναχωρήσω τους οδοντιάτρους αλλά δεν σκοπεύω να πάω μέχρι να καταργηθεί αυτό το μέτρο .

    Δεν γίνεται να είμαι εν αναμονή τρίτης δόσης εμβολίου και να αναγκάζομαι να κάνω rapid.

    Όταν εμβολιαστούν όλοι οι ανεμβολιαστοι πρώτα, το ξανασυζηταω
    Ένας ανεμβολιαστος με τέστ είναι κατά πολύ λιγότερο επικίνδυνος από έναν "covid free" εμβολιασμενο.

    Τα μηνύματά σου δεν έχουν λογική. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχεις αναπτύξει μια είδους κόντρα με τους ανεμβολιαστους. Θες δηλαδή να απολαμβάνεις κάποια προνόμια που δεν έχουν λογική απλά επειδή έκανες το εμβόλιο.

    Κάτι σαν δικαίωση.

  3. #40128
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν πας οδοντίατρο θα πρέπει να κάνεις και εσύ μοριακό. Οι εμβολιασμενοι μεταδίδουν.
    εγώ πάντως που είμαι εμβολιασμένος

    μπαίνω στα ΜΜΜ με την μασκούλα μου FFP2 όπως και στην εργασία μου

    δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω κανένα τεστ (όσα είχα κάνει πριν το εμβόλιο ήταν αρνητικά) μετά από το εμβόλιο έχω κάνει (4) τέσσερα τεστ (μοριακό PCR , Rapid Test αγορασμένο από το φαρμακείο και Self Test αγορασμένο από το φαρμακείο για εμένα και την μητέρα μου...

    αν έρθω σε επαφή με μη εμβολιασμένο τηρώ τα μέτρα προστασίας που πρέπει

    αν κολλήσω θα το μάθετε μην ανησυχείτε γιατί θα εκτοξευτούν τρελά τα κρούσματα και οι νοσηλείες στις ΜΕΘ άσε που θα κλείσει πολύ πράμα στο δημόσιο και ιδιωτικό τομέα καθώς με τις συναναστροφές που έχω βλέπω πάρα πολύ κόσμο....

  4. #40129
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως γνώμη μου ειναι οτι το σοβαρο πρόβλημα ειναι οι ανεμβολιαστοι ενήλικες και ιδιαίτερα οι ανεμβολιαστοι μεσηλικες/ηλικιωμένοι.
    Να αφήσουν ανοιχτά τα σχολεία και χωρίς τεστ, μόνο οι συμπτωματικοι μαθητές να μένουν σπίτι και να κάνουν τεστ.
    ακριβως αυτό.
    Πουθενά παιδιά δεν έχει αλλάξει τίποτα όσον αφορά τα σχολεία. Είτε δημόσια είτε ιδιωτικά, είτε στην Ελλάδα είτε στην ΕΕ είτε αλλού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες, δεν παρακολουθώ ενεργά το νήμα:


    Νέα κοινή υπουργική απόφαση, ανεβάζει στα ύψη την επίσκεψη στον οδοντίατρο
    Spoiler:



    Δηλαδή, οκ, απ'τη μία πλευρά έχει μία λογική η απόφαση σαν απόφαση, από την άλλη όμως, επιβαρύνει οικονομικά και "τιμωρεί" τους εμβολιασμένους για χάρη των ανεμβολίαστων.

    Και για να γίνω πιο σαφής. Ένας ανεμβολίαστος αυτή τη στιγμή που είτε εργάζεται, είτε θέλει να κάνει κάποια δραστηριότητα που απαιτεί rapid/pcr, εκ των πραγμάτων, θα κάνει σε εβδομαδιαία βάση, οπότε θα μπορεί να πάει οδοντίατρο μέσα στο γενικότερο πλαίσιο.

    Ένας εμβολιασμένος, για να πάει οδοντίατρο, θα πρέπει να υποστεί την ίδια ταλαιπωρία και να επιβαρυνθεί και 10€, για την προστασία των ανεμβολίαστων.

    Δηλαδή, ένας ανεμβολίαστος, από πεποίθηση/φόβο/whatever επιλέγει να μένει ανεμβολίαστος και παραμένει εκτεθειμένος στον ιό, από επιλογή του.

    Γιατί να πρέπει εγώ, ως εμβολιασμένος, να υποστώ ταλαιπωρία και οικονομική επιβάρυνση για να προστατέψω τον ανεμβολίαστο, που μένει ανεμβολίαστος από επιλογή;

    Περιμένω άμεση αντίδραση απ'τους οδοντίατρους μπας και το μαζέψουν πίσω.

    Νομίζω δεν έχεις δίκιο.
    Ο εμβολιασμός δεν είναι για να είσαι free, και να κάνεις οτι γουστάρεις χωρίς φόβο και πάθος.
    Ο εμβολιασμός είναι πρωτίστως για να προστατεύσει εσένα.
    Ναι, στην αρχή νομίζαμε ότι οι εμβολιασμένοι δεν μολύνονται, δεν μολύνουν.
    Τελικά απεδείχθη ότι δεν ισχύει αυτό.
    Αρα ένα το κρατούμενο, μπορεί να είσαι εμβολιασμένος, αλλά και πάλι μπορεί να μεταδώσεις ιό (αλλά είπαμε, εσύ κινδευνεύεις πολλάκις λιγότερο πια να δείς τα θυμαράκια ανάποδα ή να βρεθείς σε νοσοκομείο).
    Δεν πρέπει ο οδοντίατρος, που η δουλειά του είναι επικίνδυνη, επάνω στο στόμα σου δουλεύει, να προστατευθεί; Λογικό είναι να ζητάνε ραπιντ τεστ απο όλους.

  5. #40130
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας ανεμβολιαστος με τέστ είναι κατά πολύ λιγότερο επικίνδυνος από έναν "covid free" εμβολιασμενο.

    Τα μηνύματά σου δεν έχουν λογική. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχεις αναπτύξει μια είδους κόντρα με τους ανεμβολιαστους. Θες δηλαδή να απολαμβάνεις κάποια προνόμια που δεν έχουν λογική απλά επειδή έκανες το εμβόλιο.

    Κάτι σαν δικαίωση.
    Το τεστ από μόνο του δεν σε σώζει από βαριά νόσηση, το εμβόλιο όμως το κάνει (bonus: μειώνει και τη μετάδοση). Αν ο περισσότερος κόσμος δεν εμβολιαστεί και μείνουμε στα τεστ δεν θα φρενάρουμε ποτέ την πανδημία.

    Οι δε Ιωαννίδης (που ανέφερες πιο πάνω) και Κούβελας έχουν γίνει οι ήρωες των απανταχού ψεκασμένων και έχουν πάρει στο λαιμό τους κόσμο. Από τη στιγμή που έχουμε διαθέσιμα τα εμβόλια η πλειοψηφία των θανάτων σήμερα θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί.
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  6. #40131
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ronin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τεστ από μόνο του δεν σε σώζει από βαριά νόσηση, το εμβόλιο όμως το κάνει (bonus: μειώνει και τη μετάδοση). Αν ο περισσότερος κόσμος δεν εμβολιαστεί και μείνουμε στα τεστ δεν θα φρενάρουμε ποτέ την πανδημία.

    Οι δε Ιωαννίδης (που ανέφερες πιο πάνω) και Κούβελας έχουν γίνει οι ήρωες των απανταχού ψεκασμένων και έχουν πάρει στο λαιμό τους κόσμο. Από τη στιγμή που έχουμε διαθέσιμα τα εμβόλια η πλειοψηφία των θανάτων σήμερα θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί.
    Ναι συμφωνώ με αυτά που λες για τεστ και εμβόλια. Αλλά δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που συζητήθηκε

    Με τρομάζουν οι ατσαλακωτοι και ακαταδιωκτοι "ειδικοί" που στέλνουν σκονακια για πάρτι τους στα βοθρομμε, για να χτίσουν προφίλ και να πουλήσουν παπατζα.

    Οι απόλυτα ψεκασμενοι δεν έχουν επιστροφή. Αποδείχτηκε ότι με απειλές και αφορισμούς και αστεράκια στο μπράτσο, δεν πετυχαίνεις τα πολυπόθητα νούμερα, κάθε άλλο. Και κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες δεν είναι flat earthers.

    Δηλαδή για πόσο θα συνεχιστεί η παρωδία των διαχωρισμών. Για να τι, για να αισθάνονται κάποιοι ανώτεροι και δικαιωμένοι που απολαμβάνουν προνόμια? Ενώ την ίδια στιγμή μπορεί να είναι και super spreaders.

    Περίμενα από τους φανατικούς των μέτρων, να είναι αυτοί οι οποίοι τα γράφουν αυτά. Γιατί θεωρητικά είναι αυτοί οι οποίοι νοιάζονται για το καλό και εμείς οι υπόλοιποι είμαστε οι αναίσθητοι
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #40132
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.159
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς όχι ακόμα. Δίνουν μόνο για τις ΜΕΘ. Πάνω κάτω το 90% των ασθενών σε ΜΕΘ είναι ανεμβολιαστοι ή μερικώς εμβολιασμένοι.
    Θα ήταν απίστευτο σταμάτημα των αντιεμβολιαστών αυτό το πράγμα γιατί με όποιον και να έχω μιλήσει που δεν εμβολιάζεται για ψεκ λόγους, μου λέει "ψέματα λένε πως πεθαίνουν οι ανεμβολίαστοι"
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #40133
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά πρώτα θα πρέπει να κολλήσεις και μετά θα έχεις πάλι λιγότερες πιθανότητες μετάδοσης και αυτό που θα μεταδίδει θα έχει ακόμα μικρότερες πιθανότητες να κολλήσει κάποιον.
    Αλλά ασε τους είναι το νέο τώρα ο εμβολιασμένος μεταδίδει ναι και ο Κεραυνός μπορεί να σε χτυπήσει και παίζει να έχει παραπάνω πιθανότητες
    Αυτό ακριβώς.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας ανεμβολιαστος με τέστ είναι κατά πολύ λιγότερο επικίνδυνος από έναν "covid free" εμβολιασμενο.
    Το τεστ δεν λέει κάτι. Την ίδια στιγμή που θα κάνεις τεστ, 5 λεπτά αργότερα μπορεί να έρθεις σε επαφή με τον ιό και να κολλήσεις.

    Ο εμβολιασμένος, ακόμα και σε περιβάλλον με ιικό φορτίο να βρεθεί, οι πιθανότητες να νοσήσει θα είναι κατά πολύ μικρότερες, κι ακόμα μικρότερες να μεταδώσει.

    Αν δεν βλέπεις τη διαφορά σε αυτά τα 2 που λέω, let it be. Δεν θέλω να γράφω πράγματα που έχουν ειπωθεί πολλές φορές σ'αυτό το νήμα.

    Ας βγω κακός, δεν με πειράζει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μηνύματά σου δεν έχουν λογική. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχεις αναπτύξει μια είδους κόντρα με τους ανεμβολιαστους. Θες δηλαδή να απολαμβάνεις κάποια προνόμια που δεν έχουν λογική απλά επειδή έκανες το εμβόλιο.

    Κάτι σαν δικαίωση.
    Κόντρα ναι, έχω αναπτύξει, γιατί έχω κουραστεί απ'τον διαρκή παροξυσμό που διακατέχει τους αρνητές. Όχι εκδικητικότητα όμως.

    Δεν είναι προνόμιο να ζεις μία κανονικότητα. Είναι το φυσιολογικό.

    Τιμωρία είναι να εμμένεις σε last year καταστάσεις επειδή αμφισβητείς την επιστήμη.

    Εγώ δεν χαίρομαι που υπάρχουν αυτοί οι διαχωρισμοί για τον απλούστατο λόγο πως εγώ προσωπικά δεν έχω να φοβηθώ τον ανεμβολίαστο.

    Αλλά δεν θα δεχτώ να περιοριστώ και να ταλαιπωρηθώ για χάρη του αμετανόητου αντιεμβολιαστή.

    Κι εδώ δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά που τονίζω, αλλά και πάλι καλώς. No worries

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων


    Νομίζω δεν έχεις δίκιο.
    Ο εμβολιασμός δεν είναι για να είσαι free, και να κάνεις οτι γουστάρεις χωρίς φόβο και πάθος.

    Ο εμβολιασμός είναι πρωτίστως για να προστατεύσει εσένα.
    Μα δεν έχω σταματήσει να τηρώ μέτρα προστασίας, ακόμη και πλήρως εμβολιασμένος που είμαι.

    Αλλά τα τεστ δεν αποτελούν θεραπεία, αποτελούν πρόληψη, μία πρόληψη που πρακτικά δεν έχει ουσία στους εμβολιασμένους, όταν η κάλυψη προστασίας των εμβολίων παραμένει σε υψηλά επίπεδα.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, στην αρχή νομίζαμε ότι οι εμβολιασμένοι δεν μολύνονται, δεν μολύνουν.
    Τελικά απεδείχθη ότι δεν ισχύει αυτό.
    Αρα ένα το κρατούμενο, μπορεί να είσαι εμβολιασμένος, αλλά και πάλι μπορεί να μεταδώσεις ιό (αλλά είπαμε, εσύ κινδευνεύεις πολλάκις λιγότερο πια να δείς τα θυμαράκια ανάποδα ή να βρεθείς σε νοσοκομείο).
    Δεν πρέπει ο οδοντίατρος, που η δουλειά του είναι επικίνδυνη, επάνω στο στόμα σου δουλεύει, να προστατευθεί; Λογικό είναι να ζητάνε ραπιντ τεστ απο όλους.
    Ο οδοντίατρος, πίστεψέ με, δεν καίγεται να κάνουν οι πελάτες του rapid, γιατί θα χάσει εμβολιασμένους πελάτες με αυτό το μέτρο.

    Ο οδοντίατρος φοράει ολόσωμη στολή, έχει ανοιχτά παράθυρα, έχει έξτρα μηχάνημα καθαρισμού του αέρα του χώρου, φοράει μάσκα + προσωπίδα.

    Ότι δηλαδή όλα τα παραπάνω δεν αρκούν, το rapid που ο άλλος θα 'χει κάνει έως 48 ώρες πριν (και ποιός ξέρει με πόσους και σε πόσα μέρη έχει βρεθεί) θα τον προστατεύσει.


    Συνοψίζοντας για να μην παρεξηγηθώ.

    Δεν επιθυμώ το ζόρι κανενός. Επιθυμώ να επιστρέψω στην κανονική μου ζωή.

    Ο μόνος δρόμος (μέχρι στιγμής) και η μόνη επιλογή που μας δίνεται, είναι μέσω του εμβολιασμού.

    Όποιος έχει αμφιβολία επ'αυτού, δικαίωμά του να μην εμβολιαστεί, αλλά δεν ευθύνομαι εγώ για τα όποια ζόρια βρει μπροστά του απ'το κράτος (ξαναλέω δεν χαίρομαι, με αφήνει απλώς αδιάφορο γιατί δεν νιώθω να απειλούμαι από τους ανεμβολίαστους προσωπικά, άλλοι το νιώθουν αυτό βέβαια).

    Και το πιο σημαντικό, δεν θέλω περιορισμούς που δεν μου αναλογούν, ως εμβολιασμένος.

    Αν θα πρέπει να κάνω τρίτη δόση εμβολίου, ναι θα την κάνω. Γιατί έχει νόημα. Το να κάνω rapid tests και να επιβαρύνομαι οικονομικά και χρονικά, όχι, δεν το δέχομαι στην παρούσα φάση.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #40134
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.578
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες είναι 2.322, εκ των οποίων
    11 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας
    Οι νέοι θάνατοι ασθενών με COVID-19 είναι 42
    Ο αριθμός των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι είναι 359

    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...t-20210916.pdf

  10. #40135
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κρίμα πάει και η τελευταία ελπίδα των ρωσοψεκ



    Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας ανέστειλε την διαδικασία έγκρισης του ρωσικού εμβολίου Sputnik-V επειδή δεν τηρήθηκαν οι προδιαγραφές ποιότητας σε ένα από τα εργοστάσια στα οποία παράγεται το εμβόλιο, δήλωσε σήμερα ο αντιπρόεδρος του Παναμερικανικού Οργανισμού Υγείας (PAHO) Xάρμπας Μπαρμπόσα (Jarbas Barbosa).

    «Η διαδικασία αυτή ανεστάλη επειδή κατά την διάρκεια επιθεώρησης σε ένα από τα εργοστάσια, στα οποία παράγεται το ρωσικό εμβόλιο Sputnik-V, διαπιστώθηκε, ότι δεν τηρούνται σ’ αυτό οι ορθές πρακτικές παρασκευής» δήλωσε ο ίδιος.

    Οι ορθές πρακτικές παραγωγής (Good manufacturing practice, GMP) είναι ένα σύστημα που εγγυάται την παρασκευή του προϊόντος με βάση τις προδιαγραφές ποιότητας. Για να εγκρίνει ο ΠΟΥ το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού για επείγουσα χρήση, ο παρασκευαστής πρέπει να επιβεβαιώσει ότι οι προδιαγραφές αυτές στο εργοστάσιο τηρούνται.

    Ως εκ τούτου, ο παρασκευαστής του Sputnik-V πρέπει να ενημερώσει τον ΠΟΥ ότι οι παραλείψεις έχουν εξαλειφθεί και μετά από αυτό το εργοστάσιο παρασκευής θα ελεγχθεί εκ νέου.

    Στα μέσα Ιουνίου οι εμπειρογνώμονες του ΠΟΥ πραγματοποιήσαν επιθεώρηση σε μονάδα της «Farmastandart-UfaVita» στην οποία παράγεται το εμβόλιο Sputnik-V.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #40136
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήταν απίστευτο σταμάτημα των αντιεμβολιαστών αυτό το πράγμα γιατί με όποιον και να έχω μιλήσει που δεν εμβολιάζεται για ψεκ λόγους, μου λέει "ψέματα λένε πως πεθαίνουν οι ανεμβολίαστοι"
    Οι hard-core ψεκ δεν εμπιστεύονται καμμία ανακοίνωση. Γιατρός μου έστειλε μήνυμα ότι είναι 10000% σίγουρος ότι στα νοσοκομεία κρατάνε επίτηδες τους ανεμβολίαστους ακόμα κι αν δεν χρειάζεται, ενώ διώχνουν τους εμβολιασμένους ακόμα κι αν έχουν ανάγκης νοσηλείας. Κι αυτό το κάνουν, για να επηρεάσουν τα στοιχεία που δημοσιεύονται και να εμφανίζονται φουσκωμένα τα ποσοστά των ανεμβολίαστων.
    Δεν βγάζεις άκρη. Οι τύποι είναι αλλού.
    Στη γειτονιά μου πέθανε χθες ένας 42 ετών. Η γυναίκα του και η πεθερά του ήταν οι πρώτες και πολύ φανατικές αντιεμβολιάστριες στην περιοχή. Κι αυτός ακολουθούσε με αντίστοιχα μηνύματα στο facebook.
    Άφησε 2 κοριτσάκια ορφανά κι ένα μπάζο χήρα. Τι να πει κανείς σε αυτά τα παιδιά ? Είμαι πραγματικά περίεργος πως θα το χειριστεί η χήρα και η γιαγιά.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  12. #40137
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πραγματικά περίεργος πως θα το χειριστεί η χήρα και η γιαγιά.
    Τον "έφαγαν" οι κομπογιανίτες γιατροί, που δεν του έδωσαν την θεραπεία του Τραμπ....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #40138
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πραγματικά περίεργος πως θα το χειριστεί η χήρα και η γιαγιά.
    ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ!!!

  14. #40139
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ!!!
    Μπορεί να χλιμίντριζε όμως

  15. #40140
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Να καλμάρετε λίγο μερικοί και να χαλιναγωγήσετε λίγο την ροπή σας προς τον καννιβαλισμό; Εκτός και αν γουστάρετε που - όσα και να μας χωρίζουν ως διαφορές - δεν θέλω να το πιστέψω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 2676 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26562666267126742675267626772678268126862696 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας