Σελ. 2682 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26622672267726802681268226832684268726922702 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 40.216-40.230 από 51068
  1. #40216
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιοις θέλει ας κάνει και 3η και 4η και αν θέλει να πάρει και στο σπίτι να έχει. Οι εκβιασμοί να φύγουν από το τραπέζι.
    Όσο οι ανεμβολίαστοι θα γεμίζουν αδίκως τις ΜΕΘ, οι εκβιασμοί θα υπάρχουν απ'ότι φαίνεται.

    Πριν κοροϊδέψεις τους εμβολιασμένους και υπαινιχθείς πως είναι πρεζάκια των εμβολίων, κοίτα τα χάλια των "ατρύπητων".
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  2. #40217
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο οι ανεμβολίαστοι θα γεμίζουν αδίκως τις ΜΕΘ, οι εκβιασμοί θα υπάρχουν απ'ότι φαίνεται.

    Πριν κοροϊδέψεις τους εμβολιασμένους και υπαινιχθείς πως είναι πρεζάκια των εμβολίων, κοίτα τα χάλια των "ατρύπητων".
    Δεν με απασχολεί τι είναι οι εμβολιασμένοι. Εγώ δεν έχω με κανέναν "κόντρα" όσο δεν επεμβαίνουν εκβιαστικά στη δική μου ζωή. Πραγματικά μου είναι αδιάφορο πόσες δόσεις θέλεις να κάνεις. Ειλικρινά, να πάρεις και για το σπίτι και δεν το γράφω ειρωνικά.

    Τους υπόλοιπους επιτέλους να αφήσετε να ζήσουν τη ζωή τους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #40218
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με απασχολεί τι είναι οι εμβολιασμένοι. Εγώ δεν έχω με κανέναν "κόντρα" όσο δεν επεμβαίνουν εκβιαστικά στη δική μου ζωή. Πραγματικά μου είναι αδιάφορο πόσες δόσεις θέλεις να κάνεις. Ειλικρινά, να πάρεις και για το σπίτι και δεν το γράφω ειρωνικά.
    Δεκτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους υπόλοιπους επιτέλους να αφήσετε να ζήσουν τη ζωή τους.
    Όταν υπάρχει υγειονομικός κίνδυνος, σου προσφέρουν τη θεραπεία και εσύ (όχι εσύ προσωπικά) επιλέγεις να μη συμμορφωθείς, αν η κοινωνία φρενάρει εξαιτίας σου, όχι, δεν γίνεται να κάνεις απλά τη ζωή σου.

    Αν μιλούσαμε για ασθένειες μη μεταδοτικές, πχ καρκίνος, ναι, δικαίωμά σου να αρνηθείς τη θεραπεία (όπως κάνουν πολλοί), δικαίωμά σου να πίνεις φραπελιές, εκεί κανείς δεν σου επιβάλει κανέναν περιορισμό.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  4. #40219
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτό.



    Όταν υπάρχει υγειονομικός κίνδυνος, σου προσφέρουν τη θεραπεία και εσύ (όχι εσύ προσωπικά) επιλέγεις να μη συμμορφωθείς, αν η κοινωνία φρενάρει εξαιτίας σου, όχι, δεν γίνεται να κάνεις απλά τη ζωή σου.

    Αν μιλούσαμε για ασθένειες μη μεταδοτικές, πχ καρκίνος, ναι, δικαίωμά σου να αρνηθείς τη θεραπεία (όπως κάνουν πολλοί), δικαίωμά σου να πίνεις φραπελιές, εκεί κανείς δεν σου επιβάλει κανέναν περιορισμό.
    Έχουμε κάνει το καθήκον μας. Δε θέλουμε και άλλες δόσεις. Enough is enough.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #40220
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε κάνει το καθήκον μας. Δε θέλουμε και άλλες δόσεις. Enough is enough.
    Τα παράπονα σου σε αυτούς που δεν το κάνουν λοιπόν (το καθήκον όπως αναφέρεις και εσύ)

  6. #40221
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω με τη μητέρα μου στο χωριό πριν από λίγο, και μου ξεφουρνίζει την ομορφιά.

    Χτες, μετά τη λειτουργία την πλησιάζει ο ένας από την συνοδεία του ιερέα (καλύπτουν διάφορα χωριά, οπότε πάει "πακέτο") και της λέει εμπιστευτικά "Να μην κάνετε την 3η δόση του εμβολίου, γιατί είναι πάρα πολύ επικίνδυνη".

    Τον κόβει η μητέρα μου, απομακρύνεται αυτός και έρχεται η επόμενη της συνοδείας και της πετάει ότι "Αν κάνετε την 3η δόση, να έχετε κάνει και τη διαθήκη σας πρώτα".

    Κοίτα που θα κατέβω νωρίτερα στο χωριό από ότι υπολόγιζα...θα γίνει και η Ανάσταση νωρίτερα, να ξέρετε.
    Μετά θα φταίει αυτός που θα τους πει τίποτα για τον Χριστό τους και την Παναγία τους...

    Κατά τα άλλα, τα περί εκβιασμών που ισχυρίζονται κάποιοι τα ακούω βερεσέ... Θυμίζω την ιστορία με τις ζώνες ασφαλείας, που "μας παίρνουν την ελευθερία μας"
    https://www.history.com/news/seat-belt-laws-resistance

  7. #40222
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μου αρέσουν οι αναλογίες με ζώνες , δείχνουν πνευματική διαύγεια και δυνατότητα αναλογικής σκέψης.

    Επίσης το εναπομείναν επιχείρημα(αφού τα άλλα καταπεσαν) ότι θα γεμίσουν οι μεθ. Γιατί δεν λέτε ρε αδέρφια ότι φοβάστε και δεν αφήνετε τα σάπια; Γιατί δεν καθεστε σπίτι σας κλειδωμένοι και να αφήσετε αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο; Ακόμα και να το κάνουν ο φόβος σας δεν πάει πουθενά.

  8. #40223
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσουν οι αναλογίες με ζώνες , δείχνουν πνευματική διαύγεια και δυνατότητα αναλογικής σκέψης.

    Επίσης το εναπομείναν επιχείρημα(αφού τα άλλα καταπεσαν) ότι θα γεμίσουν οι μεθ. Γιατί δεν λέτε ρε αδέρφια ότι φοβάστε και δεν αφήνετε τα σάπια; Γιατί δεν καθεστε σπίτι σας κλειδωμένοι και να αφήσετε αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο; Ακόμα και να το κάνουν ο φόβος σας δεν πάει πουθενά.
    Γιατί τελευταία φορά που είδα δεν επιτρέπουμε ούτε στους δολοφόνους να βγούνε έξω να κάνουν ότι θέλουν, αφού δεν φοβούνται να αφαιρέσουν μια ζωή.
    Πραγματικά τώρα, φτάσαμε στο σημείο να λέτε να κλειστεί μέσα ο κόσμος για να μην τον κολλήσει κάποιος που τα έχει γραμμένα στα παπάκια του;

    Ζούμε σε μια κοινωνία, αυτό περιλαμβάνει δικαιώματα και υποχρεώσεις, όπως πχ δεν βγαίνει έξω γυμνός, όπως δεν τρέχεις με 200 μέσα στα στενά, έτσι ακριβώς δεν μπορείς να βγεις έξω ενώ είσαι φορέας μιας ασθένειας τόσο μεταδοτικής, που μεταδίδεται χωρίς ο άλλος να σου δώσει το οκ.

  9. #40224
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσουν οι αναλογίες με ζώνες , δείχνουν πνευματική διαύγεια και δυνατότητα αναλογικής σκέψης.

    Επίσης το εναπομείναν επιχείρημα(αφού τα άλλα καταπεσαν) ότι θα γεμίσουν οι μεθ. Γιατί δεν λέτε ρε αδέρφια ότι φοβάστε και δεν αφήνετε τα σάπια; Γιατί δεν καθεστε σπίτι σας κλειδωμένοι και να αφήσετε αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο; Ακόμα και να το κάνουν ο φόβος σας δεν πάει πουθενά.
    Όποιος εμβολιάζεται, σημαίνει πως άγεται και φέρεται απ'τον φόβο. Το μάθαμε κι αυτό απόψε.

    Τζάμπα οι έρευνες για εμβόλια τόσα χρόνια. Το μυστικό είναι η καταπολέμηση του φόβου.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #40225
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τελευταία φορά που είδα δεν επιτρέπουμε ούτε στους δολοφόνους να βγούνε έξω να κάνουν ότι θέλουν, αφού δεν φοβούνται να αφαιρέσουν μια ζωή.
    Πραγματικά τώρα, φτάσαμε στο σημείο να λέτε να κλειστεί μέσα ο κόσμος για να μην τον κολλήσει κάποιος που τα έχει γραμμένα στα παπάκια του;

    Ζούμε σε μια κοινωνία, αυτό περιλαμβάνει δικαιώματα και υποχρεώσεις, όπως πχ δεν βγαίνει έξω γυμνός, όπως δεν τρέχεις με 200 μέσα στα στενά, έτσι ακριβώς δεν μπορείς να βγεις έξω ενώ είσαι φορέας μιας ασθένειας τόσο μεταδοτικής, που μεταδίδεται χωρίς ο άλλος να σου δώσει το οκ.
    Με τη λογική σου δλδ αν εσύ εμβολιασμένος αλλά φορέας, έστω και με αρκετά έως πολύ χαμηλές πιθανότητες να είσαι φορέας αλλά σαφώς διόλου μα διόλου απίθανες, κυκλοφορείς εκεί έξω τότε είσαι για Κορυδαλλό να υποθέσω; Ή εγώ που είμαι εμβολιασμένος και προχθές ήμουν Μάντσεστερ έξω κανονικά και χύμα και χθες το βράδυ Δουβλίνο και μπορεί ήδη να το έχω μεταδόσει σε 2-3-5 άτομα και πρέπει να πάω να παραδοθώ; Ή εκείνοι που με κόλλησαν να είναι για την μπουζού;

    Δλδ, ο ανεμβολίαστος είναι μίασμα και φονιάς και δεν φοβάται να αφαιρέσει ζωή....

    Εκεί όπως σκέφτεσαι πάμε φοβάμαι αλλά πρόσεξε επειδή μάλλον κι εσύ ή εγώ μπορεί να μη γλυτώσουμε την μπουζού αν ακολουθήσουμε τη γραμμή σου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος εμβολιάζεται, σημαίνει πως άγεται και φέρεται απ'τον φόβο. Το μάθαμε κι αυτό απόψε.

    Τζάμπα οι έρευνες για εμβόλια τόσα χρόνια. Το μυστικό είναι η καταπολέμηση του φόβου.
    Έ, ΟΚ, εμβολιασμένος είσαι, δεν έχεις και πολλά να φοβηθείς, βγες εκεί έξω, ζήσε τη ζωή σου, κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις όπως θέλεις και άσε και τους άλλους. Τι παραπάνω φοβάσαι;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #40226
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έ, ΟΚ, εμβολιασμένος είσαι, δεν έχεις και πολλά να φοβηθείς, βγες εκεί έξω, ζήσε τη ζωή σου, κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις όπως θέλεις και άσε και τους άλλους. Τι παραπάνω φοβάσαι;
    Πώς θα τη ζήσω τη ζωή μου αν μας φορτώσουν κι άλλο lockdown; Ποιός θα φταίει γι'αυτό;

    Προφανώς θα φταίει η κυβέρνηση κατά κύριο λόγο, αλλά επειδή αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει για τα επόμενα 2 χρόνια, την ευθύνη έχουν οι αμέσως επόμενοι, οι ανεμβολίαστοι.

    Έγω το καθήκον μου το έκανα ως προς το γενικό σύνολο. Γιατί να κλειστώ πάλι σπίτι μου; Δεν παίρνω εγώ τις αποφάσεις, η κυβέρνηση τις παίρνει.

    Έστω ότι οι αποφάσεις που θα παρθούν, θα είναι άδικες. Γιατί να είναι άδικες ως προς εμένα και όσων έκαναν το χρέος τους;

    Αν έγω πχ δεν πληρώσω τους φόρους μου, δεν κάνω στρατιωτική θητεία, γιατί να κυνηγήσουν αυτόν που τους πληρώνει / κάνει θητεία; Ποιά η λογική σε αυτό;

    Σημείωση: Δεν υποστηρίζω την υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού, αλλά υποστηρίζω πως αν πρέπει να απομονωθεί κάποιος επειδή το κρίνει η κυβέρνηση ή οι λοιμωξιολόγοι, αυτός δεν πρέπει να είναι ο εμβολιασμένος.

    Δίκαιο, άδικο, δεν με νοιάζει. Όταν ζούμε σε ευνομούμενη κοινωνία, ακολουθούμε κανόνες.

    Όποιος δεν θέλει, μπορεί να την δει αναρχικός. Μπορεί επίσης να κοροϊδέψει το σύστημα, να βγάλει μούφα πιστοποιητικό εμβολιασμού, οι περιπτώσεις πάμπολλες.
    Επιλογές υπάρχουν για όλους. Όπως και επιπτώσεις και συνέπειες.

    ΥΓ. Δεν φοβάμαι τον ιό γιατί δεν ανήκω στις ευπαθείς ομάδες.
    Πιστεύω όμως στο ενδεχόμενο ότι μπορεί και να νοσούσα βαριά, αν ήμουν εξαιρετικά άτυχος, σε περίπτωση που δεν είχα εμβολιαστεί.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #40227
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έ, ΟΚ, εμβολιασμένος είσαι, δεν έχεις και πολλά να φοβηθείς, βγες εκεί έξω, ζήσε τη ζωή σου, κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις όπως θέλεις και άσε και τους άλλους. Τι παραπάνω φοβάσαι;
    Ακριβώς, ας κοιτάει ο καθένας τι κανει ο ίδιος (από τα χειρότερα μειονεκτήματα του Ελληνάρα η συνεχής ενασχόληση με τους άλλους). Πήξαμε στους (ιντερνετικους) χωροφύλακες!

    Εδώ και μερικές μέρες πάντως είμαι Ελλάδα και σήμερα ήταν η πρώτη φορά που βγήκα έξω για (βραδυνή) βόλτα. Βουλιαγμένη βρέθηκα και μια χαρά τον είδα τον κόσμο. Ούτε υστερίες, ούτε υπερβολές, ούτε τίποτα. Τα μαγαζιά της περιοχής ως επί το πλείστον γεμάτα (στα πλαίσια των κανονισμών υποθέτω).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς θα τη ζήσω τη ζωή μου αν μας φορτώσουν κι άλλο lockdown; Ποιός θα φταίει γι'αυτό;

    Προφανώς θα φταίει η κυβέρνηση κατά κύριο λόγο, αλλά επειδή αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει για τα επόμενα 2 χρόνια, την ευθύνη έχουν οι αμέσως επόμενοι, οι ανεμβολίαστοι.

    Έγω το καθήκον μου το έκανα ως προς το γενικό σύνολο. Γιατί να κλειστώ πάλι σπίτι μου; Δεν παίρνω εγώ τις αποφάσεις, η κυβέρνηση τις παίρνει.

    Έστω ότι οι αποφάσεις που θα παρθούν, θα είναι άδικες. Γιατί να είναι άδικες ως προς εμένα και όσων έκαναν το χρέος τους;

    Αν έγω πχ δεν πληρώσω τους φόρους μου, δεν κάνω στρατιωτική θητεία, γιατί να κυνηγήσουν αυτόν που τους πληρώνει / κάνει θητεία; Ποιά η λογική σε αυτό;

    Σημείωση: Δεν υποστηρίζω την υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού, αλλά υποστηρίζω πως αν πρέπει να απομονωθεί κάποιος επειδή το κρίνει η κυβέρνηση ή οι λοιμωξιολόγοι, αυτός δεν πρέπει να είναι ο εμβολιασμένος.

    Δίκαιο, άδικο, δεν με νοιάζει. Όταν ζούμε σε ευνομούμενη κοινωνία, ακολουθούμε κανόνες.

    Όποιος δεν θέλει, μπορεί να την δει αναρχικός. Μπορεί επίσης να κοροϊδέψει το σύστημα, να βγάλει μούφα πιστοποιητικό εμβολιασμού, οι περιπτώσεις πάμπολλες.
    Επιλογές υπάρχουν για όλους. Όπως και επιπτώσεις και συνέπειες.

    ΥΓ. Δεν φοβάμαι τον ιό γιατί δεν ανήκω στις ευπαθείς ομάδες.
    Πιστεύω όμως στο ενδεχόμενο ότι μπορεί και να νοσούσα βαριά, αν ήμουν εξαιρετικά άτυχος, σε περίπτωση που δεν είχα εμβολιαστεί.
    Πολύ μου αρέσουν αυτά τα αλτρουιστικα σε κάτι τέτοιες αντιπαραθεσεις

  13. #40228
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς θα τη ζήσω τη ζωή μου αν μας φορτώσουν κι άλλο lockdown; Ποιός θα φταίει γι'αυτό;

    Προφανώς θα φταίει η κυβέρνηση κατά κύριο λόγο, αλλά επειδή αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει για τα επόμενα 2 χρόνια, την ευθύνη έχουν οι αμέσως επόμενοι, οι ανεμβολίαστοι.

    Έγω το καθήκον μου το έκανα ως προς το γενικό σύνολο. Γιατί να κλειστώ πάλι σπίτι μου; Δεν παίρνω εγώ τις αποφάσεις, η κυβέρνηση τις παίρνει.

    Έστω ότι οι αποφάσεις που θα παρθούν, θα είναι άδικες. Γιατί να είναι άδικες ως προς εμένα και όσων έκαναν το χρέος τους;

    Αν έγω πχ δεν πληρώσω τους φόρους μου, δεν κάνω στρατιωτική θητεία, γιατί να κυνηγήσουν αυτόν που τους πληρώνει / κάνει θητεία; Ποιά η λογική σε αυτό;

    Σημείωση: Δεν υποστηρίζω την υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού, αλλά υποστηρίζω πως αν πρέπει να απομονωθεί κάποιος επειδή το κρίνει η κυβέρνηση ή οι λοιμωξιολόγοι, αυτός δεν πρέπει να είναι ο εμβολιασμένος.

    Δίκαιο, άδικο, δεν με νοιάζει. Όταν ζούμε σε ευνομούμενη κοινωνία, ακολουθούμε κανόνες.

    Όποιος δεν θέλει, μπορεί να την δει αναρχικός. Μπορεί επίσης να κοροϊδέψει το σύστημα, να βγάλει μούφα πιστοποιητικό εμβολιασμού, οι περιπτώσεις πάμπολλες.
    Επιλογές υπάρχουν για όλους. Όπως και επιπτώσεις και συνέπειες.

    ΥΓ. Δεν φοβάμαι τον ιό γιατί δεν ανήκω στις ευπαθείς ομάδες.
    Πιστεύω όμως στο ενδεχόμενο ότι μπορεί και να νοσούσα βαριά, αν ήμουν εξαιρετικά άτυχος, σε περίπτωση που δεν είχα εμβολιαστεί.
    Καλά όσα λες αλλά πιστεύεις ότι για το lockdown, αν γίνει, θα φταίνε οι ανεμβολίαστοι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και μερικές μέρες πάντως είμαι Ελλάδα και σήμερα ήταν η πρώτη φορά που βγήκα έξω για (βραδυνή) βόλτα. Βουλιαγμένη βρέθηκα και μια χαρά τον είδα τον κόσμο. Ούτε υστερίες, ούτε υπερβολές, ούτε τίποτα. Τα μαγαζιά της περιοχής ως επί το πλείστον γεμάτα (στα πλαίσια των κανονισμών υποθέτω).
    Nαι βρε συ, αυτά είναι φορουμικές υστερίες εδώ από περσόνες, σιγά μην ο καθένας από εδώ έβγαινε και έλεγε φονιάδες τους ανεμβολίαστους εκεί έξω, θα είχε πολύ γέλιο το μετέπειτα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #40229
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.456
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ μου αρέσουν αυτά τα αλτρουιστικα σε κάτι τέτοιες αντιπαραθεσεις
    Στην παρούσα φάση, ναι, είναι αλτρουιστικός ο εμβολιασμός.

    Εμβόλιο για γρίπη δεν έκανα ποτέ μου, γιατί δεν θεωρούσα σημαντικό να κάνω.

    Το εμβόλιο για τον covid όμως το έκανα. Δεν περίμενα 10 και 20 χρόνια να τεσταριστεί για να νιώσω οκ να το κάνω.

    Σε ποιους θα γίνονταν τα test άραγε; Σε ποντίκια ή μήπως πάλι σε ανθρώπους;

    Εις υγείαν των κορόδιων επομένως, που γίνονται "πειράματα" για τους πονηρεμένους;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  15. #40230
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όσα λες αλλά πιστεύεις ότι για το lockdown, αν γίνει, θα φταίνε οι ανεμβολίαστοι;
    Ε, ναι λέμε!

    ΥΓ Κάθομαι και ρεμβαζω στο μπαλκόνι αυτή τη στιγμή. Παρακάτω σε κάποιο σπίτι παρταρουν με μπουζουκοκαψουροτραγουδα στη διαπασών. Στη μπουζου αμέσως πρέπει να πάνε οι αλήτες!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 2682 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 26622672267726802681268226832684268726922702 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας