Σελ. 574 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 554564569572573574575576579584594 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.596-8.610 από 51068
  1. #8596
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το βλέπω
    Δεν σε πιάνω αλλά δεν ασχολούμαι κιόλας να σου πω γιατί ξέρω τις απόψεις κάποιων εδώ μέσα που συμπεριφέρονται σαν εκπρόσωποι τύπου κομμάτων.
    Έθεσα ένα υπαρκτό πρόβλημα που προέκυψε από τις κυβερνητικές αποφάσεις και όποιος το ζει ή το καταλαβαίνει καλός.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #8597
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον σε λίγες ώρες, στην ενημέρωση, θα δοθούν και οι τελικές-επίσημες οδηγίες για το πότε-που-ποιοι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #8598
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Από την πρώτη στιγμή υπήρχε και αυτό το μπάχαλο...
    https://www.adslgr.com/content/conte...omment_6806285
    Οι οδηγίες είναι πλέον άχρηστες. Πρέπει ο μέσος πολίτης να ψάχνει τις ΠΝΠ για τα ελάχιστα μέτρα προφύλαξης και να κάνει ότι περισσότερο θεωρεί αυτός λογικό.

  4. #8599
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκικιρικου ούτε ξέρουν τι κάνουν πλέον. pants down στο θέμα μάσκας

    - - - Updated - - -

    Κανένας δεν θα θυμάται που, τι πως, γιατί ή παντού ή καθόλου, αυτά είναι καραγκιοζιλίκια.
    Εσείς τι προτείνετε, κύριε, να μείνουμε στις σπηλιές για 10 αιώνες ακόμη;
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  5. #8600
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αρκετές σελίδες, συγκεκριμένα το βρήκα στην voria https://www.voria.gr/article/analiti...s-ke-apostasis
    Αλλά δεν μπόρεσε να βρώ την αρχική πηγή
    https://eody.gov.gr/metra-dimosias-y...chrisi-maskas/

  6. #8601
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ronin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς τι προτείνετε, κύριε, να μείνουμε στις σπηλιές για 10 αιώνες ακόμη;
    Μην σου και 20

    Υφασμάτινη μάσκα δωρεάν σε όλους τους πολίτες και υποχρέωση να την φοράς παντού, σε κλειστούς χώρους, ΜΜΜ, κλπ. Μόνο έτσι προστατεύεις τους γύρω σου από εσένα.

    Τα υπόλοιπα είναι καραγκιοζιλίκια. Μπήκα πχ λεωφορείο και φοράω την μάσκα, βγαίνω την βγάζω και την βάζω που -που είναι δυνητικά μολυσμένη ?

    Ξαναμπαίνω σε μαγαζί, πρέπει να την ξαναβάλω. Ποιά αυτην που έβαλα στην κωλότσεπη από το λεωφορείο ?

    ΚΛΠ Κλπ κλπ

    - - - Updated - - -

    Αλλά είπαμε ατομική ευθύνη, εγώ το καλό κράτος δεν σε υποχρεώνω -Σύσταση- αλλά εσύ θα πρέπει να αποφασίσεις να βάλεις. Χάσαν την μπάλα.

    Κατά τις 20/5 πάμε για νέο lockdown, πάρτε προμήθειες
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #8602
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε πιάνω αλλά δεν ασχολούμαι κιόλας να σου πω γιατί ξέρω τις απόψεις κάποιων εδώ μέσα που συμπεριφέρονται σαν εκπρόσωποι τύπου κομμάτων.
    Έθεσα ένα υπαρκτό πρόβλημα που προέκυψε από τις κυβερνητικές αποφάσεις και όποιος το ζει ή το καταλαβαίνει καλός.
    Και εγώ σου έθεσε κάποια άλλα υπαρκτά προβλήματα, ειδικά δε από την στιγμή που δεν έχουμε λεφτόδενρα θα πρέπει να ληφθούν κάποιες αποφάσεις, ώστε να συνεχίσουν να δουλεύουν οι όποιος επιχειρήσεις ώστε να συνεχίσεις να δουλεύεις και εσύ και εγώ.
    Μάλιστα ξεκίνησε όλο αυτό απο τον προβληματισμό κόσμου που δουλεύει στην ένδυση και κοιτάει την επόμενη μέρα, για το όποιο είπες τι μας ενδιαφέρουν τα ρούχα και τα ενδύματα.


    Μπορείς βέβαια να κάνεις αναπαραγωγή του άλλου γραφείου τύπου, λεφτά υπάρχουν άλλωστε. το γνωστό μαξιλάρι

  8. #8603
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ σου έθεσε κάποια άλλα υπαρκτά προβλήματα, ειδικά δε από την στιγμή που δεν έχουμε λεφτόδενρα θα πρέπει να ληφθούν κάποιες αποφάσεις, ώστε να συνεχίσουν να δουλεύουν οι όποιος επιχειρήσεις ώστε να συνεχίσεις να δουλεύεις και εσύ και εγώ.
    Μάλιστα ξεκίνησε όλο αυτό απο τον προβληματισμό κόσμου που δουλεύει στην ένδυση και κοιτάει την επόμενη μέρα, για το όποιο είπες τι μας ενδιαφέρουν τα ρούχα και τα ενδύματα.


    Μπορείς βέβαια να κάνεις αναπαραγωγή του άλλου γραφείου τύπου, λεφτά υπάρχουν άλλωστε. το γνωστό μαξιλάρι
    Διάβασες καθόλου τι έγραψα ή έχεις οδηγίες μπροστά σου με απαντήσεις όπως τα support? Εσύ πιστεύεις από τα λεγόμενά μου πως ανήκω σε κάποιο γραφείο τύπου? δεν είμαι εγώ αυτός που σε όλα τα νήματα τσακώνομαι με κόσμο που λέει τα αυτονόητα, ας το αφήσουμε καλύτερα.

    Ήμουν σαφέστατος, να μην ανοίξουν τα μαγαζιά γιατί είναι αστείο αν πιστεύουν ότι επειδή θα ανοίξουν, ο κόσμος θα βγει να αγοράζει ρούχα, δεν είμαστε ξανθιές να τρέχουμε στο κομμωτήριο.. πλάκα κάνουμε εδώ μέσα? χωρίς να ξέρεις τι ξημερώνει έχεις δεν έχεις λεφτά θα πας να τα χαλάσεις? Αυτό θέλει πολύ μυαλό να το καταλάβει κάποιος στην κυβέρνηση? και δεν μιλάω κάν για το φόβο του ιού σε είδη ένδυσης. Για αυτό είπα πως το λιανεμπόριο πρέπει να βοηθηθεί μισθολογικά γιατί θα κλείσουν όλοι.
    Θα μου πεις μα οι δημόσιοι πληρώνονται κανονικά... οκ θα πω για πόσο ακόμα? περιμένω να δω.

    Επίσης για τις μάσκες, εγώ δλδ στο γραφείο που οκ δεν μπαίνει πολύς κόσμος.. δεν είναι λέει υποχρεωτικό... αλλά 1ας κορωνοθετικός να ανοίξει την πόρτα μου να με ρωτήσει κάτι (άσχετος, απλά να ψάχνει πχ το λογιστήριο και να είναι οδηγός φορτηγού) τι γίνεται? δεν κινδυνεύω? βλακείες είναι αυτά, πρέπει να είναι υποχρεωτική παντού η μάσκα εκτός από το σπίτι μας που ούτως ή άλλως αν κολλήσει μέλος της οικογένειας τότε κολλήσαμε όλοι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #8604
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Χαμός...

    Συζητούσα σήμερα με γνωστη μου, που εχει franchise ενος internet καφε.
    Αντε της λεω, και θα πιουμε καφε τελη του μηνα στο μαγαζι σου.
    Και μου απαντα, δεν ξερω αν θα ανοιξουμε!
    Αν ειναι μου λεει, να πινουμε μονο καφε στα τραπεζακια στον δρομο, δεν εχει νοημα!
    Εμεις δουλευουμε με τα pc εντος του καταστηματος!
    Αν αυτα δεν μας επιτραπει να δουλευουν, δεν εχει νοημα!

    Υποτιθεται αναμενουν διευκρινησεις, για το πως θα δουλεψουν, αν δουλεψουν...

    Θα πεσει κλαμα...

  10. #8605
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι υποχρεωτικό μόνο για αυτούς στα ψυγεία/μαναβική, όποτε δεν μπορείς να απαιτήσεις να φοράνε όλοι
    Είσαι οπαδός του νόμιμο και ηθικό. Σε καταλαβαίνω.
    Δεν βρίσκεται όμως η λύση με την υπακοή στους νόμους, αλλά κατανοώντας το πρόβλημα και λύνοντας το.
    Ένας υπάλληλος, σύμφωνα με το νόμο, αν δεν θα φορά μάσκα, μπορεί, αν είναι ασυμπτωματικός, να μολύνει πολύ περισσότερους συγκριτικά με έναν ασυμπτωματικό πελάτη.
    Ο νόμος εδώ έχει τρύπα.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #8606
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασες καθόλου τι έγραψα ή έχεις οδηγίες μπροστά σου με απαντήσεις όπως τα support? Εσύ πιστεύεις από τα λεγόμενά μου πως ανήκω σε κάποιο γραφείο τύπου? δεν είμαι εγώ αυτός που σε όλα τα νήματα τσακώνομαι με κόσμο που λέει τα αυτονόητα, ας το αφήσουμε καλύτερα.
    Μάλιστα, τα έχω έτοιμα απο το support....... οκ οτι πεις, πραγματικά πιο αναμενόμενες απαντήσεις δεν γίνεται

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι οπαδός του νόμιμο και ηθικό. Σε καταλαβαίνω.
    Δεν βρίσκεται όμως η λύση με την υπακοή στους νόμους, αλλά κατανοώντας το πρόβλημα και λύνοντας το.
    Ένας υπάλληλος, σύμφωνα με το νόμο, αν δεν θα φορά μάσκα, μπορεί, αν είναι ασυμπτωματικός, να μολύνει πολύ περισσότερους συγκριτικά με έναν ασυμπτωματικό πελάτη.
    Ο νόμος εδώ έχει τρύπα.
    Δεν γίνεται απο την μια να φωνάζουμε γιατί τις κάνουν υποχρεωτικές και μετά να φωνάζουμε όταν δεν τις κάνουν.
    Και μαζί σου, αν θέλουμε να δουλέψει το θέμα με την μάσκα, πρέπει υποχρεωτικά όλοι, χωρίς παραθυράκια χωρίς τίποτα

  12. #8607
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιοι μίλησαν προ 2 ημερών περί "ξεφτιλησμένων" Ιρλανδών επειδή την είχαν μακρύτερη (τη λίστα θανόντων) από εμάς.

    Διαβάζω τις τελευταίες σελίδες περί μασκών στην Ελλάδα με αφορμή τα εξαγγελθέντα μέτρα χαλάρωσης με υπευθυνότητα που δώθηκαν σε powerpoint deck μερικών σελίδων.

    Εχθές η ιρλανδική κυβέρνηση δημοσίευσε το δικό της πρόγραμμα, συνημμένο εδώ για να διαβάσετε και αν θέλετε να κάνουμε μια σύγκριση περί διαφάνειας, ενημέρωσης κλπ. Μου κάνει βέβαια εντύπωση ότι οι Ιρλανδοί φαίνεται να είναι πολύ πιο επιφυλακτικοί από την Ελλάδα στο άνοιγμα.

    Ίσως επειδή εδώ δεν έχουν σταματήσει εντελώς οι πτήσεις; Δεν ξέρω ειλικρινά. Δέστε το Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Roadmap for Reopening Society  Business.pdf 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  1,33 MB 
ID: 214718
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #8608
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Η μάσκα στα σούπερ μάρκετ δεν θα είναι υποχρεωτική αλλά θα υπάρχει ισχυρή σύσταση για τη χρήση από τους πελάτες διευκρίνισε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας, μιλώντας στον ΣΚΑΙ.

    «Στα σούπερ μάρκετ η μάσκα είναι υποχρεωτική για τους εργαζομένους όχι για τους πελάτες, ωστόσο θα υπάρχει αυστηρή σύσταση για τη χρήση της. Το απόγευμα θα ξεκαθαρίσουμε περισσότερα για τις μάσκες.», ανέφερε

    Θα σε μαλώσει ο χαρδαλιάς κυριε εκπρόσωπε...

  14. #8609
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Διγλωσσια και ηξεις αφιξεις,απο δευτερα θα γινει δερλομπου.

  15. #8610
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως αυτό το υποχρεωτικό μάσκας (μάσκας ή κάλυψης προσώπου μαμώ τα κεφάλια τους μαμώ; ) σε μαγαζιά στην Ελλάδα αν και λογικό από πλευράς πρόληψης, από άλλης πλευράς και δεν το γράφω για πλάκα είναι επίσης θεματάρα. Αφήνοντας στην άκρη το πρακτικό του πράγματος, τόσες ώρες μάσκα δεν κάνει και το καλύτερο για την υγιεινή και την υγεία του υπαλλήλου, έτσι; Έρπες, δερματίτιδες και ξέρω γω τι άλλο....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 574 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 554564569572573574575576579584594 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας