Σελ. 2193 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 21732183218821912192219321942195219822032213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 32.881-32.895 από 51067
  1. #32881
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ενημέρωση, ενημέρωση και ενημέρωση. Και αν αυτά που έχουν να πουν τώρα δεν μπορούν να πείσουν, τεστ, τεστ και τεστ. Μέρα παρά μέρα στους υγειονομικούς. Αν δεν γίνουν αυτά οι ανάξιοι είναι οι άρχοντες μας, όχι οι γιατροί μας.

  2. #32882
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο εμβολιασμός στους υγειονομικούς είναι ένα ηλίθιο θέμα ακόμα και να το συζητάμε. Είναι αδιανόητο άνθρωποι επαγγελματίες που είναι υπεύθυνοι για τις ζωές άλλων να σφυρίζουν αδιάφορα και να μην εμβολιάζονται. Δεν έχει παντελώς καμία λογική και δεν χρειάζεται εξήγηση.
    Όλοι οι υπεύθυνοι οργανισμοί. ΕΜΑ, ΠΟΥ κλπ είναι σαφέστατοι. Με τον εμβολιασμό μειώνονται οι θάνατοι και βοηθάει και στη μείωση της διασποράς. Ακόμα και οι παρενέργειες είναι ελάχιστες στατιστικά σε σχέση με τους θανάτους ή τις ζημιές που αφήνει ο ιός στο ανθρώπινο κορμί σε όσους νόσησαν σοβαρά.
    Ότι και να λένε οι αρνητές, λένε μαλακίες και είναι γελοίοι και μη άξιοι της δουλειάς που κάνουν.

    Να γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός για αυτούς. Τέλος.
    Είμαι εμβολιασμένος από τέλη Ιανουαρίου, δουλεύω στον (ευρύτερο χώρο) της υγείας.

    Οι υγειονομικοί "αρνητές" του εμβολίου είναι επί το πλείστον νεότερα άτομα, συνήθως ΟΧΙ γιατροί (είναι συνήθως νοσηλευτές, τραυματιοφορείς)
    οι οποίοι βλέπουν (όπως κι εγώ βλέπω ξεκάθαρα) ότι λόγω ηλικίας, η πιθανότητα να πάθουν κάτι νοσώντας με covid είναι ελαχιστότατη.
    Όσο και αν κραυγάζουν τα ΜΜΕ, η διάμεση ηλικία θανόντων, διασωληνωμένων κλπ είναι μεγάλη. Η εικόνα π.χ εδώ στο ΑΧΕΠΑ είναι σαφέστατη
    για το ποιος πρέπει να "φοβάται" τον ιό. Κοπέλες δίχως παιδιά μάλιστα, ούτε το συζητάνε για RNA εμβόλιο.

    Δεν ξέρω ποιος έχει δίκιο, μια και όλοι έχουν το δίκιο τους: με το ζόρι δεν γίνεται. Φαντάσου να γίνει με το ζόρι και κάποιος να πάθει κάτι. Μετά ?
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  3. #32883
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.673
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ, αρνητές έγιναν οι ήρωες. Τσάμπα τόσα παλαμάκια.
    Δεν είναι αρνητές οι γιατροί, και 1ος τους στηρίζω και το έχω δείξει εδώ μέσα και στις πορείες τους πάω και φωνάζω μαζί τους. Σε ότι ζητάνε έχουν δίκιο αλλά στο συγκεκριμένο είναι φάουλ και δίνουν και δικαιώματα χωρίς λόγο και αιτία.

  4. #32884
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημέρωση, ενημέρωση και ενημέρωση. Και αν αυτά που έχουν να πουν τώρα δεν μπορούν να πείσουν, τεστ, τεστ και τεστ. Μέρα παρά μέρα στους υγειονομικούς. Αν δεν γίνουν αυτά οι ανάξιοι είναι οι άρχοντες μας, όχι οι γιατροί μας.
    Έτσι όμως περνά και επικοινωνιακά η ευθύνη για την αποτυχία στην κυβέρνηση και δεν συμφέρει.

    Καλύτερα να φταίει κάποιος άλλος. Είτε είναι ο πολίτης που αποδεικνύεται ανάξιος της ατομικής ευθύνης, είτε οι υγειονομικοί κλπ.

  5. #32885
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.673
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι εμβολιασμένος από τέλη Ιανουαρίου, δουλεύω στον (ευρύτερο χώρο) της υγείας.

    Οι υγειονομικοί "αρνητές" του εμβολίου είναι επί το πλείστον νεότερα άτομα, συνήθως ΟΧΙ γιατροί (είναι συνήθως νοσηλευτές, τραυματιοφορείς)
    οι οποίοι βλέπουν (όπως κι εγώ βλέπω ξεκάθαρα) ότι λόγω ηλικίας, η πιθανότητα να πάθουν κάτι νοσώντας με covid είναι ελαχιστότατη.
    Όσο και αν κραυγάζουν τα ΜΜΕ, η διάμεση ηλικία θανόντων, διασωληνωμένων κλπ είναι μεγάλη. Η εικόνα π.χ εδώ στο ΑΧΕΠΑ είναι σαφέστατη
    για το ποιος πρέπει να "φοβάται" τον ιό. Κοπέλες δίχως παιδιά μάλιστα, ούτε το συζητάνε για RNA εμβόλιο.

    Δεν ξέρω ποιος έχει δίκιο, μια και όλοι έχουν το δίκιο τους: με το ζόρι δεν γίνεται. Φαντάσου να γίνει με το ζόρι και κάποιος να πάθει κάτι. Μετά ?
    Μαζί σου αλλά όταν είσαι σε ένα χώρο υγείας και αν μεταφέρεις τον ιό σε κάποιον, αυτος μπορεί να πεθάνει, επαναλαμβάνω η κουβέντα είναι άτοπη.

    Ακόμα και οι κατσαρίδες που υπάρχουν στα νοσοκομεία πρέπει να είναι εμβολιασμένες.

  6. #32886
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι όμως περνά και επικοινωνιακά η ευθύνη για την αποτυχία στην κυβέρνηση και δεν συμφέρει.

    Καλύτερα να φταίει κάποιος άλλος. Είτε είναι ο πολίτης που αποδεικνύεται ανάξιος της ατομικής ευθύνης, είτε οι υγειονομικοί κλπ.
    Πόσο καιρό θα παίζουν έτσι το παιχνίδι; Πόσο καιρό θα πιστεύει ο τηλεθεατής ότι εχθρός είναι ο φαρμακοποιός, ο γιατρός, ο ... Κάποια στιγμή θα πει ο τηλεθεατής, μήπως να γίνω πολίτης;

  7. #32887
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι εμβολιασμένος από τέλη Ιανουαρίου, δουλεύω στον (ευρύτερο χώρο) της υγείας.

    Οι υγειονομικοί "αρνητές" του εμβολίου είναι επί το πλείστον νεότερα άτομα, συνήθως ΟΧΙ γιατροί (είναι συνήθως νοσηλευτές, τραυματιοφορείς)
    οι οποίοι βλέπουν (όπως κι εγώ βλέπω ξεκάθαρα) ότι λόγω ηλικίας, η πιθανότητα να πάθουν κάτι νοσώντας με covid είναι ελαχιστότατη.
    Όσο και αν κραυγάζουν τα ΜΜΕ, η διάμεση ηλικία θανόντων, διασωληνωμένων κλπ είναι μεγάλη. Η εικόνα π.χ εδώ στο ΑΧΕΠΑ είναι σαφέστατη
    για το ποιος πρέπει να "φοβάται" τον ιό. Κοπέλες δίχως παιδιά μάλιστα, ούτε το συζητάνε για RNA εμβόλιο.

    Δεν ξέρω ποιος έχει δίκιο, μια και όλοι έχουν το δίκιο τους: με το ζόρι δεν γίνεται. Φαντάσου να γίνει με το ζόρι και κάποιος να πάθει κάτι. Μετά ?
    Εφόσον έρχονται σε επαφή με ευάλωτα άτομα, οφείλουν να εμβολιαστούν, αλλιώς σπιτάκι τους. Αυτό ισχύει για όλους τους αρνητές: δε θέλεις εμβόλιο; ΟΚ, αλλά με την ίδια λογική δε θα σου επιτραπεί να εκθέσεις κανέναν άλλο σε κίνδυνο σε δημόσιο χώρο.
    Έχει αποδειχθεί πως τα εμβόλια είναι ασφαλή, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Μόνο υποχρεωτικός εμβολιασμός θα βοηθήσει ουσιαστικά αλλά δε βλέπω να γίνεται.

  8. #32888
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι όμως περνά και επικοινωνιακά η ευθύνη για την αποτυχία στην κυβέρνηση και δεν συμφέρει.

    Καλύτερα να φταίει κάποιος άλλος. Είτε είναι ο πολίτης που αποδεικνύεται ανάξιος της ατομικής ευθύνης, είτε οι υγειονομικοί κλπ.
    Η σημερινή μέρα πάντως αφιερώθηκε στον αγώνα κατά των υγειονομικών που χαλάνε την υπέροχη και άριστη διαχείριση.

    Αύριο λογικά θα είναι τίποτα ρειβ πάρτυ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον έρχονται σε επαφή με ευάλωτα άτομα, οφείλουν να εμβολιαστούν, αλλιώς σπιτάκι τους. Αυτό ισχύει για όλους τους αρνητές: δε θέλεις εμβόλιο; ΟΚ, αλλά με την ίδια λογική δε θα σου επιτραπεί να εκθέσεις κανέναν άλλο σε κίνδυνο σε δημόσιο χώρο.
    Έχει αποδειχθεί πως τα εμβόλια είναι ασφαλή, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Μόνο υποχρεωτικός εμβολιασμός θα βοηθήσει ουσιαστικά αλλά δε βλέπω να γίνεται.
    Φοβάσαι να κυκλοφορήσεις σε δημόσιο χώρο? Σπίτι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #32889
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων


    Φοβάσαι να κυκλοφορήσεις σε δημόσιο χώρο? Σπίτι.
    Θέλεις να κυκλοφορείς χωρίς κανόνες και περιορισμούς σε δημόσιο χώρο μιας κοινωνίας; στην Ζούγκλα

  10. #32890
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109941/10999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    OTE Oxygen
    SNR / Attn
    31(dB) / 3(dB)
    Από το ecdc η εμβολιαστική κατάσταση των υγειονομικών στην Ελλάδα. (Μέχρι 4/4/2021)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vacc-hcw-1.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  10,3 KB 
ID: 226472


    Και η εβδομαδιαία εξέλιξη του αριθμού εμβολιαζόμενων υγειονομικών στη χώρα. (1η δόση)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vacc-hcw-2.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  22,2 KB 
ID: 226473

  11. #32891
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεστα... Πέστα....
    αντε πια...
    που δεν μας αφήνουν να καπνίζουμε. αισταδιαλα....



    ΥΓ. Το θέμα, απο ηθική άποψη, δεν διαφέρει και πολύ απο αυτό του καπνίσματος. Το κάπνισμα απαγορεύεται, για το καλο των άλλων. Οχι του ιδίου του χρήστη. Λογικά, με την ίδια λογική, θα πρέπει να σταματήσουν και όλοι οι νόμοι περι καπνίσματος, ακριβώς για το ίδιο σκεπτικό.
    και το να βριζουμε τα αγια απαγορευτοταν , και , τα παιχνιδια απαγορευτηκαν καποια εποχη (ηταν παρανομο να παιζεις age of mythology καποια εποχη εδω στην ελλαδα ) .
    πολλα πραγματα απαγορευονται για να υποστηριζουν την αισθηση της εξουσιας , αλλα και να διοχετευτει μια ταση σε καναλια διαχειρισης της .

    δεν απαγορευτηκαν πχ τα διυλιστηρια, που ειναι σε εναν τοπο και η δυσωδια τους μπορει να καλυψει και μερικα χιλιομετρα παρακατω.
    δεν απαγορευτικε η κυκλοφορια ενος εκατομμυριου οχηματων , σε μια πολη οπως η αθηνα. γιατι αποτελει στοιχειο του συγκεντρωτισμου και της συσσωρευσης (οποτε και ευκολοτερη εφαρμογη της εξουσιας )

    εχει πολυ ενδιαφερον ο συγκεντρωτισμος πως εφαρμοζεται στην ανθρωποτητα , με τι ευνοικες πρακτικες .
    δοκιμασε να δεις εξω απο τις "γραφες" ως παρατηρητης και θα δεις οτι η εξαθλιωση του ατομου και ο υποβιβασμος του σε κατοικιδιο μιας ολιστικης καταστασης , κυριευει ολες τις τασεις , σε ολα τα επιπεδα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #32892
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον έρχονται σε επαφή με ευάλωτα άτομα, οφείλουν να εμβολιαστούν, αλλιώς σπιτάκι τους. Αυτό ισχύει για όλους τους αρνητές: δε θέλεις εμβόλιο; ΟΚ, αλλά με την ίδια λογική δε θα σου επιτραπεί να εκθέσεις κανέναν άλλο σε κίνδυνο σε δημόσιο χώρο.
    Έχει αποδειχθεί πως τα εμβόλια είναι ασφαλή, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Μόνο υποχρεωτικός εμβολιασμός θα βοηθήσει ουσιαστικά αλλά δε βλέπω να γίνεται.
    Μάλιστα, ωραίο αυτό το κόλπο με το κοινωνικό απάρντχαϊντ, δεν το περίμενα από εσένα να είμαι ειλικρινής.

    Να σε ρωτήσω εγώ τώρα κάτι: Έστω υποχρεωτικός ο εμβολιασμός. Έστω ότι εγώ κάνω τη δική μου αποτίμηση ρίσκου και μιας και το εμβόλιο κατ'ουσία εμένα προστατεύει δεν θέλω να το κάνω. Και έστω όμως ότι επειδή προφανώς θέλω να βγω έξω και να κυκλοφορήσω επειδή προφανώς θέλω να είμαι με ανθρώπους για να μπω κάπου θα πρέπει να είμαι εμβολιασμένος, στο δικό σου μοντέλο απάρντχαϊντ.

    Και πάω και κάνω το εμβόλιο, αλλά έστω ότι είμαι η μία η καρασπάνια περίπτωση που μου κάθεται η βαριά παρενέργεια και με στέλνει αδιάβαστο. Τι κάνουν μετά οι δικοί μου; Να μηνύσουν εσένα (που λέει ο λόγος, το "εσένα" πάει στον κάθε θιασώτη μην παρεξηγηθώ) που χειροκροτά το κοινωνικό απάρντχαϊντ; Την κυβέρνηση; Την ΑΖ;

    Ή, ΟΚ, εντάξει μωρέ τόσοι πεθαίνουν ας πεθάνω κι εγώ, πάμε παρακάτω, next please, διαβατήριο στο χέρι ειδάλλως δεν μπαίνετε στο μπαρ;

    - - - Updated - - -

    Επίσης, στο πλαίσιο της ενημέρωσης που λέει ο emeliss, να εδώ ένα καλό παράδειγμα με έναν "μπούσουλα" ρίσκου Covid vs ρίσκου παρενεργειών ΑΖ. Αυτό είναι ενημέρωση που λέμε και που συμφωνώ:

    Συνημμένο Αρχείο 226479

    - - - Updated - - -

    (Παρενθετικά αν αυτή τη στιγμή, τώρα, μου έδιναν το εμβόλιο ΑΖ θα το έκανα αμέσως δεν το συζητώ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 10-04-21 στις 10:43.

  13. #32893
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτήσω εγώ τώρα κάτι: Έστω υποχρεωτικός ο εμβολιασμός. Έστω ότι εγώ κάνω τη δική μου αποτίμηση ρίσκου και μιας και το εμβόλιο κατ'ουσία εμένα προστατεύει δεν θέλω να το κάνω. Και έστω όμως ότι επειδή προφανώς θέλω να βγω έξω και να κυκλοφορήσω επειδή προφανώς θέλω να είμαι με ανθρώπους για να μπω κάπου θα πρέπει να είμαι εμβολιασμένος, στο δικό σου μοντέλο απάρντχαϊντ.

    Και πάω και κάνω το εμβόλιο, αλλά έστω ότι είμαι η μία η καρασπάνια περίπτωση που μου κάθεται η βαριά παρενέργεια και με στέλνει αδιάβαστο. Τι κάνουν μετά οι δικοί μου; Να μηνύσουν εσένα (που λέει ο λόγος, το "εσένα" πάει στον κάθε θιασώτη μην παρεξηγηθώ) που χειροκροτά το κοινωνικό απάρντχαϊντ; Την κυβέρνηση; Την ΑΖ;
    Δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις. Τα εμβόλια γίνονται για το καλό της ανθρωπότητας, εσύ κι εγώ είμαστε μόνο μία μονάδα. Τα δικά σου και τα δικά μου θέλω είναι δευτερεύοντα. Κυνικό μάλλον ακούγεται, αλλά είναι η αλήθεια. Το θεωρώ ηθικά σωστό να αποδεχθούμε ένα πολύ μικρό προσωπικό ρίσκο εαν πρόκειται να συμβάλουμε στην επίλυση του προβλήματος. Το να μηνύσουν οι δικοί μας το κράτος, την AstraZeneca ή κάποιον άλλο εαν τα τινάξουμε δε θα αλλάξει κάτι (μόνο ίσως τον τραπεζικό λογαριασμό των δικών μας).

  14. #32894
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Από το "θεωρώ" στο "να εμβολιαστούν, αλλιώς σπιτάκι τους" υπάρχει ένας ωκεανός ανάμεσα.

    Ο καθένας μπορεί να έχει την γνώμη του. Η βουλή θα βγάλει τους νόμους είτε συμφωνούμε είτε όχι. Τα δικαστήρια αποφασίζουν με βάση τους νόμους. Όμως απόλυτες εκφράσεις όπως "σπίτι τους" είτε για τους γιατρούς είτε για αυτούς που φοβούνται τους ανεμβολίαστους, "στη ζούγκλα" κλπ, δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα παρά άσκοπες διαμάχες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 10-04-21 στις 12:48.

  15. #32895
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις. Τα εμβόλια γίνονται για το καλό της ανθρωπότητας, εσύ κι εγώ είμαστε μόνο μία μονάδα. Τα δικά σου και τα δικά μου θέλω είναι δευτερεύοντα. Κυνικό μάλλον ακούγεται, αλλά είναι η αλήθεια. Το θεωρώ ηθικά σωστό να αποδεχθούμε ένα πολύ μικρό προσωπικό ρίσκο εαν πρόκειται να συμβάλουμε στην επίλυση του προβλήματος. Το να μηνύσουν οι δικοί μας το κράτος, την AstraZeneca ή κάποιον άλλο εαν τα τινάξουμε δε θα αλλάξει κάτι (μόνο ίσως τον τραπεζικό λογαριασμό των δικών μας).
    Άλλο το προσωπικό ρίσκο και η αποτίμηση αυτού και άλλο με τα όσα δεδομένα έχουμε σήμερα για τα εμβόλια να καταδικάσουμε 100% κάποιους ανθρώπους σε θάνατο με υποχρεωτικό εμβολιασμό, από τη στιγμή δε που πάντοτε υπάρχει η πιθανότητα έστω και ένας από αυτούς να επέλεγε να μην το κάνει.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 2193 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 21732183218821912192219321942195219822032213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας