Σελ. 649 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 629639644647648649650651654659669 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.721-9.735 από 51068
  1. #9721
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ρε αφήστε τα όλα ελευθέρα να τελειώνουμε
    Τους άλλου να πάνε να κοινωνήσουνε και τους άλλους να πάνε να κολλήσουν ο ένας στον άλλον

  2. #9722
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε αφήστε τα όλα ελευθέρα να τελειώνουμε
    Τους άλλου να πάνε να κοινωνήσουνε και τους άλλους να πάνε να κολλήσουν ο ένας στον άλλον
    Νομίζω οτι αυτο θα γίνει τελικά. Απλώς θα στήσουν περισσότερα κρεβάτια ΜΕΘ για να μπορεί να δουλέψει το σύστημα.
    Όποιος είναι άτυχος είναι άτυχος, για τους υπόλοιπους η ζωή συνεχίζεται.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #9723
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι αυτο θα γίνει τελικά. Απλώς θα στήσουν περισσότερα κρεβάτια ΜΕΘ για να μπορεί να δουλέψει το σύστημα.
    Όποιος είναι άτυχος είναι άτυχος, για τους υπόλοιπους η ζωή συνεχίζεται.
    Το να μπείς στην ΜΕΘ αν υπάρχει διαθέσιμη δεν σημαίνει οτι θα ζήσεις, οπότε ναι όποιος είναι τυχερός θα ζήσει οι άλλοι σε λαβι.
    Ας κόψουνε και τα υπόλοιπα εμβόλια, ας κόψουνε και ΚΟΚ κλπ

    Κιμ Πάτα το!

  4. #9724
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μπείς στην ΜΕΘ αν υπάρχει διαθέσιμη δεν σημαίνει οτι θα ζήσεις, οπότε ναι όποιος είναι τυχερός θα ζήσει οι άλλοι σε λαβι.
    Ας κόψουνε και τα υπόλοιπα εμβόλια, ας κόψουνε και ΚΟΚ κλπ

    Κιμ Πάτα το!
    Γιατί να τα κόψουν τα υπόλοιπα εμβόλια εάν έχουν δεκαετίες ερευνών και χρήσης?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #9725
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να τα κόψουν τα υπόλοιπα εμβόλια εάν έχουν δεκαετίες ερευνών και χρήσης?
    Γιατί και κάποια απο αυτά σε υποχρεώνουνε να τα κάνεις

  6. #9726
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Το να μπεις στη ΜΕΘ και να βγεις από εκεί, δεν σημαίνει πως θα ζήσεις για πολύ, μιας και μπορεί να πάθεις πολλά ακόμα και χειρότερα από τα φάρμακα ή από ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  7. #9727
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μπεις στη ΜΕΘ και να βγεις από εκεί, δεν σημαίνει πως θα ζήσεις για πολύ, μιας και μπορεί να πάθεις πολλά ακόμα και χειρότερα από τα φάρμακα ή από ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις.
    Να κλείσουμε και τα νοσοκομεία τότε

  8. #9728
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μπείς στην ΜΕΘ αν υπάρχει διαθέσιμη δεν σημαίνει οτι θα ζήσεις, οπότε ναι όποιος είναι τυχερός θα ζήσει οι άλλοι σε λαβι.
    Ας κόψουνε και τα υπόλοιπα εμβόλια, ας κόψουνε και ΚΟΚ κλπ

    Κιμ Πάτα το!
    Το ξέρω οτι απο αυτους που μπαίνουν δεν ζουν ολοι, αλλα η εκτιμηση μου ειναι οτι αυτό θα αποφασίσουν τελικά.
    Όποιος ειναι άτυχος ειναι άτυχος, οι υπόλοιποι ζούνε σαν να μην τρέχει κάτι. Αυτο θα ειναι το νεο δόγμα σε ένα χρόνο το πολύ.
    Να είμαστε καλά να το δουμε.

    Δεν θέλω να ακούγομαι συνωμοσιολόγος αλλά μου φαίνεται τελικά ότι το πείραμα της Σουηδίας αποφασίστηκε σε συνεννόηση με όλους τους άλλους μεσα στην ΕΕ
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #9729
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ακούγομαι συνωμοσιολόγος αλλά μου φαίνεται τελικά ότι το πείραμα της Σουηδίας αποφασίστηκε σε συνεννόηση με όλους τους άλλους μεσα στην ΕΕ
    Εννοείς ότι η Σουηδία ήταν το πειραματόζωο/testbed για πολιτικές δημόσιας υγείας;

    Μου θυμίζει την Ελλάδα που πριν 10 χρόνια έγινε πειραματόζωο για οικονομικές πολιτικές και πλέον ετοιμάζονται να φορέσουν μνημόνια σε όλους...

  10. #9730
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε αφήστε τα όλα ελευθέρα να τελειώνουμε
    Σε δυο βδομάδες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό ειναι το λάθος των περισσοτέρων. Νομίζουν ότι ακόμα και να τα ανοίξουν όλα, ότι η οικονομία, θα τρέξει, σχεδόν όπως παλιά.
    Δεν ξέρω κανένα που το πιστεύει αυτό anon. Κυριολεκτικά κανένα. Όμως πρέπει να γίνει η αρχή.

  11. #9731
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω οτι απο αυτους που μπαίνουν δεν ζουν ολοι, αλλα η εκτιμηση μου ειναι οτι αυτό θα αποφασίσουν τελικά.
    Όποιος ειναι άτυχος ειναι άτυχος, οι υπόλοιποι ζούνε σαν να μην τρέχει κάτι. Αυτο θα ειναι το νεο δόγμα σε ένα χρόνο το πολύ.
    Να είμαστε καλά να το δουμε.

    Δεν θέλω να ακούγομαι συνωμοσιολόγος αλλά μου φαίνεται τελικά ότι το πείραμα της Σουηδίας αποφασίστηκε σε συνεννόηση με όλους τους άλλους μεσα στην ΕΕ
    Το σίγουρο είναι πως υπάρχει συννενόηση, φάνηκε και από την επαναφορά. Στην αρχή πήγαιναν όλοι για μοντέλο Σουηδίας, μετά η πραγματικότητα τους έκανε να αλλάξουν ρότα γιατί το πολιτικό κόστος ήταν μεγάλο.

  12. #9732
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0

  13. #9733
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    http://www.topontiki.gr/article/3867...mos-tis-maskas

    Φαίνεται ότι στις ΗΠΑ η «δηλητηριώδης» ρητορική τόσο του προέδρου Ντόναλντ Τραμπ, όσο και πολλών που συμμερίζονται τις απόψεις του σχετικά με την πανδημία του κορωνοϊού έχει αρχίσει να οδηγεί σε... ιδεολογικό πόλεμο κατά των μέσων προστασίας από την επιδημία.

    Τις τελευταίες εβδομάδες, καθώς οι Πολιτείες μία-μία αρχίζουν να προχωρούν σε άρση των μέτρων καραντίνας, σε σημαντικό αριθμό καταστημάτων έχουν αναρτηθεί πινακίδες με τις οποίες οι καταναλωτές ενημερώνονται ότι απαγορεύεται να μπουν σε αυτά αν... φορούν μάσκα.

    «ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι μάσκες προσώπου στο κατάστημα. Βγάλτε τη μάσκας σας ή πηγαίνετε αλλού. Σταματήστε να ακούτε τον Μπέσερ, είναι βλάκας», ανέφερε χαρακτηριστική πινακίδα στο Κεντάκι, που επιτίθεται στον κυβερνήτη της Πολιτείας Άντι Μπέσερ.

    Στην Καλιφόρνια, σε κατάστημα με είδη κατασκευών ενθαρρύνονταν οι αγκαλίες αλλά όχι οι μάσκες, ενώ υπάλληλος σε βενζινάδικο στο Ιλινόι υπερασπίστηκε την απαγόρευση μάσκας, λέγοντας ότι είναι δύσκολο να ξεχωρίσει ενήλικες ή ανήλικους όταν πουλάει τσιγάρα ή αλκοόλ.

    Παρά το γεγονός ότι ο Τραμπ τελικά υποχρεώθηκε να φορέσει μάσκα, παρότι δεν ήθελε να δώσει «αυτή την ικανοποίηση στα ΜΜΕ», η ρητορική του και η τακτική των καταστηματαρχών κάτα της μάσκας προστασίας κάνουν εξαιρετικά ανησυχητικές της προοπτικές των ΗΠΑ στη μάχη κατά της πανδημίας.

    Άλλωστε δεν έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που ένοπλοι οπαδοί του Τραμπ διαδήλωναν σε διάφορες πόλεις των ΗΠΑ απαιτώντας να αρθούν τα περιοριστικά μέτρα, ισχυριζόμενοι ότι στερούνται την ελευθερία τους (να αρρωστήσουν;...), ενώ αυξάνονται τα περιστατικά πελατών σε καταστήματα με υποχρεωτική τη μάσκα που... βήχουν στο πρόσωπο υπάλλήλων.

    Μπορεί όλοι αυτοί να αποτελούν μια μικρή -αλλά ηχηρή- μειοψηφία, ωστόσο, σε μια χώρα που ήδη μετράει πάνω από 98.000 νεκρούς από την πανδημία του κορωνοϊού και που η απόκριση του κράτους μπροστά στην απειλή αυτή έχει ήδη μετρηθεί και έχει βρεθεί ελλειπής, τέτοια φαινόμενα εύκολα μπορούν να οδηγήσουν σε εκτροχιασμό.

    Πολλώ δε μάλλον, αν ληφθεί υπόψη ότι ο Τραμπ ασκεί ασφυκτικές πιέσεις στους Κυβερνήτες των Πολιτειών να «ανοίξουν» ξανά τις οικονομίες τους, παρά τις περί του αντιθέτου συμβουλές του επικεφαλής της task force για την πανδημία, Άντονι Φάουτσι, ο οποίος εμφανίζεται πολύ επιφυλακτικός.

    Προσθέστε σε αυτά και το γεγονός ότι μιλάμε για προεκλογική χρονία και ότι ο Τραμπ θέλει να κρατήσει «ζεστό» το κοινό του, και το μείγμα μπορεί πολύ εύκολα να γίνει εκρηκτικό, αρχίζοντας από μια στρεβλή αντίληψη περί ελευθερίας.

  14. #9734
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπότε δε θα χρειαστούν και εμβόλια στους πιθήκους αφού αρνούνται να τα κάνουν . God bless america να πέσει και μπανγκ- μπανγκ άμα πάνε να τους μαζέψουν ;

  15. #9735
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω οτι απο αυτους που μπαίνουν δεν ζουν ολοι, αλλα η εκτιμηση μου ειναι οτι αυτό θα αποφασίσουν τελικά.
    Όποιος ειναι άτυχος ειναι άτυχος, οι υπόλοιποι ζούνε σαν να μην τρέχει κάτι. Αυτο θα ειναι το νεο δόγμα σε ένα χρόνο το πολύ.
    Να είμαστε καλά να το δουμε.

    Δεν θέλω να ακούγομαι συνωμοσιολόγος αλλά μου φαίνεται τελικά ότι το πείραμα της Σουηδίας αποφασίστηκε σε συνεννόηση με όλους τους άλλους μεσα στην ΕΕ
    Το ερώτημα είναι ποια είναι η εναλλακτική.


Σελ. 649 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 629639644647648649650651654659669 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας