Σελ. 2327 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 23072317232223252326232723282329233223372347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 34.891-34.905 από 51068
  1. #34891
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Raven84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θες πιστοποιητικά λοιπον pop;

    Σταμάτα να χαϊδεύεις οποίους δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο "γιατί ετσι"

    Γιατί εσυ και ορισμένοι άλλοι μόνο νόμπελ δεν τους έχετε δώσει εδώ μέσα.

    Λένε μλκιες, καλό λοιπόν είναι να τα ακούν. Όχι να τους χαιδευουμε κιόλας μην τυχόν κλάψουν.

    Και άσε τον Χατζηστεφανου εκεί που είναι.

    Μακάρι να ήταν όλοι σαν και αυτόν.
    Τα πιστοποιητικά άχρηστα θα ήταν αν όλοι είχαν το μυαλό μέσα στο κεφάλι τους. Και ο Χατζηστεφανου το έχει.

    Το κατάντημα τα πιστοποιητικά να θεωρείται λύση είναι για κάθε alt και far right παπαρα και εσχάτως για κάτι αριστερούς της πλάκας που νομίζουν ότι κάνουν επανάσταση απέναντι στην πλουτοκρατια.

    Απο τα δύο αυτά ΣΚΑΤΑ (το πιστοποιητικό και τους αρνητές) καλύτερα το πρώτο. Γιατί τουλάχιστον αυτό εχει επιστημονική και πρακτική βάση.Να συνεχίσουμε τις ζωές μας.
    Πολύ Τσαρλς Μπρόνσον βγάζεις και εσύ και δεν μπορώ τόση σκληράδα και αντρίλα, πάω για σπα στη Βούλα και τα ξαναλέμε....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #34892
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εχουν βγει οι καθε λογης ανειδικευτοι να μεταπεισουν τον απλο κοσμακη, ωστε να μην εμβολιασθει.
    Και καλα οι γνωστοι συνωμοσιολογοι νιωθουν πως γινονται καποιοι επηρεαζοντας οσους διαθετουν λογικη - γνωσεις αμοιβαδας, αλλά να βγαινουν γιατροι ασχετοι πχ ψυχιατροι ή γυναικολογοι να μας κουνανε το το δακτυλο... μονον ενας... οδοντιατρος λειπει απο το τσιρκουλο...
    ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #34893
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος - ταμπέλες η μια πλευρά στην άλλη (θα μου πεις στην ελλάδα είναι γνωστό ότι όλοι λατρεύουν το "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα αλλά η δική μου κατσίκα μην πάθει κάτι)

    υπάρχουν εμβόλια

    σε λίγο θα υπάρχουν και άλλα φάρμακα (ενδεχομένως χάπια - αντιικά - αντιβιοτικά)

    υπάρχουν μέτρα προστασίας (μάσκες - προσωπίδες - γάντια - αντισηπτικά)

    τι σας νοιάζει για τα τεστ self / rapid / pcr

    τι σας νοιάζει για τα πιστοποιητικά ή βεβαιώσεις

    αυτός που θέλει να κάνει το εμβόλιο είναι ελεύθερος να το κάνει (δικαιώματα/υποχρεώσεις)

    αυτός που δεν θέλει να κάνει το εμβόλια είναι ελεύθερος να μην το κάνει (δικαιώματα/υποχρεώσεις)

    προσωπικά κοιτάω τον εαυτό μου και την οικογένεια μου (το συμφέρον μου / υγεία μου)

    από εκεί και πέρα αν αυτός που δεν κάνει το εμβόλιο - δεν κάνει το τεστ - δεν φοράει μάσκα - δεν παίρνει μέτρα προστασίας αρρωστήσει ελαφριά/σοβαρά ή πεθάνει είναι καθαρά δική του επιλογή όπως είναι δική μου επιλογή να κάνω το εμβόλιο - το τεστ - να φοράω μάσκα - να παίρνω μέτρα προστασίας/προφύλαξης για εμένα και τους άλλους.

    απλά πράγματα νομίζω είναι

    Αν τώρα γίνουμε "Μπέργαμο Ιταλίας" και πεθαίνουν στους δρόμους άνθρωποι πιστέψτε με πολλά θα αλλάξουν στην συνείδηση των τώρα "αρνητών" ακόμα και αυτών που γράφουν στα φόρουμ / εφημερίδες και λοιπά ΜΜΕ.

    Βέβαια ως άνθρωπος απεύχομαι να γίνει κάτι τέτοιο

    αλλά σκεφτείτε ότι τώρα είναι ο corona virus με την θνησιμότητα που προκαλεί

    αν αύριο έρθει πιο θανατηφόρος ιός που είναι ικανός να εξαφανίσει το ανθρώπινο είδος από το πλανήτη τα ίδια μυαλά θα κουβαλάμε....

    γιατί είμαστε τυχεροί που έστω υπάρχει εμβόλιο και σύντομα άλλα φάρμακα

    σκεφτείτε να μην υπήρχαν τι θα γινόταν....

    πόσες ανθρώπινες ζωές θα χανόντουσαν στον κόσμο...

  4. #34894
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Άμα αρρωστήσω και δω κάνα χοντρό/χοντρή στο νοσοκομείο δικαιολογούμαι να τους πετάξω έξω να μπω εγώ μέσα; Νοσοκομεία για καπνιστές/μη καπνιστές;

    Αντιληπτό ότι σε μερικούς έχει φτάσει το σκατό στην κάλτσα και σας βγαίνει σε κλανομαγκιά εξ αποστάσεως και με ξένα κόλλυβα αλλά λίγη ηρεμία δεν βλάπτει.

    Raven84 αυτούς που είδες τις προάλλες που συμπεριφέρονταν σαν να μην έγινε τίποτα 1 χρόνο τώρα τους είδες καλά ή έτρεχες;

  5. #34895
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα αρρωστήσω και δω κάνα χοντρό/χοντρή στο νοσοκομείο δικαιολογούμαι να τους πετάξω έξω να μπω εγώ μέσα; Νοσοκομεία για καπνιστές/μη καπνιστές;

    Αντιληπτό ότι σε μερικούς έχει φτάσει το σκατό στην κάλτσα και σας βγαίνει σε κλανομαγκιά εξ αποστάσεως και με ξένα κόλλυβα αλλά λίγη ηρεμία δεν βλάπτει.

    Raven84 αυτούς που είδες τις προάλλες που συμπεριφέρονταν σαν να μην έγινε τίποτα 1 χρόνο τώρα τους είδες καλά ή έτρεχες;
    Τουλάχιστον ότι με αφορά προσωπικά καμία μαγκιά πίσω από πληκτρολόγιο ή εξ αποστάσεως

    Τα ίδια λέω και έξω στην πραγματική ζωή / κοινωνία.

    Τα ίδια λέω και στην εργασία μου σε ορισμένους συνάδελφους που αρνούνται να φοράνε μάσκα/να παίρνουν μέτρα προστασίας/να κάνουν το τεστ/να κάνουν το εμβόλιο και στα @@ αν θα παρεξηγηθούν δεν με ενδιαφέρει εγώ κοιτάω να είμαι ασφαλής και να τηρώ τα μέτρα προστασίας στον χώρο που εργάζομαι.

    Αν φίλε μου δεν κάνεις το εμβόλιο - δεν κάνεις το τεστ - δεν φοράς μάσκα - δεν τηρείς τα μέτρα ατομικής και όχι μόνο προστασίας και αρρωστήσεις από τον ιό ναι είναι δική σου ευθύνη

    Δεν θα αποφασίσω εγώ αν θα μπεις σε νοσοκομείο για να νοσηλευτείς (ελαφριά/βαριά) αλλά αυτοί που είναι οι αρμόδιοι (ιατροί)

    Ούτε με ενδιαφέρει αν θα νοσηλευτείς / ζήσεις / πεθάνεις

    Σου θυμίζω ότι έκανες την επιλογή σου (δικαιώματα/υποχρεώσεις)

    Άρα η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΣΟΥ

    όπως η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΜΟΥ σε ότι αφορά εμένα/την οικογένεια μου αν έκανα το εμβόλιο/τεστ/φοράω μάσκα/τηρώ τα μέτρα προστασίας

    Δεν μου φταίνε οι ΑΛΛΟΙ

  6. #34896
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον ότι με αφορά προσωπικά καμία μαγκιά πίσω από πληκτρολόγιο ή εξ αποστάσεως

    Τα ίδια λέω και έξω στην πραγματική ζωή / κοινωνία.

    Τα ίδια λέω και στην εργασία μου σε ορισμένους συνάδελφους που αρνούνται να φοράνε μάσκα/να παίρνουν μέτρα προστασίας/να κάνουν το τεστ/να κάνουν το εμβόλιο και στα @@ αν θα παρεξηγηθούν δεν με ενδιαφέρει εγώ κοιτάω να είμαι ασφαλής και να τηρώ τα μέτρα προστασίας στον χώρο που εργάζομαι.

    Αν φίλε μου δεν κάνεις το εμβόλιο - δεν κάνεις το τεστ - δεν φοράς μάσκα - δεν τηρείς τα μέτρα ατομικής και όχι μόνο προστασίας και αρρωστήσεις από τον ιό ναι είναι δική σου ευθύνη

    Δεν θα αποφασίσω εγώ αν θα μπεις σε νοσοκομείο για να νοσηλευτείς (ελαφριά/βαριά) αλλά αυτοί που είναι οι αρμόδιοι (ιατροί)

    Ούτε με ενδιαφέρει αν θα νοσηλευτείς / ζήσεις / πεθάνεις

    Σου θυμίζω ότι έκανες την επιλογή σου (δικαιώματα/υποχρεώσεις)

    Άρα η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΣΟΥ

    όπως η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΜΟΥ σε ότι αφορά εμένα/την οικογένεια μου αν έκανα το εμβόλιο/τεστ/φοράω μάσκα/τηρώ τα μέτρα προστασίας

    Δεν μου φταίνε οι ΑΛΛΟΙ
    Εσύ έχεις γενικά προβλήματα δεν σε κακίζω.


  7. #34897
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον ότι με αφορά προσωπικά καμία μαγκιά πίσω από πληκτρολόγιο ή εξ αποστάσεως

    Τα ίδια λέω και έξω στην πραγματική ζωή / κοινωνία.

    Τα ίδια λέω και στην εργασία μου σε ορισμένους συνάδελφους που αρνούνται να φοράνε μάσκα/να παίρνουν μέτρα προστασίας/να κάνουν το τεστ/να κάνουν το εμβόλιο και στα @@ αν θα παρεξηγηθούν δεν με ενδιαφέρει εγώ κοιτάω να είμαι ασφαλής και να τηρώ τα μέτρα προστασίας στον χώρο που εργάζομαι.

    Αν φίλε μου δεν κάνεις το εμβόλιο - δεν κάνεις το τεστ - δεν φοράς μάσκα - δεν τηρείς τα μέτρα ατομικής και όχι μόνο προστασίας και αρρωστήσεις από τον ιό ναι είναι δική σου ευθύνη

    Δεν θα αποφασίσω εγώ αν θα μπεις σε νοσοκομείο για να νοσηλευτείς (ελαφριά/βαριά) αλλά αυτοί που είναι οι αρμόδιοι (ιατροί)

    Ούτε με ενδιαφέρει αν θα νοσηλευτείς / ζήσεις / πεθάνεις

    Σου θυμίζω ότι έκανες την επιλογή σου (δικαιώματα/υποχρεώσεις)

    Άρα η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΣΟΥ

    όπως η ευθύνη είναι καθαρά ΔΙΚΗ ΜΟΥ σε ότι αφορά εμένα/την οικογένεια μου αν έκανα το εμβόλιο/τεστ/φοράω μάσκα/τηρώ τα μέτρα προστασίας

    Δεν μου φταίνε οι ΑΛΛΟΙ
    Αν δεν επιθυμείς φυλακές και φούρνους και αστεράκια για τους αρνητές δεν υπάρχει πρόβλημα. Πολύ καλά κάνεις και κοιτάς τον εαυτό σου. Το πρόβλημα είναι κάποιοι που θέλουν το κάτι παραπάνω
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #34898
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έχεις γενικά προβλήματα δεν σε κακίζω.
    Η άποψη μου για το θέμα Corona Virus αυτή είναι και δεν αλλάζει

    Δεν με απασχολούν ούτε οι εμβολιασμένοι ούτε αυτοί που αρνούνται να κάνουν το εμβόλιο ο καθένας κάνει την επιλογή του και έχει την αποκλειστική ευθύνη αυτής.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα αγαπητέ μου φίλε

    ούτε από θέμα υγείας είμαι υγιής σαν ταύρος και ας είμαι 49 χρονών άλλα 51 χρόνια μέχρι τα 100
    ούτε από θέμα οικονομικό
    ούτε από θέμα επαγγελματικό
    ούτε από θέμα αισθηματικό
    ούτε από θέμα σεξουαλικό

    δεν με ενδιαφέρει αν λέει κάποιος κακία για εμένα μέσω διαδικτύου
    αν έχει το θάρρος ας έρθει να μου τα πει στα ίσια (αλλά εδώ και 49 χρόνια τώρα δεν το έχει κάνει κανείς γιατί άραγε...)

    επίσης σου θυμίζω το γνωστό στην "ζωή όλα πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα" μην το ξεχνάς είναι απαράβατος κανόνας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν επιθυμείς φυλακές και φούρνους και αστεράκια για τους αρνητές δεν υπάρχει πρόβλημα. Πολύ καλά κάνεις και κοιτάς τον εαυτό σου. Το πρόβλημα είναι κάποιοι που θέλουν το κάτι παραπάνω
    για μένα ισχύουν οι παρακάτω δύο απλές λέξεις

    επιλογή = ευθύνη

  9. #34899
    Εγγραφή
    13-11-2017
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112626/11255
    ISP
    cosmote
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.0(dB)
    το πιστοποιητικο εμβολιασμου στην κυπρο που ισχυει εδω και 1 εβδομαδα για εισοδο σε καταστηματα/θεατρα κτλ εριξε κατα πολυ τα κρουσματα,τα οποια ηταν 590 και πλεον εχθες στα 160 κανοντας καθημερινα και 80000 τεστ.

  10. #34900
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tol1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιστοποιητικο εμβολιασμου στην κυπρο που ισχυει εδω και 1 εβδομαδα για εισοδο σε καταστηματα/θεατρα κτλ εριξε κατα πολυ τα κρουσματα,τα οποια ηταν 590 και πλεον εχθες στα 160 κανοντας καθημερινα και 80000 τεστ.
    Μας τα κρύβουν για να περάσουν το πιστοποιητικό

    - - - Updated - - -

    Spoiler:
    Να βάλω και ένα smilie γιατί πότε δεν ξέρεις

  11. #34901
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tol1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιστοποιητικο εμβολιασμου στην κυπρο που ισχυει εδω και 1 εβδομαδα για εισοδο σε καταστηματα/θεατρα κτλ εριξε κατα πολυ τα κρουσματα,τα οποια ηταν 590 και πλεον εχθες στα 160 κανοντας καθημερινα και 80000 τεστ.
    Τόσο άμεσο correlation? Παραπάνω καιρό πίστευα ότι θέλει να εμφανιστεί η όποια αλλαγή.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #34902
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tol1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιστοποιητικο εμβολιασμου στην κυπρο που ισχυει εδω και 1 εβδομαδα για εισοδο σε καταστηματα/θεατρα κτλ εριξε κατα πολυ τα κρουσματα,τα οποια ηταν 590 και πλεον εχθες στα 160 κανοντας καθημερινα και 80000 τεστ.
    Ο ιός θέλει 2+ βδομάδες για να φανούν αποτελέσματα σε μέτρα. Σε μία εβδομάδα όχι.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #34903
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ιός θέλει 2+ βδομάδες για να φανούν αποτελέσματα σε μέτρα. Σε μία εβδομάδα όχι.
    Ότι βολεύει το αφήγημα
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #34904
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    40πλάσια αντισώματα με AZ(1st dose) -> Pfizer(2nd dose) σε σύγκριση με 1 δόση ΑΖ.

    https://www.reuters.com/business/hea...fe-2021-05-18/

  15. #34905
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.578
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες είναι 2.812, εκ των οποίων
    2 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας
    Οι νέοι θάνατοι ασθενών με COVID-19 είναι 63
    Ο αριθμός των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι είναι 639

    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...t-20210518.pdf

Σελ. 2327 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 23072317232223252326232723282329233223372347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας