Σελ. 1049 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 10291039104410471048104910501051105410591069 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.721-15.735 από 51068
  1. #15721
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι δεν μπορούμε, αλλά σίγουρα μπορούμε σε πολλαπλάσια μέρη από ότι βλέπουμε συνήθως, απλά δεν θέλουμε για να μην δυσαρεστήσουμε τους ψηφοφόρους-πελάτες.
    Προφανώς παντου δεν μπορούμε, καταλαβαίνεις τι εννοώ, και συμφωνώ με το συμπέρασμα σου.

  2. #15722
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανά το σχόλιο περί ημιμάθειας....

    Η Επιτροπή απλά είπε όχι στην αρχική μας πρόθεση να ανοίξουμε τη χώρα αλλά με υποχρεωτικό αρνητικό τεστ από όλους τους επισκέπτες ανεξαρτήτου χώρας. Και ήταν μια πολύ σωστή απόφαση για ένα σωρό λόγους, από το ότι π.χ. δεν έχουν όλες οι χώρες δυνατότητα τεστ κατά παραγγελία, από το ότι τα υγειονομικά συστήματα άλλων χωρών δεν μπορούν να σηκώσουν κάτι τέτοιο που ζητά η Ελλάδα, αλλά το κυριότερο επειδή έχουμε και ελευθερία μετακίνησης στην ΕΕ ως θεμελιώδες δικαίωμα και η υποχρέωση τεστ από όλες τις χώρες ΕΕ αποτελεί έναν δυσανάλογο (disproportionate) περιορισμό στη μετακίνηση πολιτών εντός αυτής. Το τελευταίο είναι και ο κύριος λόγος.

    Οι περιορισμοί με τεστ που επιβάλλουμε εκ των υστέρων αφορούν σε χώρες που κρίνουμε στη βάση επιδημιολογικών δεδομένων. Και εδώ επίσης έχουμε διάφορα τραγελαφικά στην Ελλάδα όπου κάνουμε μπρος πίσω (π.χ. αν δεν απατώμαι με Τσεχία που εντός ημερών αλλάξαμε από υποχρεωτικό τεστ σε μόνο PLF) αλλά δεν το κάνουμε σε όλες τις χώρες
    Και ξανά το σχόλιο περί ημιμάθειας...

    Η Κομισιόν εκτός από τα επιδημιολογικά στοιχεία έθεσε ως κριτήρια για το ασφαλές άνοιγμα την επάρκεια του συστήματος υγείας να καλύψει τόσο τουρίστες όσο και ντόπιους όπως και την ύπαρξη εύρωστου συστήματος παρακολούθησης, διεξαγωγής τεστ και ιχνηλάτησης. Εμείς από τα τελευταία τι να σου πω...

    Στην ουσία ο καθείς ότι θέλει κάνει.
    https://www.dw.com/en/what-are-the-e...ons/a-54397078

  3. #15723
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα δεν νομίζω. Κάθε φορά που κάποιος επισήμανε ελλείψεις ή κακή διαχείριση έβγαινες και έλεγες για αντιπολίτευση και άλλα χαριτωμένα. Ακόμα και για την TUI τότε που λέγαμε πως της έκανε την χάρη ο Μητσοτάκης αυτά έλεγες μέχρι που το έγραψε και η Bild. Μας την έλεγες και κάθε φορά που κρίναμε τον κάθε Τσίοδρα λέγοντας πως αυτοί ξέρουν καλύτερα. Το άλλο που μπήκε προχτές με τις δηλώσεις λοιμωξιολόγων τα είδες; Εκεί που λένε για ελλιπή στοιχεία από τον ΕΟΔΥ;

    Δεν θεωρώ όλους όσους δουλεύουν στον τουρισμό κονομημένους αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω τις οικονομικές συνέπειες που θα έχει μια ανεξέλεγκτη κατάσταση στο σύνολο της οικονομίας. Αλλά μάλλον εσύ δεν το βλέπεις αυτό γιατί δεν βολεύει την δικιά σου προπαγάνδα.

    Θα δούμε του χρόνου και την Νέα Ζηλανδία, θα δούμε και την Ταϋλάνδη, και οι δυο χώρες με παρόμοια συμμετοχή του τουρισμού στο ΑΕΠ. Τα πάντα θα αναγκαστείς να τα κλείσεις αν είσαι ανίκανος να εφαρμόσεις ένα σύστημα ελέγχου και πρόληψης.
    Δεν αντέδρασα ποτέ σε κριτική για κακή διαχείριση ή ελλείψεις αλλά στην υστερία που μας έφτασε μέχρι και σε σχόλια για κρεμάλες. Φτάσατε σε Λιακοπούλια επίπεδα τι μας κρύβουν επειδή αργούσε η ενσωμάτωση στα επίσημα στοιχεία.

    Μπηχτές για συμφέροντα και φαντασιώσεις από το στομάχι του καθενός με ερωτήσεις αόριστες και emoticons με μάτια που γυρίζουν. Δεν έχετε μεγάλη διαφορά από τον κάθε πειραγμένο που θεωρεί ότι ο ιός είναι ψεύτικος και το εμβόλιο έχει τσιπ του Gates.


    Στο τελευταίο περί Νέας Ζηλανδίας ή Ταϊλάνδης μισό να δω την κρυστάλλινη μπάλα μου. Μπορεί να λέει άλλα από τη δική σου.


  4. #15724
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντέδρασα ποτέ σε κριτική για κακή διαχείριση ή ελλείψεις αλλά στην υστερία που μας έφτασε μέχρι και σε σχόλια για κρεμάλες. Φτάσατε σε Λιακοπούλια επίπεδα τι μας κρύβουν επειδή αργούσε η ενσωμάτωση στα επίσημα στοιχεία.

    Μπηχτές για συμφέροντα και φαντασιώσεις από το στομάχι του καθενός με ερωτήσεις αόριστες και emoticons με μάτια που γυρίζουν. Δεν έχετε μεγάλη διαφορά από τον κάθε πειραγμένο που θεωρεί ότι ο ιός είναι ψεύτικος και το εμβόλιο έχει τσιπ του Gates.


    Στο τελευταίο περί Νέας Ζηλανδίας ή Ταϊλάνδης μισό να δω την κρυστάλλινη μπάλα μου. Μπορεί να λέει άλλα από τη δική σου.
    Εμένα πάντως μου αρέσει να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτό είναι η ελευθερία λόγου και είναι καλό να υπάρχει. Μακάρι να υπήρχαν και πολλές περισσότερες διαφορετικές απόψεις απόψεις. Εξάλλου η ποικιλία απόψεων δεν απαρτίζει κάτι το πολύ βασικά δημοκρατικό;
    Γκομπιούντερ.

  5. #15725
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντέδρασα ποτέ σε κριτική για κακή διαχείριση ή ελλείψεις αλλά στην υστερία που μας έφτασε μέχρι και σε σχόλια για κρεμάλες. Φτάσατε σε Λιακοπούλια επίπεδα τι μας κρύβουν επειδή αργούσε η ενσωμάτωση στα επίσημα στοιχεία.

    Μπηχτές για συμφέροντα και φαντασιώσεις από το στομάχι του καθενός με ερωτήσεις αόριστες και emoticons με μάτια που γυρίζουν. Δεν έχετε μεγάλη διαφορά από τον κάθε πειραγμένο που θεωρεί ότι ο ιός είναι ψεύτικος και το εμβόλιο έχει τσιπ του Gates.


    Στο τελευταίο περί Νέας Ζηλανδίας ή Ταϊλάνδης μισό να δω την κρυστάλλινη μπάλα μου. Μπορεί να λέει άλλα από τη δική σου.
    Εδώ είναι τα μηνύματα σου. Σε πολλούς που ασκούσαν κριτική, κάτι που αποδείχτηκε πως δικαίως γινότανε, προσπαθούσες να υποβιβάσεις τα λεγόμενα τους χαρακτηρίζοντας τα ως αντιπολίτευση. Η πίστη που είχες στην κυβέρνηση τελικά σε διέψευσε και εξαφανίστηκες για κάποιο καιρό όσο αποδεικνύονταν πόσο τρύπια ήταν τα μέτρα για το άνοιγμα του τουρισμού, αλλά κάποιοι θυμόμαστε ακόμα.

    Εντάξει τώρα από μην κρίνετε γιατί είναι αντιπολίτευση το γύρισες στο είστε συνωμοσιολόγοι. Όλοι οι γιατροί, λοιμωξιολόγοι είναι ψεύτες έτσι; Μήπως τα λένε επειδή είναι συνδικαλιστές; Δεν έχεις μεγάλη διαφορά από τον κάθε απολογητή και ευαγγελιστή του success story της κυβέρνησης.

    Είπα ας δούμε σε ένα χρόνο. Αυτό που δεν χρειάζομαι όμως κρυστάλλινη μπάλα για να σου πω είναι οι επιπτώσεις που έχει στην οικονομία, στην κοινωνία, στην ψυχοσύνθεση των παιδιών κλπ, η ανεξέλεγκτη αύξηση των κρουσμάτων. Όταν θα σταματήσετε να εκλογικεύετε τα πράγματα και να είστε σε πανικό ίσως το καταλάβετε.

  6. #15726
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostarcng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως μου αρέσει να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτό είναι η ελευθερία λόγου και είναι καλό να υπάρχει. Μακάρι να υπήρχαν και πολλές περισσότερες διαφορετικές απόψεις απόψεις. Εξάλλου η ποικιλία απόψεων δεν απαρτίζει κάτι το πολύ βασικά δημοκρατικό;
    Δεν θυμάμαι να ζήτησα ποτέ να σιωπήσει κανένας. Δικαίωμα του καθενός στην άποψη του όπως και δικαίωμα μου να τη θεωρώ γελοία και να τη χλευάσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είναι τα μηνύματα σου. Σε πολλούς που ασκούσαν κριτική, κάτι που αποδείχτηκε πως δικαίως γινότανε, προσπαθούσες να υποβιβάσεις τα λεγόμενα τους χαρακτηρίζοντας τα ως αντιπολίτευση. Η πίστη που είχες στην κυβέρνηση τελικά σε διέψευσε και εξαφανίστηκες για κάποιο καιρό όσο αποδεικνύονταν πόσο τρύπια ήταν τα μέτρα για το άνοιγμα του τουρισμού, αλλά κάποιοι θυμόμαστε ακόμα.

    Εντάξει τώρα από μην κρίνετε γιατί είναι αντιπολίτευση το γύρισες στο είστε συνωμοσιολόγοι. Όλοι οι γιατροί, λοιμωξιολόγοι είναι ψεύτες έτσι; Μήπως τα λένε επειδή είναι συνδικαλιστές; Δεν έχεις μεγάλη διαφορά από τον κάθε απολογητή και ευαγγελιστή του success story της κυβέρνησης.

    Είπα ας δούμε σε ένα χρόνο. Αυτό που δεν χρειάζομαι όμως κρυστάλλινη μπάλα για να σου πω είναι οι επιπτώσεις που έχει στην οικονομία, στην κοινωνία, στην ψυχοσύνθεση των παιδιών κλπ, η ανεξέλεγκτη αύξηση των κρουσμάτων. Όταν θα σταματήσετε να εκλογικεύετε τα πράγματα και να είστε σε πανικό ίσως το καταλάβετε.
    Πράγματι εδώ είναι τα μηνύματα μου όπως και όλων για να κριθούν για όποιον ενδιαφέρεται να πάει πίσω.

    Η απουσία μου είχε να κάνει πρώτον ότι πήγα διακοπές αρκετές φέτος να μαζέψω και να διασπείρω κορονοϊό και δεύτερον με το ότι δεν ήθελα να χαλάσω το πάρτι με τα καπέλα από αλουμινόχαρτο με τις διάφορες παπάτζες σας να ακυρώνονται από όσα μαθαίνατε εκ των υστέρων, να τις προσπερνάτε και να συνεχίζετε στην επόμενη χαζομάρα. Μέσα σε όλο αυτό και λίγα ουσιαστικά σχόλια με πληροφορίες ή κριτική αλλά όχι πολύ μη χαλάσει το κλίμα.

    Που εκεί πράγματι υπήρχε θέμα γιατί η ενημέρωση ήταν και είναι ελλιπής και εντάσσεται στις ανησυχίες που είχα για το κρατικό μηχανισμό και τις δυνατότητες του (σας έγραψε κάτι πριν ο manosdoc για μια διαδικασία από τα ιδιωτικά και πως καθυστερεί, το μάθατε το προσπεράσατε ενώ για ένα μήνα είχατε κάνει αυτή την αρχή Ιουλίου κόκκινο πανί για την απόκρυψη).

    Αλλά όπως είπα και πριν αν δεν γράφεις 20 μηνύματα ανά ημέρα με πολλά τέτοια , τέτοια και τέτοια σημαίνει ότι θεωρείς ότι η κυβέρνηση τα πάει τέλεια και όλα είναι καλώς καμωμένα. Θυμάμαι το μήνυμα που βγαίνω πχ και λέω ότι ο Παπανικολάου είναι εγκάθετος της αντιπολίτευσης μπορείς να το βρεις να το κάνεις παράθεση να με βάλεις στη θέση μου. Να ψάξω να βρω εκείνα που έλεγες για τον Τσιώδρα που ξαφνικά έγινε επιστήμονας ή είναι λακές της κυβέρνησης;


  7. #15727
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    H αλήθεια είναι Rebel πως ακόμα περιμένουμε να μας πεις (μετά τον χρόνο που τους έδωσες) τι πάει σωστά και τι όχι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #15728
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι Rebel πως ακόμα περιμένουμε να μας πεις (μετά τον χρόνο που τους έδωσες) τι πάει σωστά και τι όχι.
    Πόσοι είσαστε;

  9. #15729
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσοι είσαστε;
    Είμαστε πολλοί εμείς με τα αλουμινόχαρτα στο κεφάλι δεν ξέρω πόσοι ακριβώς. Που δεν βαράμε παλαμάκια επειδή έτσι ζητάει ο σκαι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #15730
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι Rebel πως ακόμα περιμένουμε να μας πεις (μετά τον χρόνο που τους έδωσες) τι πάει σωστά και τι όχι.
    Έχεις κάποιο μέτρο ώστε να κρίνω ή φτάσαμε στο τέλος της όλης κατάστασης για να βγάλω ένα συμπέρασμα; Πες μου εσύ το αριθμό των νεκρών που θεωρείται αποτυχία ή τον οικονομικό αντίκτυπο που θεωρείται "κακός" να σου πω κι εγώ αν πάμε καλά.

    Δεν καταλαβαίνεις ότι αντιδρώ στην εκ των προτέρων δίκη προθέσεων και στον ατελείωτο ορυμαγδό "πληροφοριών" εδώ μέσα και στην αυθαίρετη εξαγωγή συμπερασμάτων; Μετράγαμε μιλάμε ένα ένα τα κρούσματα της Κέρκυρας τι κάθεσαι και μου λες;

    Η κουβέντα αν έπρεπε να κλείσουμε σύνορα ή όχι για εμένα τελείωσε απλά γιατί πήγαμε στην κουρτίνα Νο1. Όταν ήταν επίκαιρο είχα πει ότι δεν ξέρω και δεν θα ήθελα να πάρω την απόφαση. Να κάθομαι τώρα 3 μήνες μετά να επαναλαμβάνω τα υπέρ και τα κατά που είχα συζητήσει τότε δεν έχει νόημα πέραν του ότι να συμμετέχω σε μια ανούσια κουβέντα.


  11. #15731
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε πολλοί εμείς με τα αλουμινόχαρτα στο κεφάλι δεν ξέρω πόσοι ακριβώς. Που δεν βαράμε παλαμάκια επειδή έτσι ζητάει ο σκαι.
    Πάντως παλαμάκια βαράτεβαράς, γιατί πραγματικά αυτή είναι η αλήθεια

  12. #15732
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως παλαμάκια βαράτε
    Στον ρυθμό του λιακόπουλου φυσικά, του ηγέτη μας.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #15733
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι να ζήτησα ποτέ να σιωπήσει κανένας. Δικαίωμα του καθενός στην άποψη του όπως και δικαίωμα μου να τη θεωρώ γελοία και να τη χλευάσω.

    - - - Updated - - -



    Πράγματι εδώ είναι τα μηνύματα μου όπως και όλων για να κριθούν για όποιον ενδιαφέρεται να πάει πίσω.

    Η απουσία μου είχε να κάνει πρώτον ότι πήγα διακοπές αρκετές φέτος να μαζέψω και να διασπείρω κορονοϊό και δεύτερον με το ότι δεν ήθελα να χαλάσω το πάρτι με τα καπέλα από αλουμινόχαρτο με τις διάφορες παπάτζες σας να ακυρώνονται από όσα μαθαίνατε εκ των υστέρων, να τις προσπερνάτε και να συνεχίζετε στην επόμενη χαζομάρα. Μέσα σε όλο αυτό και λίγα ουσιαστικά σχόλια με πληροφορίες ή κριτική αλλά όχι πολύ μη χαλάσει το κλίμα.

    Που εκεί πράγματι υπήρχε θέμα γιατί η ενημέρωση ήταν και είναι ελλιπής και εντάσσεται στις ανησυχίες που είχα για το κρατικό μηχανισμό και τις δυνατότητες του (σας έγραψε κάτι πριν ο manosdoc για μια διαδικασία από τα ιδιωτικά και πως καθυστερεί, το μάθατε το προσπεράσατε ενώ για ένα μήνα είχατε κάνει αυτή την αρχή Ιουλίου κόκκινο πανί για την απόκρυψη).

    Αλλά όπως είπα και πριν αν δεν γράφεις 20 μηνύματα ανά ημέρα με πολλά τέτοια , τέτοια και τέτοια σημαίνει ότι θεωρείς ότι η κυβέρνηση τα πάει τέλεια και όλα είναι καλώς καμωμένα. Θυμάμαι το μήνυμα που βγαίνω πχ και λέω ότι ο Παπανικολάου είναι εγκάθετος της αντιπολίτευσης μπορείς να το βρεις να το κάνεις παράθεση να με βάλεις στη θέση μου. Να ψάξω να βρω εκείνα που έλεγες για τον Τσιώδρα που ξαφνικά έγινε επιστήμονας ή είναι λακές της κυβέρνησης;
    Ωραία. Εδώ είναι και τα δικά μου και από την αρχή γράφω πως όσο περισσότερο καθυστερείς να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα τόσο πιο ακριβά θα το πληρώσεις. Το ποιες χώρες τα πήγαν καλύτερα και στην οικονομία ξέρουμε τι κοινά χαρακτηριστικά είχαν. Είδαμε ναι την κριτική σου και πόσο αντικειμενικός είσαι. Φαίνεται ξεκάθαρα από τα σχόλια που σε κάνουν να αντιδράς. Τα μέτρα της Κεραμέως, την αύξηση των μαθητών, τον μέσο όρο κλπ δεν τα βρήκες γελοία να χλευάσεις; Με αυτούς που ειρωνευόντουσαν πιο πίσω τα λογικά μέτρα που ζητούσαν οι εκπαιδευτικοί; Την κριτική των λοιμωξιολόγων για τον ΕΟΔΥ και την έλλειψη ενημέρωσης την θεωρείς και αυτή γελοία και άξια χλευασμού;

    Εσύ μπορείς να βρεις 20 μηνύματα μου με τα smiley που αναφέρεις για να με βάλεις στην θέση μου; Ένα θα βρεις σε 800+ μηνύματα. Ναι να τα φέρεις όλα τα μηνύματα που έχω γράψει για τον Τσιόδρα. Να παραθέσεις και εκείνα που έλεγα για τα ψέματα για τις μάσκες και πόσο θα μας στοιχίσει τελικά.

    Τελικά φαίνεται πως αυτό που σε πειράζει είναι τα μηνύματα που χαλάνε το κυβερνητικό αφήγημα. Α και έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου αλλά αυτό το ξέραμε...

  14. #15734
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία. Εδώ είναι και τα δικά μου και από την αρχή γράφω πως όσο περισσότερο καθυστερείς να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα τόσο πιο ακριβά θα το πληρώσεις. Το ποιες χώρες τα πήγαν καλύτερα και στην οικονομία ξέρουμε τι κοινά χαρακτηριστικά είχαν. Είδαμε ναι την κριτική σου και πόσο αντικειμενικός είσαι. Φαίνεται ξεκάθαρα από τα σχόλια που σε κάνουν να αντιδράς. Τα μέτρα της Κεραμέως, την αύξηση των μαθητών, τον μέσο όρο κλπ δεν τα βρήκες γελοία να χλευάσεις; Με αυτούς που ειρωνευόντουσαν πιο πίσω τα λογικά μέτρα που ζητούσαν οι εκπαιδευτικοί; Την κριτική των λοιμωξιολόγων για τον ΕΟΔΥ και την έλλειψη ενημέρωσης την θεωρείς και αυτή γελοία και άξια χλευασμού;

    Εσύ μπορείς να βρεις 20 μηνύματα μου με τα smiley που αναφέρεις για να με βάλεις στην θέση μου; Ένα θα βρεις σε 800+ μηνύματα. Ναι να τα φέρεις όλα τα μηνύματα που έχω γράψει για τον Τσιόδρα. Να παραθέσεις και εκείνα που έλεγα για τα ψέματα για τις μάσκες και πόσο θα μας στοιχίσει τελικά.

    Τελικά φαίνεται πως αυτό που σε πειράζει είναι τα μηνύματα που χαλάνε το κυβερνητικό αφήγημα. Α και έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου αλλά αυτό το ξέραμε...
    Το έπιασες έχω αγάπη στην κυβέρνηση και αντιδρώ όταν τους κακολογείτε. Όσο για τα μηνύματα που με καλείς να βρω, αφού έριξες μπηχτή για τα δικά μου που εδώ είναι για να κριθούν ξεκίνα εσύ με τα δικά μου και αν έχω διάθεση θα σε ακολουθήσω.

    Όσο αφορά στο άρθρο που παραθέτεις αυτές οι κριτικές είναι όχι μόνο θεμιτές αλλά σημαντικές ώστε να κρίνονται οι αποφάσεις της κυβέρνησης. Αλλά στο θέμα αυτά είναι τα παραλειπόμενα, αν ήταν όλο το θέμα σε αυτό το κλίμα να είσαι βέβαιος ότι θα συμμετείχα περισσότερο. Δυστυχώς το να σταχυολογήσεις 5 ουσιαστικά πράγματα ανάμεσα σε 100 σκουπίδια είναι λίγο ενοχλητικό.

    Τέλος μην καταφεύγεις σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς δεν σου αρμόζει με το επίπεδο των προβλεπτικών σου ικανοτήτων θα σε επιβεβαιώσει η πραγματικότητα.


  15. #15735
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έπιασες έχω αγάπη στην κυβέρνηση και αντιδρώ όταν τους κακολογείτε. Όσο για τα μηνύματα που με καλείς να βρω, αφού έριξες μπηχτή για τα δικά μου που εδώ είναι για να κριθούν ξεκίνα εσύ με τα δικά μου και αν έχω διάθεση θα σε ακολουθήσω.

    Όσο αφορά στο άρθρο που παραθέτεις αυτές οι κριτικές είναι όχι μόνο θεμιτές αλλά σημαντικές ώστε να κρίνονται οι αποφάσεις της κυβέρνησης. Αλλά στο θέμα αυτά είναι τα παραλειπόμενα, αν ήταν όλο το θέμα σε αυτό το κλίμα να είσαι βέβαιος ότι θα συμμετείχα περισσότερο. Δυστυχώς το να σταχυολογήσεις 5 ουσιαστικά πράγματα ανάμεσα σε 100 σκουπίδια είναι λίγο ενοχλητικό.

    Τέλος μην καταφεύγεις σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς δεν σου αρμόζει με το επίπεδο των προβλεπτικών σου ικανοτήτων θα σε επιβεβαιώσει η πραγματικότητα.
    Μα όταν αποφεύγεις συνέχεια να ασκείς κριτική και λες περιμένετε να δούμε ενώ γίνεσαι triggered μόνο στα "αντιπολιτευτικά" τι να υποθέσει κανείς; Τελικά για τα μέτρα της Κεραμέως τι έχεις να πεις; Για τους παπάδες που εξαιρούνται; Για τα μέτρα σε αεροπλάνα βαπόρια; Για τις ενημερώσεις τουριστών μετά από 4 μέρες; Για την ιχνηλάτηση και τα ορφανά που στην πραγματικότητα δεν είναι ορφανά; Για τις ουσιαστικές διελεύσεις από τις όμορες χώρες; Τίποτα, περιμένετε να δούμε. Τελικά έχεις σχηματισμένη άποψη ή αντίδραση για την αντίδραση;

    Όσο για τα μηνύματα εσύ απείλησες πως θα τα φέρεις να τα δούμε, εγώ είπα πως θυμάμαι τι έγραφες και τα μηνύματα σου υπάρχουν. Περιμένω λοιπόν. Και για τον Τσιόδρα και εκείνα τα 20 κάθε μέρα με τα smiley.

    Δεν είναι προσωπικοί χαρακτηρισμοί. Απλά βρίσκω την άποψη σου γελοία και την χλευάζω. Δικαίωμα μου δεν είναι;

Σελ. 1049 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 10291039104410471048104910501051105410591069 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας