Σελ. 3345 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 33253335334033433344334533463347335033553365 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 50.161-50.175 από 51068
  1. #50161
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθείς με το ζόρι να καταλήξεις ότι η υπερβάλλουσα θνησιμότητα σχετίζεται με τα εμβόλια.
    Με τα αν και μήπως, δεν πείθεται κανένας. Τεσπα, βρήκα τα στοιχεία του 2022 από την Ελ.Στατ. Θα κάνω μια ανάλυση και θα επιστρέψω.
    Αξίζει που κάνουμε αυτό το διάλογο για τα πολύ σημαντικά (και πολύ ενθαρρυντικά) στοιχεία που παρέθεσες. Μη νομίζεις ότι εγώ θέλω να υπάρχει ως πιθανότητα να ευθύνεται για κάτι το εμβόλιο. Είμαι εμβολιασμένος, όπως και όλη η οικογένειά μου. Ο πατέρας μου μάλιστα 3 φορές. Καλό είναι λοιπόν να υπάρχουν στοιχεία που να καταρρίπτουν τον πιο πάνω συλλογισμό και σε ευχαριστώ προσωπικά που έκανες την έρευνα και τα έγραψες. Ήθελα να υπάρξει μια τέτοια ανάρτηση. Μακάρι να μπορούσες να ανανεώνεις τα παραπάνω στοιχεία με τα καινούργια που ποστάρει η ελστατ έστω με μηνιαία ανανέωση για να βλέπουμε τελικά σε ποιες ηλικίες υπάρχει υπερβάλλουσα θνησιμότητα και πόση είναι από κοβιντ.

    Αν γίνεται, δώσε και την πηγή των θανάτων κοβιντ ανά ηλικία για το 2022. Δεν το αμφισβητώ, απλά θέλω να το κοιτάω κι εγώ κατά καιρούς για να το συγκρίνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 1comment : 17-10-22 στις 23:23.

  2. #50162
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει που κάνουμε αυτό το διάλογο για τα πολύ σημαντικά (και πολύ ενθαρρυντικά) στοιχεία που παρέθεσες. Μη νομίζεις ότι εγώ θέλω να υπάρχει ως πιθανότητα να ευθύνεται για κάτι το εμβόλιο. Είμαι εμβολιασμένος, όπως και όλη η οικογένειά μου. Ο πατέρας μου μάλιστα 3 φορές. Καλό είναι λοιπόν να υπάρχουν στοιχεία που να καταρρίπτουν τον πιο πάνω συλλογισμό και σε ευχαριστώ προσωπικά που έκανες την έρευνα και τα έγραψες. Ήθελα να υπάρξει μια τέτοια ανάρτηση. Μακάρι να μπορούσες να ανανεώνεις τα παραπάνω στοιχεία με τα καινούργια που ποστάρει η ελστατ έστω με μηνιαία ανανέωση για να βλέπουμε τελικά σε ποιες ηλικίες υπάρχει υπερβάλλουσα θνησιμότητα και πόση είναι από κοβιντ.

    Αν γίνεται, δώσε και την πηγή των θανάτων κοβιντ ανά ηλικία για το 2022.
    Τα ετήσια της ΕλΣτατ θα τα κρατάω, το έβαλα στο πρόγραμμα. Τα εβδομαδιαία μόνο όταν χρειάζεται.
    Τα στοιχεία COVID είναι του ΕΟΔΥ. Αφαίρεση των στοιχείων 31/12/2021 από αυτά της 11/7/2022. Υπάρχουν διαθέσιμα στο site του ΕΟΔΥ.
    Από 11/7/2022 και μετά δεν τα κρατάω τα ηλικιακά. Βγάλανε τα νούμερα και έχουν αφήσει μόνο κάτι γραφικά και δεν βολεύει. Μπες στο site μου, τα ανανεώνω τα data 2 φορές την εβδομάδα από επίσημες πηγές (ECDC, ΕΟΔΥ, Eurostat, Ελ.Στατ, Υπουργείο Εσωτερικών, Υγειονομικές Περιφέρειες)
    Δεν είναι σωστό να βοηθάς στη διάδοσή του σκεπτικισμού κατά των εμβολίων. Πεθαίνουν άνθρωποι εξαιτίας αυτού του σκεπτικισμού που μέχρι τώρα δεν δικαιολογείται.

  3. #50163
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ετήσια της ΕλΣτατ θα τα κρατάω, το έβαλα στο πρόγραμμα. Τα εβδομαδιαία μόνο όταν χρειάζεται.
    Τα στοιχεία COVID είναι του ΕΟΔΥ. Αφαίρεση των στοιχείων 31/12/2021 από αυτά της 11/7/2022. Υπάρχουν διαθέσιμα στο site του ΕΟΔΥ.
    Από 11/7/2022 και μετά δεν τα κρατάω τα ηλικιακά. Βγάλανε τα νούμερα και έχουν αφήσει μόνο κάτι γραφικά και δεν βολεύει. Μπες στο site μου, τα ανανεώνω τα data 2 φορές την εβδομάδα από επίσημες πηγές (ECDC, ΕΟΔΥ, Eurostat, Ελ.Στατ, Υπουργείο Εσωτερικών, Υγειονομικές Περιφέρειες)
    Δεν είναι σωστό να βοηθάς στη διάδοσή του σκεπτικισμού κατά των εμβολίων. Πεθαίνουν άνθρωποι εξαιτίας αυτού του σκεπτικισμού που μέχρι τώρα δεν δικαιολογείται.
    Τι εννοείς ότι πεθαίνουν άνθρωποι εξαιτίας του σκεπτικισμού; Για μενα προσωπικά (ως εμβολιασμένος) δεν είναι σκεπτικισμός. Είμαι επηρεασμένος από αυτές τις απόψεις κι όταν βλέπω αντίστοιχα στοιχεία, θέλω να τα ποστάρω και να τα διαψεύδετε εσείς που έχετε δυο στοιχεία παραπάνω ώστε πάντα να καταρρίπτεται αυτή η άποψη. Προσωπικά δεν θα ήθελα να επιβεβαιωθεί ποτέ αυτό, γιατί τότε θα θεωρούμαι μελλοθάνατος, κι εγώ και η οικογένειά μου και η κοινωνία γενικότερα.

    Edit
    Το είδα το σαητ σου. Δεν με βοηθάει και πολύ γιατί δεν αναφέρεις ας πούμε σύνολο θανάτων από covid ανα έτος. Στη θέση σου, ακριβώς επειδή υπάρχει ο "σκεπτικισμός" που αναφέρεις και όλο και γιγαντώνεται, θα έφτιαχνα ένα ακόμα φύλλο που θα σύγκρινα τη γενική θνησιμότητα με τα ποσοστά νεκρών από κοβιντ για το τρέχον έτος τουλάχιστον. Δηλαδή περίπου τα διαγράμματα που παρέθεσες πιο πάνω. Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 1comment : 18-10-22 στις 00:21.

  4. #50164
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς ότι πεθαίνουν άνθρωποι εξαιτίας του σκεπτικισμού; Για μενα προσωπικά (ως εμβολιασμένος) δεν είναι σκεπτικισμός. Είμαι επηρεασμένος από αυτές τις απόψεις κι όταν βλέπω αντίστοιχα στοιχεία, θέλω να τα ποστάρω και να τα διαψεύδετε εσείς που έχετε δυο στοιχεία παραπάνω ώστε πάντα να καταρρίπτεται αυτή η άποψη. Προσωπικά δεν θα ήθελα να επιβεβαιωθεί ποτέ αυτό, γιατί τότε θα θεωρούμαι μελλοθάνατος, κι εγώ και η οικογένειά μου και η κοινωνία γενικότερα.

    Edit
    Το είδα το σαητ σου. Δεν με βοηθάει και πολύ γιατί δεν αναφέρεις ας πούμε σύνολο θανάτων από covid ανα έτος. Στη θέση σου, ακριβώς επειδή υπάρχει ο "σκεπτικισμός" που αναφέρεις και όλο και γιγαντώνεται, θα έφτιαχνα ένα ακόμα φύλλο που θα σύγκρινα τη γενική θνησιμότητα με τα ποσοστά νεκρών από κοβιντ για το τρέχον έτος τουλάχιστον. Δηλαδή περίπου τα διαγράμματα που παρέθεσες πιο πάνω. Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο.
    Το έχω ήδη κάνει για το 2020 & 2021. Και με καλύτερη μέθοδο από αυτή της απλής σύγκρισης. Υπάρχουν και σε λεπτομέρειες ανά περιφέρεια/νόμο.
    https://www.covidstats.gr/grstats.html
    .
    Γιατί όμως μπαίνεις στον κόπο να δεις τόσο αναλυτικά τα στοιχεία, για να βγάλεις μόνος σου συμπεράσματα? Αυτά που ανακοινώνει πχ ο Λύτρας με κανονικές μελέτες και τεκμηριωμένα συμπεράσματα δεν τα εμπιστεύεσαι?

  5. #50165
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ήδη κάνει για το 2020 & 2021. Και με καλύτερη μέθοδο από αυτή της απλής σύγκρισης. Υπάρχουν και σε λεπτομέρειες ανά περιφέρεια/νόμο.
    https://www.covidstats.gr/grstats.html
    .
    Γιατί όμως μπαίνεις στον κόπο να δεις τόσο αναλυτικά τα στοιχεία, για να βγάλεις μόνος σου συμπεράσματα? Αυτά που ανακοινώνει πχ ο Λύτρας με κανονικές μελέτες και τεκμηριωμένα συμπεράσματα δεν τα εμπιστεύεσαι?
    Απο ότι φαίνεται όχι, αντίθετα εμπιστεύεται τον VD και λοιπούς

    Νομίζω πως το έθεσες πολύ σωστά πιο πίσω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το παιχνιδάκι που παίζεις με τον δήθεν "σκεπτικισμό" σου είναι απαράδεκτο.
    είναι κάτι που κάνει εδω και μήνες, του φέρνει ο κόσμος δεδομένα εδώ στο νήμα, άλλα τα αγνοεί, συνεχίζει και φέρνει νέα θέματα απο τον VD και τους ανάλογους.

    Ε χει χάσει πλέον το δικαίωμα του δεν ήξερα κλπ

    Δεν είναι κακό, δικαίωμα του, αλλά όπως το είπες και εσύ, ας μην το σερβίρει με σκεπτικισμό και καλά, ο VD τουλάχιστον το έχει αγκαλιάσει

  6. #50166
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ότι φαίνεται όχι, αντίθετα εμπιστεύεται τον VD και λοιπούς

    Νομίζω πως το έθεσες πολύ σωστά πιο πίσω



    είναι κάτι που κάνει εδω και μήνες, του φέρνει ο κόσμος δεδομένα εδώ στο νήμα, άλλα τα αγνοεί, συνεχίζει και φέρνει νέα θέματα απο τον VD και τους ανάλογους.

    Ε χει χάσει πλέον το δικαίωμα του δεν ήξερα κλπ

    Δεν είναι κακό, δικαίωμα του, αλλά όπως το είπες και εσύ, ας μην το σερβίρει με σκεπτικισμό και καλά, ο VD τουλάχιστον το έχει αγκαλιάσει
    Δεν καταλαβαίνω γιατί το βλέπεις έτσι. Είναι πολλοί που εκφράζουν αυτή την άποψη και οι περισσότεροι είναι άνθρωποι που δεν πίστεψαν ποτέ στο εμβόλιο και στην πανδημία. Εγώ αντιθέτως πίστεψα και εμβολιάστηκα. Είναι ανησυχία, δεν είναι σκεπτικισμός.

    - - - Updated - - -

    Εγώ μάλιστα θα ποστάρω και την παρακάτω έρευνα-ανάρτηση που μόλις βρήκα (και ειλικρινά θέλω να συνεχίσω να βρίσκω τέτοιες) και στην ουσία αποδομεί κάθε άποψη-σκέψη ότι η υπερβάλλουσα θνησιμότητα δεν οφείλεται στον κορονοιό ακόμα και το 2022. Αυτό έλεγα και στα ποστ μου. Ότι πρέπει να γίνουν τέτοιες έρευνες για να καθησυχαστεί ο κόσμος. Και απορώ πώς από την αρχή του 2022 φτάσαμε τώρα να τις διαβάζουμε.
    Βάσει των στοιχείων που παρουσιάζει, φαίνεται ότι υπερ-καλύπτεται από τον κοβιντ. Καταλήγωντας η έρευνα: Παρότι έχουν αποδοθεί και στα εμβόλια ευθύνες για την υπερβάλλουσα θνησιμότητα, από τα στοιχεία δεν προκύπτει κάτι τέτοιο: «Κάτι τέτοιο δεν προκύπτει από τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ που παρατέθηκαν παραπάνω, αφού οι υπερβάλλοντες θάνατοι που δεν οφείλονται στον κορωνοϊό είναι λιγότεροι τα δύο χρόνια των εμβολιασμών, σε σχέση με κάποια από τα προπανδημικά έτη» σημειώνει ο ερευνητής, Μανώλης Καρακώστας.

    https://www.lifo.gr/now/tech-science...n-yperballoysa

    https://www.protothema.gr/greece/art...hneiou-kritis/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 1comment : 18-10-22 στις 02:17.

  7. #50167
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έκθεση ΕΟΔΥ για την εβδομάδα 10/10/2022 με 16/10/2022 (2022-41)
    Στοιχεία Εβδομάδας (σε σχέση με την προηγούμενη)
    ▫ PCR: 68.358 (-1.284). Rapid: 625.813 (-5.173). Σύνολο: 694.171 (-6.457)
    ▫ Κρούσματα: 55.242 (εβδομάδας) + 245 (ενσωματώσεις) = 55.487 (+4.060)
    ▫ Επαναλοιμώξεις: 21% (-2%)
    ▫ Θετικότητα: 7,96% (+0,65%) ✖
    ▫ Εισαγωγές Ασθενών σε απλές κλίνες: 1.351 (+249) ✖
    ▫ Διασωληνωμένοι: 74 (+12) ✖
    ▫ Θάνατοι: 107 (εβδομάδας) + 6 (ενσωματώσεις) = 113 (0) ✔

    Ηλικιακή Κατανομή Νεκρών

    .
    Η κατάσταση επιδεινώνεται. Μ' εξαίρεση τον ίδιο αριθμό νεκρών, όλοι οι υπόλοιποι δείκτες είναι άσχημοι. Εμβόλιο 4η δόση!
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  8. #50168
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Δεκέμβριο πάμε γερά για νέα πανευρωπαϊκή πρωτιά
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #50169
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάσταση επιδεινώνεται. Μ' εξαίρεση τον ίδιο αριθμό νεκρών, όλοι οι υπόλοιποι δείκτες είναι άσχημοι. Εμβόλιο 4η δόση!
    Απορίας άξιο πώς δεν επαναφέρουν τουλάχιστον ένα μέτρο που δεν κοστίζει τίποτα και στην ουσία θεωρείται ήπιο, όπως η μάσκα στους εσωτερικούς χώρους. Το μέτρο υπήρχε με πολύ λιγότερα κρούσματα θυμίζω. Τώρα με μετάλλαξη που κολλάει πάρα πολύ εύκολα, το χουμε απομακρύνει ως σενάριο. Είμαστε απεγνωσμένα βασισμένοι στα μέτρα που παίρνονται έξω. Αν οι έξω το επαναφέρουν, ακολουθούμε. Αν όχι, ούτε συζήτηση.

  10. #50170
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι έξω το επαναφέρουν
    Οι έξω γιατί δεν το επαναφέρουν?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακολουθούμε. Αν όχι, ούτε συζήτηση.
    Όχι πάντα. Οι έξω το έχουν καταργήσει (π.χ ΜΜΜ) και εμείς ακόμη το εφαρμόζουμε.

  11. #50171
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ποιος εμποδίζει τον οποιονδήποτε δηλαδή να βάλει μάσκα? Πρέπει μετά από 2 χρόνια πίπ@ς και συγγνώμη που το λέω έτσι, να μας πάρουν από το χεράκι? Τους σέρνουμε πολλά για την υγεία που δεν κάνουν αλλά αυτό πλέον είναι δικό μας θέμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #50172
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Κανένας δεν εμποδίζει κανέναν, προφανώς οι περισσότεροι θεωρούν ότι οι μάσκες δεν βοηθούν ιδιαίτερα και γι' αυτό δεν τις φοράνε.

    Δεν πρέπει να μας παίρνουν από το χεράκι, αλλά να που ακόμη όμως μας παίρνουν!

  13. #50173
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος εμποδίζει τον οποιονδήποτε δηλαδή να βάλει μάσκα? Πρέπει μετά από 2 χρόνια πίπ@ς και συγγνώμη που το λέω έτσι, να μας πάρουν από το χεράκι? Τους σέρνουμε πολλά για την υγεία που δεν κάνουν αλλά αυτό πλέον είναι δικό μας θέμα.
    Εξάκλυ και μάλιστα με μια FFP πλέον ακόμα και αν οι άλλοι δεν φορούν, μια χαρά κανείς είναι προστατευμένος αν αυτό είναι η όρεξη και ο τρόπος επίτευξης
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #50174
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος εμποδίζει τον οποιονδήποτε δηλαδή να βάλει μάσκα? Πρέπει μετά από 2 χρόνια πίπ@ς και συγγνώμη που το λέω έτσι, να μας πάρουν από το χεράκι? Τους σέρνουμε πολλά για την υγεία που δεν κάνουν αλλά αυτό πλέον είναι δικό μας θέμα.
    Μπα, όχι.

    Η πανδημία για το ελληνικό κράτος (την Κυβέρνηση, μάλλον), έχει λήξει εδώ και ένα 5μηνο περίπου.

    Δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση, δεν υπάρχει η παραμικρή υπενθύμιση, η παραμικρή οδηγία, πέρα από 2 κουβεντουλες το μήνα.

    Δουλειά του Κράτους είναι να κατευθύνει και να παίρνει αποφάσεις, όχι να μαζεύει φόρους και να λέει "τόσο καιρό τα μάθατε".
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #50175
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, όχι.

    Η πανδημία για το ελληνικό κράτος (την Κυβέρνηση, μάλλον), έχει λήξει εδώ και ένα 5μηνο περίπου.

    Δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση, δεν υπάρχει η παραμικρή υπενθύμιση, η παραμικρή οδηγία, πέρα από 2 κουβεντουλες το μήνα.

    Δουλειά του Κράτους είναι να κατευθύνει και να παίρνει αποφάσεις, όχι να μαζεύει φόρους και να λέει "τόσο καιρό τα μάθατε".
    Μαζί σου αλλά αν περιμένω το κράτος για να προσέξω τον εαυτό μου από τα βασικά, ζήτω που χεστήκαμε....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 3345 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 33253335334033433344334533463347335033553365 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας