Σελ. 3154 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 31343144314931523153315431553156315931643174 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 47.296-47.310 από 51068
  1. #47296
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις μία πολύ λάθος αντίληψη για τις χώρες αυτές, ξαναλέω δεν υπάρχει πλέον καμία σύσταση για καμία μάσκα πουθενά. Και μιλώντας για εσωτερικούς χώρους αναφέρθηκα στις παραπάνω χώρες και ξέχασα και την Ιρλανδία (με ελάχιστες πλέον εξαιρέσεις).

    Μπορώ να προσθέσω και άλλες χώρες, ενώ η κατεύθυνση είναι ξεκάθαρη προς την απάλειψη της υποχρεωτικότητας μασκών σε εσωτερικούς χώρους.

    Σε ξαναρωτώ λοιπόν, κατά τη γνώμη σου πότε θα πρέπει (αν πρέπει) να απαλειφθεί η υποχρεωτικότητα στην Ελλάδα;
    Αυτή την στιγμή Ελλάδα, με τα ποσοστά εμβολιασμού και εμβολιασμού με 3η δόση ή πρόσφατα 2η, όχι με την καμία

  2. #47297
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι συγκρίσεις που κάνετε με τις χώρες της Δυτικής Ευρώπης είναι άκυρες και εκτός τόπου και χρόνου κυριολεκτικά.
    Δεν έχει το ίδιο πρόβλημα η Ιρλανδία με 10 νεκρούς την εβδομάδα ανά 100.000 κατοίκους με την Ελλάδα των 67 νεκρών.

  3. #47298
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Sweden declare pandemic over, despite warnings from scientists

    Παράδειγμα προς μίμηση. Η σουηδία ήταν στο ίδιο γεωγραφικό μήκος και πλάτος και είχε την ίδια κουλτούρα με εμάς, όταν οι νεκροί τους ήταν πολλοί οπότε την αναφέραμε κάθε μέρα όλη μέρα.

    Όταν ξεμπέρδεψαν όμως και εδώ, ακόμα πνιγόμαστε στην αθλιότητα των άχρηστων, άλλαξε γεωγραφικό μήκος και πλάτος και κουλτούρα.

  4. #47299
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή Ελλάδα, με τα ποσοστά εμβολιασμού και εμβολιασμού με 3η δόση ή πρόσφατα 2η, όχι με την καμία
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συγκρίσεις που κάνετε με τις χώρες της Δυτικής Ευρώπης είναι άκυρες και εκτός τόπου και χρόνου κυριολεκτικά.
    Δεν έχει το ίδιο πρόβλημα η Ιρλανδία με 10 νεκρούς την εβδομάδα ανά 100.000 κατοίκους με την Ελλάδα των 67 νεκρών.
    OK, ας τα δεχτώ ως απόψεις και τις καταγράφω

    Προσέξτε όμως μην τυχόν με 67 ή 70 νεκρούς κάπου εκεί κατά το ελληνικό Πάσχα που τυγχάνει να συμπίπτει με το ξεκίνημα της τουριστικής σεζόν ξαφνικά έχουμε διαγγέλματα για το τέλος της πανδημίας και την ευτυχία που έρχεται...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #47300
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, ας τα δεχτώ ως απόψεις και τις καταγράφω

    Προσέξτε όμως μην τυχόν με 67 ή 70 νεκρούς κάπου εκεί κατά το ελληνικό Πάσχα που τυγχάνει να συμπίπτει με το ξεκίνημα της τουριστικής σεζόν ξαφνικά έχουμε διαγγέλματα για το τέλος της πανδημίας και την ευτυχία που έρχεται...
    Το ότι με πιο ζεστό καιρό τα πράγματα είναι διαφορετικά το ξέρουμε, όποτε ναι θα το πούνε για το Πάσχα, θα το πούνε ακόμα και για την τουριστική σεζον
    Ξέρω πως μετά θα ακούμε το φταίνε οι τουρίστες (απο το εξωτερικό) όχι του εσωτερικού, πραγματικά δεν θα αλλάξει κάτι.

    Το παν είναι τι κερδίζεις τι χάνεις, απο την στιγμή που δεν είσαι η Νοτοπούλου ας πούμε που έχει το τουριστικό απο τον ΣΡΖ που φώναζε για το τι κάνει το κράτος για τον τουρισμό, δεν βλέπω τον λόγο κάθε φόρα να το αναφέρεις, εκτός αν απλά το θέμα σου είναι το Πάσχα και το ότι έχει βαθιές ρίζες στην ορθόδοξη εκκλησία.

  6. #47301
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, ας τα δεχτώ ως απόψεις και τις καταγράφω

    Προσέξτε όμως μην τυχόν με 67 ή 70 νεκρούς κάπου εκεί κατά το ελληνικό Πάσχα που τυγχάνει να συμπίπτει με το ξεκίνημα της τουριστικής σεζόν ξαφνικά έχουμε διαγγέλματα για το τέλος της πανδημίας και την ευτυχία που έρχεται...
    Αυτή η ιστορία με τον τουρισμό είναι τελείως άκυρη για το 2021. Πραγματικά δηλάδη.
    Από τον Απρίλιο του 2021 και μετά η Ελλάδα ήταν σε σαφώς χειρότερη επιδημιολογική κατάσταση από την υπόλοιπη Ευρώπη.
    Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι πρόβλημα έχετε μερικοί με τον τουρισμό. Η ερώτηση δεν απευθύνεται σ' εσένα, αλλά γενικά οι αριστερόφρονες έχουν ένα θέμα με τον τουρισμό.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  7. #47302
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κριτήρια ήταν και είναι πολιτικά κυρίως,ας μη γελιόμαστε.Χωρίς όριο ατόμων τα τραπέζια της εστίασης,ενώ παραμένουν οι μάσκες σε εξωτερικούς χώρους και τα γήπεδα είναι σχεδόν κλειστά.Από την άλλη,γιατί κάποιος 3πλοεμβολιασμένος που νόσησε από Ο ,να φοράει μάσκα,δεν ξέρω.Όχι όμως ότι αποκτήσαμε και NHS,ώστε οι εκ της Γηραίας Αλβιώνας να απαιτείτε χυμαδιό,όταν επί ένα μήνα είμαστε εδώ στην Ελλάδα τοπ 5 παγκοσμίως.
    Δυστυχώς έτσι είναι, για αυτό έχουμε αυτά τα χάλια. Από την μια ο κίνδυνος είναι υπαρκτός και απαιτούνται μέτρα, από την άλλη τα μέτρα που παίρνουν είναι με βάση τις πολιτικές τους επιδιώξεις. Το αποτέλεσμα είναι να παρατείνεται η κατάσταση την οποία έχουν βρει τρόπο να κεφαλαιοποιούν και ταυτόχρονα να μεταθέτουν την ευθύνη σε άλλους. win/win για αυτούς, lose/lose για μας.

  8. #47303
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εσύ
    για προβλήματα υγείας
    πήγες σε κοπρίτες του δημοσίου ή σε κοπρίτες του ιδιωτικού ?

    Μπορεί να προτίμησες το Boutique Hospital, στην Γλυφάδα όπως η γυναίκα του Μονογυιού, δικαίωμά σου.
    Βέβαια, όταν την μαζέψανε με το κρατικό-δημόσιο ΕΚΑΒ (κι αυτοί κοπρίτες ?) την πήγανε πρώτα στο Κρατικό Νίκαιας.
    https://www.mediterraneohospital.gr/...ue-hospital-2/

    Εμένα με έχει μαζέψει το ΕΚΑΒ, εσένα ?
    εννοειται δημοσιο και παλι δημοσιο... οσο για τις boutique του ιδιωτικου τομεα της υγειας, εκει πανε μονον τα... κορόιδα για να κανουν τις εξετασεις διπλές για το καλο τους βεβαιως - βεβαιως, οσο για τη διαμονη παλιο καλο HILTON το λιγοτερο!
    Εαν δεν υπηρχε το ΕΣΥ - εστω και στα σημερινα του χαλια, κλαψτα ω δημητριε!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #47304
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η ιστορία με τον τουρισμό είναι τελείως άκυρη για το 2021. Πραγματικά δηλάδη.
    Από τον Απρίλιο του 2021 και μετά η Ελλάδα ήταν σε σαφώς χειρότερη επιδημιολογική κατάσταση από την υπόλοιπη Ευρώπη.
    Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι πρόβλημα έχετε μερικοί με τον τουρισμό. Η ερώτηση δεν απευθύνεται σ' εσένα, αλλά γενικά οι αριστερόφρονες έχουν ένα θέμα με τον τουρισμό.
    Δεν έχω κανένα θέμα απολύτως με τον τουρισμό κάθε άλλο.

    Έχω τεράστιο θέμα με μία κυβέρνηση όμως η οποία διαρκώς κόπτεται για αυτόν και μόνο και που διαρκώς θεωρεί τους ίδιους τους πολίτες της Β' κατηγορίας. Οι νεκροί θα συνεχίσουν ημερισίως κατά δεκάδες. Τίποτε δεν θα με κάνει περισσότερο χαρούμενο από το να φάω το καπέλο μου αλλά με στατιστικές που ο ίδιος έδωσες και με τις οποίες συμφωνώ, καθώς και με ένα δημόσιο ΕΣΥ πλήρως πλέον εξαθλιωμένο (κάτι που εσείς οι δεξιόφρονες μάλλον το θεωρείτε θετικό στο βαθμό κατά τον οποίο θα ανοίξει το δρόμο σε έναν "αποτελεσματικότερο" ιδιώτη), οι νεκροί θα παραμένουν υψηλότατοι, όπως είναι ήδη. Ίσως να μην είναι 100, αλλά θα είναι υψηλότεροι από τον μέσο όρο ΕΕ.

    Συνεπώς είναι αστείο τουλάχιστον να επικαλείσαι το ότι τώρα οι περιορισμοί παραμένουν στο max λόγω νεκρών. Είναι οι ίδιοι περιορισμοί που θα αρθούν με 1000% βεβαιότητα όταν πλέον θα πρέπει να φέρουμε και να ταΐσουμε, να ποτίσουμε, και να διασκεδάσουμε τους τουρίστες.

    Προσωπικά, λοιπόν, επειδή εκτός από τον τουρισμό που δεν με χαλά έχω και γνωστούς / φίλους αυτή τη στιγμή με μαγαζιά που ματώνουν χάρη ενός θεάτρου, θα πρότεινα να πέσει τώρα η αυλαία αντί για τον Απρίλιο

    Αυτό είναι το θέμα που έχω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #47305
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θ. Λύτρας : Αυτοί είναι οι τρεις παράγοντες που φέρνουν την Ελλάδα στις πρώτες χώρες σε θανάτους από Covid-19
    https://www.ieidiseis.gr/ellada/1300...io-stin-ellada

    Kaι η μελέτη Λύτρα-Τσιόδρα
    https://journals.sagepub.com/doi/ful...urnalCode=sjpc

    " 2) Πιθανότητα βαριάς νόσου

    Εξαρτάται *θεαματικά* από το:

    α) **ποιοί** μολύνονται (ηλικίες)

    β) τι ανοσία έναντι βαριάς νόσου έχουν, μέσω εμβολιασμού, αλλά κ (ατυχώς) μέσω προηγούμενης νόσησης

    Είναι ο παράγοντας που μπορούμε περισσότερο άπ'όλα να παρέμβουμε, χάρη στον εμβολιασμό. "



    " 3) Πιθανότητα θανάτου (για όσους νοσήσουν βαριά)

    Αυτή εξαρτάται από το σύστημα υγείας, τις "επιδόσεις" και τις αντοχές του. "
    Η πρώτη μελέτη των Τσιόδρα Λύτρα, ανέφερε σαν νούμερα 1 πρόβλημα την διασπορά στην κοινότητα. Τα υπόλοιπα είναι φυσικά επακόλουθα.
    Την περίοδο πριν τους μαζικούς εμβολιασμούς ο μόνος τρόπος ελεγχου ήταν τα lock down και η τήρηση των μέτρων.
    Μην το ξεχνάμε αυτό, για να θυμόμαστε ποια στάση κρατήθηκε από κάποιους τότε.
    Επίσης η ίδια μελέτη έδειξε κάτι επίσης σημαντικό, τη χειρότερη επίδοση των περιφερειακών νοσοκομείων σε σχέση με την Αθήνα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω κανένα θέμα απολύτως με τον τουρισμό κάθε άλλο.
    Έχω τεράστιο θέμα με μία κυβέρνηση όμως η οποία διαρκώς κόπτεται για αυτόν και μόνο και που διαρκώς θεωρεί τους ίδιους τους πολίτες της Β' κατηγορίας. Οι νεκροί θα συνεχίσουν ημερισίως κατά δεκάδες. Τίποτε δεν θα με κάνει περισσότερο χαρούμενο από το να φάω το καπέλο μου αλλά με στατιστικές που ο ίδιος έδωσες και με τις οποίες συμφωνώ, καθώς και με ένα δημόσιο ΕΣΥ πλήρως πλέον εξαθλιωμένο (κάτι που εσείς οι δεξιόφρονες μάλλον το θεωρείτε θετικό στο βαθμό κατά τον οποίο θα ανοίξει το δρόμο σε έναν "αποτελεσματικότερο" ιδιώτη), οι νεκροί θα παραμένουν υψηλότατοι, όπως είναι ήδη. Ίσως να μην είναι 100, αλλά θα είναι υψηλότεροι από τον μέσο όρο ΕΕ.
    Συνεπώς είναι αστείο τουλάχιστον να επικαλείσαι το ότι τώρα οι περιορισμοί παραμένουν στο max λόγω νεκρών. Είναι οι ίδιοι περιορισμοί που θα αρθούν με 1000% βεβαιότητα όταν πλέον θα πρέπει να φέρουμε και να ταΐσουμε, να ποτίσουμε, και να διασκεδάσουμε τους τουρίστες.
    Προσωπικά, λοιπόν, επειδή εκτός από τον τουρισμό που δεν με χαλά έχω και γνωστούς / φίλους αυτή τη στιγμή με μαγαζιά που ματώνουν χάρη ενός θεάτρου, θα πρότεινα να πέσει τώρα η αυλαία αντί για τον Απρίλιο
    Αυτό είναι το θέμα που έχω
    Πως θεωρεί η κυβέρνηση τους πολίτες της β' κατηγορίας ? Θεσπίζοντας μέτρα ή παίρνοντας τα πίσω όταν η διασπορά μειώνεται?
    Δεν το πιάνω αυτό.
    Ο ΣΡΖ που γκρίνιαζε για το "πιο αυστηρό λοκ ντάνουν στον κόσμο" ή που πασάρει το παραμύθι του εθελοντικουποχρεωτικού εμβολιασμού και τάζει τις ΜΕΘ που ανασταίνονται οι 80 άρηδες τους θεωρεί πρώτης κατηγορίας ? Θυμάσαι τις γελοιότητες της Αχτζιόγλου ότι έχουμε lock down επειδή δεν έχουμε πολλές ΜΕΘ κι με Σύριζα θα είχαμε οικονομία/κοινωνία χωρίς περιορισμούς και οι χιλιάδες ΜΕΘ θα μείωναν τον αριθμό των νεκρών ?
    Ερωτήσεις:
    1. Που στο πρόγραμμα της ΝΔ μιλάει για μείωση του ΕΣΥ ? Για συμπράξεις έγραφε το 2019 το πρόγραμμα. Πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα πολιτικός έχοντας το μυαλό στη θέση του να καταργήσει το ΕΣΥ και να ελπίζει να κερδίσει εκλογές ?
    2. Ποιοί είναι οι περιορισμοί στο max ? Η μάσκα στο Super Market και στην καφετέρια όταν είσαι όρθιος ? Στα μπαρ δεν ξέρω τι γίνεται. Ο ενεργός γλετζές/ξενύχτης της οικογένειας δεν παραπονέθηκε το τελευταίο καιρό.

    Η επικέντρωση της συζήτησης στις ΜΕΘ είναι πρόβλημα. Βολεύει πολλούς, αλλά ΙΜΟ δεν είναι τόσο καθοριστική στο θέμα της δημόσια υγείας όσο παρουσιάζεται. Η ΠΦΥ έχει πρόβλημα, κι εκεί πρέπει να επαναξιολογηθεί η κατάσταση. Εκεί είναι το πρόβλημα.

    Κι εγώ νομίζω ότι οι νεκροί θα εξακολουθήσουν να είναι πολλοί. Τις τελευταίες εβδομάδες ο αριθμός όσων έχουν κάνει και τις δυο δόσεις αυξάνεται ελάχιστα κάθε εβδομάδα. Πρακτικά οι πρώτοι και δεύτεροι εμβολιασμοί τελείωσαν. Μένει ένα κενό στις επικίνδυνες ηλικίες των 70+ το οποίο δεν μαζεύεται. Πρέπει να δοθούν κίνητρα στους 50άρηδες να πείσουν τους ανεμβολίαστους γονείς τους. Διαφορετικά το δημογραφικό δέντρο της Ελλάδας θα αλλάξει στην κορυφή του.

    Να σου πω την αλήθεια, κι εγώ προβληματίζομαι αν πρέπει να υπάρχουν μέτρα. Μόνο οι μάσκες κι αυτές μόνο σε κλειστούς χώρους, φαίνεται λογικο. Σκέφτομαι μήπως γίνομαι σκατόψυχος με αυτή τη σκέψη και την παίρνω πίσω, αλλά είμαι πολυ κοντά να καταλήξω εκεί.

    Μίλαγα με μια συνάδελφο προχθές. Έχει δύο παιδιά 7 και 2 ετών. Ο μικρός της δεν έχει παίξει ποτέ με άλλο παιδάκι εκτός οικογένειας, δεν έχει πάρει ποτέ αγκαλιά άτομο εκτός των γονιών του. Δεν έχει παίξει ποτέ σε παιδική χαρά με άλλα παιδάκια. Αυτή η διαστροφή πρέπει να σταματήσει. Για όνομα δηλαδή.
    Οι σημερινοί 30άρηδες έχουν περάσει κι αυτοί όλο το πακέτο. Μνημόνια, ύφεση, απορρύθμιση της αγοράς εργασίας, πανδημία, κληρονομούν ένα φαληρημένο ασφαλιστικό, δεν μπορούν να πάρουν δάνειο ή να νοικιάσουν ένα σπίτι να κάνουν οικογένεια, βλέπουν και το απομεινάρι του παραπετάσματος να απειλεί με πυρηνικά. Δεν ξέρω. Η κατάσταση δεν μου φαίνεται δίκαιη για τις νεώτερες γενιές. Κάτι δεν μου κολλάει στην ιστορία αυτή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stel67 : 10-02-22 στις 02:14.

  11. #47306
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Σαν σημερινός 30άρης, η κατάσταση στην χώρα είναι να κάνουμε αποκλειστικό πλάνο διαφυγής γιατί τα τελευταία 13 χρόνια (που'μαστε στην παραγωγική μας ηλικία), μας έχουν τσακίσει και λιανίσει με πολλαπλούς πιθανούς τρόπους χωρίς έλεος και οίκτο.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #47307
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σαν escape room δηλαδη

  13. #47308
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν σημερινός 30άρης, η κατάσταση στην χώρα είναι να κάνουμε αποκλειστικό πλάνο διαφυγής γιατί τα τελευταία 13 χρόνια (που'μαστε στην παραγωγική μας ηλικία), μας έχουν τσακίσει και λιανίσει με πολλαπλούς πιθανούς τρόπους χωρίς έλεος και οίκτο.
    Άστα γιατί και τα δικά μου καλύτερα χρόνια 40 μέχρι τα 56 δεν ήταν καλά. Στη ηλικία μου ο πατέρας μου βγήκε στη σύνταξη, έχοντας βάλει μερικά λεφτά στην άκρη για τα γεράματά του, ζώντας καλύτερα και κάνοντας μια πιο εύκολη δουλειά.
    Οι συνομήλικοι μου νιώθουμε ότι κάτι κάναμε αν δεν έχουμε χρέη στη τράπεζα. Και δεν υπάρχει και πολύ χρόνος μπροστά μας να κάνουμε catch up ούτε η προοπτική εφάπαξ κλπ
    Για μένα η πιο παραγωγική ηλικία ήταν τα 35 με 50. Αρκετή εμπειρία ζωής, λιγότερη αφέλεια. Μην σε παίρνει από κάτω, δεν σε πήραν τα χρόνια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stel67 : 10-02-22 στις 02:17.

  14. #47309
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλά ακόμα συζητάτε για το θέμα των μέτρων;
    Εδώ έρχεται οποιοςδήποτε στη χώρα από τη Δευτέρα ΧΩΡΙΣ καν τεστ έχοντας ταξιδέψει αγκαλίτσα με άλλους 100 στο αεροπλάνο αρκεί να έχει κάνει εμβόλιο.
    Δηλαδή αν τα μέτρα ΔΕΝ ήταν καθαρά ΠΟΛΙΤΙΚΑ θα ήταν αυτό το μέτρο που θα έπρεπε να αρθεί πρώτο αρχές Φλεβάρη μη και χάσουμε τους τουρίστες του χειμώνα;;

    Ας σοβαρευτούμε επιτέλους.
    Όσοι εμβολιάστηκαν , εμβολιάστηκαν και μπορούν και τώρα να εμβολιαστούν με booster , κλπ.
    Όσοι ΔΕΝ εμβολιάστηκαν πήραν τα ρίσκα τους και προφανώς δε θα το κάνουν ούτε τώρα.
    Το Φεβρουάριο του 2022 κανένας δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν ήξερε τι και πως..

    Ανοίξτε επιτέλους την οικονομία και δώστε στον κόσμο τη ζωή του πίσω.
    Όποιοι θέλουν μπορούν να συνεχίσουν να παίρνουν όσα μέτρα θέλουν από προσωπική επιλογή αλλά το αστείο με την καταστολή των ελευθεριών πρέπει να τελειώσει ΧΘΕΣ!!
    Are you with Us?

  15. #47310
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ακόμα συζητάτε για το θέμα των μέτρων;
    Εδώ έρχεται οποιοςδήποτε στη χώρα από τη Δευτέρα ΧΩΡΙΣ καν τεστ έχοντας ταξιδέψει αγκαλίτσα με άλλους 100 στο αεροπλάνο αρκεί να έχει κάνει εμβόλιο.
    Δηλαδή αν τα μέτρα ΔΕΝ ήταν καθαρά ΠΟΛΙΤΙΚΑ θα ήταν αυτό το μέτρο που θα έπρεπε να αρθεί πρώτο αρχές Φλεβάρη μη και χάσουμε τους τουρίστες του χειμώνα;;

    Ας σοβαρευτούμε επιτέλους.
    Όσοι εμβολιάστηκαν , εμβολιάστηκαν και μπορούν και τώρα να εμβολιαστούν με booster , κλπ.
    Όσοι ΔΕΝ εμβολιάστηκαν πήραν τα ρίσκα τους και προφανώς δε θα το κάνουν ούτε τώρα.
    Το Φεβρουάριο του 2022 κανένας δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν ήξερε τι και πως..

    Ανοίξτε επιτέλους την οικονομία και δώστε στον κόσμο τη ζωή του πίσω.
    Όποιοι θέλουν μπορούν να συνεχίσουν να παίρνουν όσα μέτρα θέλουν από προσωπική επιλογή αλλά το αστείο με την καταστολή των ελευθεριών πρέπει να τελειώσει ΧΘΕΣ!!
    Άλλους 100 με μάσκα.

Σελ. 3154 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 31343144314931523153315431553156315931643174 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας