Σελ. 16 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 51068
  1. #226
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα πως είναι ναυτικός και μεταφέρθηκε από το πλοίο στο νοσοκομείο Πάτρας - κι εγώ καρναβάλι σκέφτηκα αλλά ο χρόνος επώασης δεν έχει ξεκινήσει για να έχουμε εικόνα. Από Κυριακή περίπου θα ξέρουμε (για το Καρναβάλι εννοώ)
    Δεν είπα πως αυτός την πάτησε απο το Καρναβάλι, άλλωστε το έχω αναφέρει και πιο πίσω για τις 15 ημέρες μέχρι να υπάρχει εμφάνιση συμπτωμάτων, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν τον έχει και ακόμα χειρότερα πως δεν μπορεί να τον μεταδώσει, αυτό όμως που λέω είναι για σκέψου να ήταν στο καρναβάλι

  2. #227
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα πως αυτός την πάτησε απο το Καρναβάλι, άλλωστε το έχω αναφέρει και πιο πίσω για τις 15 ημέρες μέχρι να υπάρχει εμφάνιση συμπτωμάτων, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν τον έχει και ακόμα χειρότερα πως δεν μπορεί να τον μεταδώσει, αυτό όμως που λέω είναι για σκέψου να ήταν στο καρναβάλι
    Nαι, σαφώς, εννοείται
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #228
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Στη δουλειά μου μας ανακοίνωσαν ότι την Παρασκευή θα πρέπει όλοι να δουλέψουμε από το σπίτι, για δοκιμή των συστημάτων ότι δουλεύει το VPN και όλο το δίκτυο όπως πρέπει αν τύχει και κλείσουμε το μαγαζί και αναγκαστούμε να δουλεύουμε όλοι στην απομόνωση του σπιτιού μας. Ήδη έχουν απαγορέψει ταξίδια στις χώρες που έχουν πολλά κρούσματα, και απαγορεύουν επίσης επισκέπτες που πήγαν σε αυτές τις χώρες τις τελευταίες 14 μέρες.

  4. #229
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη δουλειά μου μας ανακοίνωσαν ότι την Παρασκευή θα πρέπει όλοι να δουλέψουμε από το σπίτι, για δοκιμή των συστημάτων ότι δουλεύει το VPN και όλο το δίκτυο όπως πρέπει αν τύχει και κλείσουμε το μαγαζί και αναγκαστούμε να δουλεύουμε όλοι στην απομόνωση του σπιτιού μας. Ήδη έχουν απαγορέψει ταξίδια στις χώρες που έχουν πολλά κρούσματα, και απαγορεύουν επίσης επισκέπτες που πήγαν σε αυτές τις χώρες τις τελευταίες 14 μέρες.
    Ξέχασα κι εγώ να αναφέρω ότι κι εμείς έχουμε απαγόρευση ταξιδιών, πλην business-essential, και ήδη ένα άτομο εδώ στο γραφείο που βρισκόταν Μιλάνο της είπα υποχρεωτικά να δουλέψει από το σπίτι για 2 εβδομάδες. Δεν είμαι σίγουρος πως της κακόπεσε, θα μου πεις αν έχει τσιμπήσει κάτι θα το εξαπλώσει στο σούπερ μάρκετ ή στον φούρνο που θα πάει.

    Προς το παρόν πάντως δεν έχει κανένα σύμπτωμα, αλλά τι να έκανα κι εγώ; Μετά θα είχα και θέματα ηθικού στο γραφείο καθώς θα άρχιζε η γκρίνια για την τάδε που ήταν Μιλάνο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #230
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Το αστείο με μας είναι ότι μας είπαν επίσης ότι στην περίπτωση που κλείσει το μαγαζί δεν θα επιτρέψουν ούτε να μπούμε για να ποτίσουμε τα φυτά που έχουμε στο γραφείο, και ότι αυτός ήταν ο πιο συνηθισμένος λόγος αίτησης πρόσβασης στη δουλειά όταν είμασταν κλειστά με το government shutdown

  6. #231
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Διαβάζω ότι όσον αφορά τον ασθενή στην Πάτρα δεν κατάλαβαν αμέσως με τι έχουν να κάνουν και τον είχαν εισάγει με άλλη διάγνωση.

  7. #232
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Και στην δική μας δουλειά κόπηκαν μαχαίρι τα ταξίδια στην Κίνα, ακόμα και τα επείγοντα. Από την αρχή σχεδόν της διάδοσης του ιού οι επιστρέφοντες από Κίνα κάθονταν υποχρεωτικά 2 εβδομάδες με εργασία από το σπίτι. Οι δε αναχωρήσεις κόπηκαν αμέσως. Μου είχε φανεί παράδοξο τότε αλλά όπως φαίνεται ο γιατρός που έχουμε είναι γατόνι. Τώρα βέβαια που η εξάπλωση τείνει να γίνει παγκόσμια δεν ξέρω τι σχέδια θα εφαρμοστούν. Πλέον δεν θα αρκεί να βρεις λιμάνι που δεν έχει χτυπήσει ο ιός αλλά και η χώρα υποδοχής να σε δεχτεί. Το οικονομικό αποτύπωμα του ιού θεωρώ ότι θα είναι τεράστιο και ίσως και μη διαχειρίσιμο για πολλές εταιρείες.

  8. #233
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Ιταλία κλείνει μέχρι τα μέσα Μαρτίου, όλο το εκπαιδευτικό της σύστημα. Από νηοιαγωγία ως πανεπισυήμια.

    - - - Updated - - -

    Η Lufthansa ακυρώνει όλο και περισσότερες πτήσεις εξαιτίας της κρίσης του κοροναϊού. Όπως ανακοίνωσε εκπρόσωπος της Lufthansa στο πρακτορείο ειδήσεων Reuters σήμερα, Τετάρτη, 150 αεροσκάφη παραμένουν στο έδαφος, συμπεριλαμβανομένων 25 αεροσκαφών μακρινών αποστάσεων.

    Αυτό σημαίνει ότι το ένα πέμπτο του στόλου της Lufthansa μαζί με τις θυγατρικές της Swiss, Brussels Airlines και Austrian Airlines αποσύρεται προσωρινά από την κυκλοφορία. "Προσαρμόζουμε δυναμικά το πρόγραμμα πτήσεων στις έκτακτες συνθήκες", δήλωσε ο εκπρόσωπος της γερμανικής αεροπορικής εταιρείας.

    ΠΗΓΗ: ΑΜΠΕ
    Εμείς ας κάνουμε κάνα καρναβάλι, δεν τρέχει κάστανο
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #234
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  10. #235
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Το ένατο κρούσμα ήταν ταξιδιώτης στους Αγίους Τόπους, και μάλιστα σε γκρουπ 50 και άνω. Είχανε και παπά μαζί.

    Εν τω μεταξύ στο Ισραήλ έχουν βρει κρούσμα σε Νοτιοκορεάτες που ταξίδευσαν εκεί από τις 22 Φεβρουαρίου. Αυτοί γύρισαν μετέπειτα. Χώρια την απουσία ελέγχου και καραντίνας φαίνεται πως τα σκάτωσαν με την νοσηλεία του για μέρες στο τοπικό νοσοκομείο πριν μεταφερθεί στο Ρίο και διαπιστωθεί πως νοσεί από τον ιό.

  11. #236
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκάλωσες και εσύ με το καρναβάλι.
    Όσο να 'ναι η περίπτωση μας ήταν, εδώ ο κόσμος καίγεται και το...

  12. #237
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Τα συγχαρητήρια μου

    αν και είναι τεχνολογικού περιεχομένου η συγκεκριμένη ιστοσελίδα/κοινότητα

    χρειαζόταν αυτό το θέμα μιας και μας απασχολεί όλους/ες.

  13. #238
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω ότι όσον αφορά τον ασθενή στην Πάτρα δεν κατάλαβαν αμέσως με τι έχουν να κάνουν και τον είχαν εισάγει με άλλη διάγνωση.
    Την ωρα που εβγαινα απο το νοσοκομειο εμπαινε αυτος ο ανθρωπος. Λεει στην πορτα σε αυτον που σε κατευθυνει. Καλησπερα εχω συμπτωματα κορονοιου και μολις εχω επιστρεψει απο ταξιδι στο εξωτερικο. Αντι αυτος να τον στειλει στο αλλο νοσοκομειο (ριου) που ειναι και το αρμόδιο του λεει. Καλα προχωρηστε μπροστά και απλα μην μιλησετε σε κανεναν.... Ουδέν σχόλιο

  14. #239
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ωρα που εβγαινα απο το νοσοκομειο εμπαινε αυτος ο ανθρωπος. Λεει στην πορτα σε αυτον που σε κατευθυνει. Καλησπερα εχω συμπτωματα κορονοιου και μολις εχω επιστρεψει απο ταξιδι στο εξωτερικο. Αντι αυτος να τον στειλει στο αλλο νοσοκομειο (ριου) που ειναι και το αρμόδιο του λεει. Καλα προχωρηστε μπροστά και απλα μην μιλησετε σε κανεναν.... Ουδέν σχόλιο
    To τραγικο ειναι οτι και στο Ριο που πηγε εμεινε 3 μερες μεσα στη παθολογικη πριν τον παρουν πρεφα και τον βαλουν σε καραντινα. Φανταζεστε ποσους κολησε στη παθολογικη ετσι ?


  15. #240
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    10ο κρούσμα-επαφή του 9ου.

    Η ανεύθυνη αντιμετώπιση στο 1ο νοσοκομείο, θα φέρει πολλά κρούσματα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 16 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας