Σελ. 211 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 191201206209210211212213216221231 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.151-3.165 από 51067
  1. #3151
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιλαμβάνομαι την απέχθεια σε τέτοιο μέτρο αλλά δεν συμφωνώ στην παρούσα.

    Πιστεύω πραγματικά είναι κάτι που θα γινόταν έτσι κι αλλιώς, όχι μόνο στην Ελλάδα, και καλύτερα τώρα παρά μετά που θα είναι το ίδιο συν πολλούς νεκρούς.

    Επιπλέον δεν μιλάμε για στρατιωτικό νόμο, άσκηση και μια βόλτα από ότι βλέπω επιτρέπονται.

    Μόλις γύρισα από ένα περίπατο στην παραλιακή όπου πράγματι ο κόσμος ήταν ελάχιστος και όλοι κρατούσαν αποστάσεις. Εξαιρέσεις κάτι μπαρμπάδες ταβλαδόροι (τα ζάρια τα φτύνουν αναρωτιέμαι) και κάτι ρακετάδες.
    Όμως η κίνηση των αυτοκινήτων στην παραλιακή ήταν σταθερή και έντονη με βάση τις συνθήκες. Πήγαιναν όλοι αυτοί απλά μια βόλτα με το αυτοκίνητο ή σε μια ερημική παραλία για περίπατο; Πήγαιναν για επίσκεψη σε φίλους τους που είπαν να κάνουν μια μάζωξη; Θεωρώ συντριπτικά το πρώτο αλλά δεν ξέρω πως μπορεί το κράτος να το επιβεβαιώσει.

    Τώρα αν όλα αυτά με κάνουν φοβικό, αντιδημοκράτη τι να σας πω. Αν εσείς είστε τόσο σίγουροι για τη συμμόρφωση των συμπολιτών μας και είστε διατεθειμένοι να αναλάβετε το ρίσκο να γίνουμε Ιταλία ή κάτι παρόμοιο τότε μάλλον είμαι.
    Από αυτόν τον περίπατο θεωρείς ότι πρέπει να φυλακιστούμε όλοι σπίτια μας? Τι δεν έκανε σωστά ο κόσμος μπορεί να μου απαντήσει κάποιος?

    Ποιες ήταν οι υποδείξει ςπου αγνόησε μαζικά ώστε έτσι "αναγκάστηκε" η ΝΔ να βγάλει την αστυνομία στους δρόμους?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #3152
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτόν τον περίπατο θεωρείς ότι πρέπει να φυλακιστούμε όλοι σπίτια μας? Τι δεν έκανε σωστά ο κόσμος μπορεί να μου απαντήσει κάποιος?

    Ποιες ήταν οι υποδείξει ςπου αγνόησε μαζικά ώστε έτσι "αναγκάστηκε" η ΝΔ να βγάλει την αστυνομία στους δρόμους?
    για να ρωτάς προφανώς και δεν το τηρούσες
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  3. #3153
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να ρωτάς προφανώς και δεν το τηρούσες
    Ο Rebel δηλαδή που πήγε σήμερα περίπατο τι ακριβώς δεν τηρούσε? Γιατί δεν απαντά κανείς συγκεκριμένα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #3154
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εσύ μη γίνουμε Ιταλία, έ; Με τόση ευκολία;
    Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι γιατί κούρασε η ειρωνεία για την Ιταλία post παρά post: Εσύ θεωρείς ότι κάποιοι είμαστε πρόβατα και κάποιοι θεωρούμε ότι τα μέτρα είναι απαραίτητα. Διαφωνούμε λοιπόν, ΟΚ, δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε. Δεν είναι κάποιος σωστός και κάποιος λάθος, δεν το ξέρουμε αυτό. Θα το μάθουμε στο μέλλον. Μπορεί εσύ να είσαι ο έξυπνος, μπορεί κάποιοι άλλοι. Ας πάμε παρακάτω και μην προσπαθείς να πείσεις τον καθένα πόσο λάθος είναι και πόσο χάσαμε τη δημοκρατία.

  5. #3155
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Rebel δηλαδή που πήγε σήμερα περίπατο τι ακριβώς δεν τηρούσε? Γιατί δεν απαντά κανείς συγκεκριμένα?
    μπορείς να πας για ατομική άθληση - περπάτημα
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  6. #3156
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εσύ μη γίνουμε Ιταλία, έ; Με τόση ευκολία;

    Τάσεις / προβλέψεις / αριθμοί; Επειδή, για να μη γίνουμε Ιταλία, ξέρεις, ας το πάμε και εντελώς "προβλεπέ". Ας απαγορευτεί κάθε κίνηση οπουδήποτε και κάθε κάτοικος ας έχει μια φρατζόλα και ένα λίτρο γάλα απέξω στο κατώφλι πακεταρισμένα. Ξέρεις, αυτό λίγο-πολύ έγινε Κίνα, γιατί να μην το κάνουμε για να είμαστε 100% βέβαιοι ότι δεν θα είμαστε.... Ιταλία;

    - - - Updated - - -

    Στο μεταξύ, οι ελλείψεις σε νοσοκομεία σε αναπνευστήρες και προμήθειες μια χαρά συνεχίζονται, αλλά εκεί, να μη γίνουμε Ιταλία, και μην το σκέφτεστε καθόλου ότι το ΕΣΥ και τώρα το έχουν παρατημένο στο έλεος του... χειροκροτήματος.

    Πραγματικά είναι ενδιαφέρον (και εξοργιστικό παράλληλα) πώς τα προφανή ζητήματα, τα σκουπίζουμε κάτω από το χαλάκι της.... Ιταλίας
    Ναι φοβάμαι ότι μπορεί να γίνουμε Ιταλία. Γιατί όπως όλοι αναφέρετε το σύστημα υγείας μας είναι γτπ (ναι φταίει η ΝΔ, τα μνημόνια και θα τα έκανε χειρότερα αυτή η κυβέρνηση, να το υπογράψω και κάπου αν είναι να μην κατηγορηθώ ότι τους υποστηρίζω) και για να φτάσουμε στα αποτελέσματα της Ιταλίας υποπτεύομαι θα είναι πιο εύκολο.

    Όσο για τις ελλείψεις στο ΕΣΥ ξαναλέω επειδή πιστεύω όσους τις αναφέρουν για αυτό είμαι ακόμα πιο ανήσυχος. Δεν πιστεύω ότι διορθώνονται άμεσα (ανικανότητα, έλλειψη πόρων, δεν ξέρω) και για αυτό δεν βλέπω άλλο όπλο παρά τον περαιτέρω περιορισμό των μετακινήσεων.


  7. #3157
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να πας για ατομική άθληση - περπάτημα
    Ωραία λοιπόν, ποια ήταν αυτά τα περιστατικά που κόσμος (το 95% φοβάται και αλλάζει πεζοδρόμιο) αποφάσισε να πάει 10+ άτομα ομαδική άθληση περπάτημα.

    Δηλαδή ρε παιδιά τι είδε η ΝΔ που εμείς και τα ΜΜΕ(που είχαν λυσσάξει να δουν) δεν είδαμε?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #3158
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    ότι και σύστημα να έχεις το 12% που θέλει νοσοκομείο δεν το σηκώνεις εκτός και αν είσαι κίνα και χτίσεις νοσοκομείο σε μια βδομάδα
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  9. #3159
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eve Online
    Αυτό δεν πιάνεται, θεωρείται ήδη εργασία (τύπου Α' βεβαίωση)...
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  10. #3160
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτόν τον περίπατο θεωρείς ότι πρέπει να φυλακιστούμε όλοι σπίτια μας? Τι δεν έκανε σωστά ο κόσμος μπορεί να μου απαντήσει κάποιος?

    Ποιες ήταν οι υποδείξει ςπου αγνόησε μαζικά ώστε έτσι "αναγκάστηκε" η ΝΔ να βγάλει την αστυνομία στους δρόμους?
    Ρε Zus τι λες; Επειδή εγώ, εσύ κι άλλος εδώ μέσα κάνουμε αυτό που πρέπει, το γενικεύεις;

    Άμα σου πω έχω ένα φίλο μπάτσο γαμώ τα παιδιά και δημοκράτης εσύ θα συμπεράνεις ότι όλοι είναι καλά παιδιά και δημοκράτες;


  11. #3161
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φοβάμαι ότι μπορεί να γίνουμε Ιταλία. Γιατί όπως όλοι αναφέρετε το σύστημα υγείας μας είναι γτπ (ναι φταίει η ΝΔ, τα μνημόνια και θα τα έκανε χειρότερα αυτή η κυβέρνηση, να το υπογράψω και κάπου αν είναι να μην κατηγορηθώ ότι τους υποστηρίζω) και για να φτάσουμε στα αποτελέσματα της Ιταλίας υποπτεύομαι θα είναι πιο εύκολο.

    Όσο για τις ελλείψεις στο ΕΣΥ ξαναλέω επειδή πιστεύω όσους τις αναφέρουν για αυτό είμαι ακόμα πιο ανήσυχος. Δεν πιστεύω ότι διορθώνονται άμεσα (ανικανότητα, έλλειψη πόρων, δεν ξέρω) και για αυτό δεν βλέπω άλλο όπλο παρά τον περαιτέρω περιορισμό των μετακινήσεων.
    Το "μπορεί να γίνουμε" από το πού είμαστε και τι έχουμε σε τάσεις και ενδείξεις, ποιες είναι οι παραβάσεις, πόσες και πού, πόσο συμβάλλουν στο να "γίνουμε Ιταλία", τίποτε από αυτά δεν έχει απαντηθεί. Ταυτόχρονα, αόριστα μεν ανησυχούμε για το ΕΣΥ αλλά εδώ στο φόρουμ μόνο έχουν γραφτεί πολύ συγκεκριμένα πράγματα, και αυτά μόνο τα βάζουμε σε ανησυχίες αλλά - πάνω απ'όλα - να μη γίνουμε Ιταλία.

    Η προτεινόμενη λύση είναι απαγόρευση κυκλοφορίας γενικά και αόριστα και ξαναλέω πιθανώς να είμαι εγώ ο ιδεαλιστής που μόνο συμβολικά αν μη τι άλλο κάτι τέτοιο με τρελλαίνει, αλλά, ΟΚ, θα μας σώσει. Και κάτι πιο ακραίο θα ήταν πιο σωτήριο και κάποτε θα έλεγα "ρε λες" αλλά πλέον βλέπω ότι ακόμα και σκεπτόμενοι άνθρωποι είστε έτοιμοι να το χειροκροτήσετε. Τέλος πάντων είπα over and out και δεν το τηρώ, τώρα όντως over and out

    Ιταλία δεν θα γίνουμε, να είστε βέβαιοι, Ουγγαρία όμως ή τίποτε χειρότερο, μια χαρά το πάμε και βλέπω πως τελικά είμαι μάλλον η απειροελάχιστη μειοψηφία που το βλέπει έτσι (και όχι, 29gk, το θεωρώ τιμή μου να μειοψηφώ εδώ)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #3162
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Zus τι λες; Επειδή εγώ, εσύ κι άλλος εδώ μέσα κάνουμε αυτό που πρέπει, το γενικεύεις;

    Άμα σου πω έχω ένα φίλο μπάτσο γαμώ τα παιδιά και δημοκράτης εσύ θα συμπεράνεις ότι όλοι είναι καλά παιδιά και δημοκράτες;
    Ο κόσμος φοβάται μην κολλήσει και αποφεύγει τον υπόλοιπο λαό όπως ο διάολος το λιβάνι.

    Οι συστάσεις ήταα πολύ συγκεκριμένες. Είδες εσύ ή κάποιος άλλος στους δρόμους, ένα ανελέητο ξεχαρβάλωμα των συστάσεων? Να μαζεύονται ανά δεκάδες στην παραλία, να τρέχουν ανά δεκάδες μαζί στα άλση, έτσι από αντίδραση ή αδιαφορία?

    Εγώ γιατί δεν το είδα πουθενά αυτό? Δεν το είδα καν στα ΜΜΕ. Κάποιος δεν θα το είχε καταγράψει? Ένα στοιχείο ρε παιδιά ότι η κατάσταση με τον ελληνικό λαό που δεν ακούει είχε φτάσει στο απροχώρητο.

    Το μόνο που είδα σαν επιχείρημα είναι οι συλλήψεις για καταστήματα που άνοιξαν, κάτι το οποίο δεν έχει να κάνει με συνάθροιση και αποστάσεις στον περίπατο και επίσης, δέκα χιλιάδες πλάνα από τις "ουρές" στα διόδια που υπολειτουργούσαν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #3163
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Στο μεταξύ, όπως έκανε γνωστό υφ. Πολιτικής Προστασίας, Ν. Χαρδαλιάς, σε περισσότερους από 200 ενδεικτικούς ελέγχους την Κυριακή, συνολικά 13 άτομα που είχαν επιστρέψει από το εξωτερικό και όφειλαν να είναι σε κατ' οίκον καραντίνα για 14 ημέρες εντοπίστηκαν εκτός της οικίας τους. Τους επιβλήθηκε πρόστιμο 5.000 ευρώ στον καθέναν και τους ασκήθηκε ποινική δίωξη για παραβίαση των περιοριστικών μέτρων.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #3164
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που ανακοινώθηκε σήμερα και θα εφαρμόζεται από αύριο 23/3 και 6η πρωϊνή είναι η απαγόρευση της άσκοπης και όχι της γενικής κυκλοφορίας. Αν απαιτείται και θέλουν έχει και συνέχεια δλδ.
    Δεν υπάρχει άσκοπη κυκλοφορία.

  15. #3165
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μπορει να μου πει καποιος,
    ποσοι ηταν οι θανατοι περυσι στην Ιταλια,
    προ κορονοίου εποχης,
    απο τις απλες γρίπες;
    Λέω εγώ τώρα....

Σελ. 211 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 191201206209210211212213216221231 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας