Σελ. 2259 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 22392249225422572258225922602261226422692279 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 33.871-33.885 από 51068
  1. #33871
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Sorry αν έχει απαντηθεί, αλλά εδώ και βδομάδες δεν παρακολουθώ το θέμα (κουράστηκα).

    Μπορεί κάποιος να βρει δωρεάν self-test από φαρμακείο; Θα την "κάνω" για επαρχία τις επόμενες μέρες και λέω να κάνω ένα τεστ, παρόλο που δεν έχω συμπτώματα.

  2. #33872
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αν έχει απαντηθεί, αλλά εδώ και βδομάδες δεν παρακολουθώ το θέμα (κουράστηκα).

    Μπορεί κάποιος να βρει δωρεάν self-test από φαρμακείο; Θα την "κάνω" για επαρχία τις επόμενες μέρες και λέω να κάνω ένα τεστ, παρόλο που δεν έχω συμπτώματα.
    Για να πάρεις δωρεάν τεστ θέλει να είσαι εργαζόμενος σε συγκεκριμένες επιχειρήσεις (ΚΑΔ) Αν δεν είσαι όχι δεν έχει δωρεάν.
    Μπορείς να κάνεις δωρεάν rapid στις περιοχές που αναφέρουν κάθε μέρα

  3. #33873
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    40-44, σας δέχεται το σύστημα; Εμένα όχι προς το παρόν.

  4. #33874
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Οι 30αρηδες δεν άφησαν ούτε δείγμα δόσης για τους 40-45. Τα επόμενα ραντεβού ΑΖ Ιούνιο. Βέβαια τις επόμενες μέρες λογικά θα μπουν και οι νέες παραλαβές ΑΖ που υποτίθεται λάβαμε.

  5. #33875
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    40-44, σας δέχεται το σύστημα; Εμένα όχι προς το παρόν.
    Αττική όλοι μου λένε πως όχι.

    Καστοριά κλείσανε μπαμ-μπαμ, 04/05 1η δόση.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  6. #33876
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αττική όλοι μου λένε πως όχι.

    Καστοριά κλείσανε μπαμ-μπαμ, 04/05 1η δόση.
    Παίζει να έχουν μπουκώσει τα κέντρα, να έφτασαν στο όριο μιας και έγινε χαμός με 30-39.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #33877
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Με δέχεται έλαβα και μήνυμα αλλά μόνο για Astrazeneca.

    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  8. #33878
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με δέχεται έλαβα και μήνυμα αλλά μόνο για Astrazeneca.
    Μόνο ΑΖ για μια δυο εβδομάδες

  9. #33879
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάπου Περιστέρι εμφανίστηκαν κάτι διαθέσιμα (πριν λίγη ώρα), αν θέλετε να δοκιμάσετε παίζοντας με ΤΚ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #33880
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχατε όλοι σας ενεργοποιημένη την άυλη συνταγογράφηση;

  11. #33881
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ξέμεινες από ταινίες ή / και ανοίγει η σεζόν και εκεί στο νησί έχετε αρχίσει να πλανάρετε για να βάζετε κόσμο στα μαγαζιά μόνο αν είναι με πράσινα περιβραχιόνια εμβολιασμένων

    Άστο, μην απαντήσεις, τυχαίνει και το ξέρω πολύ καλά το έργο από άλλο νησί που δεν σας φτάνει μεν ούτε στο νυχάκι σε τιμές και εξυπηρέτηση, αλλά κι εκεί ξαφνικά ξύπνησαν όλα τα νήματα στο Messenger και WhatsApp που είχα και κοιμόντουσαν από Οκτώβριο και ξαφνικά όλοι καίγονται για εμβολιασμούς
    Κοίτα που θα βγώ και υποκριτής.Άλλο πλάνο είχα και αναγκάστηκα να το βάλω στον πάγο με την καραντίνα.Προσαρμόστηκα και ζαβώθηκα με ταινίες αλλά για μένα τον εσωστρεφή δεν ήταν δύσκολο συγκριτικά.
    Απασχολούσα το κεφαλάκι μου γιατί έπαιζαν τα νεύρα μου και το βρήκα πιο σωστό απο το να μπαίνω εδω μέσα να βρίζω κάθε μέρα γιατί μου χαλάσανε τα σχέδια κάνοντας τα στραβά μάτια για κρούσματα και νεκρούς.Είναι μυαλά αυτά να είμαι όλη μέρα μέσα στην κακία;Το έπιασα οτι ήταν σοβαρό το ζήτημα και είπα υπομονή να περάσουμε αυτό που συμβαίνει.
    Σκληρό το lockdown αλλά όχι παράλογο και η δημοκρατία που είχαμε δεν λειτουργούσε τόσο καλά μαζί με την πανδημία.Τα παράπονα για το lockdown στις οικογένειες των νεκρών.Πριν φάω μπηχτή οτι είμαι ''χουντικός'' θα πω οτι μια χαρά το είδα εδώ στο νησί οτι πολλοί τους γράψαμε στα @@ μας.
    Μαγαζιά σε ρόλο μπάτσου υπο τον φόβο του προστίμου.Επιβολή γιατί χωρίς αυτή βρέθηκα σε σαρδελοκατάσταση καμπόσες φορές μέσα σε bar.
    Γούσταρα και κάπνιζα αλλά αν πήγαινα κάνα ''δωράκι'' στους γηραιότερους γονείς μου δεν θα είχε πλάκα.
    Η διαφορά μας με εσένα και τον @Zus(να με συγχωρεί τώρα που τον έπιασα στο στόμα μου) όλο αυτό τον καιρό είναι οτι δεν είχατε χτυπηθεί στο βιοποριστικό αν έχω καταλάβει καλά.Φυσικά είναι στο οτι ανοίγει η σεζόν.Εμείς εδώ στο νησί αν έχουμε μάπα καλοκαίρι θα έχουμε και μάπα χειμώνα.
    Με κλειστό το μαγαζί είχα καλύτερο λόγο να είμαι κατά του lockdown απο το να κράζω γιατί χάλασε η ρουτίνα μου.
    Εγώ λέω αν είναι να πάρουμε αναβολή απο την ζωή και να κάτσουμε 2-3 χρόνια να δούμε αν τα εμβόλια θα έχουν παρενέργειες όπως ο γείτονας.
    Κουτσή ελευθερία με μέτρα και μάταιους θάνατους βλέπω αν επικρατήσουν αυτά τα μυαλά.Την κανονικότητα και γρήγορα προωθεί το εμβόλιο.

  12. #33882
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχατε όλοι σας ενεργοποιημένη την άυλη συνταγογράφηση;
    Εγώ ναι όπως και η σύζυγος που επίσης έλαβε.

    Ένα φίλο πριν κάποια ώρα δεν τον συμπεριελάμβανε ακόμα.


  13. #33883
    Εγγραφή
    08-08-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα που θα βγώ και υποκριτής.Άλλο πλάνο είχα και αναγκάστηκα να το βάλω στον πάγο με την καραντίνα.Προσαρμόστηκα και ζαβώθηκα με ταινίες αλλά για μένα τον εσωστρεφή δεν ήταν δύσκολο συγκριτικά.
    Απασχολούσα το κεφαλάκι μου γιατί έπαιζαν τα νεύρα μου και το βρήκα πιο σωστό απο το να μπαίνω εδω μέσα να βρίζω κάθε μέρα γιατί μου χαλάσανε τα σχέδια κάνοντας τα στραβά μάτια για κρούσματα και νεκρούς.Είναι μυαλά αυτά να είμαι όλη μέρα μέσα στην κακία;Το έπιασα οτι ήταν σοβαρό το ζήτημα και είπα υπομονή να περάσουμε αυτό που συμβαίνει.
    Σκληρό το lockdown αλλά όχι παράλογο και η δημοκρατία που είχαμε δεν λειτουργούσε τόσο καλά μαζί με την πανδημία.Τα παράπονα για το lockdown στις οικογένειες των νεκρών.Πριν φάω μπηχτή οτι είμαι ''χουντικός'' θα πω οτι μια χαρά το είδα εδώ στο νησί οτι πολλοί τους γράψαμε στα @@ μας.
    Μαγαζιά σε ρόλο μπάτσου υπο τον φόβο του προστίμου.Επιβολή γιατί χωρίς αυτή βρέθηκα σε σαρδελοκατάσταση καμπόσες φορές μέσα σε bar.
    Γούσταρα και κάπνιζα αλλά αν πήγαινα κάνα ''δωράκι'' στους γηραιότερους γονείς μου δεν θα είχε πλάκα.
    Η διαφορά μας με εσένα και τον @Zus(να με συγχωρεί τώρα που τον έπιασα στο στόμα μου) όλο αυτό τον καιρό είναι οτι δεν είχατε χτυπηθεί στο βιοποριστικό αν έχω καταλάβει καλά.Φυσικά είναι στο οτι ανοίγει η σεζόν.Εμείς εδώ στο νησί αν έχουμε μάπα καλοκαίρι θα έχουμε και μάπα χειμώνα.
    Με κλειστό το μαγαζί είχα καλύτερο λόγο να είμαι κατά του lockdown απο το να κράζω γιατί χάλασε η ρουτίνα μου.
    Εγώ λέω αν είναι να πάρουμε αναβολή απο την ζωή και να κάτσουμε 2-3 χρόνια να δούμε αν τα εμβόλια θα έχουν παρενέργειες όπως ο γείτονας.
    Κουτσή ελευθερία με μέτρα και μάταιους θάνατους βλέπω αν επικρατήσουν αυτά τα μυαλά.Την κανονικότητα και γρήγορα προωθεί το εμβόλιο.

  14. #33884
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Μόλις έμαθα ότι μπήκαν πολλά νέα ραντεβού στην πλατφόρμα για ΑΖ.

  15. #33885
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχατε όλοι σας ενεργοποιημένη την άυλη συνταγογράφηση;
    Μόλις πήρε sms και η γυναίκα μου ότι έχει προτεραιοποιηθει για εμβολιασμό. Είχε ενεργοποιημένη την άυλη συνταγογράφηση.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 2259 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 22392249225422572258225922602261226422692279 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας