Σελ. 335 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 315325330333334335336337340345355 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.011-5.025 από 51068
  1. #5011
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    Στο κέλυφος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12220/830
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 27,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εισαγγελέας είπες;
    Μα φυσικά υπάρχει. Και βάζει τάξη.
    Μόνο που ...μόνο που υπάρχει μια λεπτομέρεια.

    Δεν είναι με μας αλλά...με τους άλλους

    https://hellasjournal.com/2020/03/ne...tou-koronaiou/

  2. #5012
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας εισαγγελέας υπάρχει να βάλει τάξη να σε αυτόν τον εμετό προπαγάνδας που γινόμαστε μάρτυρες τις τελευταίες μέρες? Η υπομονή έχει και τα όρια της.
    Είμαστε στον πάτο της εμπιστοσύνης στους μεγάλους φορείς ενημερωσης (δημόσιους ή ίδιωτικούς), κάτι πολύ ζημιογόνο σε περιόδους κρίσης όπως τώρα. Δυστυχώς αυτοί αντί να κοιτάξουν να ξανακερδίσουν την εμπιστοσύνη του κόσμου κάνουν τις ίδιες βλακείες.

    https://digiday.com/media/global-sta...edia-5-charts/

    Προσωπικά έχω χάσει κάθε ελπίδα αντικειμενικής και το σημαντικότερο ειλικρινούς ενημέρωσης απο ελληνικά μέσα ενημέρωσης (δεν αναφέρομαι καν σε "εναλλακτική", αυτή κατα το 99% είναι σκουπίδια).

  3. #5013
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Ο Π.Ο.Υ τι λέει για το μοντέλο αντιμετώπισης της κρίσης από την Taiwan; (όλα δείχνουν ότι έχει μεγάλη επιτυχία)
    Τίποτα, η Taiwan δεν είναι μέλος του Π.Ο.Υ και ούτε την θέλουν να γίνει...
    https://twitter.com/wilfredchan/stat...87606569590784

    The WHO refuses to acknowledge Taiwan's success in managing COVID-19, and didn't listen to their early warnings, and doesn't even allow Taiwan to be a WHO member, for fear of offending China.
    Only the biggest success story there has been in this epidemic...
    https://twitter.com/puddleg/status/1245110724503810048

    και λίγα λόγια για τον οργανισμό που ονομάζεται Π.Ο.Υ (WHO) και τον τρέχων ηγέτη του:
    Who Makes WHO - Tedros Adhanom - Get a load of this guy
    Spoiler:





    -----------------------------------------

    Real Food is your best defense against dying from coronavirus
    O Robert Lustig όπως πάντα έχει μερικές καλές συμβουλές...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shadowman : 01-04-20 στις 11:14.

  4. #5014
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_1966 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαγγελέας είπες; Μα φυσικά υπάρχει. Και βάζει τάξη. Μόνο που ...μόνο που υπάρχει μια λεπτομέρεια. Δεν είναι με μας αλλά...με τους άλλους https://hellasjournal.com/2020/03/ne...tou-koronaiou/
    διχαστικός λόγος που λένε και στο χωριό μου.

  5. #5015
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Π.Ο.Υ τι λέει για το μοντέλο αντιμετώπισης της κρίσης από την Taiwan; (όλα δείχνουν ότι έχει μεγάλη επιτυχία)
    Τίποτα, η Taiwan δεν είναι μέλος του Π.Ο.Υ και ούτε την θέλουν να γίνει...
    https://twitter.com/wilfredchan/stat...87606569590784


    https://twitter.com/puddleg/status/1245110724503810048

    και λίγα λόγια για τον οργανισμό που ονομάζεται Π.Ο.Υ (WHO) και τον τρέχων ηγέτη του:
    Who Makes WHO - Tedros Adhanom - Get a load of this guy
    Spoiler:





    -----------------------------------------

    Real Food is your best defense against dying from coronavirus
    O Robert Lustig όπως πάντα έχει μερικές καλές συμβουλές...
    Δεν μπορεί να αποφασίσει ο ΠΟΥ για την Taiwan (ειδικά ένας εκπρόσωπος τους που τον πιάνεις στον ύπνο με μια τόσο φλεγόμενη υπόνοια) και λογικό είναι να μην θέλει να μπλέξει. Τα ΗΕ θα αποφασίσουν, και αυτήν την στιγμή δεν είναι μέλος τους.

  6. #5016
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, έχω νέα. Από αύριο όλοι με μάσκες -και μάλιστα διπλές- όταν κυκλοφορείτε έξω. Η παράβαση θα επιφέρει πρόστιμο 1000€.

    Έρχεται φορτίο 100 εκατομμυρίων μασκών και θα δωθούν 9 σε κάθε πολίτη.










    Spoiler:

    Καλό Μήνα και χαλαρώστε
    Τσίγκινα παραπλανητικά σωβρακάκια, χρειάζονται ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #5017
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Για την παραλία

    http://www.thestival.gr/society/item...xei-oria-video


    Μεγάλη συζήτηση και ποικίλες αντιδράσεις έχει προκαλέσει το βίντεο που μεταδόθηκε από τον τηλεοπτικό σταθμό Open το απόγευμα της Δευτέρας, από τη Νέα Παραλία της Θεσσαλονίκης.

    Στη ζωντανή σύνδεση απεικονίζονταν δεκάδες πολίτες να περπατούν στη Νέα Παραλία, παρά το γεγονός ότι είχε ζητηθεί από τις αρχές να μη δημιουργείται συνωστισμός, ακόμη και στους δημόσιους χώρους όπου επιτρέπεται ο περίπατος, η προσωπική άσκηση και η βόλτα με τα κατοικίδια.

    Από την πρώτη στιγμή που μεταδόθηκε το βίντεο, δεν ήταν λίγοι εκείνοι που κατηγόρησαν το κανάλι για "ψευδή είδηση", υποστηρίζοντας πως τα πλάνα είτε είναι αρχείου είτε αποτελούν προϊόν μοντάζ.

    Ένας νεαρός όμως, ο οποίος μάλιστα φαίνεται με μαύρη ζακέτα με κουκούλα στα πλάνα του Open, καταθέτει την προσωπική του εμπειρία σχετικά με το τι συνέβη, καθώς... ήταν εκεί!



    Σε βίντεο που ανήρτησε στο Youtube, επισημαίνει πως ο ίδιος βρισκόταν στην παραλία και πως οι κάμερες ήταν μπροστά του. "Οι κάμερες ήταν εκεί. Τους είδα", τονίζει και προσθέτει πως ο τύπος που "περπατάει και δεν φτάνει ποτέ", όπως αναφέρουν κάποιοι χρήστες του διαδικτύου, "ήμουν εγώ, ήμουν εκεί". Όσον αφορά τους ποδηλατες που "χάνονται" στη θάλασσα, ο νεαρός τονίζει ότι απλώς πηγαίνουν προς τις εξέδρες της παραλίας!

    Ο νεαρός αναφέρει ότι στην παραλία είχε αρκετό κόσμο, ίσως όχι τόσο όσο δείχνει η κάμερα με ζουμ, απευθύνει, ωστόσο, έκκληση σε όλους να σταματήσουν τις συνωμοσίες.

    Δείτε το βίντεο (Επισήμανση: Προσοχή περιέχει ακατάλληλη γλώσσα).

  8. #5018
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είπε ο Υπουργός εχθές για τα ΜΜΕ που τα παραφουσκώνουν. Φαντάσου σε τι σημείο φτάσανε.

    Απλώς παρά το γεγονός ότι τα παραφουσκώνουν μας πέταξε και για τον στρατό. Φαντάσου δηλαδή να μην τα παραφούσκωναν τι θα μας έλεγε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #5019
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την παραλία και από έναν καταρτισμένο ως προς το πώς έστησαν post-truth ρεπορτάζ

    Τονίζω το post-truth, δεν ήταν ψευδές αλλά έστησε άλλη εικόνα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #5020
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν έχω το εξής θέμα και φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος.

    Ο πατέρας μου ζει Αρτεμιδα, εγώ Περιστέρι. Είναι μόνος του και σε μεγάλη ηλικία, αλλά ευτυχώς καλο-στέκεται ακόμα. Ευτυχώς τον είχα τιγκάρει πριν την απαγόρευση, αλλά έχει αρχίσει να πλησιάζει η μέρα που πρέπει να πάω ξανά.

    Το θέμα είναι ότι από νοικοκυριό δε σκαμπάζει, ούτε αυτοκίνητο έχει να γυρνάει για ψώνια. Πρέπει να πάω εγώ λοιπόν, όπως πηγαίνω όλα τα χρόνια, για να τον τακτοποιήσω.

    Το θέμα είναι ότι μίλησα με Αστυνομία και μου λένε απαγορεύεται. Ο κωδικός 4 είναι μόνο για εντός Δήμου. Πρέπει λέει να απευθυνθείτε στο Δήμο σας.

    Δηλαδή να απευθυνθώ στο Δήμο, για να πάνε να πλύνουν, να μαγειρέψουν και να ψωνίσουν;

    Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση;

  11. #5021
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν έχω το εξής θέμα και φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος.

    Ο πατέρας μου ζει Αρτεμιδα, εγώ Περιστέρι. Είναι μόνος του και σε μεγάλη ηλικία, αλλά ευτυχώς καλο-στέκεται ακόμα. Ευτυχώς τον είχα τιγκάρει πριν την απαγόρευση, αλλά έχει αρχίσει να πλησιάζει η μέρα που πρέπει να πάω ξανά.

    Το θέμα είναι ότι από νοικοκυριό δε σκαμπάζει, ούτε αυτοκίνητο έχει να γυρνάει για ψώνια. Πρέπει να πάω εγώ λοιπόν, όπως πηγαίνω όλα τα χρόνια, για να τον τακτοποιήσω.

    Το θέμα είναι ότι μίλησα με Αστυνομία και μου λένε απαγορεύεται. Ο κωδικός 4 είναι μόνο για εντός Δήμου. Πρέπει λέει να απευθυνθείτε στο Δήμο σας.

    Δηλαδή να απευθυνθώ στο Δήμο, για να πάνε να πλύνουν, να μαγειρέψουν και να ψωνίσουν;

    Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση;
    Δεν έχει ο δήμος εκεί το λεγόμενο "βοήθεια στο σπίτι";

  12. #5022
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την παραλία και από έναν καταρτισμένο ως προς το πώς έστησαν post-truth ρεπορτάζ

    Τονίζω το post-truth, δεν ήταν ψευδές αλλά έστησε άλλη εικόνα
    Αυτά τα έκανε και το ΠΑΣΟΚ στις συγκεντρώσεις του, όταν είχανε πέσει τα ποσοστά και κάνανε συγκεντρώσεις σε κλειστά γήπεδα, για να δείχνει πολύ κόσμο.
    Λήψη από πάνω, οι απέναντι κερκίδες δεν φαινόντουσαν, ισχυρό ζουμ που κόβει το βάθος πεδίου
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #5023
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει ο δήμος εκεί το λεγόμενο "βοήθεια στο σπίτι";
    Δεν έχω ιδέα. Φαντάζομαι θα έχει.

    Αλλά οι υπηρεσίες που προσφέρει το πρόγραμμα είναι:

    • Συμβουλευτική και συναισθηματική στήριξη
    • Ιατρική φροντίδα με επισκέψεις στο σπίτι

    • Νοσηλευτική μέριμνα και φυσιοθεραπεία

    • Οικογενειακή - Οικιακή Φροντίδα και ικανοποίηση πρακτικών αναγκών διαβίωσης

    • Μικροαγορές, πληρωμή λογαριασμών

    • Συνοδεία στις διάφορες υπηρεσίες

    Τις μικροαγορές μπορώ να του τις στείλω και εγώ απομακρυσμένα. Λογαριασμούς πληρώνω εγώ. Τα υπόλοιπα ποιος θα τα κάνει;

    Δε θέλω να αγκαρέψω άλλους. Αυτά είναι δικές μου δουλειές. Και όπως φαίνεται δε προβλέπεται μαγείρεμα και ξεβρώμισμα!

    - - - Updated - - -

    Χμμ λέει ότι έχει και:

    Οικιακοί βοηθοί που αναλαμβάνουν τη διεκπεραίωση εξωτερικών εργασιών, την προμήθεια των ηλικιωμένων με είδη άμεσης ανάγκης, καθώς και την καθαριότητα του σπιτιού τους.



    Αλλά και πάλι δεν είναι το σπίτι το πρόβλημα. Ρούχα, κρεβάτια και φαγητά είναι το θέμα και δεν έχει ξένος άνθρωπος δουλειά σε αυτά.

  14. #5024
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μιας και ο αγαπητός φίλος sdikr αλλά και άλλοι αναφέρθηκαν στις μάσκες

    ορίστε τι βρήκα και εγώ

    Στους σωστούς τρόπους χρήσης των μασκών για την προφύλαξη από τον κορωνοϊό αναφέρθηκε ο κ. Αθανάσιος Εξαδάκτυλος, πρόεδρος Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου, μιλώντας στο MEGA.

    Η μάσκα για κάποιον που είναι υγιής και τηρεί τις αποστάσεις δεν είναι απαραίτητη, ενώ για κάποιον ο οποίος είναι ή μπορεί να είναι ασθενής, είναι απαραίτητη προκειμένου να προστατεύει όσους είναι κοντά του, δήλωσε ο κ. Εξαδάκτυλος.

    Για όσους εκτίθεται σε πολύ κόσμο- για παράδειγμα εκείνους που εργάζονται στα σούπερ μάρκετ- είναι καλό να φορούν μάσκα για να προστατεύονται οι ίδιοι, τόνισε.

    Ο κ. Εξαδάκτυλος αναφέρθηκε και στον τύπο μασκών που πρέπει να χρησιμοποιούν οι πολίτες. «Οι μάσκες που πρέπει να φορούν οι πολίτες είναι οι απλές χειρουργικές, και όχι εκείνες με το φιλτράκι», είπε και εξήγησε ότι οι απλές χειρουργικές μάσκες μπορούν να γίνουν ακόμα και πολλαπλών χρήσεων.

    «Απλώς καλό είναι να τις αφήνουμε μία δύο μέρες στον ήλιο να λιάζονται ή να τις σιδερώνουμε στο ενδιάμεσο», τόνισε.

    Όσον αφορά τις υφασμάτινες μάσκες είπε ότι «είναι καλύτερες από το τίποτα» γιατί «σας προστατεύουν για τη χρήση που κάνουμε την ευρεία, δηλαδή να βγω από το σπίτι μου και με την προϋπόθεση να είμαι στα δύο μέτρα με όποιον συναντήσω».

    Αναφερόμενος στις μάσκες με το φιλτράκι επισήμανε ότι «δεν είναι για κοινή χρήση, είναι επικίνδυνες διότι αν κάποιος είναι ασθενής ή είναι ασθενής χωρίς να το ξέρει μέσα από το φιλτράκι ψεκάζει τον ιό στους γύρω του».

    Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/kor...dynes-filtraki

  15. #5025
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα μετρα τα εχουν προ-αποφασισει, εγω αυτο καταλαβαινω.
    Τα υπολοιπα περι 'συμπεριφορας' του κοσμου, ειναι για το θεαθηναι...
    να μας καρφωσουν πιο γλυκα...

    Τετοια 'σκηνοθεσια' ουτε ο Μπιρσιμ στις συγκεντρωσεις του Αντρεα...

Σελ. 335 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 315325330333334335336337340345355 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας