Σελ. 3114 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 30943104310931123113311431153116311931243134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46.696-46.710 από 51068
  1. #46696
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχουν καταργηθεί ως τότε. Και δεν συστήνεται τέταρτη
    ειναι νωρις για να κατηργηθουν. Προς το Πασχα και αμα
    VAMOS ARIS

  2. #46697
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπερβολες.Δηλαδη το να υπαρχουν και σκεπτικοι γιατροι για το εμβολιο,το αποκλειουμε?
    Πολλοι ειναι εναντια στην υποχρεωτικοτητα,μην τρελαθουμε
    Ποια είναι η υπερβολή? Πως θα σου φαινότανε αν ένας συγγενής σου 70 χρονών είχε αυτή τη γιατρό να του γράφει τα φάρμακα του μήνα?
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  3. #46698
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια είναι η υπερβολή? Πως θα σου φαινότανε αν ένας συγγενής σου 70 χρονών είχε αυτή τη γιατρό να του γράφει τα φάρμακα του μήνα?
    Δεν μου φανηκε να ειπε κατι υπερβολικο.Δεν του συνεστησε να μην εμβολιαστει,αλλα να περιμενει.Το ιδιο εκαναν και οι γιατροι μου σε μενα και σε αλλους. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες
    VAMOS ARIS

  4. #46699
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γιατρός? Τίποτα από τα δύο. Παθολόγος με ιδιωτικό ιατρείο ατή γειτονιά. Δεν δούλευε σε κάποιο νοσοκομείο ή κλινική.
    Σε τί αναστολή βγήκε ο ιδιώτης παθολόγος?

    Ρώτησα για πανεπιστημιακους/στρατιωτικούς γιατί έχουν δικαίωμα ιατρείου παράλληλα με την ενασχόλησή τους στο "δημόσιο".
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #46700
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν καποιος ειναι αρνητης τριτης δοσης,ειναι απλα χαζος κατ εμε..Εκανε τις αλλες 2, δεν βλεπω τον λογο να μην κανει αλλη
    Πότε θα καταλάβουμε ότι δεν είναι δουλειά του κράτους να κρίνει χαζούς και έξυπνους; Χώρια του ότι όσοι έκαναν την τρίτη δόση δεν έκαναν καμία εξυπνάδα απλά είτε έκαναν ότι τους είπαν, είτε απλά φοβούνται.

    Για το γ@μωπιστοποιητικό μιλάω που λήγει στους 7 μήνες σε εμβολιασμένους. Και έχουμε και χειροκροτητές και απολογητές που λένε ότι καλώς πράττει.

    Θα μου πεις τον Κούλη που κόβει και ράβει στα ΜΜΕ και ο γάιδαρος πετάει αν χρειαστεί.


  6. #46701
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    You are missing my point περί της ερώτησης που έκανα νωρίτερα σήμερα και ξεκίνησε όλη η συζήτηση περί γιατρών.

    Το ερώτημά μου είναι μάλλον νομικό και αφορά στο πώς στέκεται η υποχρεωτικότητα εμβολιασμού για το υγειονομικό προσωπικό και οι επαγόμενες διαθεσιμότητες όσων δεν εμβολιάστηκαν στη βάση της μη μετάδοσης του ιού από τη στιγμή που σήμερα θετικοί στον ιό εμβολιασμένοι υγειονομικοί με rapid (που σημαίνει πως μια χαρά μεταδίδουν) μπορούν να επανέλθουν στη δουλειά τους φορώντας μάσκα.

    Αυτό δεν καταλαβαίνω και αν η μάσκα είναι το υπερόπλο που εγγυάται μη μετάδοση, τότε ποια η διαφορά με έναν που δεν έχει εμβολιαστεί, πόσο μάλλον αν έχει και αρνητικό rapid και φορά και εκείνος μάσκα. Που σήμερα όλοι οι υγειονομικοί φορούν

    Αν είναι να αποφασίζουμε για υποχρεωτικότητες τότε το ελάχιστο που θα μπορούσε να ζητηθεί δεν θα ήταν κάποια βάση στοιχείων και στοιχειώδους λογικής;

    - - - Updated - - -

    Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει κάτι από τις νέες οδηγίες προς υγειονομικούς που παρέθεσε ο sdikr πιο πίσω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #46702
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε θα καταλάβουμε ότι δεν είναι δουλειά του κράτους να κρίνει χαζούς και έξυπνους; Χώρια του ότι όσοι έκαναν την τρίτη δόση δεν έκαναν καμία εξυπνάδα απλά είτε έκαναν ότι τους είπαν, είτε απλά φοβούνται.

    Για το γ@μωπιστοποιητικό μιλάω που λήγει στους 7 μήνες σε εμβολιασμένους. Και έχουμε και χειροκροτητές και απολογητές που λένε ότι καλώς πράττει.

    Θα μου πεις τον Κούλη που κόβει και ράβει στα ΜΜΕ και ο γάιδαρος πετάει αν χρειαστεί.
    Προφανως και ειναι δουλεια του.. Γιατι δεν ξερω αν το εχεις αντιληφθει,οπου κοιταξεις, αντιμετωπιζουν τους ανεμβολιαστους σαν παρασιτα
    VAMOS ARIS

  8. #46703
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου φανηκε να ειπε κατι υπερβολικο.Δεν του συνεστησε να μην εμβολιαστει,αλλα να περιμενει.Το ιδιο εκαναν και οι γιατροι μου σε μενα και σε αλλους. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες
    Τώρα κάνεις πλάκα φαντάζομαι. Να αλλάξεις γιατρούς όπως άλλαξα κι εγώ κι ευτυχώς που τους έκλεισαν τα ιατρεία και σούταραν από τα νοσοκομεία τους ακόμα "σκεπτικούς" μετά από μερικά δις εμβολιαστικές δόσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τί αναστολή βγήκε ο ιδιώτης παθολόγος?

    Ρώτησα για πανεπιστημιακους/στρατιωτικούς γιατί έχουν δικαίωμα ιατρείου παράλληλα με την ενασχόλησή τους στο "δημόσιο".
    Δεν κατάλαβα τι ρώτησες.
    Οι ιδιώτες γιατροί σε αναστολή δεν έχουν δικαίωμα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης, λήγει η σύμβαση με τον ΕΟΠΥΥ κλπ. Χειρότερο από αναστολή είναι αυτό.

    https://www.e-nomothesia.gr/law-news...ographese.html
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  9. #46704
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαλα τις μισες φορες μου εχει τυχει να λενε οτι δε μπορουν να συνταγογραφισουν οποτε κατι βρωμαει ... Ετρεχα να βρω μαγνητικη για τη μανα μου σε κλινικαρχες γιατι δημοσιο χ@στα και μαντεψε τι γινεται Μπουμπουκο ... Με μετρητα στο χερι βεβαιως κυριε ο μαγνητης σας περιμενει αμεσα βρεθηκε ραντεβου . Μεσω εοπυυ σε 20 μερες ισως και βαλε και να ακυρωσεις και ταλαιπωρια ......

  10. #46705
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλα τις μισες φορες μου εχει τυχει να λενε οτι δε μπορουν να συνταγογραφισουν οποτε κατι βρωμαει ... Ετρεχα να βρω μαγνητικη για τη μανα μου σε κλινικαρχες γιατι δημοσιο χ@στα και μαντεψε τι γινεται Μπουμπουκο ... Με μετρητα στο χερι βεβαιως κυριε ο μαγνητης σας περιμενει αμεσα βρεθηκε ραντεβου . Μεσω εοπυυ σε 20 μερες ισως και βαλε και να ακυρωσεις και ταλαιπωρια ......
    Είδες τι καλά είναι τα ιδιωτικά;
    https://www.thetoc.gr/koinwnia/artic...ou-kuoforouse/

    Καλώς θέλουν Κούλης και Σπυρίδων να τα κλείσουν.

  11. #46706
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παντα υπαρχει "έλλειψη βρ@μας αναισθησιολόγου" Και μενα μου το ειπαν για ακυρωση ραντεβου και extra λεφτα και επαναπρογραμματισμος ολης διαδικασιας απογεμα που μπορει να "παραστει" ... 4 γ@μημενα ιδιωτικα εδω δεν εχουν και τους ερχεται προφανως απο το νοσοκομειο μετα τη δουλεια της .... Αν θυμασται οι μισες ιατρικες τραγωδιες εδω εχουν να κανουν και με αναισθησια ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 20-01-22 στις 03:20.

  12. #46707
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλα τις μισες φορες μου εχει τυχει να λενε οτι δε μπορουν να συνταγογραφισουν οποτε κατι βρωμαει ... Ετρεχα να βρω μαγνητικη για τη μανα μου σε κλινικαρχες γιατι δημοσιο χ@στα και μαντεψε τι γινεται Μπουμπουκο ... Με μετρητα στο χερι βεβαιως κυριε ο μαγνητης σας περιμενει αμεσα βρεθηκε ραντεβου . Μεσω εοπυυ σε 20 μερες ισως και βαλε και να ακυρωσεις και ταλαιπωρια ......
    Το καταλαβαίνεις οτι είσαι λίγο offtopic έτσι;

  13. #46708
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Mα για ολα φταιει ο κοβιντ ετσι μας λενε που εφτασαν τις αναμονες στα αλλα επειγοντα στις 14 ωρες .... Μετα αν μπορεις και δεν εισαι ψοφιος κατω πας σε ιδιωτικο - αλλιως νεα αναμονη στο αλλο που εφημερευει ...

  14. #46709
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα κάνεις πλάκα φαντάζομαι. Να αλλάξεις γιατρούς όπως άλλαξα κι εγώ κι ευτυχώς που τους έκλεισαν τα ιατρεία και σούταραν από τα νοσοκομεία τους ακόμα "σκεπτικούς" μετά από μερικά δις εμβολιαστικές δόσεις.
    Γιατι κανεις πως δεν καταλαβαινεις και απλα κανεις τον γιατρο?

    Σου εξηγει ομορφα ο ανθρωπος πως υπαρχουν περιπτωσεις που οι γιατροι συστηνουν λιγο υπομονη να βγουν και πιο νεες μελετες σχετικα με καποια υποκειμενα αιματολογικα ας πουμε οπως εγω η αλλα διαφορα.
    Και εγω περιμενα ενα χρονο και οταν μου ειπε ο γιατρος προχωραμε το εκλεισα και ξεμπερδεψα.

    Να σου θυμισω οτι το ασφαλες εμβολιο που κανεις καποιοι το πληρωσαν με την ζωη τους.

    Αν εκανα το εμβολιο οταν μου ηρθε το μηνυμα τον περασμενο φλεβαρη γιατι ειμαι στις δευτερες ευπαθεις μου ειχε βγει να κανω asra..... (πιθανον δεν θα μιλουσαμε τωρα)

  15. #46710
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι κανεις πως δεν καταλαβαινεις και απλα κανεις τον γιατρο?

    Σου εξηγει ομορφα ο ανθρωπος πως υπαρχουν περιπτωσεις που οι γιατροι συστηνουν λιγο υπομονη να βγουν και πιο νεες μελετες σχετικα με καποια υποκειμενα αιματολογικα ας πουμε οπως εγω η αλλα διαφορα.
    Και εγω περιμενα ενα χρονο και οταν μου ειπε ο γιατρος προχωραμε το εκλεισα και ξεμπερδεψα.

    Να σου θυμισω οτι το ασφαλες εμβολιο που κανεις καποιοι το πληρωσαν με την ζωη τους.

    Αν εκανα το εμβολιο οταν μου ηρθε το μηνυμα τον περασμενο φλεβαρη γιατι ειμαι στις δευτερες ευπαθεις μου ειχε βγει να κανω asra..... (πιθανον δεν θα μιλουσαμε τωρα)
    Έγραψα κάπου ότι ήμουν κάποια ειδική περίπτωση η σ ευπαθή ομαδα? Χάπια για τη χοληστερίνη πήγα να μου γράψει και μου είπε να περιμένω να κάνω το εμβόλιο αργότερα λες και ρώτησα τη γνώμη της.
    Να σου θυμίσω ότι το ασφαλές εμβόλιο που έκανες πολλοί που ΔΕΝ το έκαναν το πληρωσαν με τη ζωή τους.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

Σελ. 3114 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 30943104310931123113311431153116311931243134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας