Καλησπερα παιδιά,

Ναι το ξερω ότι έχει πολύ καιρο να ποστάρει κάποιος εδώ αλλά έχω ένα πρόβλημα που μου έχει φάει αρκετές ωρίτσες(και δεν ήξερα και που αλλού να το ποστάρω) και είπα στην τελική να ζητήσω βοήθεια αν μπορεί κάποιος γιατί πραγματικά έχω απηυδήσει. Για αρχή μένω σε εστίες και δεν ξέρω ακριβώς σε τι δίκτυο βρίσκομαι ( αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει και σε αυτό γιατί το έψαξα αλλά είμαι πολύ αρχάριος και δεν βρήκα κάτι ) . Το προβλημα είναι θέλω να ρυθμίσω ένα ρούτερ (Netfaster IAD 2 ) για να είναι σε bridge mode ( έτσι μου είπαν να το κάνω γιατί λογικά παίρνουμε ip από το κεντρικό switch) και δεν μπορώ να μπώ στο admin panel. Συνδέω το ρούτερ στον υπολογιστή μου παίρνω την default gateway και προσπαθώ να συνδεθώ αλλά μάταια.Προσπάθησα να κάνω hard reset το ρούτερ ( δοκίμασα πάρα πολλούς τρόπους όπως 30/30/30 , να το πατήσω 10 δευτερολεπτα ,30 δευτερολεπτα και γενικά ότι μπόρεσα να βρω στο ίντερνετ και εννοείται αυτό που λεει στο manual δηλαδή μόνο 10 δευτερα πάτημα το reset button) αλλά και πάλι μάταια.Έχω προσπαθήσει πολλά πράγματα και μόνο ένα λειτούργησε το όποιο δεν ξέρω ποιο ήταν γιατί ήταν σε κάποια φάση που το άφησα και μετά πήρα πρόσβαση στο admin panel αλλά πήγα να το βάλω σε bridge mode και μάλλον δεν έγινε σωστά.Ευχαριστώ όποιον καθίσει να διαβάσει το ποστ και σε όποιον μπορέσει να βοηθήσει γιατί πραγματικά με έχει κουράσει .