Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εννοω οτι δεν εχει αλλαξει κατι σε τεχνικο επιπεδο απο πλευρας εξοπλισμου.
    Το outsourcing και απλα η αναγνωση faq ειναι προφανως ενα σοβαρο προβλημα

  2. #32
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Έχει αλλάξει ο εξοπλισμός του πελάτη που προσπαθείς να βοηθήσεις.
    Εγώ δεν γνώριζα τότε να ρυθμίσω router, και ούτε τώρα ξέρω καλά καλά. Οπότε αν με έβαζες να σε βοηθήσω θα ήσουν χαμένος από χέρι.

    Χαίρομαι που συμφωνούμε στα υπόλοιπα.

  3. #33
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παντως ο netblues εντοπισε αμεσως το πρόβλημα στο password οποτε να του πω εγω ενα ευχαριστω .

  4. #34
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Κι εμένα αν δεν με διαβεβαίωναν πως δεν φταίνε τα στοιχεία σύνδεσης ή αν δεν συνδεόμουν στο webmail θα με βοηθούσε το post του.
    Καθυστερημένα ευχαριστώ netblues.

  5. #35
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην βιάζεσαι να το ρίξεις στο outsourcing, όπως βιάστηκες ότι φταίει το fast path ή το modem. Το αρχικό πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα στην αποστολή κωδικού (μετά από αλλαγή username) και bad sync (που δεν ενημερώθηκε το webmail). Προφανώς και δεν φταις και δεν είναι δικό σου πρόβλημα.

    Όσον αφορά την τεχνική υποστήριξη... οι όποιες διαδικασίες, flowcharts κτλ των παρόχων έχουν βασιστεί στο ότι η πλειοψηφία των broadband πελατών έχει το δικό τους CPE (modem/router) που αυτορυθμίζεται και τέτοια προβλήματα δεν υπάρχουν ή λύνονται με 1 κλικ. Ούτε εδώ θεωρώ ότι φταις αλλά πρέπει να είσαι κάπως ψιλιασμένος όταν χρησιμοποιείς δικό σου εξοπλισμό, ότι θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο σε τυχόν προβλήματα και κάποια προβληματάκια μπορεί να μην τα εντοπίσει άμεσα η τεχνική υποστήριξη.

    Κατά τ'άλλα, τέλος καλό όλα καλά και κατέληξες με ένα πιο αξιόλογο routerάκι.

  6. #36
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην βιάζεσαι να το ρίξεις στο outsourcing, όπως βιάστηκες ότι φταίει το fast path ή το modem. Το αρχικό πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα στην αποστολή κωδικού (μετά από αλλαγή username) και bad sync (που δεν ενημερώθηκε το webmail). Προφανώς και δεν φταις και δεν είναι δικό σου πρόβλημα.
    Επέτρεψε μου να σου ξαναπώ πως δεν βιάστηκα.
    Θα βιαζόμουν αν έλεγα πως φταίει το router από μόνος μου.
    Κάτι το οποίο δεν εγινε.
    Είπα πως φταίει το router μετά από επανειλημμένες κλήσεις στην τεχνική τους υποστήριξη και μετά από "εξέταση" του προβλήματος από την "τεχνική τους διεύθυνση".
    Μετέφερα μόνο οτι μου είπαν. Όχι δικές μου απόψεις.
    Οσο για το fastpath υπέθεσα πως μπορεί να φταίει αυτό γιατί το πρόβλημα ξεκίνησε 3-4 ώρες μετά την αλλαγή σε fastpath.
    Αυτά.
    Αν πιστεύεις ακόμα πως βιάστηκα δικαίωμα σου.
    Έχω κι εγώ όμως το δικαίωμα να υποστηρίξω το αντίθετο γιατί πράγματι δεν βιάστηκα. Έκανα πάνω από 50 κλήσεις μέσα στην εβδομάδα γι' αυτό το θέμα.

  7. #37
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επέτρεψε μου να σου ξαναπώ πως δεν βιάστηκα.
    Θα βιαζόμουν αν έλεγα πως φταίει το router από μόνος μου.
    Κάτι το οποίο δεν εγινε.
    Είπα πως φταίει το router μετά από επανειλημμένες κλήσεις στην τεχνική τους υποστήριξη και μετά από "εξέταση" του προβλήματος από την "τεχνική τους διεύθυνση".
    Μετέφερα μόνο οτι μου είπαν. Όχι δικές μου απόψεις.
    Οσο για το fastpath υπέθεσα πως μπορεί να φταίει αυτό γιατί το πρόβλημα ξεκίνησε 3-4 ώρες μετά την αλλαγή σε fastpath.
    Αυτά.
    Αν πιστεύεις ακόμα πως βιάστηκα δικαίωμα σου.
    Έχω κι εγώ όμως το δικαίωμα να υποστηρίξω το αντίθετο γιατί πράγματι δεν βιάστηκα. Έκανα πάνω από 50 κλήσεις μέσα στην εβδομάδα γι' αυτό το θέμα.
    Καλά δεν χρειαζόταν 50 κλήσεις, δανείζεσαι για 1 ώρα το router ενός συγγενή/φίλου/γείτονα και αποκλείεις άμεσα την πιθανότητα να φταίει το router. Όπως είπα όμως δεν φταις εσύ, απλά σχολιάζω τα συμπεράσματα περί outsourcing που μπορεί να έχει 1002 στραβά αλλά δεν είναι απαραίτητα η αιτία του προβλήματος.

  8. #38
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Δυστυχώς στην πόλη που κατοικώ τα τελευταία 16 χρόνια δεν έχω επαφές ούτε με γείτονες και περισσότερο δυστυχώς δεν έχω ούτε φίλους.
    But that's another long story...

    Αν δεν υπηρχε outsourcing θα υπηρχε τεχνική υποστήριξη από γνώστες του αντικειμένου και με πρόσβαση σε logs του συστήματος.
    2000 FTW!

  9. #39
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς στην πόλη που κατοικώ τα τελευταία 16 χρόνια δεν έχω επαφές ούτε με γείτονες και περισσότερο δυστυχώς δεν έχω ούτε φίλους.
    But that's another long story...
    Δεν ανοίγεις ένα νήμα για αυτό; (δε το λέω ειρωνικά, αλλά μου κινείς την περιέργεια ποια πόλη είναι τόσο αποτρεπτική σε κοινωνικές επαφές και μάλιστα με άτομα που είναι τόσο καιρό εκεί, οπότε δεν θεωρούνται τόσο "ξένοι")

  10. #40
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Η πόλη σαν πόλη παλεύεται.
    Μπορείς να δεις το όνομα της στο προφίλ μου.
    Εγώ έχω γίνει αντικοινωνικός μετά από διάφορες καταστάσεις που συνέβησαν εδώ.

  11. #41
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπηρχε outsourcing θα υπηρχε τεχνική υποστήριξη από γνώστες του αντικειμένου και με πρόσβαση σε logs του συστήματος.
    2000 FTW!
    Μεγάλη συζήτηση, επίσης πολύ ενδιαφέρουσα για άλλο νήμα. Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση κατά τη γνώμη μου, δεν ευθύνεται το outsourcing αποκλειστικά αλλά πως το εφαρμόζεις και τι θες να επιτύχεις, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να το αναλύσουμε εδώ, θα βγούμε πολύ off-topic.

  12. #42
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Δεν πειράζει. Ίσως να φταίω εγώ και σε αυτό. Όσο γερνάω γίνομαι περισσότερο απόλυτος και ξεροκέφαλος.
    Αν δεν "ζούσα" στο παρελθόν τόσο πολύ, καλά θα ήταν.

  13. #43
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το λες σε άνθρωπο που είναι κολλημένος με μουσική 30-50+ ετών. Κι άλλο θέμα για μεγάλη συζήτηση.

  14. #44
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Α κι εσύ; Έδεσε το γλυκό...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας