Εμφάνιση 1-4 από 4

Θέμα: H108N ddwrt telnet

  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα. Έχω το εν λόγο ρούτερ και θέλω να μάθω πως μπορώ να κάνω να δουλέψει το telnet για να βρω το κατασκευαστή του chip. Θέλω να περάσω ddwrt στο ρούτερ . Από cmd telnet 192.168.2.1 δεν γίνετε να κάνει σύνδεση στην θύρα 23.... Εγώ όμως την έχω ανοίξει στο firewall ton windows και στο ρουτερ.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δοκίμασα και με το putty , έκλεισα firewall windows , έβαλα στο low firewall to router έδωσα την ip στο dmz να ανοίξει όλες τις πόρτες αλλά τιποτα... είμαι περίεργος να μάθω γιατί το κάνει αυτο ,θέλει κάποια ρύθμιση από windows?? από το ρούτερ ??η είναι κλειδωμένο και τζάμπα παλεύω!!

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Θα έλεγα καλύτερα να το αφήσεις και να ψάξεις να βρεις κάποιο που να έχει όντως υποστήριξη απο το ddwrt.

    Το να κάνεις το firewall στο low δεν κάνει κάτι, το firewall είναι στο wan interface και όχι στο lan

  4. #4
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έλεγα καλύτερα να το αφήσεις και να ψάξεις να βρεις κάποιο που να έχει όντως υποστήριξη απο το ddwrt.

    Το να κάνεις το firewall στο low δεν κάνει κάτι, το firewall είναι στο wan interface και όχι στο lan
    Από εδώ https://openwrt.org/toh/zte/zxhnh108n πήρα το θάρρος και είπα να το ψάξω.. λέει για v1 όμως εγώ έχω v2.5 .
    Αυτό που θέλω είναι να ανεβάσω λίγο το downloade speed μήπως έστρωνε με το ddwrt..συχρονιζω 18mbps αλλά κατεβάζω max με 13mbps..
    Με snr από telnet ίσως.. αλλά δεν κανει ούτε σύνδεση το μουλάρι ρουτερ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας