Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 164
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Homer_GR μήπως χρησιμοποιεί το 802.11ac και όχι το 802.11n ;
    Το ρουτερ που δινει η inalan ΔΕΝ εχει 5ghz! το ac υπαρχει μονο στα 5ghz.
    Αν ειχε 5ghz θα επιανε πολυ παραπανω οπως και εγω με το mikrotik hap ac2...
    Tα bold απο πανω λενε ξεκαθαρα τι γινεται ειναι απλα τα πραγματα.
    Λεει μερικα ρουτερ οτι δινουν 70-80 γιατι παιζουν στα 40mhz που ειναι το ευρος της μπαντας γιαυτο εγω στα 2 mikrotik πιανω καπου εκει στο oocla.
    Το Huwaei το δικο μου ειναι μαπα και ετσι δεν παιζει τοσο.
    Εχω κανει ενα καρο δοκιμες δεν μιλαω θεωρητικα, πρακτικα μιλαω.
    Ο φιλος απο πανω εχει νεο μηχανημα και ετσι πιανει παραπανω απλα πραγματα ειναι.
    Εμενα ολα τα wifi πελατες ειναι παλιοτερης τεχνολογιας και το stick που εχω ειναι με ενα chain.

    Ας μας πει και κανενας αλλος που εχει αυτο το μηχανημα τι πιανει ομως.

  2. #17
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Homer_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συσκευή με την οποία έκανα το τεστ είναι ένα ipad 6th gen...

    Από gsmarena αναφέρει ότι έχει Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
    https://www.gsmarena.com/apple_ipad_9_7_(2018)-9142.php
    Tι ρούτερ έχεις ;
    Μήπως χρησιμοποιείς το 802.11ac ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρουτερ που δινει η inalan ΔΕΝ εχει 5ghz! το ac υπαρχει μονο στα 5ghz.
    Αν ειχε 5ghz θα επιανε πολυ παραπανω οπως και εγω με το mikrotik hap ac2...
    ΟΚ, δεν ήξερα τι ρούτερ έχει.

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, δεν ήξερα τι ρούτερ έχει.
    Καταρχην στο θεμα που μιλαμε γιαυτο λεμε.
    Το ειχα γραψει στο θεμα της INALAN γιαυτο ξερω οτι λεει γιαυτο αλλωστε.
    Και τοτε μου εκανε εντυπωση οτι πιανει τοσα!

  4. #19
    Εγγραφή
    23-02-2020
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI EchoLife EG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν μπορεις δωσε και τα δικα σου στοιχεια απο το ρουτερ σου δες εμενα τι λεει :

    Hardware Version: 10C7.A
    Software Version: V3R017C10S125

    Eιναι στο status device information
    Ακριβώς τα ίδια είναι και στο δικό μου

    Αυτό που λέτε για τα 20/40Mhz, στο δικό μου αναφέρει στο αντίστοιχο πεδίο: "Auto 20/40 MHz"...

  5. #20
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δηλαδή αν πάμε σε ένα από τα 2 άλλα router που προσφέρει η huawei κερδίζουμε όλες της θύρες 1000αρες και μαζί με 2,4 θα έχουμε και 5 ghz στο WiFi; αυτό είναι το κέρδος στην ουσία; αν είναι να δώσω 120-130 ευρώ για άλλο router τι προτείνεται για αγορά κοντά σε αυτά τα χρήματα;

  6. #21
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν μιλάς για Inalan με ένα ρούτερ, νομίζω πρέπει να είναι "εγκεκριμένο" από την Inalan..
    Θα σου πουν και τα παιδιά..

    Οπότε βασικά ένα από τα άλλα 2 Ηuawei ..

    https://www.optech.gr/networking/Fiber-Optic-Router
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #22
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω....ετσι εξηγειται. Ο φιλος εχει καλο ipad, εγω τα mikrotik λογικο.
    Αρα ειναι ΜΑΠΑ το Huawei....δικιο ειχα τελικα...

    Specifying a channel, and using 40MHz channels can help achieve 70-80Mbps with some newer routers. Up to 100 Mbps achievable with more expensive commercial equipment with 8x8 arrays, gigabit ports, etc.

    - - - Updated - - -

    Το προβλημα στο κινητο μου αυτο ειναι παντως αντι τα 40 παιζει στα 20, το εχουν γραψει 10 φορουμς. Αγνωστος ο λογος, αλλοι λενε φταιει η miui, αλλοι το wifi chip, ακρη δεν βγαζεις.
    Στα 20 Mhz πιάνεις με 2x2, 75Μbps (και παραπάνω αν έχεις καλό Wi-Fi chipset).

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Homer_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς τα ίδια είναι και στο δικό μου

    Αυτό που λέτε για τα 20/40Mhz, στο δικό μου αναφέρει στο αντίστοιχο πεδίο: "Auto 20/40 MHz"...
    Αυτο κρινει αυτοματα, αν ο πελατης συσκευη εχει 40 θα παει 40.
    Εγω λεω στην συσκευη πελατη τι εχει.
    Πχ το κινητο μου xiaomi mi max 2 παιζει μονο στα 20mhz και ετσι θεωρητικη μεγιστη εχει 72mbps δλδ αυτο λεει στην συνδεση, αλλα στo oocla δεν παταει ουτε τα 50 σε κανενα απο τα 3 wifi ap's που εχω εδω περα.
    Στα αλλα μηχανηματα με τα αλλα 2 aps βλεπω και 80+ ενω με το Huawei παει μεχρι κοντα στα 50 και δεν τα παταει καν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 20 Mhz πιάνεις με 2x2, 75Μbps (και παραπάνω αν έχεις καλό Wi-Fi chipset).
    Το ξερω, θεωρητικη παντα ταχυτητα συνδεσης αυτη. Το κινητο οπως εγραψα και στον φιλο μολις λεει 72 και στο oocla δεν παταει ποτε ουτε τα 50.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teopanta1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αν πάμε σε ένα από τα 2 άλλα router που προσφέρει η huawei κερδίζουμε όλες της θύρες 1000αρες και μαζί με 2,4 θα έχουμε και 5 ghz στο WiFi; αυτό είναι το κέρδος στην ουσία; αν είναι να δώσω 120-130 ευρώ για άλλο router τι προτείνεται για αγορά κοντά σε αυτά τα χρήματα;
    Αυτή την στιγμη το 5Ghz είναι ακόμα χωρίς πολλούς χρήστες.

    Οτι και να κάνουμε όμως το ασύρματο και το 2.4 αλλά και τα 5Ghz είναι κάτι που μοιραζόμαστε με όλους τους γείτονες μας, το να βάζει κάποιος 40Mhz band αμέσως αμέσως σημαίνει πως πλέον παραπάνω παρεμβολές στους γείτονες, που και εκείνοι με την σειρά τους θα βάλουν 40Mhz, και θα το βάλουνε κάπου ενδιάμεσα απο το δικό σου και φουλ Power με αποτέλεσμα όλο το φάσμα να είναι πλέον για τα σκουπίδια.

    Στα 5Ghz λογικά θα είμαστε οκ για κάποιο διάστημα, αλλά και πάλι κάποια στιγμή θα υπάρξει κορεσμός και σε αυτό.

    Τα 600Mbit Που ακούμε είναι για όλο το κανάλι με τα 40mhz που εκείνη την στιγμή το μοιράζονται όσοι είναι σε αυτό το κανάλι στην καλύτερη, αν τώρα έχεις και παρεμβολές απο γειτονικά κανάλια ξεχνάς τα 600

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teopanta1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αν πάμε σε ένα από τα 2 άλλα router που προσφέρει η huawei κερδίζουμε όλες της θύρες 1000αρες και μαζί με 2,4 θα έχουμε και 5 ghz στο WiFi; αυτό είναι το κέρδος στην ουσία; αν είναι να δώσω 120-130 ευρώ για άλλο router τι προτείνεται για αγορά κοντά σε αυτά τα χρήματα;
    Ναι ακριβως στα 5ghz θα εχεις και ac φυσικα και θα πιανεις οσο μπορει να δωσει η γραμμη σου.
    Δεν μπορεις να παρεις αλλο ρουτερ επιτρεπουν μονο απο την Optech, οποτε ειναι εκεινα τα 2 με τα 120 και 130 ευρω.
    Γινεται και μια χρεωση ακομα 5 ευρω μεταφορικα για να το στειλουν inalan.
    Μπορεις ομως να κρατησεις αυτο που εχεις και να παρεις ενα gigabit wifi ap 5ghz ac.
    Προσοχη υπαρχουν πολλα με 100αρες θυρες και ας ειναι 5ghz ac! εκει ειναι δωρον αδωρον! η 100αρα θα κοψει την ταχητητα! αν εχεις και την 200αρα γραμμη κλαφτα!

    - - - Updated - - -

    Σωστο και αυτο με τις παρεμβολες, οκ ειναι καλυτερη τεχνολογια μεταδοσης, αλλα καποια στιγμη θα αρχισει να γινεται πιτα.
    εγω το εχω ζησει αυτο με τα εξωτερικα δικτυα αυτο που πεφτουμε σε αλλους και πανε σαν χελονες μετα.
    Στα 2,4ghz αλλωστε ειναι και παρα πολλες αλλες συσκευες που κανουν σιγουρα παρεμβολες και στα wifi μας.
    Συνηθως δουλευουμε στο αυτοματο τις ρυθμισεις στο router ap, και πολλες φορες διαλεγει λαθος καναλι με πολλες παρεμβολες, γιαυτο θελει δοκιμες ποιο ειναι ποιο "καθαρο" και να το βαλουμε χειροκινητα.

  11. #26
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην στο θεμα που μιλαμε γιαυτο λεμε.
    Το ειχα γραψει στο θεμα της INALAN γιαυτο ξερω οτι λεει γιαυτο αλλωστε.
    Και τοτε μου εκανε εντυπωση οτι πιανει τοσα!
    Παίζουν ρόλο και οι συσκευές που έχει.
    Το ΜΗΛΟ έχει Broadcom (BCM4359 Chip) που είναι πολύ καλό ασύρματο.

  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζουν ρόλο και οι συσκευές που έχει.
    Το ΜΗΛΟ έχει Broadcom (BCM4359 Chip) που είναι πολύ καλό ασύρματο.
    Αυτο δεν ειπα και εγω πριν? εγω δεν εχω κατι καλο σε wifi client για να πιασω καλυτερες ταχυτητες.
    Καταρχην αυτο πολυ πιθανως να ειναι και dual chain, πολυ καλο το βλεπω https://www.cnet.com/news/broadcoms-...eds-things-up/

    - - - Updated - - -

    Ναι αλλα δεν μας εξηγεις αυτο που ελεγα, με αυτο https://www.tp-link.com/gr/home-netw...r/archer-t2uh/ στο Huwaei με oocla δεν παταει τα 50.
    Στα 2 mikrotik που εχω παει 80+ αρα τι φταιει?
    ενω του φιλου πιανει 100 (σε αυτο οκ ειναι καλυτερο το wifi του ipad) καπου εκει γυρω με το Huwaei ομως!!! αρα ? αυτο ειναι που λεγαμε παρα πολλοι, οτι εχουν θεμα με το wifi και δεν πιανουν και ταχυτητα, δεν ειπαμε να πιασουμε τερμα, δεν παει με το 2,4 οκ, αλλα και 40-45 ειναι παρα παρα παρα πολυ λιγα!

  13. #28
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμη το 5Ghz είναι ακόμα χωρίς πολλούς χρήστες.

    Οτι και να κάνουμε όμως το ασύρματο και το 2.4 αλλά και τα 5Ghz είναι κάτι που μοιραζόμαστε με όλους τους γείτονες μας, το να βάζει κάποιος 40Mhz band αμέσως αμέσως σημαίνει πως πλέον παραπάνω παρεμβολές στους γείτονες, που και εκείνοι με την σειρά τους θα βάλουν 40Mhz, και θα το βάλουνε κάπου ενδιάμεσα απο το δικό σου και φουλ Power με αποτέλεσμα όλο το φάσμα να είναι πλέον για τα σκουπίδια.

    Στα 5Ghz λογικά θα είμαστε οκ για κάποιο διάστημα, αλλά και πάλι κάποια στιγμή θα υπάρξει κορεσμός και σε αυτό.

    Τα 600Mbit Που ακούμε είναι για όλο το κανάλι με τα 40mhz που εκείνη την στιγμή το μοιράζονται όσοι είναι σε αυτό το κανάλι στην καλύτερη, αν τώρα έχεις και παρεμβολές απο γειτονικά κανάλια ξεχνάς τα 600

    Όταν υπάρξει κορεσμός θα είμαστε σε άλλο φάσμα ή μπάντα .. και πάει λέγοντας.
    Καλά αυτό είναι θεωρητικό και δεν το πιάνεις, χώρια που θέλει και πολλές κεραίες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν ειπα και εγω πριν? εγω δεν εχω κατι καλο σε wifi client για να πιασω καλυτερες ταχυτητες.
    Καταρχην αυτο πολυ πιθανως να ειναι και dual chain, πολυ καλο το βλεπω https://www.cnet.com/news/broadcoms-...eds-things-up/

    - - - Updated - - -

    Ναι αλλα δεν μας εξηγεις αυτο που ελεγα, με αυτο https://www.tp-link.com/gr/home-netw...r/archer-t2uh/ στο Huwaei με oocla δεν παταει τα 50.
    Στα 2 mikrotik που εχω παει 80+ αρα τι φταιει?
    ενω του φιλου πιανει 100 (σε αυτο οκ ειναι καλυτερο το wifi του ipad) καπου εκει γυρω με το Huwaei ομως!!! αρα ? αυτο ειναι που λεγαμε παρα πολλοι, οτι εχουν θεμα με το wifi και δεν πιανουν και ταχυτητα, δεν ειπαμε να πιασουμε τερμα, δεν παει με το 2,4 οκ, αλλα και 40-45 ειναι παρα παρα παρα πολυ λιγα!
    Ότι χρησιμοποιείς USB ασύρματη κάρτα (ότι χειρότερο αφού έχεις περιορισμό και από το USB και από το Wi-Fi).

  14. #29
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ακριβως στα 5ghz θα εχεις και ac φυσικα και θα πιανεις οσο μπορει να δωσει η γραμμη σου.
    Δεν μπορεις να παρεις αλλο ρουτερ επιτρεπουν μονο απο την Optech, οποτε ειναι εκεινα τα 2 με τα 120 και 130 ευρω.
    Γινεται και μια χρεωση ακομα 5 ευρω μεταφορικα για να το στειλουν inalan.
    Μπορεις ομως να κρατησεις αυτο που εχεις και να παρεις ενα gigabit wifi ap 5ghz ac.
    Προσοχη υπαρχουν πολλα με 100αρες θυρες και ας ειναι 5ghz ac! εκει ειναι δωρον αδωρον! η 100αρα θα κοψει την ταχητητα! αν εχεις και την 200αρα γραμμη κλαφτα!
    Τι εννοείς δεν μπορώ να πάρω άλλο router δεν μπορώ δηλαδή να πάρω ένα tp-link ας πούμε; για ποιο λόγο; το gigabit wifi ap 5ghz ac τι ακριβώς είναι;

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι χρησιμοποιείς USB ασύρματη κάρτα (ότι χειρότερο αφού έχεις περιορισμό και από το USB και από το Wi-Fi).
    Καλα λες! δεν το σκεφτηκαν καν για το usb!
    Δυστυχως για πελατη δεν εχω τιποτα καλο!
    Εχω ασυρματες καρτες αλλα ειναι σε mini pci και αυτος ο λαπτοπ δεν παιρνει τετοια εχει αλλου τυπου.
    Παλι ομως παραμενει το ερωτημα μου!
    γιατι με το huawei ουτε 50? και με 2 mikrotik 80+ ? αυτο ειναι ασχετο με το usb....γιατι μιλαμε για την ιδια καρτα και αλλαζουν μονο τα wifi ap.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teopanta1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς δεν μπορώ να πάρω άλλο router δεν μπορώ δηλαδή να πάρω ένα tp-link ας πούμε; για ποιο λόγο; το gigabit wifi ap 5ghz ac τι ακριβώς είναι;
    Καπου μπερδευτηκες μαλλον ή δεν στα ειπα εγω καλα.
    Εννοω ρουτερ που να παιζει επανω και η οπτικη ινα να αντικαταστησεις αυτο της INALAN δλδ οχι να παιζει παραλληλα.
    Μπορεις να παρεις αλλο να το εχεις απο πισω ειτε μεσω DMZ (διπλο ΝΑΤ), ειτε με 6 ευρω τον μηνα ακομα να παρεις block ips ωστε και εκεινο να εχει δικια του static public ip.

    Για το δευτερο που ρωτας εχω δει στην αγορα οτι εχει πολλα wireless access points που εχουν μια θυρα 100mbps ενω ειναι 5ghz ac, αυτα εχουν τον περιορισμο της πορτας οποτε ειναι δωρον αδωρον οτι εχουν 5ghz ac.
    αν θες να παρεις πρεπει να βρεις με gigabit lan, δλδ η πορτα τους εχει ταχυτυτα 1000mbps.

    να δειξω ενα παραδειγμα, ενα φτηνο αυτο https://www.skroutz.gr/s/14330784/Tenda-AC6.html τι ταχυτητα λεει wireless και τι ταχυτητα εχουν οι πορτες που εχει? οταν το συνδεσεις με την inalan με το δικο της που εχει 1000mbps πορτα θα γινει 100 σε αυτο οποτε ασυρματα δεν εχεις την ταχυτητα της γραμμης σου, ασχετα οτι το wifi θα μπορουσε να την δωσει. Αν συνδεθουν ασυρματα συσκευες μεταξυ τους θα την εχουν ομως.

    αυτο πχ που εχει 1000αρα πορτα εχει και διπλη τιμη https://www.skroutz.gr/s/6305738/D-Link-DAP-1665.html

    Με λιγα λογια αν το προβλημα μας ειναι το wifi, με τα μισα λεφτα παιρνουμε ενα 1000αρι wireless AP 5ghz N και καθαρισαμε. Γιατι για να παρουμε αλλο ρουτερ με wifi 5ghz ac απο Optech θελουμε αλλα τοσα (120 ή 130 ευρω οπως ειδαμε).

Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας