Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilisbgr7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια εβδομαδα μετα; Καμια λυση. Περασα εξωτερικο καλωδιο, καλω τον ΟΤΕ να μου στειλει τεχνικο, το μονο που λαμβανω ειναι μια αυτοματη απαντηση οτι η γραμμη μου ελεγχεται (ΤΙ ΕΛΕΓΧΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?), δε με συνδεουν με το τμημα τεχνικης υποστηριξης, δινω τα στοιχεια μου για να επικοινωνησουν αυτοι, κανενα σημειο ζωης. ΠΛΗΡΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΗΣΩ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ 10 ΛΕΠΤΩΝ; ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΜΑΛ***Σ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ, ΠΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ, ΑΦΟΥ ΜΕ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΜΑΛ**Α ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΩ.
    Οταν λές πέρασες καλώδιο, γιατί το έκανες;

    Σε αυτές τις περιπτώσεις πάντως την σύνδεση κάτω την κάνει ο ηλεκτρολόγος αφού προϋπάρχει η γραμμή, όχι ο ΟΤΕ

  2. #17
    Εγγραφή
    14-10-2019
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΡΕΒΕΖΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λές πέρασες καλώδιο, γιατί το έκανες;

    Σε αυτές τις περιπτώσεις πάντως την σύνδεση κάτω την κάνει ο ηλεκτρολόγος αφού προϋπάρχει η γραμμή, όχι ο ΟΤΕ
    Fixed, Μετά από 10 μέρες τελικά, έστειλαν συνεργαζόμενο ηλεκτρονικό και συνέδεσε το καλώδιο (cat5e) στον πίνακα... Τα παράπονα δεν είναι ούτε για τη βλάβη, καλώδια είναι και προφανώς χαλάνε, ούτε γιατί άργησαν, δεν είμαι ο μόνος πελάτης εξάλλου και δε μπορώ να έχω μόνο εγώ απαιτήσεις. Τα παράπονα μου είναι για την ανευθυνότητα και για το ότι σε στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο χωρίς να ξέρουν τι πρέπει να γίνει. Θα μου πεις, στην Ελλάδα είσαι, το σπίτι της γραφειοκρατίας, όπου και να πας τα ίδια θα γίνουν. Ναι μεν, αλλά...Κάποτε πρέπει να αλλάξουμε.

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilisbgr7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fixed, Μετά από 10 μέρες τελικά, έστειλαν συνεργαζόμενο ηλεκτρονικό και συνέδεσε το καλώδιο (cat5e) στον πίνακα... Τα παράπονα δεν είναι ούτε για τη βλάβη, καλώδια είναι και προφανώς χαλάνε, ούτε γιατί άργησαν, δεν είμαι ο μόνος πελάτης εξάλλου και δε μπορώ να έχω μόνο εγώ απαιτήσεις. Τα παράπονα μου είναι για την ανευθυνότητα και για το ότι σε στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο χωρίς να ξέρουν τι πρέπει να γίνει. Θα μου πεις, στην Ελλάδα είσαι, το σπίτι της γραφειοκρατίας, όπου και να πας τα ίδια θα γίνουν. Ναι μεν, αλλά...Κάποτε πρέπει να αλλάξουμε.
    Το πρόβλημα δηλαδή ήταν στο παλιό καλώδιο απο κάτω μέχρι το διαμέρισμα;

  4. #19
    Εγγραφή
    14-10-2019
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΡΕΒΕΖΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δηλαδή ήταν στο παλιό καλώδιο απο κάτω μέχρι το διαμέρισμα;
    Από ότι κατάλαβα μάλλον με αποσυνεδεσε κάποιος γείτονας κατά λάθος. Βέβαια μάλλον είχε βλάβη και το καλώδιο του διαμερίσματος αφού είχα κάποιες, ελάχιστες μεν, διακοπές, γι αυτό και τράβηξα καινούριο και ησύχασα.

  5. #20
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilisbgr7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι κατάλαβα μάλλον με αποσυνεδεσε κάποιος γείτονας κατά λάθος. Βέβαια μάλλον είχε βλάβη και το καλώδιο του διαμερίσματος αφού είχα κάποιες, ελάχιστες μεν, διακοπές, γι αυτό και τράβηξα καινούριο και ησύχασα.
    Στο εγραψα στο POST #11

    Εχεις ελεγξει στην πολυκατοικια σου στον κατανεμητη μπας και σε εχει "ξεσυνδεσει" καποιος γειτονας?

    Επισης εχεις ελεγξει τις πριζες σου μπας και λογω πολυκαιριας εχει δημιουργηθει προβλημα?
    The gr81 .

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τελικά μήπως δεν ήταν ο ΟΤΕ αυτό που τρολλαρει;

  7. #22
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μήπως δεν ήταν ο ΟΤΕ αυτό που τρολλαρει;
    Περιμενεις να σου απαντησει; χαχαχα

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας