Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 146
  1. #106
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι είναι αυτα τα πράγματα. Στο λεκανοπέδιο δραστηριοποιούνται εδω και χρόνια wisp. Οι συχνότητες ειναι ηδη γεματες. Και δεν ανήκουν σε κανέναν.
    Οταν καποιος το πουλαει φθηνα σε πολλούς η παρεμβολές γινονται τοσες πολλές που στο τέλος κανεις δεν ειναι ευχαριστημένος. Η ταχύτητα ειναι ενα πραγμα, η ποιότητα κατ αλλο. Μπορεί τα torrents να παλευονται η το netflix, με παρεμβολες ,ping 200 και 10% packet loss. Teams, zoom, remote desktop και voip ομως οχι.
    Εκει που παίζει καλα, φουλ παρεμβολες Η κατασταση θα χειροτερεύει συνεχως. Φιλοτιμες οι προσπάθειες, αλλα σε πυκνοκατοικημένες περιοχές ειναι μια λυση ανάγκης, αυστηρά.
    Χρόνια;
    Ποιον wisp ξεχνάω;
    Φθηνά πάντως δεν το λες αυτό που δίνουν..
    Μέτρια θα την έλεγα τη τιμή..

    +1 Πάντως σε αυτό που λες.. Το έχω γράψει πολλές φορές ότι έτσι είναι αυτή η τεχνολογία..
    Καθώς και ότι δεν θα έκοβα χαλκό για να πάω μόνο σε wisp σαν κύρια γραμμή.. Μόνο επικουρικά θα έβαζα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #107
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επικοινώνησα σήμερα με Sky και ζήτησα να με πάρει κάποιος τεχνικός για να ρωτήσω κάποια πράγματα.
    Το βασικό είναι ότι αυτή τη στιγμή είμαι με adsl over pstn και το modem είναι σε bridge. Μετά το modem έχω το Sophos UTM και από αυτό ξεκινά το δίκτυο για το υπόλοιπο σπίτι..
    Σε κάθε περίπτωση δεν θέλω να είμαι πίσω από NAT, όπως φαίνεται ότι είναι οι νορμάλ τύποι σύνδεσης. Οπότε θα προτιμήσω λύση με static IP και κατά προτίμηση το πακέτο business 24 μιας και με €4 παραπάνω έχει και μεγαλύτερο upload..
    Επίσης να δούμε και τι θα γίνει με την εγκατάσταση αφού ειμαι σε πολυκατοικία στον 1ο και θα πρέπει να πάει η κεραία ταράτσα.. Λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με καμιά γκρίνια από τους άλλους στην πολυκατοικία, αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

    Από τα υπόλοιπα παιδιά που σκαμπάζετε, πέρα από το αν αυτό που θέλω θα παίζει με το πακέτο που σκέφτομαι να αποκτήσω, έχετε να με κατευθύνετε με τίποτα άλλες ερωτήσεις που θα ήταν καλό να κάνω στον τεχνικό που - ευελπιστώ ότι - θα με πάρει τηλέφωνο;

  3. #108
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Πείτε μου ρε παιδιά κάτι..
    Σκέφτομαι μήπως ακολουθήσω το άθλημα κάποια στιγμή αλλά με προβληματίζει ένα πράγμα..
    Πέρα από το πως θα κατέβει το ethernet κάτω.. Αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να εστιάσω..
    Η ταράτσα είναι του κτιρίου κοινόχρηστη και "φοβάμαι" για την "υγεία" του εξοπλισμού..
    Σε τι ύψος μπαίνει η κεραία;
    Καμιά φωτό;
    Τέλος, μου πρότεινε φίλος μήπως έβαζα στη κορυφή του ιστού κ καμιά κάμερα για λόγους ασφαλείας.. Εννοείται να κοιτάζει αποκλειστικά κ μόνο τη κεραία..
    Λέτε να έχω θέμα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #109
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σύμφωνα με τον νόμο, το μέγιστο ύψος του ιστού από την βάση του είναι 4 μέτρα.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι σε κάθε περίπτωση τοποθετείται ιστός ή στην κορυφή του η κεραία. Ανάλογα την περίπτωση και αν υπάρχουν εμπόδια που εμποδίζουν την καθαρή οπτική επαφή, ενδέχεται να μπει ή όχι.
    Συνήθως δεν χρησιμοποιείται ιστός και τοποθετείται σε παρόμοια θέση όπως και με τις δορυφορικές κεραίες.

  5. #110
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινώνησα σήμερα με Sky και ζήτησα να με πάρει κάποιος τεχνικός για να ρωτήσω κάποια πράγματα.
    Το βασικό είναι ότι αυτή τη στιγμή είμαι με adsl over pstn και το modem είναι σε bridge. Μετά το modem έχω το Sophos UTM και από αυτό ξεκινά το δίκτυο για το υπόλοιπο σπίτι..
    Σε κάθε περίπτωση δεν θέλω να είμαι πίσω από NAT, όπως φαίνεται ότι είναι οι νορμάλ τύποι σύνδεσης. Οπότε θα προτιμήσω λύση με static IP και κατά προτίμηση το πακέτο business 24 μιας και με €4 παραπάνω έχει και μεγαλύτερο upload..
    Επίσης να δούμε και τι θα γίνει με την εγκατάσταση αφού ειμαι σε πολυκατοικία στον 1ο και θα πρέπει να πάει η κεραία ταράτσα.. Λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με καμιά γκρίνια από τους άλλους στην πολυκατοικία, αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

    Από τα υπόλοιπα παιδιά που σκαμπάζετε, πέρα από το αν αυτό που θέλω θα παίζει με το πακέτο που σκέφτομαι να αποκτήσω, έχετε να με κατευθύνετε με τίποτα άλλες ερωτήσεις που θα ήταν καλό να κάνω στον τεχνικό που - ευελπιστώ ότι - θα με πάρει τηλέφωνο;
    Τι έγινε τελικά; Προχώρησες;

  6. #111
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πείτε μου ρε παιδιά κάτι..
    Σκέφτομαι μήπως ακολουθήσω το άθλημα κάποια στιγμή αλλά με προβληματίζει ένα πράγμα..
    Πέρα από το πως θα κατέβει το ethernet κάτω.. Αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να εστιάσω..
    Η ταράτσα είναι του κτιρίου κοινόχρηστη και "φοβάμαι" για την "υγεία" του εξοπλισμού..
    Σε τι ύψος μπαίνει η κεραία;
    Καμιά φωτό;
    Τέλος, μου πρότεινε φίλος μήπως έβαζα στη κορυφή του ιστού κ καμιά κάμερα για λόγους ασφαλείας.. Εννοείται να κοιτάζει αποκλειστικά κ μόνο τη κεραία..
    Λέτε να έχω θέμα;
    Χαμηλα γενικα, να φτανει το χερι, αν δεν υπάρχουν εμπόδια.
    Ποιος να την πάρει και τι να την κάνει??
    Δεν εχει καμμια αξια ως σιδερο.
    Αμα ηταν, θα επερναν και τα δορυφορικά πιατα απο τις ταρατσες.
    Παντως κεραιες wisp στα ενεχυροδανειστήρια δεν παιρνουν.
    να την πουλησει στο ebay used και χωρις τροφοδοσία.?
    Μονο απο βανδαλισμούς αλλα αυτα απο γειτονα, οποτε δυσκολο.
    Η εγκατάσταση ειναι νόμιμη και ο βανδαλισμος ειναι αδικημα.

  7. #112
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε τελικά; Προχώρησες;
    Τελικά έκανα αίτηση για 2η τηλ.γραμμή από ΟΤΕ συν Speedbooster. Μιας και υπήρχε καλωδίωση ήδη για δεύτερη γραμμή και επειδή με δοκιμές που έκανα από το κινητό έβλεπα 50+ Mbit ταχύτητα στο 4G, προτίμησα αυτή τη λύση για να μην μπλέκω και με την εγκατάσταση με κεραίες, κλπ
    Μέχρι στιγμής το έχω μετανιώσει, βέβαια, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία..

  8. #113
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλα γενικα, να φτανει το χερι, αν δεν υπάρχουν εμπόδια.
    Ποιος να την πάρει και τι να την κάνει??
    Δεν εχει καμμια αξια ως σιδερο.
    Αμα ηταν, θα επερναν και τα δορυφορικά πιατα απο τις ταρατσες.
    Παντως κεραιες wisp στα ενεχυροδανειστήρια δεν παιρνουν.
    να την πουλησει στο ebay used και χωρις τροφοδοσία.?
    Μονο απο βανδαλισμούς αλλα αυτα απο γειτονα, οποτε δυσκολο.
    Η εγκατάσταση ειναι νόμιμη και ο βανδαλισμος ειναι αδικημα.
    Λες να το σκέφτομαι υπερβολικά ε; Αλλά ποτέ δε ξέρεις..
    Το σκέφτηκα και εγώ αυτό με τα δορυφορικά πιάτα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τον νόμο, το μέγιστο ύψος του ιστού από την βάση του είναι 4 μέτρα.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι σε κάθε περίπτωση τοποθετείται ιστός ή στην κορυφή του η κεραία. Ανάλογα την περίπτωση και αν υπάρχουν εμπόδια που εμποδίζουν την καθαρή οπτική επαφή, ενδέχεται να μπει ή όχι.
    Συνήθως δεν χρησιμοποιείται ιστός και τοποθετείται σε παρόμοια θέση όπως και με τις δορυφορικές κεραίες.
    Ε ναι, αυτό ήθελα να πω, το ιστός το διατύπωσα λάθος..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά έκανα αίτηση για 2η τηλ.γραμμή από ΟΤΕ συν Speedbooster. Μιας και υπήρχε καλωδίωση ήδη για δεύτερη γραμμή και επειδή με δοκιμές που έκανα από το κινητό έβλεπα 50+ Mbit ταχύτητα στο 4G, προτίμησα αυτή τη λύση για να μην μπλέκω και με την εγκατάσταση με κεραίες, κλπ
    Μέχρι στιγμής το έχω μετανιώσει, βέβαια, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία..
    Είναι και αυτή μια ιδέα.. Αλλά τα πάγια $$$...
    Παλιά που το είχα δεν ξόδευα ούτε τα μισά γίγα.. Άσε που το booster κάνει κ τα δικά του.. Βέβαια το backup που παρέχει η υπηρεσία είναι καλή φάση.. Σαν μια ιδέα αυτό το τελευταίο..
    Μια καλή vdsl έπρεπε να είχαμε, αλλά που..
    Μέχρι στιγμής μάλλον θα βολευτώ με το onthespot..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #114
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ότι κανει τα δικά του ειναι το μόνο σίγουρο...
    Σήμερα πήρα και συμφώνησαν να μου αλλάξουν και το router γιατι περα από την ταχύτητα που δεν έχω μου έκανε κι άλλα..
    Και προσωπικά το backup δε με ένοιαζε ποτε (έχω και 2η ADSL συν 3G backup οποτε ίντερνετ έχω -θεωρητικα- πάντα.)
    Ταχύτητα δεν είχα και ούτε με το Speedbooster τελικα έχω, γι' αυτό το μετάνιωσα..
    Είχα κάνει το Φλεβάρη αίτηση για νέα γραμμή οτε συν Speedbooster και μου την ενεργοποίησαν τελικα πριν καναδυο βδομάδες. Αν περναγε το 3μηνο και ακυρωνοταν μάλλον τελικα σε WISP θα πήγαινα.
    Το χρηματικό ήταν πάνω κάτω τα ίδια με τα πάγια του WISP συν τον εξοπλισμό γι'αυτο είπα να δοκιμάσω με Speedbooster που όπως ειπα θα γλίτωνα και τα επιπλέον μερεμέτια...
    Τώρα με βλέπω πάντως να το κόβω το Speebooster. Να δω αν αλλάξει κάτι με το άλλο ρουτερ - χλωμό- αλλιώς από τα 8 να πηγαίνω στα 10 ειναι απλά κοροϊδία...

  10. #115
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν θα σαρεσει το wisp... Δεν ειναι αυτα για σενα.
    Εγραφε καποιος τις προαλες οτι ειχε βαλει τετοιο σε στανη και επαιζε μπομπα.

    Γενικοτερα αν δεν ειναι τα γιδια στο μαντρι, wisp δεν..

  11. #116
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα

    Μπορεί κάποιος από Αθήνα να μου πει αν ειναι ευχαριστημένος με την skytelecom? Υπάρχει καποιος από Καισαριανή- Παγκράτι?

  12. #117
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Στις πίσω σελίδες είχε γραφτεί ότι Αθήνα έδιναν μόνο το 24 πακέτο..
    Το μεγαλύτερο το έκαναν τελικά διαθέσιμο η όχι;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #118
    Εγγραφή
    21-09-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις πίσω σελίδες είχε γραφτεί ότι Αθήνα έδιναν μόνο το 24 πακέτο..
    Το μεγαλύτερο το έκαναν τελικά διαθέσιμο η όχι;
    Καλησπέρα
    Είμαι καινούριος εδώ, θα προσπαθήσω να παραθέσω την εμπειρία μου από τις "επικοινωνίες" με τις επικοινωνίες ίσως να μπορούσα να βοηθούσα κάποιους πιο πριν ... τώρα είναι αργά.

    Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους (Sky telecom) και μου είπαν ότι στην Αττική δίνουν μέχρι το 35/3 (D/U). Γενικό μπλα μπλα που ειπώθηκε και σε προηγούμενα μηνύματα, δοκιμή 3 ημέρες, το κόστος εγκατάστασης/εξοπλισμού το πληρώνεις, εάν δεν προχωρήσει ή διακόψεις πιστώνουν το κόστος και σου παίρνουν τον εξοπλισμό, 2 χρόνια συμβόλαιο.

    περιμένω και από κάποιους άλλους wisp παρόχους να με πάρουν τηλέφωνο για να δω αν εξυπηρετούν κατα βάση την περιοχή μου αλλά έχω καταλήξει ότι ... αν εξυπηρετούν την περιοχή, όλοι πάνω κάτω δίνουν το ίδιο.

    Αυτό πάντως που μου φαίνεται περίεργο είναι που σου παίρνουν τον εξοπλισμό (έτσι είπαν σε μένα) ... μου έδωσαν την εντύπωση ότι κατα πάσα πιθανότητα αυτό που θα μου εγκαταστήσουν δεν θα είναι καινούριο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κανει τα δικά του ειναι το μόνο σίγουρο...
    Σήμερα πήρα και συμφώνησαν να μου αλλάξουν και το router γιατι περα από την ταχύτητα που δεν έχω μου έκανε κι άλλα..
    Και προσωπικά το backup δε με ένοιαζε ποτε (έχω και 2η ADSL συν 3G backup οποτε ίντερνετ έχω -θεωρητικα- πάντα.)
    Ταχύτητα δεν είχα και ούτε με το Speedbooster τελικα έχω, γι' αυτό το μετάνιωσα..
    Είχα κάνει το Φλεβάρη αίτηση για νέα γραμμή οτε συν Speedbooster και μου την ενεργοποίησαν τελικα πριν καναδυο βδομάδες. Αν περναγε το 3μηνο και ακυρωνοταν μάλλον τελικα σε WISP θα πήγαινα.
    Το χρηματικό ήταν πάνω κάτω τα ίδια με τα πάγια του WISP συν τον εξοπλισμό γι'αυτο είπα να δοκιμάσω με Speedbooster που όπως ειπα θα γλίτωνα και τα επιπλέον μερεμέτια...
    Τώρα με βλέπω πάντως να το κόβω το Speebooster. Να δω αν αλλάξει κάτι με το άλλο ρουτερ - χλωμό- αλλιώς από τα 8 να πηγαίνω στα 10 ειναι απλά κοροϊδία...
    Αν και παλιό το μήνυμα, ήθελα να σε ρωτήσω εάν speedbooster εννοείς το σιμάκι LTE στο router που σου δίνει ταχύτητα απο το δίκτυο κινητής.

    Εάν εννοείς αυτό, τότε θέλω απλά να σου πω ότι συμμερίζομαι τον πόνο σου γιατί έχω κι εγώ. Και θέλω να προσθέσω τα εξής κακά και ένα καλό.
    1) Το δικό μου booster έχει όριο τα 100GB data , όταν τεελιώσουν πέφτει στα 15Mbps max τα οποία και δεν τα βλέπω ποτέ. 100GB τα τρώω σε μια βδομάδα - δυο τώρα που αρχίσαν τα σχολεία
    2) έχω καταλάβει ότι το router από μόνο του πρέπει να έχει όριο και δεν επιτρέπει να πάρω πολύ κάτι από τα 100Mbps που έχω LTE measured στο σημείο που έχω το router.
    3) το καλό είναι ότι τώρα που υποβιβάστηκε πάλι η γραμμή μου σε dsl 20/1 ... έχω uplink 4 που πιθανότατα το παίρνω απο το booster. Ναι μπορεί να μην έχω ταχύτητα αλλά στα meeting που κάνω επειδή δουλεύω απο το σπίτι το 4 είναι παράδεισος

  14. #119
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ο εξοπλισμός στην sky δεν σου μένει;
    Speedboster από κοτε λέει μάλλον.. Μέχρι +60Μ πάει αυτό νομίζω..
    Το όλο πάντως με τους wisp το βλέπω δύσκολο & ακριβό..
    Όχι ότι κάποια υλοποίηση lte είναι πιο φθηνή, αλλά είναι κάπως πιο εύκολο νομίζω.. Αν μιλάμε για εσωτερικό ρουτερ δλδ.. Με κάποια σιμ που έχει προσφορές σε δεδομένα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #120
    Εγγραφή
    21-09-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Δεν ξέρω μέχρι πόσο πάει να σου πω την αλήθεια. Πάντως όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις του router και κοιτάω το BW που πιάνει συνήθως, είναι 5-10 κι ας έχω GB διαθέσιμα.

    Εγώ δεν το βλέπω ακριβό, απλά δεν ξέρω αν πραγματικά δίνουν αυτό που λένε. Θα μου πεις γιατί με τον ΟΤΕ ήξερες ? Όχι δεν ήξερα, αλλά αν κόψω τον ΟΤΕ και δεν μου βγει και μ αυτούς τότε είμαι καταδικασμένος και δεν θέλω να το χωνέψω ... μάλλον ψυχολογικό είναι.
    Κρίνοντας από τον εαυτό μου όμως, εάν μπορώ να δώσω τα 10-15 ευρώ παραπάνω για μια 50ρα (που τα έδωσα και τώρα για τρίτη φορά θα γυρίσουμε ατελώς στο adsl) τότε η λύση του wisp είναι νορμαλ γι αυτό που λέει ότι σου παρέχει. Αλλά με όλους αυτούς να εκπέμπουν απο τον Υμηττό στα 5GHz και με τόση παρεμβολή που έχει εκεί πάνω, συν την παρεμβολή που μπορεί να έχω εγώ εδώ γιατι βλέπω όλο το λεκανοπέδιο, δεν ξέρω τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει αυτό στη σύνδεση μου .... και πραγματικά κουράστηκα να μιλάω στο τηλέφωνο με όλους αυτούς για βλάβες, δικαιώματα, υποχρεώσεις, υποσχέσεις κλπ κλπ.

    Προσφορές τραγικές σε δεδομένα δεν έχω δει. Άσε που την έχω πατήσει μια φορά με δυο τέτοια που είχα και είχαν όριο στα δεδομένα αλλά δεν είχαν κόφτη ... με αποτέλεσμα να τα ξεπεράσω (όχι εγώ οι νοικάρηδες μου) και να μην πάρω χαμπάρι ... και τότε άρχισε η άλλη διαμάχη με τον ΟΤΕ, γιατί δεν με ειδοποιήσατε και τέτοια.

Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας