Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 146
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα έχει δοθεί διαθεσιμοτητα από την skytelecom στην Αθήνα . δείτε εδώ https://skytelecom.gr/kalipsi/
    Ανοίγω αυτό το φόρουμ αποκλειστικά για την Αθήνα για να δούμε πως είναι και εκεί και τι προβλήματα μπορεί να προέκυψαν και επίσης από δίνουνε σήμα αν και φαίνεται ότι πρέπει να δίνουνε ασύρματα μάλλον από Κόρινθο ( Πευκαλι , Σοφικο αν όντως υπάρχει κεραία εκεί αν φαίνονται πιο κοντά στον χάρτη ) . Όποιος έχει βάλει στην Αθηνά άμα μπορεί να γράφει σε αυτό το φόρουμ.


  2. #2
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.936
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Στο ειχα πει στο αλλο thread οτι θα καλυψουν Σουνιο-Λαυριο -Κερατεα μεχρι τελος του 2020. Μια χαρα απλος κρατω μικρο καλαθι για εμενα λογο Αεροπορικης Βασης που ειμαι διπλα εαν θα μπορουν να μου δωσουν ασυρματο.. δυσκολο

  3. #3
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ειχα πει στο αλλο thread οτι θα καλυψουν Σουνιο-Λαυριο -Κερατεα μεχρι τελος του 2020. Μια χαρα απλος κρατω μικρο καλαθι για εμενα λογο Αεροπορικης Βασης που ειμαι διπλα εαν θα μπορουν να μου δωσουν ασυρματο.. δυσκολο
    ναι ετσι μου ειπανε και εμενα θα δειξει. Θα μπαινω καθε 2-3 μηνες να κοιταω διαθεσιμοτητα. Τα υπολοιπα θα στα στειλω με προσωπικο μυνημα σχετικα με την αεροπορικη βαση για να μην γεμιζουμε το φορουμ με εκτος θεματος.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Καλα εκανες και ανοιξες νεο θεμα γιατι θα χανοταν στο γενικο θεμα και ειναι πολυ σημαντικο νεο γιατι καλυπτει πραγματικα πολλες περιοχες.

    Αθηνα βρισκομαι σε σημειο χωρις VDSL/FTTH και εψαχνα για γρηγοροτερες λυσεις. Εχω την Inalan στα 50 μετρα αποσταση αλλα εντος αλλου δημου, κατι που ισως δημιουργει προβλημα/καθυστερηση, οποτε αυτη ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα σε προσιτη τιμη. Θα την κοιταξω σιγουρα.

    Παρεμπιπτοντως, ειδα το πακετο Airbnb που δινει αρκετα περισσοτερα απο το απλο οικιακο+static ip. Προφανως και για ενα κανονικο σπιτι θα μπορω να το κλεισω, ετσι δεν ειναι; Το εχει κανεις μηπως;

  5. #5
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εκανες και ανοιξες νεο θεμα γιατι θα χανοταν στο γενικο θεμα και ειναι πολυ σημαντικο νεο γιατι καλυπτει πραγματικα πολλες περιοχες.

    Αθηνα βρισκομαι σε σημειο χωρις VDSL/FTTH και εψαχνα για γρηγοροτερες λυσεις. Εχω την Inalan στα 50 μετρα αποσταση αλλα εντος αλλου δημου, κατι που ισως δημιουργει προβλημα/καθυστερηση, οποτε αυτη ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα σε προσιτη τιμη. Θα την κοιταξω σιγουρα.

    Παρεμπιπτοντως, ειδα το πακετο Airbnb που δινει αρκετα περισσοτερα απο το απλο οικιακο+static ip. Προφανως και για ενα κανονικο σπιτι θα μπορω να το κλεισω, ετσι δεν ειναι; Το εχει κανεις μηπως;
    Σε πια περιοχη στην Αθηνα βρισκεσαι;. οσο για το πακετο για την airbnb δεν ειχα ιδεα οτι εδιναν τετοιο πακετο. Πρεπει να ειναι καινουργιο πακετο.

    Χαρακτηριστικά Προγράμματος
    • Κλειδωμένη Download Speed στα 30Mbps!
    • Kλειδωμένο Hyper Upload στα 10Μbps!
    • Το μόνο με 24,90€/μήνα
    • Δωρεάν Εγκατάσταση & VPN encrypted modem security control
    • Δωρεάν Static IP για συνεχή ροή απομακρυσμένου ελέγχου έξυπνων οικιακών συσκευών (κάμερες ασφαλείας, wifi-AirCondition control, Wifi-TV, Wifi-Alarm).
    • Δωρεάν Δοκιμαστική Περίοδος
    • Χωρίς Τηλεφωνική σύνδεση

    24,90€ / μήνα
    Τώρα, μπορείς να γίνεις Superhost!
    Με τις εξατομικευμένες υπηρεσίες για ιδιοκτήτες Airbnb της SkyTelecom, οι καλές κριτικές είναι στο… τσεπάκι σου!

  6. #6
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.936
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εκανες και ανοιξες νεο θεμα γιατι θα χανοταν στο γενικο θεμα και ειναι πολυ σημαντικο νεο γιατι καλυπτει πραγματικα πολλες περιοχες.

    Αθηνα βρισκομαι σε σημειο χωρις VDSL/FTTH και εψαχνα για γρηγοροτερες λυσεις. Εχω την Inalan στα 50 μετρα αποσταση αλλα εντος αλλου δημου, κατι που ισως δημιουργει προβλημα/καθυστερηση, οποτε αυτη ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα σε προσιτη τιμη. Θα την κοιταξω σιγουρα.

    Παρεμπιπτοντως, ειδα το πακετο Airbnb που δινει αρκετα περισσοτερα απο το απλο οικιακο+static ip. Προφανως και για ενα κανονικο σπιτι θα μπορω να το κλεισω, ετσι δεν ειναι; Το εχει κανεις μηπως;

    αποκλειστικά για οικοδεσπότες Airbnb

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Που το είδατε αυτό το πακέτο;

  8. #8
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  9. #9
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Site τους > Προγράμματα > AIRBNB - https://skytelecom.gr/airbnb/


    Μπήκα στο site τους και χρησιμοποίησα την αναζήτηση και δε βρήκε τίποτα, μάλλον Bing θα χρησιμοποιούνε.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι τιμές τους πάντως δείχνουν αρκετά τσιμπημένες σε σχέση με VDSL, αλλά μιλάμε για εντελώς άλλου είδους υπηρεσία και προφανώς είναι μια καλή εναλλακτική άμα δεν έχεις VDSL.

    Πρόχειρη σύγκριση με Vodafone (μου διαφεύγει κάτι?):

    Vodafone VDSL 50/5 (απεριοριστα σταθερά, 360 κινητά/εξωτερικό) - €27.90/μήνα + δωρεάν εξοπλισμός
    Skytelecom 50/5 (απεριόριστα σταθερά, 120 κινητά) - €47.90/μήνα + €135 εξοπλισμός

    Vodafone VDSL 100/10 (απεριοριστα σταθερά, 360 κινητά/εξωτερικό) - €43.50/μήνα + δωρεάν εξοπλισμός
    Skytelecom 100/10 (απεριόριστα σταθερά, 120 κινητά) - €65.90/μήνα + €135 εξοπλισμός

  11. #11
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.936
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές τους πάντως δείχνουν αρκετά τσιμπημένες σε σχέση με VDSL, αλλά μιλάμε για εντελώς άλλου είδους υπηρεσία και προφανώς είναι μια καλή εναλλακτική άμα δεν έχεις VDSL.

    Πρόχειρη σύγκριση με Vodafone (μου διαφεύγει κάτι?):

    Vodafone VDSL 50/5 (απεριοριστα σταθερά, 360 κινητά/εξωτερικό) - €27.90/μήνα + δωρεάν εξοπλισμός
    Skytelecom 50/5 (απεριόριστα σταθερά, 120 κινητά) - €47.90/μήνα + €135 εξοπλισμός

    Vodafone VDSL 100/10 (απεριοριστα σταθερά, 360 κινητά/εξωτερικό) - €43.50/μήνα + δωρεάν εξοπλισμός
    Skytelecom 100/10 (απεριόριστα σταθερά, 120 κινητά) - €65.90/μήνα + €135 εξοπλισμός

    Σε προσωπικο επιπεδο επειδη εμενα ο οτε δεν με καλυπτει λογο αποστασεις καμπινας 1160 μετρα και δεν μπορω για παντα να μενω στα 17-20 του adsl θα πληρωσω εστω και παραπανω για να εχω μια αξιοπρεπη γραμμη , με βλεπω να περνω την 50/50 λογο του μεγαλου ογκου πολλων αρχειων 5GB+ και πανω που τραβαω video με drone και πρεπει να ανεβαζω σε χωρο icloud. Aπο τι μου ειπαν μεχρι τελος του χρονου θα καλυπτουν ολοι την αττικη μεχρι και περιοχες σε βουνα.Μου ειπαν τα κεντρικα τους ειναι στον νομο αρκαδιας (Τρίπολη) και εχουν ιδιοκτητο δικτυο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 2048dsl : 08-03-20 στις 08:17.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πια περιοχη στην Αθηνα βρισκεσαι;. οσο για το πακετο για την airbnb δεν ειχα ιδεα οτι εδιναν τετοιο πακετο. Πρεπει να ειναι καινουργιο πακετο.

    Χαρακτηριστικά Προγράμματος
    • Κλειδωμένη Download Speed στα 30Mbps!
    • Kλειδωμένο Hyper Upload στα 10Μbps!
    • Το μόνο με 24,90€/μήνα
    • Δωρεάν Εγκατάσταση & VPN encrypted modem security control
    • Δωρεάν Static IP για συνεχή ροή απομακρυσμένου ελέγχου έξυπνων οικιακών συσκευών (κάμερες ασφαλείας, wifi-AirCondition control, Wifi-TV, Wifi-Alarm).
    • Δωρεάν Δοκιμαστική Περίοδος
    • Χωρίς Τηλεφωνική σύνδεση

    24,90€ / μήνα
    Τώρα, μπορείς να γίνεις Superhost!
    Με τις εξατομικευμένες υπηρεσίες για ιδιοκτήτες Airbnb της SkyTelecom, οι καλές κριτικές είναι στο… τσεπάκι σου!
    (Νεο) Ηρακλειο συνορα με Μεταμορφωση ειμαι (τελειως συνορα, το διπλανο σπιτι ειναι Μεταμορφωση).

    Πώς να ελεγχει αραγε το θεμα του Airbnb; Πρεπει το συγκεκριμενο ακινητο να ειναι εγγεγραμμενο στην πλατφορμα ή απλα να εχεις προφιλ ή ...;

  13. #13
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Νεο) Ηρακλειο συνορα με Μεταμορφωση ειμαι (τελειως συνορα, το διπλανο σπιτι ειναι Μεταμορφωση).

    Πώς να ελεγχει αραγε το θεμα του Airbnb; Πρεπει το συγκεκριμενο ακινητο να ειναι εγγεγραμμενο στην πλατφορμα ή απλα να εχεις προφιλ ή ...;
    Καλησπερα καλυπτει ηδη την περιοχη σου η skytelecom αμα δεις και το νεο Ηρακλειο και την μεταμορφωση την καλυπτει. Οποτε δες εδω τον χαρτη https://skytelecom.gr/kalipsi/ . Προχωρα σε αιτηση στην skytelecom συμπληρωσε την φορμα ενδιαφεροντος εδω https://skytelecom.gr/programmata/home-internet/ ή καλεσε +30 21 5000 5000 . Δεν καλυπτει ολη την Αλσουπολη και δεν καλυπτει ακομα την Φιλοθεη . Δεν ξερω ποσο κοντα εισαι σε αυτες τις περιοχες και αμα ειναι ορια του δημου ή οχι. Επικοινωνησε μαζι τους και κρατα μας ενημερους να ξερουμε .

  14. #14
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα καλυπτει ηδη την περιοχη σου η skytelecom αμα δεις και το νεο Ηρακλειο και την μεταμορφωση την καλυπτει. Οποτε δες εδω τον χαρτη https://skytelecom.gr/kalipsi/ . Προχωρα σε αιτηση στην skytelecom συμπληρωσε την φορμα ενδιαφεροντος εδω https://skytelecom.gr/programmata/home-internet/ ή καλεσε +30 21 5000 5000 . Δεν καλυπτει ολη την Αλσουπολη και δεν καλυπτει ακομα την Φιλοθεη . Δεν ξερω ποσο κοντα εισαι σε αυτες τις περιοχες και αμα ειναι ορια του δημου ή οχι. Επικοινωνησε μαζι τους και κρατα μας ενημερους να ξερουμε .
    Ναι, με βαση τον χαρτη καλυψης ειμαι φουλ μεσα στην περιοχη καλυψης, κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
    Επειδη εξεταζω και την Inalan δεν ξερω αν θα κανω αιτηση ακομα, θα τους κανω σιγουρα ερωτησεις ομως και ο,τι επιπλεον μαθω θα ενημερωσω.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, με βαση τον χαρτη καλυψης ειμαι φουλ μεσα στην περιοχη καλυψης, κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
    Επειδη εξεταζω και την Inalan δεν ξερω αν θα κανω αιτηση ακομα, θα τους κανω σιγουρα ερωτησεις ομως και ο,τι επιπλεον μαθω θα ενημερωσω.
    τελεια! Αλλα απο οτι καταλαβα η inalan δεν εχει ακομα διαθεσιμοτητα στην περιοχη σου.Ναι το κοστος συνδεσης της inalan ειναι μικροτερο απο τις skytelecom. και αμα βαλεις και τηλεφωνο απο την skytelecom κοστιζει 45 ευρω το μοντεμ για το τηλεφωνο και απο 99,90 ευρω το κοστος για την εως 24mbs κεραια. Ενω στην inalan ειναι μικροτερο . Επισης στην inalan δεν εχεις χαμηλοτερη ταχυτητα οπως με την skytelecom . πχ 24, ή 50 και ξεκιναει απο 100 και πανω. Επισης στην inalan αμα θελεις να κανεις διακοπη το κανεις χωρις καποιο κοστος και μπορεις να ζητησεις να το ξανα συνδεσεις , ενω στην skytelecom υπαρχει καποιο penalty για προωωρη διακοπη. Παντως σε καθε περιπτωση αμα μπορεις ρωτα απο μερος σου δινουνε σημα πχ απο Παρνηθα ; .

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας