Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλησπέρα ,

    Έχω ανοίξει και σχετικό αίτημα στο support χωρίς να λάβω ουσιαστική απάντηση.
    Ιστορικό :

    18/2 , 18:50 σταματάει να συχρονίζει το modem (σύνδεση VPU VDSL 50 από τοπικό καφάο OTE). Δοκιμάζω άλλο καλώδιο , άλλο modem , τίποτα. Παίρνω τηλέφωνο το 13731 και ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή μου και μου λένε όχι. Το δηλώνουν βλάβη για να έρθει τεχνικός της Νόβα

    19/2 τους ξανακαλώ καθώς δεν είχε επανέλθει και τους ενημερώνω ότι έβαλα modem απευθείας στο εξωτερικό κουτί και ότι δεν συγχρονίζει. Τους είπα να το δηλώσουν απευθείας βλάβη στον ΟΤΕ μιας και το πρόβλημα ήταν στο καφάο ή στο αστικό κέντρο.

    25/2 (ναι , σχεδόν μια βδομάδα μετά) έρχεται ο τεχνικός της Νόβα ο οποίος σε 3 λεπτά επιβεβαιώνει ότι δεν συγχρονίζει και ότι θα το στείλει βλάβη στον ΟΤΕ την ίδια μέρα. Παίρνω 25/2 το 13731 και μου λένε ότι έχει δοθεί ήδη βλάβη στον ΟΤΕ και ότι θα το φτιάξουν σε 1-3 εργάσιμες όπως ορίζει το ρυθμιστικό πλαίσιο.

    28/2 Ξανακαλώ όπου μου λένε ότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ενημέρωση ή σχόλιο από τον ΟΤΕ και ότι θα το δώσουν ξανά ως καθυστερημένη βλάβη.

    3/3 Ξανακαλώ όπου μου λένε ότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ενημέρωση ή σχόλιο από τον ΟΤΕ και ότι θα το δώσουν ξανά ως καθυστερημένη βλάβη.


    4/3 Πηγαίνω με τον αριθμό του βρόχου στο κέντρο των τεχνικών στην Εκάλη που διαχειρίζονται όλες τις βλάβες δικτύου στα βόρεια προάστια όπου με ενημερώνουν ότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ βλάβη στο σύστημα τους. Το σύστημα τους ανέφερε κανονικά την βλάβη που είχα το Γενάρη όταν δεν είχα τηλέφωνο για 2 εβδομάδες. Οπότε το σύστημα τους έβλεπε μια χαρά το ιστορικό του βρόχου.

    Εννοείται ότι ξανακάλεσα το 13731 όπου μου έδωσαν έναν ΔΗΘΕΝ αριθμό βλάβης για την περίπτωση μου και ότι θα επικοινωνούσαν άμεσα με τον ΟΤΕ.

    5/3 Ξαναπήγα στους τεχνικούς του ΟΤΕ που με κοιτούσαν σαν εξωγήινο όταν τους έλεγα ξανά και ξανά ότι ο πάροχος λέει ότι το έχει δηλώσει.


    Τι μπορώ να κάνω , πρώτη φορά μου συμβαίνει ένας πάροχος να είναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ.

    - Τους παίρνω κάθε μέρα και μου λένε απλά ότι περιμένουν απάντηση από τον ΟΤΕ όταν θα έπρεπε να το έχουν φτιάξει το πολύ στις 28/2.

    - Στο λογισμικό που έχουν και επικοινωνούν με τον ΟΤΕ δεν υπάρχει ούτε ένα σχόλιο από τον ΟΤΕ , δεν δόθηκε ΠΟΤΕ ημερομηνία αποκατάστασης. ΣΑΝ να μην έχουν λάβει το αίτημα δηλαδή.

    - Στη Νόβα δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ υπεύθυνος να μου πει τι και πως. Λες και ζούμε στη Ζιμπάμπουε.


    Μόλις ενημέρωσα το δικηγόρο μου να ελέγξει τη σύμβαση και Δευτέρα θα δω αν προλάβω να κάνω καταγγελία και στην ΕΕΤΤ.

    Ζήτησα από τη Νόβα να μου δώσουν γραπτώς ότι έχει δηλωθεί η βλάβη στον ΟΤΕ στις 25/2 και μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται.

    Είναι δυνατόν να το ζω αυτό το 2020 στο κέντρο της Αθήνας;
    Are you with Us?

  2. #2
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109952/10996
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H267N & TP-Link VR
    SNR / Attn
    14.7(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημά. Από τις 4/2/2020 που έκανα μετάβαση στη Nova είμαι χωρίς υπηρεσίες. Όσες φορές κάλεσα μου είπαν ότι έχουν δηλώσει βλάβη αλλά δεν έχουν λάβει ακόμα ενημέρωση από τον ΟΤΕ. Στις 20 μέρες με κάλεσαν από μόνοι τους να μου πουν πως το ξέρουν ότι έχουν περάσει αρκετές μέρες, πως ακόμα δεν έχουν καμιά ενημέρωση και ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει φτιαχτεί ήδη.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Οι άνθρωποι είναι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!

    Παρασκευή , μια μέρα μετά τη μετάβαση μου στους τεχνικούς δικτύου του ΟΤΕ , η βλάβη αποκαταστάθηκε και το internet επανήλθε.

    ΤΟΥΣ ΚΑΛΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ από την Παρασκευή για να μου πουν τα σχόλια που έχει αφήσει ο ΟΤΕ για τη βλάβη και μου λένε ότι δεν υπάρχει τπτ και ότι η βλάβη είναι ακόμα σε εξέλιξη.

    Εν τω μεταξύ σήμερα μου ήρθε μήνυμα για καταχώρηση αιτήματος ΝΕΑΣ ενεργοποίησης γραμμής που βρίσκεται σε εξέλιξη!!!
    Τους παίρνω τηλέφωνο και δεν γνωρίζει ούτε το εμπορικό , ούτε το τεχνικό τμήμα!!!

    Στην αρχή μου έλεγαν για αναβάθμιση ταχύτητας από τα 24 στα 50 ενώ η αρχική αίτηση και η ενεργοποίηση από 3/1 είναι στα 50.
    Όταν τους το είπαν μου λένε δεν ξέρουν και ότι θα με πάρει υπεύθυνος!!!

    Να σας θυμίσω ότι στον ΟΤΕ Παρασκευή πρωί ΔΕΝ είχαν βλάβη για το βρόχο μου οπότε υποψιάζομαι ότι το μπάχαλο έχει δημιουργηθεί από τη Νόβα , αποκλείεται να έκαναν εργασίες την Παρασκευή από τον ΟΤΕ χωρίς να έχουν στο σύστημα τους τη βλάβη.

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 09-03-20 στις 16:53.
    Are you with Us?

  4. #4
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θα έκανα άμεσα επιπλέον γραπτό αίτημα βλάβης και κοινοποίηση ΕΕΤΤ, απαιτώντας να με αποδεσμεύσουν χωρίς ποινή και θα έφευγα.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έκανα άμεσα επιπλέον γραπτό αίτημα βλάβης και κοινοποίηση ΕΕΤΤ, απαιτώντας να με αποδεσμεύσουν χωρίς ποινή και θα έφευγα.
    Φίλε συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά ήμουν μεταξύ Ελλάδας-Αγγλίας.

    -Την προηγούμενη Τρίτη με πήρε τεχνικός στις 22:00 να μου πει ότι η βλάβη παραμένει ανοιχτή (παρότι είχα υπηρεσίες από την Παρασκευή) και να περιμένω νέο τηλέφωνο μέσα στη βδομάδα.

    - Όταν του ανέφερα για τα μηνύματα περί νέας ενεργοποίησης μου είπε ότι είναι κάτι συστημικό και να μη δώσω σημασία.

    - Την επομένη (προηγούμενη Τετάρτη 11/3 έφυγα Αγγλία) μου ήρθε κάποια στιγμή μήνυμα ότι ορίστηκε ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής μου η Παρασκευή (13/3).

    - Πέμπτη 12/3 μου ήρθε ειδοποίηση έκδοσης λογαριασμού (αλήθεια τι μου χρέωναν αφού ακόμα ΔΕΝ είχα ενεργοποιηθεί;; )

    - Παρασκευή 13/3 μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία NovaVDSL και έχει παραμείνει ο ίδιος κωδικός.

    - Σήμερα 16/3 μου ήρθε μήνυμα ότι αποκαταστάθηκε η βλάβη!!

    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ!!!

    Εν τω μεταξύ τους παίρνω κάθε μέρα στο 13731 και μου βγαίνει μήνυμα ότι έχουν πολλές κλήσεις και μου το κλείνουν προτρέποντας να παρω αργότερα!!
    Are you with Us?

  6. #6
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  7. #7
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Και η ΤΡΕΛΑ συνεχίζεται!!!

    Σήμερα εκδόθηκε ο επόμενος λογαριασμός στον ΟΠΟΙΟ μου χρεώνουν 100ευρω ως τέλος αθέτησης δέσμευσης!!!
    Μου χρεώνουν το μήνα 65,16ΕΥΡΩ τον μήνα συν τα τέλη και μου επιστρέφουν 25,26 ευρώ λόγω μετατροπής/διακοπής!!

    Εννοείται στη γραμμή δεν έχει γίνει ΚΑΜΙΑ αλλάγη , από τις 3/1 είναι VDSL 50.

    Πρέπει να ασχολούμαι ΚΑΘΕ μήνα με αυτά τα σκουπίδια;;
    Τις εργατοώρες που έχω ξοδέψει ΠΟΙΟΣ θα μου τις πληρώσει;;
    Are you with Us?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας