Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    09-07-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Γεια σας σας παραθέτω εδώ όλο το Ιστορικό όπως τα έστειλα στην Vodafone και την καταγγελία μου στην προστασία του καταναλωτή για να μην επαναλαμβάνομαι.... και πες te μου αν υπάρχει κάποιος με το ίδιο θέμα και αν γνωρίζει γιατί και πως και αν μπορεί όντως να γίνει κάτι:

    Γεια σας. είμαι πρώην πελάτης της Cyta και είχα πακέτο vdsl50(και 10 upload) από το 2013. πριν ένα χρόνο ακριβώς
    μετά από επικοινωνία μου με την Cyta hellas με διαβεβαίωσαν ότι το πακέτο μου δεν θα υποστεί καμια υποβάθμιση
    και ότι όλα θα λειτουργούν άψογα και μετά τη μετάβαση στη Vodafone. αφού το διασταύρωσα με τη vodafone και με
    διαβεβαίωσαν ότι έτσι θα έχουν τα πράγματα ανανέωσα το συμβόλαιο μου για αλλα 2 χρονια. πριν από μερικές μέρες
    έλαβα ένα γράμμα στο οποιο η vodafone με ενημέρωνε ότι σήμερα 9/3/2020 θα ολοκληρωθεί η διαδικασία μεταφοράς
    από Cyta στη vodafone και ότι λόγο αδυναμίας τις υποδομής τις vodafone στην περιοχή μου θα με υποβιβάσουν
    σε 24/1up από σήμερα όπως και έγινε (15download πραγματικά). επικοινώνησα φυσικά με την vodafone και μου
    είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τους ρώτησα εφόσον αγόρασαν την εταιρία Cyta για την υποδομή της
    πως είναι δυνατόν να μην έχουν τώρα (7 χρονια μετά από όταν έβαλα Κοίτα) να μην έχουν την υποδομή?
    το καλώδιο που έρχεται σπίτι μου δεν τους ανήκει τώρα? μου είπαν ότι το καλώδιο θα μπει σε άλλη θήρα
    που δεν θα έχει τη δυνατότητα για αυτές τις ταχύτητες. και ότι τα κεντρικά που έπαιρνα μέχρι τώρα θα κλείσουν.
    και ερωτώ εγώ γιατί να κλείσουν? δεν οφείλει η Vodafone να τα κρατήσει ανοιχτά να τα νοικιάσει να τα αγοράσει
    ή ότι άλλο χρειαστεί ώστε να εξυπηρετεί τους πελάτες που ήταν εκεί "συνδεδεμενοι από τη Cyta έως ότου μπορέσουν
    ολοκληρωτικά να διαθέσουν και στην περιοχή μου?

    επειδή η Vodafone δεν παρέχει email παρα μονο live chat και facebook σελίδα τους παρέθεσα το εξής:

    Γεια σας. Είμαι Πελάτης της πρώην Cyta και νυν Vodafone. Πέρσι με διαβεβαίωσε η Cyta και η vodafone τηλεφωνικά
    ότι το πακέτο μου της Cyta VDSL50/10 δεν θα άλλαζε και να ξανακάνω συμβόλαιο. Οποτε και έκανα συμβόλαιο 2 χρόνων.
    πριν 2 μέρες παρέλαβα ένα έγγραφο το οποιο με ενημερώνει ότι 9/3/2020 θα ολοκληρωθεί
    η διαδικασία συγχώνευσης/απορρόφησης των πρώην πελατών Cyta ολοκληρωτικά στην Vodafone και ότι
    από εκείνη τη στιγμή η Vodafone θα υποβιβάσει την σύνδεση μου
    σε 24/1 . διότι δε δίνετε vdsl/fiber στη περιοχή μου. Πως γίνετε λοιπόν να είμαι εδώ και 6-7 χρονια περίπου σε μια
    εταιρία που το προσφέρει , αυτή η εταιρία να αγοράζετε από τη vodafone (γραμμές και πελάτες της) και μετά η Vodafone
    να συνεχίζει να αδυνατεί να δώσει vdsl 50 και άνω στην περιοχή μου?
    Έπειτα από επικοινωνία που είχα με τη Voadafone και σε ερώτηση μου ποιανού είναι το καλώδιο που
    είμαι συνδεδεμένος και σε ποιον θα είναι από το Μάρτη τις μεγάλης αλλαγής μου απάντησαν ότι θα είναι
    δικό τους αλλα θα ενώνεται σε αλλα κεντρικά(σε άλλη θήρα) που θα αδυνατούν να προσφέρουν αυτή τη
    ταχύτητα/πακετο στο καλώδιο μου.
    Αυτό φυσικά είναι απαράδεκτο και ασύμφορο με τον τρόπο ζωής μου και τη δουλειά μου που έχει να
    κάνει με το streaming και χρειάζομαι το 10 upload χωρίς περιορισμούς το οποιο όλα αυτά τα χρονια το είχα
    σταθερά παρότι το 50down ήταν ουτοπικό από όταν το πήρε προσωρινά η vodafone και από εκεί που
    ήμουνα στα 45-40 έπεσα ξαφνικά ακόμα και στα 26 και μονο μετά από συνεχεις ενοχλήσεις μου στο τεχνικό
    τμήμα με ξανά τοποθέτησαν να κλειδώνω στα 30. ( η γραμμή μου στο κουτί μετά από μέτρηση του
    ΟΤΕ και τις cyta έπιανε 49 down και 27 up RAW αλλα το ρίξαμε τότε στα 45-47 γιατί υπήρχαν disconections σε games).
    δηλαδή ήμουν ακόμα χαμηλότερα από το "υποδιεστερο" πακέτο της Cyta το οποιο ήταν 35 down.
    παρόλα αυτά δεν γινόταν κάτι με δικαιολογία ότι υπήρχαν παρεμβολές με άλλους που είχαν vdsl
    στη γειτονιά μου και δε μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο...
    Επανέρχομαι λοιπόν και δηλώνω ότι δεν μπορώ να γυρίσω πίσω 10 χρονια.
    Οποτε είτε μέχρι τη μεγάλη αλλαγή θα μου δώσετε την ίδια ταχύτητα που είχα μέχρι τώρα και
    ας μην το έχετε επίσημα σε κάποιο πακέτο σας ακόμα.
    είτε η υποβιβάση στα 24 να είναι εγγυημένα 24 και όχι ΈΩΣ 24download
    και να αφορά ΜΟΝΟ το download και να παραμείνει το upload στα 10 και ας μην το προσφέρετε σε κάποιο πακέτο
    σας έως ότου μπορέσετε και επίσημα να υποστηρίξετε vdsl 50/fiber 100 κτλ και να με μετάφερετε οργανικά
    σε επίσημο πακέτο αργότερα δίνοντας μου μια ρεαλιστική ημερομηνά μεταφοράς και όχι το αβέβαιο "κάποτε θα γίνει.
    και εμείς δε ξέρουμε". κάποιος πρέπει να γνωρίζει! είναι άκρως αντιεπαγγελματικό για μια εταιρία που υποτίθεται ότι
    είναι από τις καλύτερες και Μεγαλυτερες του χωρού όχι μονο στην Ελλάδα αλλα και παγκόσμιως και σέβεται τον πελάτη,
    κάτι που δείχνετε ότι δεν τηρείτε. τουλάχιστον να ενημερώσετε τους πελάτες σας και όχι απλά να ψάχνετε την
    εύκολη λύση τις υποβίβασης.
    Αν δεν μπορέσει να τηρηθεί κάτι από τα παραπάνω θα προβώ σε καταγγελία της σύμβασης στην ΕΕΤΤ στο υπουργειο
    Ψηφιακης διακυβερνησης,συνηγορο του καταναλωτη , ολα τα Social Media και πλατφορμες και εν συνεχεια και σε μήνυση
    για μη τήρηση του συμβολαίου, τυχόν διαφυγόντα κέρδη κτλ

    Οικονομου Ευαγγελος
    αριθμος συνδεσης: *****
    Διευθηνση: Γ.Μαυρουκακη ** - Μεγαρα αττικης -ΤΚ19100
    κινητο τηλεφωνο: 697*****08

    δωστε μου και ενα email να το στειλω και εκει.
    =========================================================================================================
    μου απάντησαv αυτό: Ενημερώσαμε τους συναδέλφους μας ώστε να το ελέγξουν και να επικοινωνήσουν μαζί σας!
    =========================================================================================================
    τρίτη 3/3 έπειτα επικοινώνησε μαζί μου μια πολύ ευγενική κυριούλα η οποια δεν είχε ιδέα για τίποτα απόλυτος
    προσπαθώντας να με καθησυχάσει. μετά από παύση για να ενημερωθεί από άλλους συναδέλφους μου είπε ότι
    τα κεντρικά που έπαιρνα μέχρι τώρα θα κλείσουν. της είπα γιατί να κλείσουν εφόσον εξυπηρετούν πελάτες που
    αδυνατούν προς το παρόν να εξυπηρετήσουν και οφείλουν να τους εξυπηρετήσουν και όχι να τους υποβαθμίσουν...
    η Απάντηση φυσικά ήταν "τι να σας πως δεν γνωρίζω" ούτε φυσικά γνωρίζουν ποτε θα εξυπηρετούν την περιοχή μου με vdsl/fiber κτλ
    τελικά από τη Cyta δεν αγόρασαν υποδομή παρα μονο πελάτες που απλα τους υποβαθμίζουν.
    δεν έχουν κανένα χρονοδιάγραμμα να μου παρουσιάσουν παρα μου λένε περιμένετε και έχει ο θεός....
    αυτό φυσικά είναι απαράδεκτο. δεν μπορώ εν έτι 2020 40km από την πρωτεύουσα της χώρας.
    50μετρα από την κεντρική πλατεια της πόλης και 50 μετρα από το δημαρχείο της πόλης ξαφνικά να μην έχουμε καθόλου VDSL50
    και να με γυρίζουν 14-15χρονια πίσω ενώ εγώ ασχολούμαι ενεργά με το streaming και την ηλεκτρονική ψυχαγωγία (gaming)
    αδυνατώντας πλέον να κάνω αυτό που μου είχαν υποσχεθεί και που το συμβόλαιο μου ορίζει.
    ακριβώς τα ίδια θα στείλω στην ETTT και όπου αλλου χρειαστεί.
    ==========================================================================================================
    ενημερωσα τh Vodafone στο Facebook:
    Εγω: Καλημερα εστειλα την καταγγελια στον συννηγορο του καταναλωτη και στη συνεχεια ετοιμαζετε και η καταγγελια προς ΕΕΤΤ.
    Aπαντηση:Καλησπέρα! Μπορείτε να στείλετε εγγράφως το αίτημά σας μέσω email στο: DocUpload_Family01.gr@vodafone.com επισυνάπτοντας μια φωτοτυπία αποδεικτικού ταυτοπροσωπίας (ΑΔΤ/ Διαβατήριο κτλ).
    Εγω:θα το ειχα κανει και πριν αν μου ειχατε δωσει το email οπως ειχα ζητησει. θα το στειλω και εκει. ευχαριστω
    =============================================================================================================

    Εστειλα ολα τα παραπανω το doc με την καταγγελια και την ταυτοτητα συν αυτο:
    λύσεις άμα θέλετε υπάρχουν απλά πάντα προτιμάτε την εύκολη λύση και να την πληρώνει ο πελάτης και όχι εσείς. ένας συνάδελφος σε επικοινωνία μας μου είπε ότι μπορεί να έχετε αναβαθμιστεί σε fiber μέχρι τις 9/3/2020 (ναι σήμερα!). τόσο πολύ υποτίθεται ότι δεν γνώριζε. αν είναι τόσο μικρό το χρονοδιάγραμμα να παράσχετε μέσο κινητής τηλεφωνίας υψηλό internet με το upload που ορίζει το συμβόλαιο μου με απεριόριστα GB φυσικά όπως κάνουν και άλλες εταιρίες σε περιπτώσεις που ΟΦΕΊΛΟΥΝ αλλα Αδυνατούν να παράσχουν τις "συμφοντιθεντες" υπηρεσίες (ίσος το κάνετε εσείς) Περιμένω εγγράφως την απάντηση σας όπως ορίζει ο ΕΕΤΤ εντός 20 ημερών προκειμενου να στείλω και εκεί την καταγγελία μου. μέχρι τότε forum όπως το adslgr.com και τα social media θα ενημερώνονται για την κατάσταστη διαρκώς.
    ===================================================================================================================

    Αny tips? Thoughts? Thanks in Advance!

  2. #2
    Εγγραφή
    21-09-2010
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    36700/10000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    P.RG AV4202N
    Και εδώ τα ίδια.Πήρε την γραμμή η vodafone και τώρα έχω ADSL.
    Υποτίθεται ότι θα γίνει αναβάθμιση στο δίκτυο επειδή είναι παλιό και έτσι όλες οι σύνδεσης γίνονται ADSL.

    Eπίσης αν υπάρχουν "50αρες θύρες"δεν συμφέρει την vodafone να τις νοικιάσει από τον οτε για να σου δώσει 50άρα,ή δεν να το υποστήριξη το δίκτυο τις γενικά.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Αν υπάρχει εγκατεστημένη καμπίνα VDSL μπορείτε να βάλετε VDSL και 50άρι και όσο παραπάνω παρέχει η καμπίνα. Αν δεν υπάρχει καμπίνα όμως 50άρι VDSL από Α/Κ με 10άρι upload δεν παρέχεται πλέον εδώ και πάρα πολύ καιρό από κανέναν πάροχο. Έτσι είναι τα πράγματα τι να κάνουμε.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-07-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Η Vodafone απο ενα Χαρτη ( http://fttxgr.eu/map ) που μου δωσανε δεν εχει τιποτα στην περιοχη των Μεγαρων. Παραυτα στα 500,600 και 750μετρα απο το σπιτι μου (βαση οδων στο google maps) υπαρχουν καφαο VDSL του ΟΤΕ. επισης βαση σχεδιου ολα τα Μεγαρα εχουν οπτικη ινα απο τον ΟΤΕ με καλυψη 100% (λενε).
    Πως ειναι δυνατων Καμια εταιρια να μη δινει VDSL τη στιγμη που εγω ειχα 7 χρονια vdsl απο Cyta (μεσω αστηκου κεντρου) και την υποδομη τωρα την εξαγορασε η Vodafone απο τη Cyta (εστω και αν ειναι νοικιασμενη απο ΟΤΕ). Πως ειναι δυνατων ΚΑΝΕΙΣ να μη δινει πλεον?? πηρα ΟΤΕ,Vodafone,Wind,Nova ως δια μαγειας κανενας δε μπορει να μου δωσει!! Και ενω πριν απο 4-5 χρονια με περνανε ΟΛΕΣ οι Εταιριες και μου λεγανε "Γεια σας ηρθαμε στη περιοχη σας με 50αρες ενδιαφερεστε?"........ Κατι δε παει καλα........

  5. #5
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.753
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ο χάρτης στο http://fttxgr.eu/map ενημερώνεται από χρήστες..
    οπότε δεν έχει όλες τις καμπίνες που υπάρχουν..

    Εάν θες να δεις εάν το καφάο του OTE που είσαι συνδεδεμένος θα πάρει κάποια αναβάθμιση θα πρέπει να ξέρεις τον αριθμό του καφάο που είσαι συνδεδεμένος..
    Τον ξέρεις ?
    Και μιλάω για τα έργα που πέρασαν από την EETT..

    Τα μέγαρα τα έχει αναλάβει ο OTE..
    Κανονικά για όσα καφάο είναι κοντά στο A/K της περιοχής.. ο OTE κάνει και θα κάνει πολλά έργα για συνδέσεις FTTH..
    αλλά δεν έχουμε πολλές ανακοινώσεις για αυτά..

    Αυτά τα έργα είναι μία 2η φάση έργων, και δεν ανήκουν σε αυτά που ανακοινώθηκαν από την EETT..

    - - - Updated - - -

    Όπως βλέπω στον χάρτη όντως η οδός Μαυρουκάκη είναι κοντά στο A/K της περιοχής..
    οπότε εάν είναι να κάνει κάτι ο OTE θα είναι μάλλον έργα για FTTH..

    Τώρα, για το ότι δεν σου δίνουν πλέον VDSL από το A/K, ποιος ξέρει τι έγινε εκεί..
    Εάν ήταν κάποιος που θα σου έδινε κανονικά, αυτός θα ήταν κατά πρώτον ο OTE..

    - - - Updated - - -

    Εάν είναι να πάρεις κάποια στιγμή FTTH να κοιτάς εδώ:

    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    εάν θα μπει κάποια στιγμή η διεύθυνση σου..

  6. #6
    Εγγραφή
    09-07-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χάρτης στο http://fttxgr.eu/map ενημερώνεται από χρήστες..
    οπότε δεν έχει όλες τις καμπίνες που υπάρχουν..

    Εάν θες να δεις εάν το καφάο του OTE που είσαι συνδεδεμένος θα πάρει κάποια αναβάθμιση θα πρέπει να ξέρεις τον αριθμό του καφάο που είσαι συνδεδεμένος..
    Τον ξέρεις ?
    Και μιλάω για τα έργα που πέρασαν από την EETT..

    Τα μέγαρα τα έχει αναλάβει ο OTE..
    Κανονικά για όσα καφάο είναι κοντά στο A/K της περιοχής.. ο OTE κάνει και θα κάνει πολλά έργα για συνδέσεις FTTH..
    αλλά δεν έχουμε πολλές ανακοινώσεις για αυτά..

    Αυτά τα έργα είναι μία 2η φάση έργων, και δεν ανήκουν σε αυτά που ανακοινώθηκαν από την EETT..

    - - - Updated - - -

    Όπως βλέπω στον χάρτη όντως η οδός Μαυρουκακη είναι κοντά στο A/K της περιοχής..

    οπότε εάν είναι να κάνει κάτι ο OTE θα είναι μάλλον έργα για FTTH..
    και πως μπορω να μαθω σε ποιο καφαο ειμαι συνδεδεμενος? Και αν υποθεσουμε οτι ειμαι σε καφαο που δεν θα παρει συντομα αναβαθμιση δεν οφειλουν καπως να με συνδεσουν σε καποιο αναβαθμησμενο που ναμπορει να δωσει vdsl? η Vodafone μου ειπε δεν δινουν στη περιοχη, ομως κολλητη μου 700μετρα μακρια σε μικρο παραδρομο (που ουτε στο site τους δεν το βρισκει το εργαλειο αναζητησης παρα μονο με αναζητη μεσω χαρτη παρακαλω!) την πηραν τηλεφωνο και της ειπαν οτι μπορει να βαλει (vodafone κ αυτη) εως 200... επελεξε 50αρα. αυτη δεν ειχε ποτε vdsl. εγω ειχα 7 χρονια. και εχω ακομα 1 χρονο συμβολαιο (για vdsl 50)....

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.753
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πιστεύω ότι μάλλον πας για σύνδεση FTTH..
    δες κάποια πράγματα ακόμη που έγραψα παραπάνω..

    Πάντως εάν θες να σιγουρευτούμε για την 1η περίπτωση
    δες πως μπορείς να βρεις τον αριθμό του καφάο που ανήκεις..

    Πήγαινε εδώ, σε αυτή την λίστα
    https://drive.google.com/open?id=1gi..._5ui0ybFgdJuNk

    και κάνε αναζήτηση (Ctrl-F) την διεύθυνση σου με κεφαλαία και αριθμό.

    και δες τον 1ο αριθμό στην σειρά που θα σε βγάλει.. και πες μου.

    * Να την ανοίξεις από PC ή Laptop γιατί είναι πολύ μεγάλη.
    * Προσοχή να δεις να λέει την περιοχή σου, μην πέσεις σε άλλο δρόμο με το ίδιο όνομα..
    * Επίσης εάν σε βολεύει μπορείς να την κατεβάσεις και στο PC σου και να την ψάξεις από εκεί..

    - Επίσης αυτός ο αριθμός αναφέρεται και πάνω στο κουτί του OTE που είναι έξω από το σπίτι σου, εάν μπορείς να τον δεις,
    ή μπορεί και σε κάποιο πιθανό κουτί κάτω στην πολυκατοικία σου που έρχονται τα καλώδια του OTE.. εάν μιλάμε για τέτοια..

    - - - Updated - - -

    Η φίλη σου όπως φαίνεται ανήκει σε καφάο που αναβαθμίστηκε με καμπίνα VDSL..

    Μάλλον θα είσαι πάνω στο όριο που έγιναν αναβαθμίσεις με καμπίνες VDSL, και σε εσένα δεν έγινε..

  8. #8
    Εγγραφή
    09-07-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    μαλιστα... θα τα τσεκαρω ολα αυτα και θα επανελθω... Ευχαριστω για τον Χρονο σου!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι μάλλον πας για σύνδεση FTTH..
    δες κάποια πράγματα ακόμη που έγραψα παραπάνω..

    Πάντως εάν θες να σιγουρευτούμε για την 1η περίπτωση
    δες πως μπορείς να βρεις τον αριθμό του καφάο που ανήκεις..

    Πήγαινε εδώ, σε αυτή την λίστα
    https://drive.google.com/open?id=1gi..._5ui0ybFgdJuNk

    και κάνε αναζήτηση (Ctrl-F) την διεύθυνση σου με κεφαλαία και αριθμό.

    και δες τον 1ο αριθμό στην σειρά που θα σε βγάλει.. και πες μου.

    * Να την ανοίξεις από PC ή Laptop γιατί είναι πολύ μεγάλη.
    * Προσοχή να δεις να λέει την περιοχή σου, μην πέσεις σε άλλο δρόμο με το ίδιο όνομα..
    * Επίσης εάν σε βολεύει μπορείς να την κατεβάσεις και στο PC σου και να την ψάξεις από εκεί..

    - Επίσης αυτός ο αριθμός αναφέρεται και πάνω στο κουτί του OTE που είναι έξω από το σπίτι σου, εάν μπορείς να τον δεις,
    ή μπορεί και σε κάποιο πιθανό κουτί κάτω στην πολυκατοικία σου που έρχονται τα καλώδια του OTE.. εάν μιλάμε για τέτοια..

    - - - Updated - - -

    Η φίλη σου όπως φαίνεται ανήκει σε καφάο που αναβαθμίστηκε με καμπίνα VDSL..

    Μάλλον θα είσαι πάνω στο όριο που έγιναν αναβαθμίσεις με καμπίνες VDSL, και σε εσένα δεν έγινε..
    Δεν βρηκα τον αριθμο μου βρηκα μαυρουκακη 16 και 18 αλλα οχι το 15 που ειμαι εγω. φανταζομαι οτι λογικα εκει θα ειμαι κ εγω?

    Αν ναι ειναι : 3989 > 1603-201

  9. #9
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.753
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλλον σε αυτό πρέπει να είσαι γιατί σε αυτό βλέπω και το Νο. 17 που λογικά είναι δίπλα σου και από την πλευρά σου..

    Λοιπόν όπως μπορείς να δεις στα στοιχεία που έχουμε για τα έργα της 1ης κατηγορίας που σου έλεγα
    και ανακοινώθηκαν από την EETT, το καφάο 1603-201 δεν υπάρχει στην λίστα..
    οπότε δεν αναβαθμίστηκε με νέα καμπίνα VDSL..

    1603-1851603ΜΕΓΑΡΑ185VDSL-VECTORINGQ4/2018
    1603-1951603ΜΕΓΑΡΑ195VDSL-VECTORINGQ4/2018
    1603-2071603ΜΕΓΑΡΑ207VDSL-VECTORINGQ4/2018
    1603-2091603ΜΕΓΑΡΑ209VDSL-VECTORINGQ4/2018

    Οπότε περιμένεις αυτό που σου έλεγα..
    να κάνει για εσένα κάποια στιγμή ο OTE έργα για FTTH..

    Θα μπει δηλαδή κάποια στιγμή καμπίνα FTTH για να πάρεις σύνδεση από αυτήν..
    αλλά αυτή η καμπίνα δεν θα αλλάξει το καφάο που υπάρχει τώρα..
    θα μπει σε άλλο σημείο..

    Και για να ξέρεις το καφάο 201 βρίσκετε εδώ:
    https://www.google.com/maps/place/37...25!4d23.345139

    Photo:
    https://www.google.com/maps/place/37...25!4d23.345139

    Μπορείς να περάσεις να το δεις..
    πρέπει να είναι ακόμη εκεί το παλιό καφάο που υπήρχε..
    και όντως είναι πολύ κοντά στο A/K της περιοχής σου..

    Όλα αυτά τα καφάο που ήταν κοντά στα A/K κάποιας περιοχής (μέχρι ~ 550 μέτρα) δεν αναβαθμίστηκαν.. (σε όλη την Ελλάδα)
    Όλα αυτά θα πάρουν όπου γίνεται σύνδεση FTTH με νέα έργα που έγιναν ή θα γίνουν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 29-03-20 στις 00:02.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας